Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wind Microsim από σήμερα Διαθέσιμες σε όλα τα καταστήματα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   entzo

entzo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2010 - 17:49

Την έχει βγάλει ήδη προς διάθεση στα καταστήματα φίλε μου;

ναι κυκλοφορεί κανονικά στα καταστήματα cosmote ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/08/2010 - 21:11

Έχει ήδη έρθει Ελλάδα. Στην Κρήτη κάνει πολύ καλές δουλειές και έχει πολύ χαμηλές τιμές! Για την υπόλοιπη Ελλάδα δεν γνωρίζω.

Στα τελη του Ιουνίου ήμουν στην Θεσσαλονίκη και είδα σε ένα αυτοκίνητο το λογότυπο της cyta και να γράφει κάτι σχετικά ότι θα έρθει στην Ελλάδα ως νεα δύναμη στις τηλεπικοινωνιες!αν ερθει θα είναι καλό για τον ανταγωνισμό!
Τελος το off topic!

#33   Metallium

Metallium

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 09:34

Καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση...
Η διαδικασία αλλαγής SIM πόσο κρατάει; Γιατί ρώτησα σε κατάστημα WIND και μου είπαν μόλις πάρω το iPhone να πάω και θα μου βγάλουν μια microSIM έτοιμη προς χρήση αμέσως.
Ρωτάω γιατί μια φορά που είχε τύχει να αλλάξω miniSIM στο παρελθόν, η διαδικασία ενεργοποίησής της διαρκούσε τουλάχιστον 2 μέρες αν θυμάμαι καλά. Δεν θέλω να έχω το iPhone στα χέρια μου και να περιμένω να πάρω SIM για να το χρησιμοποιήσω!
Αν κάποιος γνωρίζει σίγουρα τη διαδικασία και πόσο κρατάει ας ενημερώσει. :)

EDIT: Και κάτι ακόμα... γνωρίζει κάποιος αν πωλείται (σε κάποια ελληνική αλυσίδα ηλεκτρονικών/κινητής) microSIM adaptor που κουμπώνει πάνω του η microSIM και γίνεται miniSIM ούτως ώστε να χρησιμοποιηθεί στα υπόλοιπα κινητά; Ως τώρα ξέρω ότι μπορώ να βρώ αν πάρω το εργαλείο που κόβει τη SIM (το οποίο δίνει 2 δώρο αν δεν κάνω λάθος).

Ευχαριστώ! :D

Τελευταία επεξεργασία από: Metallium, 23/08/2010 - 09:43


#34   watchdog

watchdog

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Twitter:@watchd0g
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:watchdog.gr

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:16

Καλημέρα, να κάνω μια ερώτηση...
Η διαδικασία αλλαγής SIM πόσο κρατάει; Γιατί ρώτησα σε κατάστημα WIND και μου είπαν μόλις πάρω το iPhone να πάω και θα μου βγάλουν μια microSIM έτοιμη προς χρήση αμέσως.
Ρωτάω γιατί μια φορά που είχε τύχει να αλλάξω miniSIM στο παρελθόν, η διαδικασία ενεργοποίησής της διαρκούσε τουλάχιστον 2 μέρες αν θυμάμαι καλά. Δεν θέλω να έχω το iPhone στα χέρια μου και να περιμένω να πάρω SIM για να το χρησιμοποιήσω!
Αν κάποιος γνωρίζει σίγουρα τη διαδικασία και πόσο κρατάει ας ενημερώσει. :)

EDIT: Και κάτι ακόμα... γνωρίζει κάποιος αν πωλείται (σε κάποια ελληνική αλυσίδα ηλεκτρονικών/κινητής) microSIM adaptor που κουμπώνει πάνω του η microSIM και γίνεται miniSIM ούτως ώστε να χρησιμοποιηθεί στα υπόλοιπα κινητά; Ως τώρα ξέρω ότι μπορώ να βρώ αν πάρω το εργαλείο που κόβει τη SIM (το οποίο δίνει 2 δώρο αν δεν κάνω λάθος).

Ευχαριστώ! :D


Περίπου το Πάσχα χρειάστηκε να αλλάξω sim, αφότου έκανα την αίτηση πήρε 1-2 μέρες μέχρι να γίνει η τράμπα, αλλά δεν έμεινα καθόλου χωρίς τηλέφωνο. Απλά σε κάποια φάση σταμάτησε να έχει σήμα το κινητό και με το που έβαλα την άλλη sim είχα κανονικά και πάλι τηλέφωνο, ακαριαία. (Vodafone όλο αυτό)

Τελευταία επεξεργασία από: watchdog, 23/08/2010 - 10:17


#35   Magnum

Magnum

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 12:38

Εγώ όταν πήρα το 4αρι ήμουν Κρήτη για διακοπές.
Έκοψαν στραβά την sim με αποτέλεσμα να μην δουλεύει.
Πήγα λοιπόν στην στην wind Αγ Νικολάου.
Αλλαγή sim σε 10".
Είχε τον κοφτη κ μου την έκανε micro.
Πουλούσε κ iPhone 4 16αρια από Αγγλία.
1000€ το κομμάτι.
Είχε κ ανταπτορες.

#36   MikeG

MikeG

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 23:18

Απο το κατάστημα της wind στην Κηφισίας έγινε η αλλαγή σε microsim σε 1 λεπτό και χωρίς κανένα κόστος. Την κάρτα την είχα ξανα αλλάξει πριν κανενα χρόνο απο μια πανπάλαια - συλλεκτική (της telestet!!!) και τότε είχα πληρώσει τα 18ευρώ.

#37   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 10:34

Είναι πλέον διαθέσιμες και για τα καρτοκινητά, απ' ότι με πληροφόρησαν! Σύντομα τροφοδοτούνται τα καταστήματα...

#38   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2010 - 10:50

Έχω απο την Παρασκευή, μοντούλα δεν έχουν, χώρια που με πιάσαν για τα καλά. 18€ είναι παρά πολλά την στιγμή που η cosmote την δίνει με 5€.

#39   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 11:08

Έχω απο την Παρασκευή, μοντούλα δεν έχουν, χώρια που με πιάσαν για τα καλά. 18€ είναι παρά πολλά την στιγμή που η cosmote την δίνει με 5€.


Όταν λες έχεις... εννοείς MicroSim για καρτοκινητό;
Μόντουλα όταν λες, εννοείς αντάπτορα από MicroSim σε Sim;
H Cosmote (Γερμανός) την δίνει με 14,50€.

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 06/10/2010 - 11:08


#40   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2010 - 11:14



Όταν λες έχεις... εννοείς MicroSim για καρτοκινητό;
Μόντουλα όταν λες, εννοείς αντάπτορα από MicroSim σε Sim;
H Cosmote (Γερμανός) την δίνει με 14,50€.

Ναι αυτό εννοώ. Και για μοντούλα τον αντάπτορα. Σχετικά με την Cosmote χθες την πήρα microSim 5.01€ δεν ξέρω αν έγινε κάποιο λάθος, Απο Γερμανό και εγώ στην περιοχή της Δράμας.

#41   pvinis

pvinis

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 11:16

εβγαλαν microsim για καρτοκινητα? ε τους αλητες.... πρωτα το αλλαζω σε συμβολαιο γιατι μου λενε οτι δεν βγαζουν, και τωρα βγαζουν...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες