Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] Ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες και Custom Carrier Logos


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1052 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1051   mazdademio628

mazdademio628

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:52

Δεν πρωτα αν ειναι συμβατο το zeppelin με την εκδοση σου..


δεν ειναι. το εψαξα χθες. και τα repos δεν λειτουργουνε πλεον. δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο? δλδ νιωθω τελειως μειονεκτικα. όχι μονο εγώ και όλοι οι χρήστες της 3.1.3 και του 2G (αν υπαρχουν)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1052   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:54

οταν λες να συνδεθω με SSH εννοεις με funbox? συγνωμη για την ερώτηση αλλα είμαι λίγο άσχετος για αυτο. με το zeppelin στην έκδοση μου γίνεται τίποτα η όχι?


Εφόσον έχεις jailbroken συσκευή και έχεις περάσει από το Cydia το πακέτο OpenSSH μπορείς να συνδεθείς μέσω υπολογιστή στο iPhone και να βλέπεις τα αρχεία του συστήματος.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το WinSCP (download link). Η διαδικασία είναι απλή, συνδέομαι από το iPhone στο WiFi του σπιτιού μου και βλέπω την IP του iPhone (πχ 192.168.0.11) κάθομαι στο PC, ανοίγω το WinSCP, βάζω την IP του κινητού, βάζω root στο username και alpine (το default) στο password και μπήκα!

#1053   mazdademio628

mazdademio628

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/08/2012 - 11:58

Εφόσον έχεις jailbroken συσκευή και έχεις περάσει από το Cydia το πακέτο OpenSSH μπορείς να συνδεθείς μέσω υπολογιστή στο iPhone και να βλέπεις τα αρχεία του συστήματος.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το WinSCP (download link). Η διαδικασία είναι απλή, συνδέομαι από το iPhone στο WiFi του σπιτιού μου και βλέπω την IP του iPhone (πχ 192.168.0.11) κάθομαι στο PC, ανοίγω το WinSCP, βάζω την IP του κινητού, βάζω root στο username και alpine (το default) στο password και μπήκα!


jailbroken κανονικά και με τον νόμο. ;) απλα δεν γνωριζω για αυτο σας ρωταω. για τα άλλα ερωτήματα που έθεσα πιο πάνω κάποια λύση θα υπάρξει?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες