Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

δεν εμφανιζονται τα icons


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   johnroum

johnroum

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 12:49

Καλησπερα παιδια

''Εφτιαξα'' ενα θεματακι και το περασα στο 3g μου,αντιμετωπιζω το εξης:καποια icons δεν αλλαζουν συμφωνα με αυτα που εχω στο φακελο icons του θεματος,αλλα αν αλλαξω γλωσσα στο iphone και το γυρισω σε αγγλικα τοτε ολα τα icons εμφανιζονται κανονικα.Μηπως ξερει κανεισ τι μπορει να φταιει???

το iphone ειναι 3g με 4.0.1 και jailbreake

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Neosifos

Neosifos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 13:09

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...Τα ονόματα των εικονιδίων που περνάς πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα όπως εμφανίζονται στο κινητό...πχ Τηλέφωνο.png Μηνύματα.png κτλ...Χρησιμοποιούσα το WinSCP αλλά δεν αναγνώριζε ελληνικούς χαρακτήρες...το δοκίμασα από το αντίστοιχο πρόγραμμα για Mac και δούλεψε μια χαρά...

#3   johnroum

johnroum

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 13:30

Oκ φιλε μου το εφτιαξα σε ευχαριστω πολυ, απλα μετονομασα τα icons με ελληνικους χαρακτηρες και ολα οκ ευχαριστω και παλι

#4   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 16/08/2010 - 14:34

μπορούμε να κάνουμε μετονομασία και με το ifille.

#5   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 05/09/2010 - 17:24

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...Τα ονόματα των εικονιδίων που περνάς πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα όπως εμφανίζονται στο κινητό...πχ Τηλέφωνο.png Μηνύματα.png κτλ...Χρησιμοποιούσα το WinSCP αλλά δεν αναγνώριζε ελληνικούς χαρακτήρες...το δοκίμασα από το αντίστοιχο πρόγραμμα για Mac και δούλεψε μια χαρά...

κανένα πρόγραμμα για windows να αλλάξω τα ονόματα ρε παιδιά?
Γιατί όντως με winscp δε γίνετε

#6   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 05/09/2010 - 18:33

Ωραίος όλοι αλλάξατε ονομασίες αλλα κανένας δε ξέρει με πιο πρόγραμμα!!!!!

#7   Ntinaras12

Ntinaras12

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Twitter:@Dchriso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Ntinaras

Δημοσίευση 05/09/2010 - 18:36

Πιστεύω ότι και με απλό rename του κάθε αρχείου κάνεις τη δουλειά σου...

#8   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 05/09/2010 - 18:40

Πιστεύω ότι και με απλό rename του κάθε αρχείου κάνεις τη δουλειά σου...

όχι φιλαράκι δε γίνετε βγαίνουν κινεζικα μετά στο θέμα

#9   koza1971

koza1971

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2010 - 21:54

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ,στα αγγλικά τα εμφανίζει όλα και στα ελληνικά τα μισά αλλάζω ονομασίες με το DiskAid αλλα δεν γίνετε τίποτα,καμια βοήθεια κανεις

#10   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2010 - 08:09

όχι φιλαράκι δε γίνετε βγαίνουν κινεζικα μετά στο θέμα


Δεν βγαινουν κινεζικα και δεν χρειαζεσαι ειδικο προγραμμα..συνδεεις το κινητο με οποιαδηποτε τροπο σε βολευει στο pc και απο εκει μεσα απο το var της συσκευης βρισκεις το θεμα και αλλαζεις στα εικονιδια το ονομα..το ξανακανεις respring και τελος..
Αλλιως απο ifile ευκολα και γρηγορα

#11   Alucard1980

Alucard1980

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 01:50

πολυ κατατοπιστικο το θεμα,εχω περασει το ifile αλλα πειτε με ανιδεο -μιας που ειμαι νεος στα 'πειραγματα' σε iphone- αλλα παρολο που αλλαζω ονομα στο εικονιδιο που θελω να αλλαξω,αυτο μπαινει με ελληνικους χαρακτηρες,βρισκεται στο τελος τησ λιστας με τα διαθεσιμα εικονιδια(στα αγγλικα) αλλα εμφανιζει ενα κενο αντι για φωτο στο εικονιδιο...
υπαρχει περιπτωση,καποιος που κατεχει καλα το εν λογω προγραμμα,να κανει ενα αναλυτικο οδηγο και για μας τους αμυητους??? :)
ευχαριστω πολυ

#12   alexgr2006

alexgr2006

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2010 - 12:13

Καλημέρα παιδιά δεν μπορώ να βγάλω άκρη....λιπόν έφτιαξα μερικά εικονίδια και ένα θέμα και όλα τα έχω περάσει μέσω WinSCP απλά μου έχει αλλαξει τα μισά εικονίδια...π.χ το εικονίδιοτου Τηλεφώνου δεν μου το αλλάζει...έχω το 3Gs προσπάθησα να τα περάσω στα ελληνιλά όλα τα εικονίδια αλλά δεν μπόρεσα...τα πέρασα στα Αγγλικά κανονικά απλά έτσι δεν μου τα αλλάζει όλα...τι να κάνω?(τα θέλω στα Ελληνικά τα εικονίδια)...δοκίμασα και απο το ifile να τα κάνω rename αλλά μου λέει ''Σφάλμα..Αδυναμία μετανομασίας αρχείου''....αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ας μου στείλει ένα PM....
Ευχαριστώ πολύ!!!!!

#13   lefter

lefter

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/10/2010 - 20:51

παιδες καλησπερα,χρειαζομαι βοηθεια γιατι παρολου που εχω δοκιμασει οτι εχετε πει κ απο τους οδηγους,δεν μπορω να μετονομασω τα εικονιδια στα ελληνικα ωστε να αλλαξουν. εχω δοκιμασει κ με το winSCP k iFile τιποτα ομως!!! με το winSCP αλλαζω τα ονοματα αλλα μετα δεν τα ανγνωριζει,παιζει να εχει προβλημα το προγραμμα??? ευχαριστω εκ των προτερων.....

#14   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 13/10/2010 - 21:02

παιδες καλησπερα,χρειαζομαι βοηθεια γιατι παρολου που εχω δοκιμασει οτι εχετε πει κ απο τους οδηγους,δεν μπορω να μετονομασω τα εικονιδια στα ελληνικα ωστε να αλλαξουν. εχω δοκιμασει κ με το winSCP k iFile τιποτα ομως!!! με το winSCP αλλαζω τα ονοματα αλλα μετα δεν τα ανγνωριζει,παιζει να εχει προβλημα το προγραμμα??? ευχαριστω εκ των προτερων.....

κανε το αλλο φερε τον φακελο icons του θεματος στον υπολογιστη σου με ssh κανε εκει την μετονομασια και ξαναβαλτον στη θεση του παλι με ssh για καλο και για κακο κρατα ενα αντιγραφο τον αρχικο πριν τις αλλαγες

#15   lefter

lefter

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/10/2010 - 21:28

ggian ευχαριστω για την αμεση απαντηση. το εκανα αλλα παλι δεν γινεται τιποτα. φαντασου οτι το ρολοι κ τα υπολοιπα μου τα βγαζει του τυπου(%F1%EF%EB%EF%E9.png) κ στο ifile το ιδιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες