Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με εφαρμογές από το Appstore


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Sofianos

Sofianos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2008 - 15:00

Και το πρώτο Post μου στο forum είναι γεγονός. Παρακολουθώ το forum εδώ και 2 εβδομάδες, και γεγονός είναι πως πολλές από τις αρχικές μου απορίες λύθηκαν πριν καν πάρω το iphone στα χέρια μου.

Πρόσφατα αγόρα ένα Iphone 2G 16GB 2.0.2 broken, unjailed και τα σχετικα. Ξεκίνησα λοιπόν και κατέβαζα εφαρμογές από το AppStore και τα πάντα δούλευαν κανονικά. Προχτές το βράδυ κατέβασα τα πρώτα πράγματα από το Cydia (BossPrefs, και OpenSHH) και από τότε και μετά άρχισαν τα προβληματα. Ολες οι εφαρμογές που κατέβασα από το AppStore σταμάτησαν τα τρέχουν. Ξεκινάνε και πριν αρχίσουν να δουλεύουν γυρνάει πίσω στην αρχική οθόνη (Spingboard νομίζω λέγεται). Ο φίλο imanos με βοήθησε με ένα link (http://www.ilikemyiphone.com/?p=414) που μου έδωσε...Δοκίμασα την δεύτερη λύση και το πράγμα δουλεψε...μέχρι σημερα το μεσημέρι που ξανακατέβασα μερικές εφαρμογές απο το AppStore και ξανάρχισε το ίδιο...δουλεύουν μόνο οι εφαρμογές από το Cydia.

Μήπως υπάρχει και καμμια άλλη λύση???

και συνεχιχω με ενα feedback...


Συνεχίζω να ρωτάω για το ίδιο πρόβλημα λέγοντας μερικές ακόμη πληροφορίες για το πρόβλημα μου που μόλις ανακάλυψα

Ξαναέκανα την ιδια διαδικασια και το τα προγραμματα αρχισαν να τρεχουν.

Το μονο προβλημα που εβλεπα στην συσκευη μου ηταν οτι στο ημερολογιο στην κεντρικη οθονη δεν μου εδειχνε την ημερομηνια...παρα μονο το εικονιδιο κενο (το προγραμμα φυσικά ετρεχε)

Αποφασισα πριν απο λιγο να κανω ενα reboot (επρεπε να το κλεισω το τηλεφωνο για λιγο) και οι εφαρμογες ξανασταματησαν να τρεχουν... Ξαναεκανα reboot αλλα το προβλημα παραμενει...ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑ....




Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2008 - 15:12

Θα σου ελεγα να αλλαξεις τα permissions αλλα αφου κατεβαζεις νομιμα τις εφαρμογες απο AppStore δεν υπαρχει λογος. Μπορει να το επιβεβαιωσει καποιος?


#3   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/09/2008 - 15:20

Μήπως δεν εχει γινει "σωστο" jailbreak?Γιατι τα προβληματα απ'οτι καταλαβα αρχισαν μολις αρχισες να χρησιμοποιεις τη Cydia.Μηπως δεν ειναι σωστα εγκατεστημενη?Λεω εγω..

#4   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2008 - 15:30

Δοκίμασε να ξανακάνεις jailbreak αλλά την εφαρμογή να την ξεζιπάρεις με το default πρόγραμμα των windows. Μάλλον οφείλεται στο ότι δεν ξεζιπαρίστηκε καλά. Συμφωνώ με τον zaccki...

#5   Sofianos

Sofianos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2008 - 23:46

Ειναι το τελευταιο που μου απομενει διοτι ολα τα αλλα τα δοκιμασα όπως και τις λύσεις που πρότειναν διάφοροι φιλοι σε αλλα threads με παρομοιο πρόβλημα


Feedback βραδυνο

Εγινα ολα τα permission 777...
Απο το bossprefs εκανα το neuter στο AppleKillSwitch

και εκανα reboot




ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

σχετικα με το εικονιδιο του Calendar που δεν μου δειχνει την ημερομηνια μέσα??? Καμμια γνωμη

Επίσης μετά το τελευταιο reboot το Ipod δεν έβλεπε τα τραγουδια μέσα αλλα το itunes το έβλεπε

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2008 - 23:49

Μαλλον κλασικο προβλημα λαθους jailbreak

Για το iPod δοκιμασε να διαγραψεις ολες τις φωτογραφιες σου

#7   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2008 - 23:56

σε βλέπω να κάνεις restore..

μερικα προβληματα τα ειχα και εγω και λυθηκαν μετα απο restore και 2.1

#8   Sofianos

Sofianos

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2008 - 23:57

σημειωση οτι το Itunes δουλευει σε PC και οχι σε MAC....μπορω να κανω αναβαθμιση σε 2.1 και μετά να το ξεκλειδωσω???

#9   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2008 - 00:04

Oχι ακομα. Το jailbreak δεν βγηκε ακομα για windows




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες