Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

PES 2011 for iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 20/08/2010 - 01:48

Κατά την διάρκεια της GamesCom το pocketgamer.co.uk εντόπισε την παρακάτω αφίσα η οποία δείχνει το PES 2011 στο iPad!

Αναρτημένη εικόνα


Η αφίσα δυστυχώς είναι παραπλανητική. Τα καλά νέα είναι ότι το PES 2011 έρχεται στο iPhone (αλλά και σε άλλες πλατφόρμες) . Τα κακά νέα είναι ότι δεν έχει ανακοινωθεί κάποια ειδική έκδοση για το iPad.

Το PES 2011 αναμένεται να ξεπεράσει το επιτυχημένο PES 2010 με την προσθήκη Bluetooth και (τοπικού) wi-fi multiplayer – ενώ και η δυνατότητα online wi-fi multiplayer είναι ήδη υπό συζήτηση. Επιπλέον, αναμένεται να προστεθούν διάφορα social features μέσω κάποιας πλατφόρμας όπως οι Scoreloop, OpenFeint ή το Game Center της Apple.

Στο κυρίως θέμα, δλδ το gameplay, έχουν γίνει διορθωτικές επεμβάσεις στον τρόπο χειρισμού των παικτών με προσθήκη νέων κινήσεων όπως "κρέμασμα" του τερματοφύλακα, κεφαλιές "ψαράκι" κ.α.

Οι αλλαγές δεν σταματούν εδώ: Δυνατότητα διαχείρισης του σχηματισμού της ομάδας αλλά και δημιουργία δικής σας ομάδας, πάντα με τα επίσημα στοιχεία του UEFA Champions League και EUFA Europa League.

Ανυπομονούμε!

Υ.Γ Το PES 2010 προσφέρεται αυτή τη στιγμή με 3,99€ από 7,99€ που ήταν η αρχική του τιμή. Not bad

Update: Το PES 2011 μόλις κυκλοφόρησε στο App store και η μάχη για το καλύτερο ποδοσφαιράκι του 2011 στο iPhone μπορεί και επίσημα να αρχίσει!

[iTunes link - Τιμή: 5,99€]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   disorder

disorder

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:acheron911

Δημοσίευση 20/08/2010 - 02:02

απλα το καλυτερο παιχνιδι στο ειδος του, εδω και χρονια, αντικειμενικα :D και η τιμη ειναι αρκετα προσιτη. B)

#3   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/08/2010 - 02:16

απλα το καλυτερο παιχνιδι στο ειδος του, εδω και χρονια, αντικειμενικα :D και η τιμη ειναι αρκετα προσιτη. B)

συμφωνω και με το παραπανω..
ατελειωτες ωρες καψιματος ::)
στο iphone κακα τα ψεματα ομως δεν αξιζει και πολυ για την ωρα τουλαχιστον, θελει αρκετες διορθωσεις. ελπιζω αυτες να μην ειναι μονο τα κρεμασματα και οι κεφαλιες ψαρακι...

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 20/08/2010 - 02:17


#4   im2

im2

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 05:14

Άντε να δούμε ρε παιδιά γιατί το FIFA ήταν καλύτερο δυστυχώς σε κάποιους βασικούς τομείς....(για iPhone μιλάμε πάντα ε...)

#5   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 07:44

Ναι και εμένα το fifa10 μου άρεσε (περισσότερο και από το WC2010) και μετά το Προ (στο iphone). Μακάρι να το έχουν βελτιώσει αρκετά φέτος γιατί σε όλες τις πλατφόρμες το φιφα είναι μια κλάση πάνω...

#6   disorder

disorder

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:acheron911

Δημοσίευση 20/08/2010 - 12:06

σε αλλες πλατφορμες, εχω να ασχοληθω με ΦΙΦΑ απο το 1998. μετα εβαλα στη ζωη μου το PRO και εκτοτε δεν το αλλαζω. ανεκαθεν μπορει το ΦΙΦΑ να υπερτερουσε σε γραφικα αλλα προτιμουσα το gameplay του PRO και οπως και να 'χει σου εδινε αλλη αισθηση το συγκεκριμενο παιχνιδι, το "εκαιγες". το fifa10 το εχω στο κινητο αλλα δεν εχω αποψη, δεν εχω ασχοληθει. 8)

#7   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/08/2010 - 12:40

σε αλλες πλατφορμες, εχω να ασχοληθω με ΦΙΦΑ απο το 1998. μετα εβαλα στη ζωη μου το PRO και εκτοτε δεν το αλλαζω. ανεκαθεν μπορει το ΦΙΦΑ να υπερτερουσε σε γραφικα αλλα προτιμουσα το gameplay του PRO και οπως και να 'χει σου εδινε αλλη αισθηση το συγκεκριμενο παιχνιδι, το "εκαιγες". το fifa10 το εχω στο κινητο αλλα δεν εχω αποψη, δεν εχω ασχοληθει. 8)

τα ιδια ακριβως και εγω. το τελευταιο φιφα που ασχοληθηκα ηταν το 99. μετα προ και τιποτα αλλο μεχρι τωρα φανατικα, εκτος απο το 2002 που ειχα αγορασει το φιφα για το παγκοσμιο κυπελλο κτλ, το οποιο αν και ειχε φοβερα γραφικα ηταν τραγικο, οποιοι το εχουν παιξει θα θυμουνται τα σουτ μπανανα απο το κεντρο του γηπεδου (και φωτιες πισω απο την μπαλα) να καταληγουν το 90% στα διχτυα!
τελοσπαντων το προ δεν συγκρινεται με κανενα αλλο.
αν και στο iphone ισως ειναι καλυτερο το φιφα, αλλα με διαφορα το καλυτερο ποδοσφαιρακι στο μηλοφωνο ειναι το Χ2 2010!!

#8   lostpfg

lostpfg

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2010 - 15:08

Το fifa έχει καλύτερα γραφικά...και το PES καλύτερο gameplay..χαχαχαχαα..καλό καλό

Απο το PES 6 κατα γενική ομολογία τα γραφικά του PES δεν τα αγγίζει το Fifa.Όπως και από το Fifa 09(next-gen για κονσόλες πάντα) το PES δεν αγγίζει το gameplay του Fifa.Το gameplay στα PES 2008/09/10 είναι τραγικό σε σχεσή με του Fifa..Δεν μιλάω για AI,Physics,Animation...

#9   nikoO

nikoO

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2010 - 15:19

Το fifa έχει καλύτερα γραφικά...και το PES καλύτερο gameplay..χαχαχαχαα..καλό καλό

Απο το PES 6 κατα γενική ομολογία τα γραφικά του PES δεν τα αγγίζει το Fifa.Όπως και από το Fifa 09(next-gen για κονσόλες πάντα) το PES δεν αγγίζει το gameplay του Fifa.Το gameplay στα PES 2008/09/10 είναι τραγικό σε σχεσή με του Fifa..Δεν μιλάω για AI,Physics,Animation...


ετσι ακριβως μετα το προ 6 ολα τα προ πηραν τν κατηφορα και σημερα το φιφα, αν και ποτε δν μου αρεσε να το λεω γιατι ειμαι φανατικος του προ, δν εχει αντιπαλο. αν δν γινει και φετος κατι για να αλλαξει το προ δν υπαρχει επιστροφη.. αν και ακουγεται οτι το προ θα εχει ΕΛληνικο σχολιασμο φετος και ειπαν εχουν κανει πολλες αλλαγες θα δουμε !

#10   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/10/2010 - 12:34

Το PES 2011 μόλις κυκλοφόρησε στο App store και η μάχη για το καλύτερο ποδοσφαιράκι του 2011 στο iPhone μπορεί και επίσημα να αρχίσει!

[iTunes link - Τιμή: 5,99€]
Behind the Scenes...

#11   im2

im2

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 13:06

ποπο καψιμο τώρα που ξεκινά...

Πάντως παιδιά εγώ δοκίμασα και το real 2011 και το FIFA και κατέληξα στο FIFA... Εντυπωσιακός ρεαλισμός στις κινήσεις και δεν μιλάω για γραφικά (και τα τρία apps έχουν εντυπωσιακά ) αλλά για το πόσο ρεαλιστικές είναι οι αντιδράσεις των παιχτων, το γενικό AI.


Αλλά είναι γελοίο το ότι έχει κάτι τυχάρπαστα πρωταθλήματα και λείπει το ελληνικό!

Δεν λέω ότι το δικό μας είναι top class, αλλά αντικειμενικά και με την κατάταξη της FIFA θα έπρεπε να είναι μέσα.

#12   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 13:11

Δεν νομίζω να είναι θέμα FIFA, μάλλον είναι θέμα δικής μας Superleague, ή που δεν θα παραχωρεί τα δικαιώματα, ή που θα ζητάει πολλά λεφτα...

#13   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:27

ρε παιδια το προ 11 εχει 6 ευρο και πιανει 60mb και το fifa 11 κανει 3.99 και πιανει 900mb πιο ειναι καλυτερο φενετε με διαφορα.....

#14   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:32

ρε παιδια το προ 11 εχει 6 ευρο και πιανει 60mb και το fifa 11 κανει 3.99 και πιανει 900mb πιο ειναι καλυτερο φενετε με διαφορα.....



Μην κρίνει από το μέγεθος ;)

#15   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 07/10/2010 - 14:37

Μην κρίνει από το μέγεθος ;)


μα το fifa εχει περισοτερα προταθληματα και τα γραφικα ειναι σαν το pro 10 στο ps3.....το pro στο iphone εχει χαλια γραφικα και πολυ λιγα προταθληματα μονο για εναν αγονα ειναι.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες