Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
647 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 14:48

ρε παιδια τι γινεται με τιν κολο - vodafone πηρα τηλ να δω τι γινεται με την παραγγελια, και τους ειπα οτι απο την δευτερα περιμενω τηλεφωνο, και μου λεει ο υπαληλος οτι εστειλε το ετιμα για να με παρουν και τωρα που πηγα στο my account λεει κατασταση παραγγελιας ακυρωμενη.......... θα με τρελανουν αυτοι οι ανθρωποι


Μία από τα ίδια φίλε. Και εμένα μου λέει ακυρωμένη ενώ μου έστειλαν μήνυμα στην συσκευή πως ενεργοποιήθηκε το καινούριο μου συμβόλαιο. Τι να πω. Σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 14:52

Μια από τα ίδια και σε μένα. Δείχνει την παραγγελία ακυρωμένη, ενώ στην vodafone δεν ξέρουν κάτι. Έχω κάνει την παρασκευή την παραγγελία, την δευτέρα έγινε σε εξέλιξη. Μήπως έχουν πρόβλημα στο σύστημα τους;

#168   xtreme84

xtreme84

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2010 - 14:56

Ακριβως το ιδιο πράγμα επαθα! Το πρωι μου ειπε ο υπαλληλος οτι δρομολογηθηκε η παραγγελια μου και εχει φυγει απο αυτους η συσκευη. Μετα μου ειπε πως θα προωθήσει το αιτημα στο τμημα του vodafone.gr για να με ειδοποιησουν για το ποτε θα παραλαβω. Τωρα μπαινω και βλεπω ακυρωμενη... :mad: Σε επικοινωνία που ειχα τωρα μολις δεν μου εδωσαν απαντηση και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν και θα με ειδοποιησουν την επομενη ωρα.
Ντροπη τους.... ειναι αξιολυπητοι

Υπ'οψην! οταν λεμε οτι ακυρωθηκε, εννοουμε οτι ακυρωθηκε η παραγγελια για το iphone.Η αναβαθμιση συμβολαιου εχει πραγματοποιηθει απο τις 31/08! Εαν αυτο κυριοι δεν είναι απατη, ε τοτε τι ειναι?

#169   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 14:59

Ακριβως το ιδιο πράγμα επαθα! Το πρωι μου ειπε ο υπαλληλος οτι δρομολογηθηκε η παραγγελια μου και εχει φυγει απο αυτους η συσκευη. Μετα μου ειπε πως θα προωθήσει το αιτημα στο τμημα του vodafone.gr για να με ειδοποιησουν για το ποτε θα παραλαβω. Τωρα μπαινω και βλεπω ακυρωμενη... :mad: Σε επικοινωνία που ειχα τωρα μολις δεν μου εδωσαν απαντηση και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν και θα με ειδοποιησουν την επομενη ωρα.
Ντροπη τους.... ειναι αξιολυπητοι

Υπ'οψην! οταν λεμε οτι ακυρωθηκε, εννοουμε οτι ακυρωθηκε η παραγγελια για το iphone.Η αναβαθμιση συμβολαιου εχει πραγματοποιηθει απο τις 31/08! Εαν αυτο κυριοι δεν είναι απατη, ε τοτε τι ειναι?


Παιδιά δεν ξέρω τι να πω ειλικρινά. Τώρα που μίλησα μαζί τους μου είπαν πως θα με πάρουν τηλέφωνο μέχρι αύριο για να μου πουν τι συμβαίνει. Μάλλον θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το σύστημα τους, δεν εξηγείται αλλιώς να συμβαίνει ταυτόχρονα σε όλους μας αυτό.

#170   panmark18

panmark18

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:05

μολις μίλησα με την υπεύθυνη του my account της vodafone για να ρωτήσω τι γίνετε με την παραγγελία μου μιας και έκανα την αγορά από το vodafone.gr την παρασκευή και μου είπε πως είχαν κάποιο τεχνικό πρόβλημα καθώς έγιναν πάρα πολλές αιτήσεις για αγορά iphone 4 ταυτόχρονα και το πρόβλημα αποκαταστάθηκε σήμερα και οι συσκευές παραδόθηκαν σήμερα στην μεταφορική εταιρία και πως από αύριο θα ξεκινήσουν την διανομή συσκευών.... άντε να δούμε....! Τα νεύρα μου....!

#171   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:08

μολις μίλησα με την υπεύθυνη του my account της vodafone για να ρωτήσω τι γίνετε με την παραγγελία μου μιας και έκανα την αγορά από το vodafone.gr την παρασκευή και μου είπε πως είχαν κάποιο τεχνικό πρόβλημα καθώς έγιναν πάρα πολλές αιτήσεις για αγορά iphone 4 ταυτόχρονα και το πρόβλημα αποκαταστάθηκε σήμερα και οι συσκευές παραδόθηκαν σήμερα στην μεταφορική εταιρία και πως από αύριο θα ξεκινήσουν την διανομή συσκευών.... άντε να δούμε....! Τα νεύρα μου....!


Φίλε μπορείς να τσεκάρεις το status της παραγγελίας σου στο myacount? Είναι ακυρωμένη?

Πως κατάφερες και επικοινώνησες με την υπεύθυνη του myaccount?

Τελευταία επεξεργασία από: djarte, 01/09/2010 - 15:08


#172   panmark18

panmark18

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:17

Φίλε μπορείς να τσεκάρεις το status της παραγγελίας σου στο myacount? Είναι ακυρωμένη?

Πως κατάφερες και επικοινώνησες με την υπεύθυνη του myaccount?



Η παραγγελία μου γράφει ότι είναι "Σε εξέλιξη".... αφού έκανα 4 αιτήματα από την δευτέρα για να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο σχετικά με την παραγγελία μου καθώς αύριο πρέπει να φύγω εκτός και έπρεπε να ενημερώσω για να κανονίσουμε την παραλαβή.. πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και τους είπα ότι την πληρώνω την συσκευή δεν μου την χαρίζουν και απαιτώ να μάθω τι γίνεται και μου είπαν μισό λεπτό να με συνδέσουν... αφού περίμενα 10 λεπτά στην αναμονή μου έδωσε την υπεύθυνη του my account η οποία ήταν πολύ ευγενική και μου είπε τα παραπάνω..... μου έδωσε και ένα σταθερό να επικοινωνήσω αύριο για να μου πει νεότερα.... το τηλ είναι 2104276490 όποιος επικοινωνήσει και μάθει κάτι παραπάνω ας μας πει...

#173   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:18

Η παραγγελία μου γράφει ότι είναι "Σε εξέλιξη".... αφού έκανα 4 αιτήματα από την δευτέρα για να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο σχετικά με την παραγγελία μου καθώς αύριο πρέπει να φύγω εκτός και έπρεπε να ενημερώσω για να κανονίσουμε την παραλαβή.. πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και τους είπα ότι την πληρώνω την συσκευή δεν μου την χαρίζουν και απαιτώ να μάθω τι γίνεται και μου είπαν μισό λεπτό να με συνδέσουν... αφού περίμενα 10 λεπτά στην αναμονή μου έδωσε την υπεύθυνη του my account η οποία ήταν πολύ ευγενική και μου είπε τα παραπάνω..... μου έδωσε και ένα σταθερό να επικοινωνήσω αύριο για να μου πει νεότερα.... το τηλ είναι 2104276490 όποιος επικοινωνήσει και μάθει κάτι παραπάνω ας μας πει...


Μάλιστα. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

#174   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:31

Μάλιστα. Ευχαριστώ για την πληροφορία.


Λοιπόν μίλησα μόλις τώρα με μία ευγενέστατη κυρία, από το τμήμα myaccount της Vodafone η οποία με ενημέρωσε σχετικά με το ζήτημα. Όσοι βλέπουν ως ακυρωμένη την παραγγελία τους στο myaccount να μην ανησυχούν καθώς όπως με διαβεβαίωσε υπήρξε ένα τεχνικό πρόβλημα με την επικοινωνία των συστημάτων της vodafone με τα συστήματα της εταιρίας courrier με αποτέλεσμα να είναι απαραίτητη η δημιουργία καινούριων id κωδικών παραγγελίας. Ο λόγος ήταν ο υπερβολικά μεγάλος αριθμός παραγγελιών τις δύο πρώτες μέρες. Αυτό οδήγησε στο να πέσει ο server της μεταφορικής εταιρίας. Για αυτό ακριβώς τον λόγο έγινε εικονική ακύρωση της παραγγελίας. Μάλιστα μου εξήγησε και πως επικοινωνούν τα δύο συστήματα αλλά δεν νομίζω πως είναι της παρούσης να το αναφέρω. Η ουσία είναι δυστυχώς πως από σήμερα και όχι από την Δευτέρα ξεκίνησε η αποστολή των καινούριων κωδικών στην μεταφορική εταιρία με αποτέλεσμα να ξεκινήσει η αποστολή αύριο το πρωί. Για όποιον επιθυμεί να απευθυνθεί στην μεταφορική εταιρία το τηλέφωνο είναι : 210 2582950. Ελπίζω να βοήθησα. ;)

#175   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:41

οι συσκευες μας θα ξεκινήσουν σήμερα για την μεταφορική. Αύριο θα αρχίσει η διανομή. Οι αθηναίοι κτλ θα παραλάβετε πρώτοι. Εμεις στην Θεσσαλονίκη μας βλέπω από την Δευτέρα να έχουμε το κινητό. Άντε να δούμε...

#176   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:45

οι συσκευες μας θα ξεκινήσουν σήμερα για την μεταφορική. Αύριο θα αρχίσει η διανομή. Οι αθηναίοι κτλ θα παραλάβετε πρώτοι. Εμεις στην Θεσσαλονίκη μας βλέπω από την Δευτέρα να έχουμε το κινητό. Άντε να δούμε...


Μίλησες και εσύ φίλε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών?

#177   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:53

καλησπερα παιδες και απο εμενα,μπορω να ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι απο την voda ή την cosmote αναλογικα με αυτα που πληρωνεται και με αυτα που σας προσφερει?

#178   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:58

Μίλησες και εσύ φίλε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών?

ναι

#179   vOOz

vOOz

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/09/2010 - 16:14

Εμένα που δεν με πηραν τηλεφωνο σημερα σημαινει οτι αυριο δεν θα παρω τιποτα ε?

#180   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 16:26

Εμένα που δεν με πηραν τηλεφωνο σημερα σημαινει οτι αυριο δεν θα παρω τιποτα ε?


Από ότι κατάλαβα, κανέναν δεν πήραν τηλέφωνο σήμερα. Τουλάχιστον όχι αυτούς που είχαν προ-παραγγείλει από το site. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες