Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
647 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/09/2010 - 11:56

Μολις μίλησα με ένα κατάστημα plaisio που θα έχει από αύριο νέα μοντέλα και μου είπε ότι τα δίνουν ΜΟΝΟ με νέες συνδεσεις και μου τόνισε ΟΧΙ ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ.

Τη ρώτησα γιατί και μου απάντησε "ε δεν τα δίνουμε με ανανεώσεις, μόνο νέεσ συνδέσεις"


ΧΜΜΜΜΜΜ..... νομίζω ότι είναι παράνομο αυτό, σωστα;;;;

Καλησπερα, ειχα περασει και εγω απο πλαισιο πιο παλια, πρεπει να λειτουργουν σαν μεταπωλητες της βογκαφον (οπως την λεει ενας φιλος), οποτε μαλλον η βογκα δινει στο πλαισιο με ιδιαιτερους ορους, π.χ. "Θα σας δωσουμε αδεια να πουλησετε τηλεφωνα απ' αρχης διαθεσης του iphone4 , μονο με αν μας φερετε νεους πελατες, αργοτερα βλεπουμε" ( υποθετικα μιλαω...)
Δεν νομιζω πως ειναι παρανομο
Ρωτησες αν μπορεις να αγορασεις μονο τη συσκευη ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:03

Μόλις παρέλαβα την συσκευή (παραγγελία δευτερας)
Το σιτε έλεγε να μου στέιλουν και μικροσιμ και να την ενεργοποιήσω απο το σιτε αλλα τζιφος.δεν είχε κάρτα.
του πήρα και μου λένε έκαναν λάθος και ότι θα με καλέσουν να δούμε πως θα παραλάβω..

Φυσικά εγώ έκοψα την παλιά :)

όλα μια χαρα..έκδοση 4.0.1

και σχετικά με το σήμα....σε 3G απο 2 γραμμές πάει μία (δηλαδή τπτ)

#213   lover007

lover007

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:13

λοιπον υστερα απο πολλεσ λιστες που μπηκα για προτεραιοτητα,βρηκα καταστημα που εχει ακομη δαθεσιμες συσκευες.αρα σημερα το απογευμα θα το χω στα χερια μου!!!!επιτελους!!!αλλα τα δινει μονο για νεες συνδεσεις οι ανανεωσεις..

#214   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:19

θέλεις να μας πεις και πιο κατάστημα είναι αυτό?

#215   lover007

lover007

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:24

συγνωμη αλλα απο την χαρα μου ξεχαστηκα..ειναι αθηνα περιοχη πετραλωνα!!!παρτε τηλ εχει κι αλλα μου ειπαν!!

#216   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:29

μόλις τώρα πείρα τηλ και το κατάστημα εκεί έχει γύρω στα 15 τεμάχια!αλλά μόνο με ανανέωση η νέο συμβόλαιο!φτουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ρε γμτ και εγώ πήγα σε άλλο κατάστημα!φτουυυυυυυυυυυυ

#217   lover007

lover007

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:34

ε και?και γω εκανα φορμα κρατησης σε αλλα καταστηματα αλλα θα το παρω απο κει!!!

#218   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:37

ναι αλλά εγώ αννανέωσα το συμβόλαιό μου στο κατάστημα νέας σμύρνης και μου έστειλαν και μνμ οτι το συμβόλαιο άλλαξε!και στα πετράλωνα που πείρα μου είπαν οτι πρέπει να το πάρω απο το άλλο κατάστημα!καμιά ιδέα?

#219   antonisape

antonisape

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:46

εγω παιδια κανονισα να παω να το παρω απο την μεταφορικη το απογευμα!

#220   jtf

jtf

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:51

Μου το έφερε η μεταφορική και η vodafone είχε ξεχάσει να βάλει στο πακέτο την microsim !!!!

Λέω να κόψω την παλιά με τον οδηγό που βρήκα εδώ .

Απ'ότι μου είπαν στο 13830 έχει συμβεί σε αρκετούς :(

Τελευταία επεξεργασία από: jtf, 02/09/2010 - 12:52


#221   im2

im2

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 12:59

Καλησπερα, ειχα περασει και εγω απο πλαισιο πιο παλια, πρεπει να λειτουργουν σαν μεταπωλητες της βογκαφον (οπως την λεει ενας φιλος), οποτε μαλλον η βογκα δινει στο πλαισιο με ιδιαιτερους ορους, π.χ. "Θα σας δωσουμε αδεια να πουλησετε τηλεφωνα απ' αρχης διαθεσης του iphone4 , μονο με αν μας φερετε νεους πελατες, αργοτερα βλεπουμε" ( υποθετικα μιλαω...)
Δεν νομιζω πως ειναι παρανομο
Ρωτησες αν μπορεις να αγορασεις μονο τη συσκευη ?



Λοιπόν είχαμε συνέχεια:

Πήρα και σε άλλο πλαίσιο όπου και εκεί μου έδωσαν ξεκάθαρη ημέρα διαθεσιμότητας (σαββατο) αλλά μου είπαν το γνωστό νταβατζιλίκι "μόνο για νέε συνδέσεις ε; όχι ανανεώσεις"

Πήρα τηλ vodafone αμέσως όπου μίλησα με μία ευγενέστατη κυρία, αλλα οργισμένος για την συμπεριφορά της εταιρίας που φέρεται έτσι σε πελάτες που τα έχουν σκάσει χοντρά.

Μου εξήγησε ότι δεν έχουν απόλυτη δικαιοδοσία στις συνδέσεις που παρέχουν τα καταστήματα πλαισιο και ότι εάν αυτό μου απαντήσουν και σε κατάστημα vodafone να επικοινωνήσω πάλι με τα κεντιρκά να το διευθετήσουν.

Τα καταστήματα είναι το πλαισιο στο Athens Heart στον Ταύρο και στο πλαίσιο στη Bουλιαγμένης.

#222   xtreme84

xtreme84

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/09/2010 - 13:01

Μολις μου τηλεφώνησαν κι εμενα απο voda και μου ειπαν οτι λογο αυξημενης ζητησης καθυστερησαν καποιες παραγγελιες και οτι η συσκευη μου θα φυγει αυριο ή την Δευτερα.
Τους ειπα οτι θελω να ακυρωσω την παραγγελια και μου ειπαν οτι το πολυ μεχρι Δευτερα θα το εχω. Αντε να δουμε...

#223   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2010 - 13:02

Ναι εκανα το unlimited με internet 45 και πηρα συνολικα 323 ευρω επιδοτηση. Εγω παντως εχω απογοητευεθει και σημερα σκεφτομαι να παρω να ακυρωσω την ανανεωση μου. Στην εξυπηρετηση πελατων λενε συνεχως ψεματα και ποτε δεν δινουν σαφεις απαντησεις.Κανεις δεν ξερει τιποτα και οταν τους ζηταω ενα τηλ απο το τμημα του vodafone.gr μου λενε πως δεν υπαρχει. Αν παρεις τωρα, και στο καπακι ξαναπαρεις χωρις να πεις οτι πηρες και πριν, θα σου πουν ενα τελειως διαφορετικο πραγμα απο αυτο που σου ειπαν την πρωτη... Τραγικοί.
Κριμα γιατι ειμαι 8 χρονια συνδρομητης τους και τωρα καταλαβα τι νταλκα βαραν...


Μόλις με πήραν από το τμήμα του myaccount της Vodafone. Μου ζήτησαν χίλια συγνώμη για το θέμα με την ακυρωμένη ένδειξη στην κατάσταση της παραγγελίας και μου είπαν ότι λόγο της τεράστιας ζήτησης που είχε η συσκευή υπήρξε μία καθυστέρηση και πως εάν όχι αύριο, σίγουρα την Δευτέρα θα έχω το κινητό στα χέρια μου. Για να δούμε. :mad:

Update
Μαζί μας πήραν μου φαίνεται! Θα είμαστε οι δύο που κράζουμε περισσότερο. :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: djarte, 02/09/2010 - 13:03


#224   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/09/2010 - 13:19

Επικοινωνήσαμε και εμείς με τα κεντρικά της vodafone και μας ενημέρωσαν ότι το θέμα με την ακυρωμένη ένδειξη στην κατάσταση της παραγγελίας ωφείλεται σε λάθος του συστήματος λόγο της τεράστιας ζήτησης. Αν βλέπετε λοιπόν στο Myacount την κατάσταση της παραγγελίας ως "Ακυρωμένη" μην ανησυχείτε...

Οι παραγγελίες έχουν ήδη ξεκινήσει να αποστέλλονται και αν όχι αύριο λογικά την Δευτέρα θα παραδοθούν τα iPhone 4 στους ενδιαφερόμενους.
Behind the Scenes...

#225   glk

glk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:glk85

Δημοσίευση 02/09/2010 - 13:23

Και εμένα με πήραν τηλ,ειχα κάνει παραγγελία την Τρίτη,και κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα...ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!! :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες