Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
647 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 15:52

Πως είναι δυνατόν ατομα τα οποια εκαναν την παραγγελία τους 3 μερες μετα απο την κυκλοφορια να το εχουν στα χερια τους και καποιοι που καναμε την παραγγελια μας απο τις 27/8 το πρωι ακομα να περιμενουμε... Εκεί στην vodafone τον παιζουν μου φαινεται... <_<
Πλεον ειμαι σιγουρος οτι ουτε την Δευτερα θα παραλαβω... Δεν πειραζει voda θα γυρισει ο τροχος, ηδη απετρεψα ενα φιλο να κανει νεα συνδεση σε αυτους και πηγε στη wind...



Εγω εκανα παραγγελια 4 ωρες πριν απο τον κολλητο μου την Παρασκευη πρωι. Σε αυτον ηρθε ΕΧΤΕΣ και σε εμενα ουτε σημερα!!! Υποτιθεται οιτι πρεπει να ισχυει μια λιστα προτεραιοτητας.

Φυσικα, τα συμβολαια εχουν ανανεωθει και τα λεφτα εχουν κρατηθει. Σε αυτα δεν υπαρχει προβλημα. Μια χαρα τους βρισκω. Κρατανε τα λεφτα οι κυριοι και ασε τους βλακες που πληρωσαν ενα μισθο να περιμενουν. Αν ειναι δυνατον!!! ΟΙ ανθρωποι ειναι τουλαχιστον γελιοι!!

Αν δεν ερθει Δευτερα θα τους παρει ο διαολος και θα ακυρωσω το συμβολαιο. Θα παω Cosmote.

ΑΑΑ και το αλλο καλο. Οσοι εχουν παρει το iPhone 4, μαζί και ο κολλητος μου, ΔΕΝ τους εστειλε η Vodafone τη MicroSIM, ενω στη παραγγελία αναφερεται ξεκαθαρα οτι θα σου στειλουν μία. Αλλη βλακεια και αυτη! Θα πρεπει δλδ να κοψεις την sim μονος σου?

Πολυ σοβαρη εταιρεια!!! Μπραβο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 15:57

Δεν ξερω αν μπορω να κινηθω και νομικα. Ειναι σωστο να τρεχει το νέο συμβολαιο ανανεωσης και το νέο κινητό που εχει ΠΛΗΡΩΘΕΙ και κρατηθει απο την πιστωτικη ΔΕΝ εχει παραδοθεί;

Εχω κραατησει ολα τα screenshots απο την παραγγελια απο τοτε που ηταν σε εξελιξη και φυσικα τωρα που δειχνει το θεικο "Ακυρωμενη" και εχω και τα χαρτια της πιστωτικης με τα λεφτα που εχει κρατησει η Vodafone ενω δεν μου εχει παραδοσει τη συσκευη.

Αν καποιος εχει γνωσεις πανω στο θεμα και μπορει να απαντησει θα το εκτιμουσα.

#258   xtreme84

xtreme84

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/09/2010 - 16:19

Δεν ξερω αν μπορω να κινηθω και νομικα. Ειναι σωστο να τρεχει το νέο συμβολαιο ανανεωσης και το νέο κινητό που εχει ΠΛΗΡΩΘΕΙ και κρατηθει απο την πιστωτικη ΔΕΝ εχει παραδοθεί;

Εχω κραατησει ολα τα screenshots απο την παραγγελια απο τοτε που ηταν σε εξελιξη και φυσικα τωρα που δειχνει το θεικο "Ακυρωμενη" και εχω και τα χαρτια της πιστωτικης με τα λεφτα που εχει κρατησει η Vodafone ενω δεν μου εχει παραδοσει τη συσκευη.

Αν καποιος εχει γνωσεις πανω στο θεμα και μπορει να απαντησει θα το εκτιμουσα.

Θα πρέπει καταρχήν να μελέτησεις το περιεχόμενο της σύμβασης και έπειτα εφόσον σε παίρνει έχεις κάθε διακαίωμα να κινηθείς νομικά. Το θέμα είναι οτι τέτοιου είδους εταιριές μπορεί να είναι μπουρδ3λο στην εξυπηρέτηση αλλά στο νομικό σκέλος έχουν ολόκληρο επιτελείο απο νομικούς συμβούλους για να φιλάνε τα νώτα τους. Κατά την γνώμη μου μεγαλύτερη ζημία θα τους κάνουμε αν αποτρέπουμε γνωστούς και φιλούς να κάνουν συνδέσεις σε αυτούς παρα το να τους κυνηγήσουμε νομικά.

#259   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 16:25

Παιδιά έλαβε κανείς το τηλέφωνο μέσω συστημένου γράμματος από τα ΕΛΤΑ. Γιατί μου ήρθε πριν από λίγο μια ειδοποίηση ότι έχω ένα συστημένο δέμα στα ΕΛΤΑ και δεν περιμένω κάτι άλλο.

#260   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 03/09/2010 - 16:35

παιδια να ρωτισω κατι? γιατι οταν ανακοινωθηκαν οι τιμες για το αιφονε 16γιγαμπιτε ηταν 569 ευρω. κ τωρα στα καταστηματα κανει 659 ευρω? τι συμβαινει?

#261   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 16:50

παιδια να ρωτισω κατι? γιατι οταν ανακοινωθηκαν οι τιμες για το αιφονε 16γιγαμπιτε ηταν 569 ευρω. κ τωρα στα καταστηματα κανει 659 ευρω? τι συμβαινει?


Φίλε μου πριν ανακοινωθούν οι τιμές για το iPhone 4, η τιμή για το iPhone 3GS 16GB ήταν αυτή που αναφέρεις. Ίσως ορισμένα καταστήματα δεν είχαν προλάβει να ενημερωθούν για την έλευση του 4 και διατηρούσαν τις προηγούμενες τιμές για το 3GS.

#262   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 03/09/2010 - 16:59

απο οτι καταλαβαίνω δίνουν περισσότερο βάρος σε αυτούς που κάνουν την κράτηση απο το site έτσι?δεν έχω δει κάποιον που να έχει περάσει μια βδομάδα και να μην το έχει πάρει!καλά κρασιά για αυτούς που είναι σε λίστα

#263   dandil

dandil

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:52

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό τώρα και με έχει βοηθήσει σε πολλά! Από εδώ διάβασα ξημερώματα της προηγούμενης παρασκευής για τη διαθεση του iphone4 online μέσω vodafone κ όπως πολλοί από σας το παρήγγειλα, κ μάλιστα πρέπει να ήμουνα κ ένας από τους πρώτους! Ακόμα να παραλάβω τη συσκευή -όπως και πολλοί από εσάς-, έχω επικοινωνήσει με τη vodafone άποιρες φορές, έχω ακούσει όλα τα πιθανά σενάρια κ φυσικά κατέλειξα να βγω εκτός εαυτού δηλώνοντάς ότι θα ακυρώσω παραγγελία (έχει ήδει γίνει η χρέωση στην πιστωτική μου), ανανέωση συμβολαίου κ σύνδεσης κ θα τους καταγγείλω στο κέντρο προστασίας του καταναλωτή http://kepka.org (χτες αυτό). Το αποτέλεσμα ήταν να με πάρουν από το αρμόδιο τμήμα την επόμενη ώρα κ να με βεβαώσουν ότι η συσκευή μου έχει ήδη σταλεί στην εταιρεία μεταφοράς κ πως το αργότερο τη δευτέρα θα την λάβω. Περιττό βεβαια να πω πως η εταιρεία μεταφοράς, μέχρι κ πριν 10 λεπτά που μίλησα μαζί τους δεν είχαν καμία συσκευή στο όνομά μου. Σκοπεύω όντως να κάνω τα παραπάνω εφόσον τη δευτέρα δεν λάβω τη συσκευή. Θα ήθελα πάρα πολύ από τώρα να μιλήσω με την ΚΕΠΚΑ αλλά δυστυχώς θα βρίσκομαι στο γραφείο όλη την μέρα κ δεν έχω τη δυνατότητα να μιλήσω μαζί τους για να δω τι μπορεί να γίνει. Μήπως έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους ή με άλλον αντίστοιχο οργανισμό? Τι γίνεται με όσους μας έχουν χρεώσει τις πιστωτικές? Πώς γίνεται διακοπή συμβολάιου 1 βδομάδα μετά την ανανέωσή του?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Βασίλης

Τελευταία επεξεργασία από: dandil, 03/09/2010 - 17:54


#264   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:55

απο οτι καταλαβαίνω δίνουν περισσότερο βάρος σε αυτούς που κάνουν την κράτηση απο το site έτσι?δεν έχω δει κάποιον που να έχει περάσει μια βδομάδα και να μην το έχει πάρει!καλά κρασιά για αυτούς που είναι σε λίστα


μπα μην το λες. Δεν πρέπει να υπάρχει κάποια προτεραιότητα, έχω κάνει την παραγγελία 27/8 και δεν έχω την συσκευή ακόμα. Ούτε έχει αποσταλλεί, ούτε βλέπω να αποστέλλεται σύντομα΄, σύμφωνα με τα λεγόμενα του τμήματος της VODAFONE που ασχολείται με αυτά. Αν δεν γίνει την Δευτέρα με βλέπω να φεύγω για cosmote.

#265   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 03/09/2010 - 17:57

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό τώρα και με έχει βοηθήσει σε πολλά! Από εδώ διάβασα ξημερώματα της προηγούμενης παρασκευής για τη διαθεση του iphone4 online μέσω vodafone κ όπως πολλοί από σας το παρήγγειλα, κ μάλιστα πρέπει να ήμουνα κ ένας από τους πρώτους! Ακόμα να παραλάβω τη συσκευή -όπως και πολλοί από εσάς-, έχω επικοινωνήσει με τη vodafone άποιρες φορές, έχω ακούσει όλα τα πιθανά σενάρια κ φυσικά κατέλειξα να βγω εκτός εαυτού δηλώνοντάς ότι θα ακυρώσω παραγγελία (έχει ήδει γίνει η χρέωση στην πιστωτική μου), ανανέωση συμβολαίου κ σύνδεσης κ θα τους καταγγείλω στο κέντρο προστασίας του καταναλωτή http://kepka.org (χτες αυτό). Το αποτέλεσμα ήταν να με πάρουν από το αρμόδιο τμήμα την επόμενη ώρα κ να με βεβαώσουν ότι η συσκευή μου έχει ήδη σταλεί στην εταιρεία μεταφοράς κ πως το αργότερο τη δευτέρα θα την λάβω. Περιττό βεβαια να πω πως η εταιρεία μεταφοράς, μέχρι κ πριν 10 λεπτά που μίλησα μαζί τους δεν είχαν καμία συσκευή στο όνομά μου. Σκοπεύω όντως να κάνω τα παραπάνω εφόσον τη δευτέρα δεν λάβω τη συσκευή. Θα ήθελα πάρα πολύ από τώρα να μιλήσω με την ΚΕΠΚΑ αλλά δυστυχώς θα βρίσκομαι στο γραφείο όλη την μέρα κ δεν έχω τη δυνατότητα να μιλήσω μαζί τους για να δω τι μπορεί να γίνει. Μήπως έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί τους ή με άλλον αντίστοιχο οργανισμό? Τι γίνεται με όσους μας έχουν χρεώσει τις πιστωτικές? Πώς γίνεται διακοπή συμβολάιου 1 βδομάδα μετά την ανανέωσή του?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Βασίλης

αυτό με την διακοπή του συμβολαίου θα ήθελαν πολύ να μάθω πως γίνεται!χώρις να δώσω ούτε ενα ευρώ έτσι.

#266   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/09/2010 - 18:34

λοιπόν για όποιον έχει το πρόβλημα με τον μεταλικό θόρυβο απ το χαλαρό sleep button, το επέστρεψα σήμερα και απ ότι φαίνεται η συσκευή του τεχνικού, δε το κάνει. άρα αλλαγή.

η γκαντεμιά θα είναι ότι και το καινούριο, το ίδιο θα κάνει σίγουρα!!! (μέρφυ) :P

#267   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 21:01

λοιπόν για όποιον έχει το πρόβλημα με τον μεταλικό θόρυβο απ το χαλαρό sleep button, το επέστρεψα σήμερα και απ ότι φαίνεται η συσκευή του τεχνικού, δε το κάνει. άρα αλλαγή.

η γκαντεμιά θα είναι ότι και το καινούριο, το ίδιο θα κάνει σίγουρα!!! (μέρφυ) :P

Δηλαδή θες να μου πεις ότι ο είπες του τεχνικού ότι κανει μεταλλικό ήχο το κουμπάκι και δέχτηκε αμέσως αλλαγή ? Ελβετία γίναμε...

#268   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 03/09/2010 - 22:40

σημερα εκανα και εγω παραγγελεια μεσω vodafonegr με ανανεωση.πριν ειχα μιλησει με τα κεντρικα και μου ειπαν πως μεχρι σημερα υπηρχε θεμα με διαθεσιμοτητα και απο δευτερα γινεται παραλαβη και θα ομαλοποιηθει πολυ η κατασταση(1-2 εργασιμες παραδοση).ειδωμεν :rolleyes:

#269   Ultra79

Ultra79

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 03/09/2010 - 23:29

Καλησπερα και απο μενα σημερα παρελαβα και εγω το πολυποθητο iphone4 16 απο speedex η παραγγελια εγινε απο το site της vodafone την προυηγουμενη Παρασκευη με αντιστοιχη ανανεωση συμβολαιου και πληρωσα ενα υπολοιπο 39 ευρω βεβαια δεν το περιμενα να μου ερθει σημερα γιατι μεχρι εχθες δεν υπηρχε συσκευη στο ονομα μου στην μεταφορικη αλλα η εκπληξη εγινε!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Ultra79, 03/09/2010 - 23:30


#270   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 04/09/2010 - 00:06

σημερα εκανα και εγω παραγγελεια μεσω vodafonegr με ανανεωση.πριν ειχα μιλησει με τα κεντρικα και μου ειπαν πως μεχρι σημερα υπηρχε θεμα με διαθεσιμοτητα και απο δευτερα γινεται παραλαβη και θα ομαλοποιηθει πολυ η κατασταση(1-2 εργασιμες παραδοση).ειδωμεν :rolleyes:

οπότε αν είχαν πρόβλημα με διαθεσιμότητα και όπως σου είπε θα φέρουν την δευτέρα τότε ίσως το πάρουμε και εμείς μέσα στην βδομάδα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες