Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
647 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/09/2010 - 13:12

Παιδιά διάβασα όλο το νημα και ειπα να σας κάνω μια ενημέρωση.

Χτες στις 4 το απόγευμα ήμουν Κολωνάκι και είπα να πάω μια βόλτα από iStorm.

Με το που μπαίνω, παθαίνω το πρώτο σοκ όταν με πληροφορούν ότι μπορώ επιτόπου να χρησιμοποίησω την επιδότηση που έχω από Vodafone και μαζί με αλλαγή προγράμματος σε unlimited 45 με Internet, να πάρω την συσκευή και να φύγω σε 10 λεπτά !!!!!!!!!!!!!

Δεν ειχα μαζι μου ουτε την πιστωτική , ούτε την αστυνομική ταυτότητα και επειδή η κοπέλα που εκανε τις συνδεσεις της vodafone σχόλαγε στις 5, είπα οτι θα πήγαινα σήμερα το πρωί.

Η συσκευή που θα έπαιρνα θα ηταν τα 16GB. Πριν φυγω είδα με τα μάτια μου το ράφι με τις συσκευές και πρέπει να ήταν γύρω στα 30 κομμάτια.

Σήμερα το πρωι στις 10 στο κατάστημα, η ιδια κοπέλα μου λέει οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ !!!! Και όντως χτες από τις 4 μεχρι τις 9 το βραδυ που εκλεισε ειχαν πωληθεί όλες. ΑΦΩΝΟΣ εγώ. Επειδή όμως μου λέει σε θυμάμαι που τα λέγαμε , εχω μια κρατημενη στα 32GB αλλά δεν θα έλθει ο πελάτης να την πάρει για αυτό είναι δικιά σου αν την θες. ΑΦΩΝΟΣ δεύτερη φορά.

Σε μισή ώρα είχα τελειωσει τα πάντα και τωρα έχω το 4 συγχρονισμένο με τα πράγματα που είχα στο 3G μου και έτοιμο για νέες περιπέτειες.

Το μηχανάκι τα σπάει, αν και το ξέρετε.


Επίσης μπορείτε να το πάρετε ΑΜΕΣΑ και από το Πλαίσιο μέσω vodafone και όχι σαν συσκευή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 13:41

Ούτ' εγώ έχω παραλάβει και φυσικά δεν έχουν κάποιο νέο.
Η courier εταιρία μου λέει ότι δεν φταίνε αυτοί που δεν έχει στείλει η Voda το συμβόλαιο κι ενώ έχω κάνει ήδη 2 τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών, δεν είχα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Στο τέλος τους απείλησα πως αν τους είναι τόσο δύσκολο να δούν τι γίνεται με το συμβόλαιο, θα μιλήσω με τον υπεύθυνο της εξυπηρέτησης και θα κάνω το συμβόλαιό μου κάπου που δεν θα έχουν τέτοιες δυσκολίες.
Κι έρχομαι πρίν από λίγο όπου και βλέπω ότι εγώ είχα ανανεώσει σε Χ συμβόλαιο και αυτοί μετά την "ακύρωση" της παραγγελίας, έχουν βάλει ένα άλλο, μικρότερο αλλά άσχετο.

Είμαι εκνευρισμένος γιατί πια η κατάσταση δεν έχει σε καμμία περίπτωση να κάνει με το πόσα iphone έχουν διαθέσιμα και με την δικαιολογία τους "εντάξει πως κάνουν έτσι τα πωρωμένα κακομαθημένα, θα το πάρουν". Αν έκανα εγώ τέτοια λάθη στην δουλειά μου θα με είχαν στείλει σπίτι να φτιάχνω κεφτεδάκια, αλλά σε κάποιες άλλες εταιρίες μάλλον δεν ιδρώνει το αυτί τους...


Μία από τα ίδια. Οι άνθρωποι είναι απλά γελοίοι. Δεν ξέρω τι θα γινόταν εάν κάναμε μια ομαδική καταγγελία στο στο Ινσιτούτο προστασίας του Καταναλωτή. >:(

#378   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 09/09/2010 - 13:51

κ εμενα μου ηρθε σημερα τελικα με την 4.0.2 κ πηγα στην 4.1...το μηλοφωνακι απλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

#379   djarte

djarte

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2010 - 14:07

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν από λίγο με το myaccount (έχω χάσει τον λογαριασμό, πόσες φορές τους έχω πάρει την τελευταία εβδομάδα) μου ανέφεραν ότι λύθηκε το πρόβλημα με την εκτύπωση των συμβολαίων (άκουσον - άκουσον) και πως έχει ξεκινήσει η αποστολή των συμβολαίων στην μεταφορική εταιρία η οποία και θα μας ξανά καλέσει για να κλειστεί νέο ραντεβού.

#380   rouska

rouska

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/09/2010 - 15:53

Παιδια οπως βλεπω εχουμε ολοι το ιδιο προβλημα...ειλικρινα τα νευρα μου με αυτη την κατασταση με την online παραγγελία απο την vodafone.εγω το παρηγγειλα 30/8 και απο τοτε δεν ξερω κ γω ποσες φορες εχω παρει στην vodafone και τους εχω αφησει αλλα τοσα ευρω (γιατι το 13830 χρεωνει κανονικα) απλως και μονο για να βρω εναν υπευθυνο τελος παντων για το online καταστημα...και την προηγουμενη πεμπτη με πηρε μια κυρια, μου ζητησε συγγνωμη για την καθυστερηση και μου ειπε οτι μεχρι την δευτερα(που μας περασε) το πολυ θα το εχω στα χερια μου και εννοειται τιποτα....και καμμια ενημερωση!την δευτερα πηρα στην εξυπηρετηση πελατων,προωθησανε παλι το αιτημα να επικοινωνησει καποιος μαζι μου (μονο αυτο κανουν...) και ημουν εξω φρενων...και ειμαι ακομα και περιχαρης την τριτη ακουω απο τΗν εταιρεια courrier να μου λενε οτι την τεταρτη θα το εχω επιτελους....ε λοιπον ασκοπη η χαρα...την τεταρτη πρωι πρωι μαλιστα με παιρνουν και μου λενε αυτο που σας ειπαν κ εσας, οτι δεν εχουν το συμβολαιο μαζι γιατι δεν τους το πηγε η vodafone και οτι δεν θα μου το φερουν και οτι μετεφερεται γι αυριο,δηλαδη σημερα...οπου και ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ....και ξαναπηρα τηλεφωνο και χτες και σημερα στην εξυπηρετηση πελατων και επιμενουν να μην επικοινωνουν μαζι μου ωστε να τους ξαναπω οτι αυτα ειναι ντροπη και αισχος και οτι ειλικρινα ειμαι ετοιμη να φυγω απο την vodafone....μας κοροιδευουν!
συγγνωμη για την εντονη γλωσσα και υφος αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω...μεχρι και σε καταστημα πηγα να τους το πω και εκεινοι δεν ξερανε τιποτα κ λεγανε οτι δεν εχουν καμμια σχεση με το ηλεκτρονικο καταστημα...

#381   ymoutsel

ymoutsel

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 16:24

Εμένα πρίν από λίγο με πήρε τηλέφωνο η courier εταιρεία και μου ξαναέκλεισε ραντεβού για αύριο. Στην ερώτησή μου άν έλυσαν το θέμα με τα συμβόλαια και αν έχουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το πακέτο στα χέρια τους έτσι ώστε να παραδωθεί σωστά, μου απάντησε καταφατικά. Εις αύριο λοιπόν τα σπουδαία (όπως και τις άλλες φορές πιο πρίν).

#382   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 09/09/2010 - 16:37

Παιδια οπως βλεπω εχουμε ολοι το ιδιο προβλημα...ειλικρινα τα νευρα μου με αυτη την κατασταση με την online παραγγελία απο την vodafone.εγω το παρηγγειλα 30/8 και απο τοτε δεν ξερω κ γω ποσες φορες εχω παρει στην vodafone και τους εχω αφησει αλλα τοσα ευρω (γιατι το 13830 χρεωνει κανονικα) απλως και μονο για να βρω εναν υπευθυνο τελος παντων για το online καταστημα...και την προηγουμενη πεμπτη με πηρε μια κυρια, μου ζητησε συγγνωμη για την καθυστερηση και μου ειπε οτι μεχρι την δευτερα(που μας περασε) το πολυ θα το εχω στα χερια μου και εννοειται τιποτα....και καμμια ενημερωση!την δευτερα πηρα στην εξυπηρετηση πελατων,προωθησανε παλι το αιτημα να επικοινωνησει καποιος μαζι μου (μονο αυτο κανουν...) και ημουν εξω φρενων...και ειμαι ακομα και περιχαρης την τριτη ακουω απο τΗν εταιρεια courrier να μου λενε οτι την τεταρτη θα το εχω επιτελους....ε λοιπον ασκοπη η χαρα...την τεταρτη πρωι πρωι μαλιστα με παιρνουν και μου λενε αυτο που σας ειπαν κ εσας, οτι δεν εχουν το συμβολαιο μαζι γιατι δεν τους το πηγε η vodafone και οτι δεν θα μου το φερουν και οτι μετεφερεται γι αυριο,δηλαδη σημερα...οπου και ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ....και ξαναπηρα τηλεφωνο και χτες και σημερα στην εξυπηρετηση πελατων και επιμενουν να μην επικοινωνουν μαζι μου ωστε να τους ξαναπω οτι αυτα ειναι ντροπη και αισχος και οτι ειλικρινα ειμαι ετοιμη να φυγω απο την vodafone....μας κοροιδευουν!
συγγνωμη για την εντονη γλωσσα και υφος αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω...μεχρι και σε καταστημα πηγα να τους το πω και εκεινοι δεν ξερανε τιποτα κ λεγανε οτι δεν εχουν καμμια σχεση με το ηλεκτρονικο καταστημα...

κάνουν οτι θέλουν και δεν έχουν κανένα πρόγραμμα!έτσι είναι τα πράγματα και οτι και να λέμε οτι και να κάνουμε δεν αλλάζει κάτι!

#383   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/09/2010 - 17:30

η μορφη της αντιδρασης αν δεν εχει επιχειρηματα ειναι νομιζω καταδικασμενη να αποτυχει...οι εταιριες εχουν μαθει πλεον το θεμα με την φορητοτητα και απλα δεν τσιμπανε...εμενα εγινε τελικα η παραλαβη μου απο το κουριερ εχθες και υπηρχαν ολα μεσα κανονικα και η microsim...(πηγα εγω στην εταιρια κουριερ)

#384   vOOz

vOOz

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/09/2010 - 11:50

εμεις ειπαμε σημερα 11 με 1 και ακομα περιμενω.. ειναι 12:50 και πρεπει να φυγω σε λιγο.. πρεπει να τα παραλαβω εγω? μπορω να αφησω καποιον αλλο?

#385   ymoutsel

ymoutsel

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2010 - 12:03

Μόλις παρέλαβα κι εγώ... Επίσης με πήραν τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών το πρωί για να μου ζητήσουν συγγνώμη για όλη την ταλαιπωρία των προηγούμενων ημερών...

#386   andstag

andstag

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:@andstag13

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:14

η μορφη της αντιδρασης αν δεν εχει επιχειρηματα ειναι νομιζω καταδικασμενη να αποτυχει...οι εταιριες εχουν μαθει πλεον το θεμα με την φορητοτητα και απλα δεν τσιμπανε...εμενα εγινε τελικα η παραλαβη μου απο το κουριερ εχθες και υπηρχαν ολα μεσα κανονικα και η microsim...(πηγα εγω στην εταιρια κουριερ)


Εγώ φίλε μου έκανα αίτηση φορητότητας στη κοσμοτέ και με πήραν απο βοντα. και μου έκαναν προσφορά 200€ λιγότερα και έκπτωση 15% στο πάγιο.

εμεις ειπαμε σημερα 11 με 1 και ακομα περιμενω.. ειναι 12:50 και πρεπει να φυγω σε λιγο.. πρεπει να τα παραλαβω εγω? μπορω να αφησω καποιον αλλο?


Μόνο με εξουσιοδότηση μπορεί να παραλάβει άλλος.

#387   ditheo

ditheo

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:37

εμεις ειπαμε σημερα 11 με 1 και ακομα περιμενω.. ειναι 12:50 και πρεπει να φυγω σε λιγο.. πρεπει να τα παραλαβω εγω? μπορω να αφησω καποιον αλλο?


Κοίτα έμένα δεν μου ζήτησε ταυτότητα ή κάτι άλλο για την ταυτοπροσωπία... Απλά υπέγραψα 5-6 φορές και μου έδωσε το τηλέφωνο...

#388   tsitou

tsitou

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:47

Ρε παιδια μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω iphone 4 συσκευη στην Αθηνα???????

#389   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 10/09/2010 - 13:57

Ρε παιδια μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω iphone 4 συσκευη στην Αθηνα???????

τράβα μια βόλτα απο το istorm

#390   tsitou

tsitou

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 14:04

Πηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπαν σε 15 μερες περιπου θα ξαναφερουν....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες