Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
647 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 14/09/2010 - 17:59

δες τι έγινε απο τις---->!31/8 πήγα στο κατάστημα τις vodafone(νεα σμύρνη) να κάνα ανανέωση συμβολαίου!το 4ρι δεν το είχαν!υπέγραψα το συμβόλαιό μου (χωρίς να ξέρω οτι δεν επιτρέπετε να κάνεις ανανέωση ΧΩΡΙΣ να πάρεις συσκευή την ίδια στιγμή)!αυτό το έμαθα μετά απο ενα φίλο που κάποτε ήταν στον γερμανό!μου είπε οτι όταν κάνεις ανανέωση και πάρεις το κινητό γράφουν αμέσως στο πσ τους τον αριθμό imei!τέλος πάντων!πέρασαν τόσες μέρες και πείρα τηλ να ακυρώσω το συμβόλαιο στο 13830!μου είπαν οτι θα πρέπει να παω απο το κατάστημα να κάνω ακύρωση(να τους στείλει το κατάστημα email ακύρωσης)!μου είπαν οτι δεν γίνεται απο την στιγμή που έχεται υπογράψει και τέτοια!τους λέω ναι αλλά δεν έχω πάρει συσκευή ακόμα οπότε νομικά είμαι οκ σαν πελάτης!μου λέει καλά κάνατε ανανέωση και δεν πείρατε συσκευή πως γίνεται αυτό?λέω αυτά να τα πείτε στο κατάστημα οχι σε μενα!καλα μου λέει δεν ξέρεται οτι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?(λες και το πρόβλημα ήταν δικό μου)του απαντάω ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!παω απο το κατάστημα λοιπόν και λέω...
το φέραμε το κινητό?ΟΧΙ.ωραία θέλω να κάνω διακοπή στο συμβόλαιο!ψάχνει η τύπισα στο πσ τις και μου λέει για να φύγεται πρέπει να δώσετε το ποσό τις επιδότησης!τις λέω κοπελιά τι λες?να δώσω ένα ποσό που δεν έχω πάρει ποτέ που ούτε καν έχω πάρει το κινητό?μου λέει δεν το έχετε πάρει αλλά εμείς το δεσμέυσαμε για να γλειτώσουμε εσάς !(δηλαδή όσο περνάνε οι μέρες να μην σας πέσει η τιμή τις επιδότησης)!λέω το κινητό το έχουν σχεδόν όλα τα καταστήματα εκτός απο εσάς!πετάγετε ο υπευθυνος και λέει δεν το έχουν πουθενά και τέτοια!να πω δε οτι ο εν λόγω κύριος ήταν αγενέστατος , ηρωνικότατος ,θρασής!του είπα για το imei και μου λέει πας στοίχημα οτι δεν είναι έτσι?δούλευες σε κανα κατάστημα και το λές?μετά απο πολλές ηρωνίες και φοβερή αγένια του λέω δεν είμαστε φίλοι ούτε κάναμε μαζί σκοπιά για να μιλάς όπως θές!είμαι πελάτης και θα μου μιλάς ωραία και όμορφα!μου λέει τα παράπονα σου στο 13830!(αφου δεν πέταξα πίσω απο τον πάγκο να τον αρπάξω τον τύπο απορώ)
πέρνω στο 13830 λοιπόν τους λέω την ιστορία ,τους λέω για τον αγενή τύπο!μου λένε θες να διακόψεις μόνο για το κιν η έχεις και κάτι άλλο?λέω θέλω να διακόψω γιατί δεν έχω πάρει το κινητό εδώ και 14 μέρες!έκανα παράπονα για τον τύπο μπλα μπλα μπλα!στο τέλος μου λέει!προσπαθώ να τον καλέσω αλλά δεν το συκώνουν το τηλ οπότε για να διακόψετε θα πρέπει να περιμένετε μέχρι την παρασκευή γτ είναι μια διαδικασία που πρέπει να γίνει και τα σχετικά!τώρα μου το είπαν αυτό για να βρουν το κινητό απο άλλο κατάστημα και να μου το δώσουν η κάτι άλλο παίζει!

την παρασκευή αν δεν έχω το κινητό θα γίνει χαμός!πέρα του αν το πάρω η όχι θα κάνω μύνηση στον κύριο του καταστήματος εννοείτε έτσι!
το κατάστημα βρίσκεται ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 203!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:30

Καλή δύναμη και υπομονή σου εύχομαι.
Εγώ θα περιμένω μια δυο μέρες ακόμα και αν δε το κάνουν διαθέσιμο στο site τους φορητότητα και αντε γεια!

#423   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:36

H vodafone έχει γίνει ξεφτύλα με το iphone4 για την πώληση και την εξυπηρέτηση που έχει.....

#424   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:51

H vodafone έχει γίνει ξεφτύλα με το iphone4 για την πώληση και την εξυπηρέτηση που έχει.....

ξεφτύλα ήταν και πριν jimmy αλλά άργησα να το καταλάβω

#425   vezouvios

vezouvios

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:54

την παρασκευή αν δεν έχω το κινητό θα γίνει χαμός!πέρα του αν το πάρω η όχι θα κάνω μύνηση στον κύριο του καταστήματος εννοείτε έτσι!
το κατάστημα βρίσκεται ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 203!

Aδερφε μια συμβουλη..
την υπογραφη σου και το "ΠΟΥΛΙ" σου να προσεχεις που τα βαζεις...!!!(καθαρα φιλικα και χαριτολογωντας)
Επισης επικοινωνησε με το http://www.kepka.org/ ενα δεις οτι δεν βγαζεις ακρη!
Σε καμια περιπτωση μην τον αρπαξεις,θα βγεις φταιχτεις,(ακου και εναν παθων)
Εαν υποθεσουμε οτι αποφασισεις να αλλαξεις δικτυο,σιγουρεψε οτι η cosmote Η wind θα σου δωσουν καλυτερη επιδοτηση!
Με την μυνηση δεν θα κερδισεις τιποτα,αδικος κοπος!
Αυτα!
Ελπιζω οτι και να αποφασισεις να βρεις το δικιο σου φιλε μου!

#426   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:56

Aδερφε μια συμβουλη..
την υπογραφη σου και το "ΠΟΥΛΙ" σου να προσεχεις που τα βαζεις...!!!(καθαρα φιλικα και χαριτολογωντας)
Επισης επικοινωνησε με το http://www.kepka.org/ ενα δεις οτι δεν βγαζεις ακρη!
Σε καμια περιπτωση μην τον αρπαξεις,θα βγεις φταιχτεις,(ακου και εναν παθων)
Εαν υποθεσουμε οτι αποφασισεις να αλλαξεις δικτυο,σιγουρεψε οτι η cosmote Η wind θα σου δωσουν καλυτερη επιδοτηση!
Με την μυνηση δεν θα κερδισεις τιποτα,αδικος κοπος!
Αυτα!
Ελπιζω οτι και να αποφασισεις να βρεις το δικιο σου φιλε μου!

αχαχχαχαχαχα το κάτω το προσέχω όσο μπορώ το πάνω κεφάλι ωρες ώρες κάνει βλακείες!
όταν λές παθών?άρπαξες κανένα?

#427   dandil

dandil

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:23

Σήμερα με πήρανε απο voda να μου ζητήσουνε συγγνώμη για την ταλαιπωρία κ να με ενημερώσουν ότι δεν θα χρεωθω το επόμενο πάγιο!!! Το iphone το παρείγγειλα στις 27/8 κ το παρέλαβα στις 10/9 μετά από πάρα πολλά τηλεφωνηματα στο 13830 με απειλές για καταγγελία κ διακοπή συμβολαίου! Τα συμπεράσματα δικά σας!

#428   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:24

Σήμερα με πήρανε απο voda να μου ζητήσουνε συγγνώμη για την ταλαιπωρία κ να με ενημερώσουν ότι δεν θα χρεωθω το επόμενο πάγιο!!! Το iphone το παρείγγειλα στις 27/8 κ το παρέλαβα στις 10/9 μετά από πάρα πολλά τηλεφωνηματα στο 13830 με απειλές για καταγγελία κ διακοπή συμβολαίου! Τα συμπεράσματα δικά σας!

απο πιο κατάστημα το πείρες φίλε?

#429   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:39

H vodafone έχει γίνει ξεφτύλα με το iphone4 για την πώληση και την εξυπηρέτηση που έχει.....


Οχι όλη η vodafone. Εγώ το παρήγγειλα σε κατάστημα την Παρασκευή που βγήκε στην Ελλάδα και την Τρίτη το είχα. 2 εργάσιμες μετά. Το ίδιο κατάστημα μου είχε φέρει και το 3G πάλι σε 3 εργάσιμες όταν άλλα καταστήματα μου λέγανε για 1 μήνα και... Σίγουρα είναι θέμα του κάθε καταστήματος.

#430   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:44

Οχι όλη η vodafone. Εγώ το παρήγγειλα σε κατάστημα την Παρασκευή που βγήκε στην Ελλάδα και την Τρίτη το είχα. 2 εργάσιμες μετά. Το ίδιο κατάστημα μου είχε φέρει και το 3G πάλι σε 3 εργάσιμες όταν άλλα καταστήματα μου λέγανε για 1 μήνα και... Σίγουρα είναι θέμα του κάθε καταστήματος.

Μιλάω γενικώς σαν εταιρεία.... Αν σου βγει ελαττωματικό την πάτησες. Δεν βλέπεις πόσα τραβάμε εδώ?
Στην εξυπηρέτησή δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
Σου λένε ψέμματα κτλ..

Και εγώ στο κατάστημα καλά τα είπα. Όταν όμως ασχοληθείς με την υπόλοιπη εταιρεία θα δεις ότι δεν είναι καθόλου υπέρ του καταναλωτή....

#431   dandil

dandil

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:15

απο πιο κατάστημα το πείρες φίλε?


Online έγινε η αγορά

#432   xcubegr

xcubegr

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2010 - 13:02

Παιδιά, εδώ υποψήφιος αγοραστής. Έχετε υπόψη σας κάποιο κατάστημα που να το έχει διαθέσιμο;

#433   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:23

Παιδιά είμαι νέος κάτοχος του φανταστικού Iphone 4... Μονό που έτυχε σε μένα να μην είναι καθόλου (phone). Εξηγούμαι: αφού έγινε η ενεργοποίηση από την vodafone είπα να πάρω το πρώτο μου τηλέφωνο.....Δεν ακουγόταν τίποτα....Ενώ σε ipod λειτουργία ακουγόταν ήχος κατά την διάρκεια των κλήσεων τίποτα. Λοιπόν, Vodafone service 13830 κλπ, κλπ Ενώ στην ιστοσελίδα τους λένε παραλαβή με courier από τον χώρο σας , αντικατάσταση με ένα 3Gs και επιστροφή πάλι με courier σε επτά εργάσιμες μέρες, εμένα μου είπαν να το πάω σε κατάστημά και να το στείλουν από κει..... Άλλο στραβό: Λέει ¨στην ιστοσελίδα της Vodafone ότι σε περίπτωση βλάβης σου αποστέλουν καινούργιο τώρα μου λένε ότι μάλλον θα αλλάξουν την πλακέτα... Είμαστε ήδη στην 10 μέρα και ακόμη δεν ξέρω τι θα γίνει. Συμπέρασμα: μην τυχόν και σας χαλάσει η είναι ελαττωματικό, αυτά που γράφουν στην ιστοσελίδα και αυτά που απολαμβάνει ο κακομοίρης ο αγοραστής δεν έχουν καμία σχέση..Τουλάχιστον εγώ αυτά τραβάω στην Vodafone...Μπάχαλο...

#434   mamakossa

mamakossa

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:37

Παιδιά είμαι νέος κάτοχος του φανταστικού Iphone 4... Μονό που έτυχε σε μένα να μην είναι καθόλου (phone). Εξηγούμαι: αφού έγινε η ενεργοποίηση από την vodafone είπα να πάρω το πρώτο μου τηλέφωνο.....Δεν ακουγόταν τίποτα....Ενώ σε ipod λειτουργία ακουγόταν ήχος κατά την διάρκεια των κλήσεων τίποτα. Λοιπόν, Vodafone service 13830 κλπ, κλπ Ενώ στην ιστοσελίδα τους λένε παραλαβή με courier από τον χώρο σας , αντικατάσταση με ένα 3Gs και επιστροφή πάλι με courier σε επτά εργάσιμες μέρες, εμένα μου είπαν να το πάω σε κατάστημά και να το στείλουν από κει..... Άλλο στραβό: Λέει ¨στην ιστοσελίδα της Vodafone ότι σε περίπτωση βλάβης σου αποστέλουν καινούργιο τώρα μου λένε ότι μάλλον θα αλλάξουν την πλακέτα... Είμαστε ήδη στην 10 μέρα και ακόμη δεν ξέρω τι θα γίνει. Συμπέρασμα: μην τυχόν και σας χαλάσει η είναι ελαττωματικό, αυτά που γράφουν στην ιστοσελίδα και αυτά που απολαμβάνει ο κακομοίρης ο αγοραστής δεν έχουν καμία σχέση..Τουλάχιστον εγώ αυτά τραβάω στην Vodafone...Μπάχαλο...Μην τολμήσετε να πάρετε το iphone 4 από την Vodafone σου κάνουν τα γλυκά μάτια μέχρι να υπογράψεις το συμβόλαιο και μετά αν τύχει τίποτα σου λένε 13830 και θα βρεις την λύση....Εννοείται ότι η μονή λύση διαθέσιμη είναι η εξής: περιμένετε να σας συνδέσω με το αρμόδιο τμήμα.......Αρμόδιος βέβαια δεν υπάρχει αφού ούτε καν ξέρουν τι αναγράφουν στην ιστοσελίδα τους. Μια πολιτική η οποία έχει αποτέλεσμα.... Μέτα από τα 10 τηλεφωνήματα απογοήτευσε και παραδίνεσαι.....Και περιμένεις τον καλό θεούλη να μεριμνήσει για το τέκνο του...Δεν μας παρατάνε μωρέ..



#435   xtreme84

xtreme84

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:58

Σήμερα με πήρανε απο voda να μου ζητήσουνε συγγνώμη για την ταλαιπωρία κ να με ενημερώσουν ότι δεν θα χρεωθω το επόμενο πάγιο!!! Το iphone το παρείγγειλα στις 27/8 κ το παρέλαβα στις 10/9 μετά από πάρα πολλά τηλεφωνηματα στο 13830 με απειλές για καταγγελία κ διακοπή συμβολαίου! Τα συμπεράσματα δικά σας!

Κι εμενα με πηραν και μου ειπαν ακριβως τα ιδια πραγματα,μου ζητησαν 1000 φορες συγνωμη και με ενημερωσαν οτι δεν θα χρεωθω το επομενο παγιο. Αντε να δουμε...

Υ.Γ. Μη μας φουσκωσουν το μεθεπομενο φοβαμαι... :blink:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες