Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Bluetooth Headset compatibility list


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
431 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   donzone

donzone

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/04/2009 - 12:18

Γεια σας...

ψάχνω για ένα που να είναι στερεωφονικό για να ακούω μουσική αλλα κυρίως ράδιο.... και να συνδέεται με πάνω απο μία συσκευή! το iphone 3g και το παλιό μου sony-erricson w800i.

το http://www.e-shop.gr...l?id=TEL.003762 είναι συμβατό αλλά δε συνέται 2 συσκευές ταυόχρονα...
τι μου προτείνετε?

Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   polis

polis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2009 - 19:22

Νομίζω ότι όλα αυτά δεν θα τα βρείς σε ένα headset. Αυτό που έχω εγώ της Plantronics Voyager 855 Stereo Bluetooth καλύπτει τις ανάγκες σου πλήν του radio. Για ρίξε μια ματιά εδώ αν δεν το έχεις δεί ήδη

http://www.iphonehel...1.msg28177.html

Παρακαλώ!

#48   Saint-Ex

Saint-Ex

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2009 - 09:52

Σας χαιρετώ κ εγώ παιδιά, καλωσόρισα κτλ κτλ.

Εγώ έχω το bluetooth της Sony-Ericsson HBH-PV720 και συνδέθηκε επιτυχώς με το iphone μου. Οπότε βάλτε το κ αυτό στη λίστα!  :)

Επί τη ευκαιρία, ευχαριστώ για όλες της χρησιμότατες πληροφορίες περί iphone. Keep up the good work!

#49   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/04/2009 - 12:27

Quote

Γεια σας...



ψάχνω για ένα που να είναι στερεωφονικό για να ακούω μουσική αλλα κυρίως ράδιο.... και να συνδέεται με πάνω απο μία συσκευή! το iphone 3g και το παλιό μου sony-erricson w800i.



το http://www.e-shop.gr...l?id=TEL.003762 είναι συμβατό αλλά δε συνέται 2 συσκευές ταυόχρονα...

τι μου προτείνετε?



Ευχαριστώ!


Την γνώμη μου για αυτό την έχω πεί είναι πολύ καλό αλλά δεν είναι πλήρως συμβατό με το iphone..... αλλά και εγώ επειδή δεν την παλεύω καθόλου με τα ενσύρματα ακουστικά θέλω και εγώ την γνώμη σας για κάποιο bluetooth αλλά θάλω να ακούω και μουσική ....  κάθε πρόταση δεκτή.... ;D

#50   Manou Allou

Manou Allou

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2009 - 21:39

Sony Ericcson HBH-PV703

OK!

Αν και ολοι μου λενε οτι με ακουνε μακρια δουλευει μια χαρα.


#51   bks1924

bks1924

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/04/2009 - 20:05

Quote

Εγώ έχω πρόβλημα με το pairing. Αφού έχω κάνει pairing για πρώτη φορά με μια συσκευή δεν έχω πρόβλημα (i-clip D, Car-Bluetooth). Αν όμως κλείσω ένα από τα τρία (iphone, bluetooth headset ή αυτοκίνητο) ή απομακρυνθώ και χαθεί η σύνδεση, όταν ξαναπλησιάσουν δεν συνδέονται αυτόματα. Πρέπει να τα σβήσω από τις "έμπιστες συσκευές" του iphone και να ξανακάνω pairing για να μπορέσουν να συνδεθούν. Σημειωτέον ότι το iphone στις ρυθμίσεις του bluetooth εμφανίζει κανονικά τις συζευγμένες συσκευές. Υπάρχει κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κανείς κάποια λύση;



ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό? σήμερα πήρα ένα i-tech clip mini ii και με έχει τρελλάνει στο pairing.σημείωση δε το έχω κάνει ακόμα jailbreak

#52   dk80

dk80

    Member

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/05/2009 - 04:54

Ξεφεύγω λίγο από τα Bluetooth Headset αλλά αυτό είναι το καταλληλότερο topic για να αναφέρω τα παρακάτω.

Άλλαξα τη πηγή στο αυτοκίνητο μου και πήρα ένα Alpine (μοντέλο CDE-103BT).

Επιτέλους βρήκα την ησυχία μου με το Bluetooth και το Iphone, τουλάχιστον κατά την οδήγηση που με ενδιαφέρει.

Το Alpine διαθέτει Bluetooth (Parrot) το οποίο συνεργάζεται άψογα με το Iphone!!!Μία φορά (τη πρώτη) έκανα pairing και απο τότε δουλεύει άψογα.Ακούω τους άλλους τέλεια και οι άλλοι με ακούνε αρκετά καλά.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για όποιον θέλει να έχει radio/cd/mp3 ηχοσύστημα για το αυτοκίνητο και ταυτόχρονα car kit στο αμάξι (συνοδεύεται από μικρόφωνο)!!

Γενικά απ' ότι έχω καταλάβει τα Parrot συνεργάζονται τέλεια με το Iphone!!Οπότε ασχέτως μάρκας (π.χ Alpine) αν θέλετε να πάρετε ηχοσύστημα για το τουτού σας κοιτάξτε, όχι απλά και μόνο να έχει Bluetooth, αλλά Bluetooth της Parrot!!

#53   billman12

billman12

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2009 - 23:56

Motorola h350 δουλεύει άψογα.

#54   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/05/2009 - 01:20

Sennheiser FLX 70 Bluetooth .... το έχει πάρει κάποιος/α να μας πεί την γνώμη του... ???

#55   mantsat

mantsat

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/05/2009 - 12:23

Το itech vibrate είναι συμβατό με το iphοne.

Απλά χρειάζεται reset αν το έχετε κάνει pair με άλλο κινητό...

#56   eLikon

eLikon

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/05/2009 - 20:29

Απίστευτος σχεδιασμός ....Plantronics Discovery 925/R Bluetooth Headset

#57   pgothor

pgothor

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2009 - 22:06

paidia ego pantos exo 2.2 kai to samsung wep300 douleuei telia..... :) :) :) :) :) :) :)

#58   n1k3

n1k3

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/05/2009 - 00:38

Να προστεθεί στη λίστα το Motorola h560.
Το έχω αρκετό καιρό και δουλεύει μια χαρά.

#59   atkol

atkol

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2009 - 11:37

Quote

Να συμπληρώσω ότι πριν από λίγο δοκίμασα το Samsung WEP410 το οποίο δουλεύει άψογα (ήταν ήδη στη λίστα).


Φίλε IPH να ρωτήσω κάτι για το samsung wep 410?
Συντονίζεται κανονικά με το Iphone χωρίς προβλήματα έκτακτου αποσυντονισμού?Μετά το αρχικό pairing δηλαδή, παραμένει συντονισμένο ή βγαίνει εκτός σύνδεσης με το τηλέφωνο?
Και επίσης η ένταση του ακουστικού είναι ικανοποιητική?Ακούς καλά όταν συνομιλείς με τους άλλους?
Είναι σταθερό στο αυτί?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#60   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/05/2009 - 13:18

Γνωρίζει κανένας αν το samsung wep 850 είναι συμβατό και τη ποιότητα ήχου παρέχει?

Θέλω συγκεκριμένα αυτό το μοντέλο γιατί με ικανοποιεί αισθητικά άλλα δέχεται και 2 συσκευές διότι έχω 2 κινητά ένα iPhone 3g και ένα nokia επίσης αν κάποιος γνωρίζει και κανένα άλλο που να είναι συμβατό με iPhone 3g, να δέχεται 2 συσκευές , να μην έχει καλωδιάκη και να κάνει εκεί γύρω στα 50Ε ας πει. Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες