Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 από Cosmote. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
311 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/08/2010 - 19:37

να ρωτήσω κάτι άσχετο.............αν αλλάξω δλδ δίκτυο παίζει να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση??


Κοίτα πριν μπεις στην διαδικασία να κάνεις την φοριτότητα θα πρέπει να ζητήσεις επανεξέταση της αναβάθμισης στην εταιρία που είσαι. Μόλις το κάνεις σίγουρα θα σου κάνουν καλύτερη προσφορά(Αυτό είναι συνάρτηση βέβαια του προγράματος που έχεις και των χρόνων που είσαι συνδρομητής τους.) Μόλις γίνει αυτό και σου δώσουν τότε μπορείς να πάρεις και στην Cosmote να ρωτήσεις. Το πρόβλημα είναι ότι είναι συννενοημένοι και οι διαφορές τους δεν θα είναι μεγάλες. Η vodafone πχ στην αίτηση επανεξέτασης θα σου δώσει επιπλέον αυτό που θα σου δώσει h Cosmote ούτως ώστε να μπορέσει να σε κρατήσει. Τότε μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας επειδή δεν είσαι ευχαριστημένος και να ζητήσεις να πας στην άλλη εταιρία. Τότε πριν την αποδέσμευση θα σε ξανακαλέσουν και υπάρχει η περίπτωση να σου κάνουν ακόμη καλύτερη προσφορά. Υπάρχει και η περίπτωση να μην σου κάνουν τπτ αφού πλέον είναι γνωστό αυτό και δεν ψαρώνουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikos95

nikos95

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/08/2010 - 23:43

Παιδιά δεν ξέρω τι γίνετε σε άλλες περιοχές αλλά στη Μυτιλήνη τα oteshop καο μονο τα oteshop είχαν το 16 μόνο αλλά σε μεγάλες ποσότητες όχι 2-3 συσκευές που ακούγετε!!Εγώ είμουν ο πρώτος που το πείρα και δυστηχώς δεν δέχονταν αναβάθμιση παρα μόνο μετρητά καινούργιο συμβόλαιο και δώσεις σε σταθερό οτε.
Καλορίζικό να είναι σε όλους μας.Ααααα και απο κοσμοτε και σε απλό αλλά και σε 3g σήμα καμπάνα.Ούτε death grip ούτε τίποτα.The best phone ever

#48   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2010 - 23:53

Το πήρα και εγώ τελικά σήμερα το απόγευμα :) :)

#49   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 28/08/2010 - 00:01

επισης εγω περυσι ειχα κανει το εξης με το 3gs.πηγα σε oteshop που ειχαν αρκετα κομματια και μου εκαναν την εξης πατεντα!μου το βαλανε σαν σκετη συσκευη με δοσεις στο παγιο σταθερου του οτε.δηλ καθε μηνα εδινα συν 50 euro στον λογαριασμο του οτε ατοκα για 12 μηνες!ομολογω οτι επειδη ειναι ακριβο τηλεφωνο αυτη η εξυπηρετηση με βολεψε αρκετα! ;)

#50   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2010 - 13:52

κ γω έτσι λεω να το τσιμπήσω..ειμαι wind κάρτα και σκεφτόμουν να πάω comsote σε σύνδεση!Οπότε μ'ενα σμπάρο δυό τρυγόνια!! :P:P
Στη φορητότητα γενικά κάνουν καλύτερες τιμές ? Ειδικά άμα τους πω ότι έχω συμφέρουσα πρόταση απο vodafone πχ ??

Σήμερα πήρα τηλ. Την cosmote για να μου πουν αν θα έχω κέρδος με την φορητοτητα σε αυτούς και απλά μου έκαναν υποτιθέμενη προσφορά στο unlimited 45 αλλά ήταν το ίδιο σαν να έκανα απλά καινούργια σύνδεση σε αυτούς!

#51   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 28/08/2010 - 15:03

το πηρα...σημερα αλλα δεν μπορω να κοψω τησ σιμ μου φοβαμε......

#52   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/08/2010 - 15:14

το πηρα...σημερα αλλα δεν μπορω να κοψω τησ σιμ μου φοβαμε......

Προσπαθησε το να δεις αν ταιριαζει....Ετσι κι αλλιως δεν χρειαζεται να τους πας την παλια σου καρτα για να στην αλλαξουν,απλα τους λες το νουμερο-δινεις και 15€ και ετοιμος...(ολα αυτα με την προυποθεση οτι εχεις συνδεση γιατι αν εχεις καρτα,μονο το ψαλιδι μπορει να βοηθησει προς το παρον)

#53   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 15:22

Είχα σήμερα τηλέφωνο από το κατάστημα του Γερμανού στον Κορυδαλλό (Ταξιαρχών) ότι έφεραν 16άρια. Το πρωί πήρα χωρίς σύνδεση 2 16άρια από το κατάστημα της Cosmote στη πλατεία Ελευθερίας χωρίς συμβόλαιο, με πιστωτική (όχι μετρητά που θέλουν κάποια καταστήματα). Απ' ότι φαίνεται έχουν αρκετά 16άρια και θα φέρουν και άλλα αύριο.

Περιμένω να φέρουν 32άρι που θέλω και επειδή δε καίγομαι θα προσπαθήσω να πάρω την καλύτερη δυνατή επιδότηση.

Σε γενικές γραμμές τα πράγματα (αν εξαιρέσεις το παιχνιδάκι "ξέρω-δεν-ξέρω" που έπαιζε τις προηγούμενες μέρες) είναι καλύτερα από τότε με το 3GS. Μπορεί να μην υπάρχουν πολλά κομμάτια αλλά απ'ότι βλέπω υπάρχει μια σταθερή ροή ανανέωσης αποθεμάτων.

Αυτό που θα ήθελα να δω είναι στατιστικά πωλήσεων, αν είναι πεσμένα σε σχέση με το 3GS κλπ. Πάντων αυτά που φεύγουν είναι τα ακριβά (32GB).

Πλάτιασα πάλι :)

#54   gamato78

gamato78

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 16:15

Μολις μου ηρθε η επιδοτηση απο voda και ηταν αρκετα τα λεφτα πηρα 2 iphone4. υπαρχει καποιος που ενδιαφερετε για iphone4 στη ζελατινα με αποδειξη αγορας?

#55   djmichaello

djmichaello

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/08/2010 - 16:20

σημερα πηγα απο cosmote στο 18μηνο με 349 το περνεις :rolleyes: :rolleyes:

#56   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 17:00

σημερα πηγα απο cosmote στο 18μηνο με 349 το περνεις :rolleyes: :rolleyes:


το 16άρι ή το 32άρι και σε ποίο πρόγραμμα; :)

#57   djmichaello

djmichaello

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/08/2010 - 17:51

το 16αρι με i45

#58   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/08/2010 - 18:17

To online store της cosmote εχει ξεμείνει.Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε αναμένονται περισσοτερα μηλαράκια.Έχει χρησιμοποιήση κανείς παράλληλα την επιδότηση και πληρωμή της συσκευής σε άτοκες δοσεις?Πολλά θέλω ε?

#59   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2010 - 18:49

To online store της cosmote εχει ξεμείνει.Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε αναμένονται περισσοτερα μηλαράκια.Έχει χρησιμοποιήση κανείς παράλληλα την επιδότηση και πληρωμή της συσκευής σε άτοκες δοσεις?Πολλά θέλω ε?


Από τα κεντρικά (και από κατάστημα) μου είπαν από Δευτέρα.

Για άτοκες χλομό αλλά το επιτόκιο, για αγορά με πιστωτική πάντα, είναι γύρω στα 3-4% άρα για ένα iPhone 4 - 16GB (650 EUR) αν το βάλεις σε 12 δόσεις η επιβάρυνση θα είναι περίπου στα 24 EUR. Ψιλοπράγματα.

#60   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/08/2010 - 18:56

Αν και δεν ήμουν σίγουρος για το αν θα αγοράσω (το 3GS το έχω σχεδόν ένα χρόνο και δουλεύει άψογα με 4.0.1 JB), έφαγα μία αστραπιαία φλασιά και το παρήγγειλα online από oteshop με τις γνωστές 12 άτοκες στο λογ/σμό του σταθερού - αποφάσισα ότι μάλλον με συμφέρει αυτό παρά να χρησιμοποιήσω την επιδότηση και να δώσω μετρητά τώρα. Επειδή είχε εξαντληθεί η πρώτη παρτίδα, θα παραλάβω μάλλον Τετάρτη και ελπίζω να είναι στην 4.0.1 αλλιώς θα κόψω τις φλέβες μου.

Τελευταία επεξεργασία από: Ninja10R, 28/08/2010 - 18:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες