Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 case program και στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
627 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/09/2010 - 18:48

σε ποια χωρα ειναι το τηλεφωνο αυτο και τι χρεωση εχει ξερει κανεις?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 09/09/2010 - 20:31

Πήρα σε αυτό το τηλέφωνο. Παλικάρι ευγενικότατο ο οποίος μου λέει: Εμείς(apple) ΔΕΝ είμαστε αρμόδιοι για το iphone στην Ελλάδα. Υπεύθυνοι είναι οι πάροχοι που το φέρνουν. Ξέρω ότι δεν πρόκειται να βγάλετε άκρη με τους παρόχους αλλά εγω δεν έχω το δικαίωμα να στείλω θήκη. Ούτε καν έχω το δικαίωμα να παρακολουθήσω την πορεία της αίτησής σας μέσα από το νετ. Δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή το σύστημα.
Τα σχόλια δικά σας.....

Οταν περνεις τηλεφωνο σου λεει για ελληνικα πιεστε 1 και για αγγλικα πιεστε 0. Εσυ πατας το 1.... Μετα σου εχει αλλες 4 επιλογες. 1 για Ipod 2 για iPhone 3 (δεν θυμαμαι) και 4 για αλλα θεματα. Εσυ διαλεγεις το 4 για αλλα θεματα και τους μιλας... Και εμενα αυτο μου ειπε οταν τους μιλησα οτι δεν ειναι σε θεση να μου στειλουν νεα θηκη. Οταν τους ειπα ομως οτι περιμενω εδς και 2 βδομαδες και οτι δεν εχω λαβει ουτε ενα e-mail που να λεει κατι για την θηκη τοτε μου ειπαν οτι μπορουν να μου στειλουν αλλα μονο το bumper.

σε ποια χωρα ειναι το τηλεφωνο αυτο και τι χρεωση εχει ξερει κανεις?

Για χωρα δεν ξερω που ειναι αλλα εχει αστικη χρεωση

#138   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/09/2010 - 14:34

ηθελα να ηξερα πως γινετε και μερικοι πηραν θηκη μεση του τηλεφωνου παραπανω...μολις περιμενα 25λεπτα αναμονη ενω στην αρχη ελεγε 2 για να μου πουν πως υπευθυνοι ειναι vodafone και cosmote και οτι η apple δεν ξερει τιποτα και δεν μπορει να μου πει κατι.....

#139   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/09/2010 - 14:48

Οταν περνεις τηλεφωνο σου λεει για ελληνικα πιεστε 1 και για αγγλικα πιεστε 0. Εσυ πατας το 1.... Μετα σου εχει αλλες 4 επιλογες. 1 για Ipod 2 για iPhone 3 (δεν θυμαμαι) και 4 για αλλα θεματα. Εσυ διαλεγεις το 4 για αλλα θεματα και τους μιλας... Και εμενα αυτο μου ειπε οταν τους μιλησα οτι δεν ειναι σε θεση να μου στειλουν νεα θηκη. Οταν τους ειπα ομως οτι περιμενω εδς και 2 βδομαδες και οτι δεν εχω λαβει ουτε ενα e-mail που να λεει κατι για την θηκη τοτε μου ειπαν οτι μπορουν να μου στειλουν αλλα μονο το bumper.


Για χωρα δεν ξερω που ειναι αλλα εχει αστικη χρεωση


Τους τα είπα όλα αυτά ακριβώς φίλε μου αλλά η απάντηση ήταν αυτή που σου είπα. Μόνο οι πάροχοι είναι υπεύθυνοι για το iphone στην Ελλάδα. Τι να πω... Λογικά όποιος πρόλαβε πρόλαβε και από αυτό το νούμερο..

Και από ότι μου είπε αυτός που με "εξυπηρέτησε" στην Αθήνα βρίσκεται το τηλεφωνικό τους κέντρο.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 10/09/2010 - 14:49


#140   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 10/09/2010 - 14:57

γεια σας παίδες. εχω κανει και εγω αιτηση για μπαμπερ αλλα εν τω μεταξυ εχω παρει μια γαματη θηκη.
http://www.multirama...5&catid=100501.

σκληρη σιλικονη εφαρμοζει τελεια στο μηλοφωνο και ειναι διαφανης 20 ευρωπουλα.
για τσεκαρετε την στα μουλτι....... μην κανω και διαφημιση.

σε μαύρο
http://www.youtube.com/watch?v=QbNidD03Rys

Την φόρεσα και εγω στο δικό μου χτες,
http://www.youtube.com/watch?v=sviQf7uVmPY

δεν εχεις καθολου καλή αίσθηση των volume ούτε και του power button ...

Επίσης αλλάζει το πίσω χρώμα απο μαύρο σε ασημί.. Γενικά ειναι πολύ καλή ποιότητα (φανταστείτε το σαν σκληρώ πλαστικό)
αλλά εγω δεν ειμαι και πολύ φαν αυτού του υλικού ... Πάντως τα κουμπιά θελουν περισσότερη πίεση να πατηθούν

#141   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 18:04

έκανα και εγώ την αίτηση το περασμένο Σάββατο (4/9/2010) αλλά ακόμη δεν έχει έρθει κανένα mail.
υπομονή ....

#142   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 10/09/2010 - 18:22

εγω εκανα αιτηση 27/8 και ακομα τπτ

#143   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 18:23

Εκανα αιτηση 3/9 αλλα ακομα τιποτα, μαλλον περιμενουν στις 30 Σεπτεμβριου να παραγγείλουν ολα μαζι τα Bumbers :blush:

#144   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 10/09/2010 - 18:27

λογικα (εχωντας καλοπροερετο μυαλο)θα τηρηθει σειρα προτερεοτητας, αρα και τα mail ή οι παραλαβες θα γινουν πρωτα στους ημερομηνιακα νωριτερους.
Οσοι ολοκληρωσαν τη διαδικασια και εχουν και το κωδικο, να γραφουν την ημερομηνια που συμπληρωθηκε η φορμα,να αναλαβει καποιος μοντ ή εμεις, να κανουμε μια προχειρη λιστα και να δουμε ποιοι θα ειναι οι πρωτοι που θα πρεπει να λαβουν mail ή τις θηκες.

Ξεκινωντας να πω οτι η φορμα απεσταλει 1 Σεπτεμβριου (14.05)

#145   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2010 - 21:33

Όπως ήδη γνωρίζαμε από την έκτακτη συνέντευξη τύπου πριν από περίπου ένα μήνα που έδωσε o Steve Jobs η Apple θα επανεξέταζε το θέμα της κεραίας του iPhone 4 στα τέλη Σεπτέμβρη.

Η ώρα έφτασε, λοιπόν, και η Apple ανακοινώνει ότι το πρόγραμμα διανομής δωρεάν θήκης για τους χρήστες iPhone 4 καθώς και η δωρεάν επιστροφή των συσκευών λήγει στις 30 Σεπτέμβρη.

Η εταιρεία θεωρεί ότι το πρόβλημα είναι ακόμα μικρότερο απ'όσο πίστευε και δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί κάτι τέτοιο. Αναγνωρίζει ότι για ένα πολύ μικρό ποσοστό χρηστών το πρόβλημα υφίσταται και αυτοί οι χρήστες μπορούν να ζητήσουν ένα δωρεάν bumper μέσω του Apple Care.

Συγκεκριμένα, η ανακοίνωση αναφέρει:

We now know that the iPhone 4 antenna attenuation issue is even smaller than we originally thought. A small percentage of iPhone 4 users need a case, and we want to continue providing them a Bumper case for free. For everyone else, we are discontinuing the free case program on all iPhone 4s sold after September 30, 2010. We are also returning to our normal returns policy for all iPhone 4s sold after September 30. Users experiencing antenna issues should call AppleCare to request a free Bumper case.

Εάν, λοιπόν, δεν έχετε υποβάλλει ακόμα την αίτηση για τη δωρεάν θήκη που δικαιούστε καλύτερα να επισπεύσετε τις διαδικασίες.

Follow me on twitter


#146   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2010 - 21:38

πόσο καιρό κάνει να έρθει το bumper από τη μέρα υποβολής των στοιχείων;

#147   Super

Super

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 21:39

πόσο καιρό κάνει να έρθει το bumper από τη μέρα υποβολής των στοιχείων;



Δεν έχει πάρει κανένας ακόμα!! :)

#148   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 22:53

Όπως ήδη γνωρίζαμε από την έκτακτη συνέντευξη τύπου πριν από περίπου ένα μήνα που έδωσε o Steve Jobs η Apple θα επανεξέταζε το θέμα της κεραίας του iPhone 4 στα τέλη Σεπτέμβρη.

Η ώρα έφτασε, λοιπόν, και η Apple ανακοινώνει ότι το πρόγραμμα διανομής δωρεάν θήκης για τους χρήστες iPhone 4 καθώς και η δωρεάν επιστροφή των συσκευών λήγει στις 30 Σεπτέμβρη.

Η εταιρεία θεωρεί ότι το πρόβλημα είναι ακόμα μικρότερο απ'όσο πίστευε και δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί κάτι τέτοιο. Αναγνωρίζει ότι για ένα πολύ μικρό ποσοστό χρηστών το πρόβλημα υφίσταται και αυτοί οι χρήστες μπορούν να ζητήσουν ένα δωρεάν bumper μέσω του Apple Care.

Συγκεκριμένα, η ανακοίνωση αναφέρει:

We now know that the iPhone 4 antenna attenuation issue is even smaller than we originally thought. A small percentage of iPhone 4 users need a case, and we want to continue providing them a Bumper case for free. For everyone else, we are discontinuing the free case program on all iPhone 4s sold after September 30, 2010. We are also returning to our normal returns policy for all iPhone 4s sold after September 30. Users experiencing antenna issues should call AppleCare to request a free Bumper case.

Εάν, λοιπόν, δεν έχετε υποβάλλει ακόμα την αίτηση για τη δωρεάν θήκη που δικαιούστε καλύτερα να επισπεύσετε τις διαδικασίες.


λέτε τελικά να μας την κάνει η apple και από 1/10/2010 οι συσκευές να μην έχουν το "πρόβλημα" με το σήμα;;; Θα ξενερώσουν περισσότεροι από 6.000.000 πελάτες της :mad: :o

#149   darkside

darkside

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/09/2010 - 23:12

Να ρωτήσω κάτι; η αίτηση που στείλαμε μεσω του site δεν ειναι για να μας ερθει μια θηκη σε διάστημα 4-6 εβδομαδων ?? η είναι απλά για να επικοινωνήσουν μαζί μας σε τόσο διάστημα ???

είναι για να διαβάσουν το μήνυμα σου φίλε μου.

#150   ggeo7

ggeo7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2010 - 23:32

λέτε τελικά να μας την κάνει η apple και από 1/10/2010 οι συσκευές να μην έχουν το "πρόβλημα" με το σήμα;;; Θα ξενερώσουν περισσότεροι από 6.000.000 πελάτες της :mad: :o


Εχετε ακουσει τπτ τετοιο???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες