Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 case program και στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
627 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 20/09/2010 - 21:53

για να λεει με απλό ταχυδρομείο λογικά θα του την άφησαν χύμα

με το ιδιο υφος που απαντας σου απανταω και εγω,γιατι οταν σου στελνουν ειδοποιηση ερχετε με συνθετο ταχυδρομειο???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/09/2010 - 21:58

Σήμερα παρήγγειλα κι εγώ τη δικιά μου... Μίλησα με το τηλεφωνικό κέντρο και την εξυπηρέτηση πελατών. Έπεσα σε έναν πολύ καλό κι εξυπηρετικό κυριούλη, ο οποίος, είδε, μάλιστα, την "ημιτελή" online αίτηση που είχα καταχωρήσει.
Θα λάβω πολύ σύντομα ένα επιβαιβεωτικό e-mail από Apple και σε καμμια βδομάδα τη θήκη...
Δυστυχώς, τώρα πια, έχουν μείνει (ή δίνουν) ΜΟΝΟ τις κλασσικές black bumber.
Αυτά τα νεώτερα!


Δηλαδη οτι και να παραγγειλεις απο δω και περα, σου στελνουν το μαυρο bumber?

#228   Aleman

Aleman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 22:20

Ιωάννινα


Thx φίλος ;)

#229   tasosmi

tasosmi

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 22:33

ελαβες ειδοποιηση η χυμα στο αφησαν και σενα οπως του φιλου πιο πανω?


Ούτε ειδοποίηση ούτε μειλ ούτε τίποτα: . Χυμαδιό τελείως. Ξαφνικά ξεπρόβαλε ωσάν άγγελος :rolleyes: ο ταχυδρόμος και μου λέει: Έχεις πακέτο!!! :D
Οπότε υπομονή. Μπορεί και σε σένα να σου χτυπήσει το κουδούνι αύριο. Μπορεί να είσαι εσύ ο τυχερός!!! Μην απελπίζεσαι :(

#230   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 20/09/2010 - 23:14

Ούτε ειδοποίηση ούτε μειλ ούτε τίποτα: . Χυμαδιό τελείως. Ξαφνικά ξεπρόβαλε ωσάν άγγελος :rolleyes: ο ταχυδρόμος και μου λέει: Έχεις πακέτο!!! :D
Οπότε υπομονή. Μπορεί και σε σένα να σου χτυπήσει το κουδούνι αύριο. Μπορεί να είσαι εσύ ο τυχερός!!! Μην απελπίζεσαι :(

δεν απελπιζομαι καθολου ειδικα για τετοιο θεμα... :rolleyes: ετσι κι αλλιως εχω παρει μια θηκουλα και με καλυπτει προς το παρον απλα επειδη ειναι πολυ λεπτη και hardshell περιμενω και το δωρακι...λογικα εαν δεν σε εβρισκε ο ταχυδρομος θα σου αφηνε ειδοποιηση να παραλαβεις η θα την πεταγε χυμα...

#231   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 20/09/2010 - 23:26

δεν απελπιζομαι καθολου ειδικα για τετοιο θεμα... :rolleyes: ετσι κι αλλιως εχω παρει μια θηκουλα και με καλυπτει προς το παρον απλα επειδη ειναι πολυ λεπτη και hardshell περιμενω και το δωρακι...λογικα εαν δεν σε εβρισκε ο ταχυδρομος θα σου αφηνε ειδοποιηση να παραλαβεις η θα την πεταγε χυμα...

δυστυχως παιδια χυμα την βρηκα .Με email την παρειγειλα

#232   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2010 - 23:28

Απο σημερα ειμαι κ εγω κατοχος της δωρεαν θηκης και συγκεκριμενα της Speck - Fitted. Και με 1 χρονο εγγυησης!!!

πολυ ωραια αν κ το κανει να μοιαζει με το παλιο κατι το οποιο δεν μου αρεσει κ πολυ! Τεσπα οπως και να εχει ειναι μια πολυ καλη θηκη για δωρεαν αξιζει το κοπο.
Να σημειωθει πως δεν ειχε καμια απολυτως ενημερωση απο μεριας APPLE ή speck και μου τη εστειλαν με AIR MAIL / ROYAL MAIL.

#233   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 20/09/2010 - 23:47

Πιστεύω οτι κανένας ταχυδρόμος δεν θα αφήσει καμμία ειδοποίηση, για τον απλό λόγο οτι τις στέλνουν με απλό ταχυδρομείο σαν γράμματα. Ειδοποίηση αφήνει ο ταχυδρόμος μόνο για συστημένα ή για μεγαλούτσικα πακέτα τα οποία δεν μπορεί/βαριέται να κουβαλήσει και σιγά ή apple να μην πληρώσει παραπάνω, για να στείλει εκατομμύρια θήκες σ'όλο τον κόσμο συστημένες !!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 20/09/2010 - 23:49


#234   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 23:53

Πιστεύω οτι κανένας ταχυδρόμος δεν θα αφήσει καμμία ειδοποίηση, για τον απλό λόγο οτι τις στέλνουν με απλό ταχυδρομείο σαν γράμματα. Ειδοποίηση αφήνει ο ταχυδρόμος μόνο για συστημένα ή για μεγαλούτσικα πακέτα τα οποία δεν μπορεί/βαριέται να κουβαλήσει και σιγά ή apple να μην πληρώσει παραπάνω, για να στείλει εκατομμύρια θήκες σ'όλο τον κόσμο συστημένες !!! :)

Μα σαν δεματακι θα ερχεται..και απο τη στιγμη που ειναι δεματακι δεν μπορει να ερχεται ως απλο απο οσο γνωριζω...γραμμα δεν ειναι να πεις οτι θα μπει κ σε φακελο..τα δεματακια η ερχονται συστημενα η πας και τα παραλαμβανεις απο τα ελτα.αυτο νομιζω εγω αν και μπορει να κανω λαθος.Αν ζητησε ταυτοτητα απο το παιδι που παρελαβε το δεματακι νομιζω οτι ηταν συστημενο

#235   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 20/09/2010 - 23:57

Εγώ από την ηλεκτρονική φόρμα. Την συμπλήρωσα χωρίς κανένα πρόβλημα (διάβασα σε μερικούς δεν δέχονταν το imei, κτλ) και μετά από 2 εβδομάδες μου ήρθε με απλό ταχυδρομείο.
Επίσης δεν έλαβα κάποιο ενημερωτικό e-mail ότι θα μου τη στείλουν
Πήρα την speck με την ριγέ μαύρη-γκρι υφασμάτινη όψη από πίσω http://www.pcworld.c...phone_4.html)..


και εγώ με την ηλεκτρονική φορμα την παράγγειλα και την ίδια θήκη με εσένα..την αίτηση την έκανα 2 σεμπτέβρη αλλα ακόμα τσιφος ούτε φωνή ούτε θήκη..

#236   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:03

Μα σαν δεματακι θα ερχεται..και απο τη στιγμη που ειναι δεματακι δεν μπορει να ερχεται ως απλο απο οσο γνωριζω...γραμμα δεν ειναι να πεις οτι θα μπει κ σε φακελο..τα δεματακια η ερχονται συστημενα η πας και τα παραλαμβανεις απο τα ελτα.αυτο νομιζω εγω αν και μπορει να κανω λαθος.Αν ζητησε ταυτοτητα απο το παιδι που παρελαβε το δεματακι νομιζω οτι ηταν συστημενο

δυστυχως φιλε μου χυμα ο φακελος στην πορτα.Εγω ελειπα απο το σπιτι και ημουν τυχερος που δεν το ειχε βουτηξει κανεις .Ηταν χυμα πεταμενος στα σκαλοπατια σχεδον εξω στο δρομο.Γι αυτο το νου σας.

#237   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:35

δυστυχως φιλε μου χυμα ο φακελος στην πορτα.Εγω ελειπα απο το σπιτι και ημουν τυχερος που δεν το ειχε βουτηξει κανεις .Ηταν χυμα πεταμενος στα σκαλοπατια σχεδον εξω στο δρομο.Γι αυτο το νου σας.


Σε αυτό φταίει ο μα.άκας ο ταχυδρόμος σου!! Ποτέ δεν πρέπει να αφήνουν πακέτα έτσι, αλλά αν δεν είναι κάποιος να το παραλάβει, τότε να αφήνουν ειδοποίηση για παραλαβή από το ταχυδρομείο.
Στη θέση σου θα πήγαινα να κάνω φασαρία στο ταχυδρομείο μου, γιατί μπορεί αυτή τη φορά να ήσουν τυχερός και να βρήκες το πακέτο σου έξω από την πόρτα σου άθικτο και μια χαρά, την επόμενη όμως μπορεί να στο κλέψουν ή να το βρεις ποδοπατημένο/σπασμένο. Καιρός κάποιοι "κύριοι" να μάθουν να κάνουν τη δουλειά τους! Άϊντε!... :mad:

#238   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:37

Παρεπιπτόντως και εγώ έχω κάνει τη φόρμα και ενώ όλα πήγαν καλά κατά την συμπλήρωση και μου έβγαλε μήνυμα ότι θα παραδοθεί σε 4-6 εβδομάδες, δεν μου έχει έρθει κανένα ενημερωτικό e-mail...
Ελπίζω να μου έρθει και μένα κανονικά και να μην με ξεχάσουν!... :huh:

#239   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:54

Μα σαν δεματακι θα ερχεται..και απο τη στιγμη που ειναι δεματακι δεν μπορει να ερχεται ως απλο απο οσο γνωριζω...γραμμα δεν ειναι να πεις οτι θα μπει κ σε φακελο..τα δεματακια η ερχονται συστημενα η πας και τα παραλαμβανεις απο τα ελτα.αυτο νομιζω εγω αν και μπορει να κανω λαθος.Αν ζητησε ταυτοτητα απο το παιδι που παρελαβε το δεματακι νομιζω οτι ηταν συστημενο


Ο φίλος που το παρέλαβε μίλησε για φάκελο ! Μια αποστολή θεωρείται δέμα για το ταχυδρομείο ανάλογα με το βάρος και το μέγεθος, ανεξάρτητα απο το περιτύλιγμα !! Πόσο πια βαριά ή τεράστια είναι μια θήκη για να θεωρηθεί δέμα ??? Μικροδέμα είναι και το φέρνουν σαν γράμμα ! Επειδή παραγγέλνω πάρα πολλά blu-ray και DVD απο το amazon, πολλές φορές όταν είναι ένα ή δύο, έρχονται σε απλό χοντρό φάκελο και ο ταχυδρόμος τα αφήνει απλά μέσα στο κουτί. Πάντως σε τέτοια πακετάκια ειδοποίηση δεν μου αφησε ποτέ, τα φέρνει κανονικά όπως τα γράμματα. Τώρα αν μια θήκη iphone είναι βαρύτερη και μεγαλύτερη σε μέγεθος απο blu-ray τι να πώ, πάω πάσο.

Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 21/09/2010 - 01:03


#240   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:21

Για αυτούς που ρωτάνε. Έκανα την παραγγελία Αρχές Σεπτέμβρη και μου ήρθε σήμερα.

1) ηρθε με απλο ταχυδρομειο, μου χτυπησε ο ταχυδρομος και κατεβηκα και το πηρα
2) ηταν σε φακελο καλα προστατευμενο.
3) δεν γνωριζω αν ηταν συστημενο γιατι κατεβηκα και το πηρα αλλα για να χτυπησε λογικα ηταν συστημενο, χτυπαει για να μην αφηνει ειδοποιηση να παω να το παρω απο το ταχυδρομειο (αρα συστημενο), οταν κατι δεν ειναι συστημενο δεν χτυπαει, απλα το αφηνει κατω στην θυριδα που εχω.
4) οταν το παρηγγειλα online απο την φορμα δεν μου ηρθε κανενα email επιβεβαιωσης ουτε καν βγηκε καποια τελευταια ενημερωτικη σελιδα οτι ολα οκ να ξερω. οποτε μην ανυσηχειτε, ολοι θα το λαβετε, αρκει να συμπληρωσατε την online φορμα.

αυτα , ελπιζω να βοηθησα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες