Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Review] " TAP DISC "


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 01:08

ειμαι εξω για ποτακι.οπως καταλαβαινεις θα με σκοτωσουν οι φιλοι αν αρχισω και παιζω.αρα οταν παω σπιτι θα το αγορασω.αντε με το καλο και αλλες ατελειωτες επιτυχιες με το σπουδαιο ΕΛΛΗΝΙΚΟ μυαλο σας.θελω να βλεπω σε λιγες μερες τα reviews των Αμερικανων στο appstore και κατω απο την εφαρμογη ελληνικο ονομα.τρελλαααααααααααααααααααααααα λεμεεεεεεεεεεεεεεεε


Eσύ είσαι για να μας ανεβάζεις το ηθικό φίλε !
Όμως θα σε απογοητεύσω εδώ. Δεν είναι τύπου παίζω, μιλάω, πίνω και κανά ποτάκι !
Το παιχνίδι θέλει συγκέντρωση για να παίξεις. Είναι ζόρικο ακόμα και στο easy mode...

:)
s

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 05/10/2010 - 04:54

Να ευχηθω και γω καλες πωλησεις να εχετε.

Το app εχει παει παρα πολυ καλα και επλιζω με το νεο ονομα να συνεχισει και να παει και καλυτερα.

Αυτο που θα ηθελα να πρωτεινω ειναι αν γινεται να προχωρησετε και σε μια HD παραλαγη του, οπως και σε χρηση της retina.

Στο ipad ειναι πολυ δυσκολο και αβολο ως εχει.Η μεγαλυτερη οθονη και το multitouching πιστευω θα βοηθησει να γινει ακομα πιο ενδιαφερον.

#48   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 09:10

Σε ευχαριστούμε,

αλλά να πω κάτι γιατί έχει γίνει μια μικρή παρεξήγηση από πολλούς φίλους εδώ.
Το παιχνίδι δεν έχει πουλήσει όσο μπορεί να φαντάζεστε ή όσο φαίνεται από τα θερμά σχόλια.
Το ακούμε συνέχεια και δεν ξέρω γιατί !

Τι έχουμε κερδίσει άπό αυτό:
μερικές συμπάθειες και πολύ εμπειρία στην κατασκευή ενός παιχνιδιού γιατί αν και φαίνεται απλό έχει από πίσω τα πάντα.
Και το κυριότερο, σε επαγγελματικό επίπεδο, το επόμενο που θα φτιάξουμε ίσως εκδοθεί με την υποστήριξη μεγάλου publisher.

Για να το πω ωμά, δεν έχει βγάλει ούτε το 1/20 των εξόδων του !
Το update που έγινε με πιο mainstream λογική και άλλο όνομα (και για να μην μείνουμε εκεί κάναμε προσθήκες και σε επίπεδο gameplay ώστε να ικανοποιηθούν ακόμη και οι λίγοι που το αγόρασαν) έγινε καθαρά για να προσεγγίζει τους ΒορειοΑμερικάνους όπου ξεκινά σήμερα μια καμπάνια σε συνεργασία με μια διαφημιστική εκεί.

Που θέλω να καταλήξω ?
Δεν υπάρχει περίπτωση να το υποστηρίξουμε με αναβαθμίσεις τέτοιου επιπέδου (HD κλπ) γιατί απλώς δεν μας "παίρνει" οικονομικά.
Δώσαμε τον καλύτερο εαυτό μας, πιστεύουμε πως αξίζει, γι`αυτό και η έξτρα προσπάθεια με στόχο την Αμερική αλλά αν δεν πάει ... τέλος.
Ίσως "πάμε γι`άλλα" κάποια στιγμή τώρα που έχουμε όλα τα εφόδια σε γνωστικό και marketing επίπεδο.

Όμως, αν πάει, έχουμε πολλά σχέδια για επέκτασή του, υποστήριξη HD (τα μισά + graphics τα είχα ήδη έτοιμα αφού στην αρχή ξεκίνησε να παραχθεί και για pc / mac), κι άλους τρόπους παιχνιδιού (modes) κλπ.

Για να το ελαφρύνουμε λίγο:
Λεφτά μπορεί να μην κάνουμε αλλά φίλους σίγουρα :)
αυτό ούτως ή άλλως είναι πολύ πιο σημαντικό, το μόνο κακό είναι πως δεν πληρώνει τους λογαριασμούς, παιδιά, σκυλιά, τέβε κλέβε, φπα και όλα τα συναφή.

Σας ευχαριστούμε πάντως για τα καταπληκτικά σας σχόλια.
φιλικά
s

#49   juan13

juan13

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 09:22

Προκαλεί εντύπωση αυτό που λες φιλε μου, για τις χαμηλές πωλήσεις, και είναι απορίας άξιο το πως κινείται το αγοραστικό κοινό. Μιλάμε για ένα παιχνίδι στην χαμηλότερη δυνατή τιμή, αλλα και πέρα από αυτό, ένα παιχνίδι άκρως ενδιαφέρον που επιπλέον πρόσφερει κίνητρα που δεν ξέρω ποσα αλλα παιχνίδια προσφέρουν. Συνεχίστε πάντως, έχετε κάνει μια εξαιρετική δουλειά, εγώ και άλλοι που γνωρίζω το γουστάρουμε full έστω κι αν έχω φτάσει άπειρες φορες στο σημείο να σπάσω το iPod

PS: αλήθεια, πόσες ώρες πρέπει να παίζεις για να φτάσεις 75000?

#50   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 05/10/2010 - 10:04

Το είχα δει απο την πρώτη στιγμή που βγήκε και παρουσιάστηκε εδω στο φόρουμ και σκεφτόμουν την αγορά του. Ίσως η τιμή του να με κράτησε στο να μην το αγοράσω. Σήμερα το πρωί όμως ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα!

Καλή συνέχεια!

Υ.Γ. Απο μια πρώτη γεύση που πήρα, το Game είναι παλούκι! :)

#51   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 10:30

Προκαλεί εντύπωση αυτό που λες φιλε μου, για τις χαμηλές πωλήσεις, και είναι απορίας άξιο το πως κινείται το αγοραστικό κοινό. Μιλάμε για ένα παιχνίδι στην χαμηλότερη δυνατή τιμή, αλλα και πέρα από αυτό, ένα παιχνίδι άκρως ενδιαφέρον που επιπλέον πρόσφερει κίνητρα που δεν ξέρω ποσα αλλα παιχνίδια προσφέρουν. Συνεχίστε πάντως, έχετε κάνει μια εξαιρετική δουλειά, εγώ και άλλοι που γνωρίζω το γουστάρουμε full έστω κι αν έχω φτάσει άπειρες φορες στο σημείο να σπάσω το iPod

PS: αλήθεια, πόσες ώρες πρέπει να παίζεις για να φτάσεις 75000?


Βασικά έχει να κάνει με visibility, δηλαδή αν το βρίσκει κανείς να το αγοράσει ή όχι.
Στην Ελλάδα, με την απίστευτη υποστήριξη από forums σαν αυτό, κινήθηκε σε συμπαθητικά επίπεδα.
Πρέπει να τονίσω πως τα παιδιά εδώ μας έχουν υποστηρίξει από την αρχή χωρίς ΠΟΤΕ να αφεθεί ούτε καν υπονοούμενο για κάποια ανταμοιβή ή οτιδήποτε και ευχαριστούμε για άλλη μια φορά και δημόσια.
Κάτι που αν είχε γίνει σε US θα είχε φέρει τα ποθητά έσοδα και εμείς ήδη θα δουλεύαμε στο επόμενο update.
Αλλά εκεί δεν το βλέπουν πουθενά ! Αυτή είναι η διαφορά.

Τα slots (featured) της Apple είναι πλέον τουλάχιστον δυσπρόσιτα για τους μικρούς και άγνωστους.
Πόσο μάλλον για μη Αμερικάνους(βλ. Έλληνες), τι είναι αυτό ?
Και σε μια τελική, βλέπουν τόσα πράγματα καθημερινά, που αν δεν τους πάρει ένας φίλος να τους πει "δείτε κι αυτό", μάλλον αποκλείεται να το δουν ποτέ.
Ελπίζω να είμαι κατανοητός.

Για να φτάσεις 75.000 θες περίπου, αν τό`χεις καμιά 500αριά ώρες.
LOL
Εξαρτάται το πόσο καλά θα αντιληφθείς το game και θα πιάσεις το νόημά του.
Π.χ. ένας Αμερικάνος, το πήγε 25.000 τις πρώτες 3-4 μέρες. Περίπτωση βέβαια ο τύπος...
Ο βασικός μας tester το έφτασε 55.000 (κάτι τέτοιο) κι έχει παίξει καμιά 150αριά ώρες κι εγώ ~42.000 αλλά δεν το παλεύω τελευταία λόγω χρόνου.
Αν κάτσω 8α το πάω (είναι και μια εσωτερική κόντρα που έχουμε μεταξύ μας για χαβαλέ).

Το θέμα είναι να φτάσεις στο normal στη τελευταία πίστα. Από εκεί και μετά ανοίγουν οι "ουρανοί" για scores.
Στο easy, δεν είναι όλες οι πίστες, σε κόβει κάποια στιγμή οπότε ένα σκορ ~15.000 θεωρείται maximum.


Φιλικά
s

#52   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 10:34

Το είχα δει απο την πρώτη στιγμή που βγήκε και παρουσιάστηκε εδω στο φόρουμ και σκεφτόμουν την αγορά του. Ίσως η τιμή του να με κράτησε στο να μην το αγοράσω. Σήμερα το πρωί όμως ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα!

Καλή συνέχεια!

Υ.Γ. Απο μια πρώτη γεύση που πήρα, το Game είναι παλούκι! :)


Στο "εύκολο" (easy) μόνο φίλε για αρχή.
Και παίξε πολύ τα βήματσ 14-15 του excaustive (interactive) tutorial.
Σε λίγα παιχνίδια, τό`πιασες.
Για high scores βέβαια είναι άλλη ιστορία... Θέλει πολύ προσήλωση.

Υπάρχουν άπειρα tips που θα ανεβάσουμε αναλυτικά κάποια στιγμή.

φιλικά
s

#53   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 05/10/2010 - 11:13

βρε τι γινεται...θα μπω καποια στιγμη youtube να ανεβασω κανα βιντεο μπας και δει κανενας τους το παιχνιδι στο αμερικα.δεν ξερω αν ειναι νομιμο ομως...?ειμαι και σε ενα forum αμερικανικο ουτε θυμαμαμι πως το λενε θα το βρω.αλλα κατι μου λεει οτι το 'tap' θα κανει τη διαφορα.ειδομεν...

#54   juan13

juan13

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 11:17

Χωρίς παρεξήγηση-και χωρίς να ξέρω τι κινήσεις έχετε κάνει-ίσως θα έπρεπε να "συστήσετε" το παιχνίδι σε κάποια sites από τα οποια ενημερώνονται πολλοί χρηστες, πχ appspy.com, slidetoplay.com, appadvice.com, 148apps.com κτλ

#55   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 05/10/2010 - 11:20

Χωρίς παρεξήγηση-και χωρίς να ξέρω τι κινήσεις έχετε κάνει-ίσως θα έπρεπε να "συστήσετε" το παιχνίδι σε κάποια sites από τα οποια ενημερώνονται πολλοί χρηστες, πχ appspy.com, slidetoplay.com, appadvice.com, 148apps.com κτλ

συμφωνω!

#56   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 11:42

βρε τι γινεται...θα μπω καποια στιγμη youtube να ανεβασω κανα βιντεο μπας και δει κανενας τους το παιχνιδι στο αμερικα.δεν ξερω αν ειναι νομιμο ομως...?ειμαι και σε ενα forum αμερικανικο ουτε θυμαμαμι πως το λενε θα το βρω.αλλα κατι μου λεει οτι το 'tap' θα κανει τη διαφορα.ειδομεν...


Καλά είσαι πόρωση φίλε !
Νόμιμο είναι. Γιατί όχι ?
Πολύ θα θέλαμε να ρίξουμε και στο site μας gameplay από φίλους !
Δεν πιστεύω να είσαι όμως αρχάριος. Και μας κάψεις :)

Έχουμε ανεβάσει κάποια videaκια κι εμείς (αν δεν τά`δες παραπάνω) :

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=eSgq7vP0fjA

Παρουσίαση (στα αγγλικά αλλά σύντομα θα το έχουμε και gr)
http://www.youtube.com/watch?v=Io0YwRGuEAc

s

#57   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 11:49

Χωρίς παρεξήγηση-και χωρίς να ξέρω τι κινήσεις έχετε κάνει-ίσως θα έπρεπε να "συστήσετε" το παιχνίδι σε κάποια sites από τα οποια ενημερώνονται πολλοί χρηστες, πχ appspy.com, slidetoplay.com, appadvice.com, 148apps.com κτλ


Επειδή έχουν "πολύ δουλειά" (όντως) δεν δίνουν κι αυτοί πια σημασία σε "μικρούς και ταπεινούς" αν δεν πάει "συστημένο".
Μπαίνεις στην ουρά και μπορεί να σε δουν μετά από κανένα εξάμηνο !
Κάποιοι πιο μικροί σε εμβέλεια μας έπαιξαν με καλά scores.
5/5, 9/10, 8/10 (το χειρότερο).

'Εχει δρομολογηθεί καμπάνια πλέον και βλέπουμε γιατί αλλιώς δεν...

Thanks για το tip πάντως.
s

#58   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/10/2010 - 11:54

Επειδή έχουν "πολύ δουλειά" (όντως) δεν δίνουν κι αυτοί πια σημασία σε "μικρούς και ταπεινούς" αν δεν πάει "συστημένο".
Μπαίνεις στην ουρά και μπορεί να σε δουν μετά από κανένα εξάμηνο !
Κάποιοι πιο μικροί σε εμβέλεια μας έπαιξαν με καλά scores.
5/5, 9/10, 8/10 (το χειρότερο).

'Εχει δρομολογηθεί καμπάνια πλέον και βλέπουμε γιατί αλλιώς δεν...

Thanks για το tip πάντως.
s


Απο το forum του Τouch Arcade γιατι δεν μπορεσατε να μπειτε στην κεντρικη σελιδα? Και εκει ηθελε γνωριμιες? Ειχατε ηδη παρουσια.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 05/10/2010 - 11:55


#59   LegalRadiationTeam2

LegalRadiationTeam2

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2010 - 12:12

Απο το forum του Τouch Arcade γιατι δεν μπορεσατε να μπειτε στην κεντρικη σελιδα? Και εκει ηθελε γνωριμιες? Ειχατε ηδη παρουσια.


Δεν ξέρω όλο το παρασκήνιο ούτε ισχυρίζομαι πως το παιχνίδι δεν πήγε ακόμα καλά έξω επειδή υπάρχει κάποια συνομωσία.
Μιλάω με γεγονότα που ζω όλο αυτό το διάστημα και σε διαβεβαιώ πως οι πόρτες έχουν κλείσει.
Κάποτε το isteam το προώθησε η ίδια η Apple όταν έκανε και αυτή το promotion της :)
Πέφτει τρελλό σππώξιμο πίσω από τους τίτλους που βλέπεις μέσα στο κινητό σου στις λίστες κλπ.

Ρίξε μια ματιά στα σχόλια των παικτών στο toucharcade για το game.
Και απάντα ο ίδιος στην ερώτηση που κάνεις. Είναι λογικό να μην κάνουν ένα review οι admins σε παιχνίδι με τέτοια σχόλια ?

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως το παιχνίδι έχει πάρει τέτοια σχόλια που θα έπρεπε τουλάχιστον να φαίνεται κάπου για ένα διάστημα σε σχέση με άλλα που έχουν χτυπήσει top ten στην Αμερική χωρίς να έχουν κάτι καινούριο ή έστω κάτι καλό να πουν !

Thanks
s

#60   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 05/10/2010 - 18:29

This game is an incredibly trippy ride that I can't think of ANYTHING to use as a rough comparison point!

If you've seen the video you'll already have a good basic idea of how the game works but it didn't even begin to cover all of the freaky challenges that will pop up at random that will suddenly change things up (either giving you some special additional objective or just some weird new enemy behavior).

I love how your collectors, with their primary role being to catch the flying discs, are also temporary bumpers to whatever they don't collect which you can use to your advantage to either bump something out of the way (you don't want red disks to collide with anything other than your collectors as then they'll blow up and cost you a life).

I still suck (I know, having watched the tutorial, all sorts of clever ways to make bonus points, but just have yet to pull it off) having only once scored 800 or so on Easy, but I'm having a fun time sucking.

καποιος ειπε στο forum του toucharcade και γενικα πληθωρα τα θετικα σχολια...(ουτε αυτο ξερω αν ειναι νομιμο) χαχαχαχαχα
παντως αυτο με την πυροσβεστικη ηταν κορυφη...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες