Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 - Επιλυση Προβληματων/Απαντηση σε Ερωτησεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
198 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:34

Ανοιγω αυτο το topic ωστε οποιοι εχουν προβληματα η αποριες με/για τη νεα τους συσκευη, δηλαδη το iPhone 4 να γραψουν εδω το προβλημα/απορια τους ωστε να λυθει/απαντηθει !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:42

μπορεις να μας πεις μιας και εχεις το 4 τι γινεται τελικα με το σημα και την κεραια?

#3   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:45

μπορεις να μας πεις μιας και εχεις το 4 τι γινεται τελικα με το σημα και την κεραια?


Λοιπον εγω δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα και με το death-grip που επιασα δεν μου επεσε το σημα. Μαλλον το θεμα το εχει η Αμερικη (βλεπε εχουμε εντελως διαφορικους τυπους κινητης τηλεφωνιας).

#4   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:47

λεσ να ειναι ο διαφορετικος τυπος κινητης τηλεφονιας η διαφορετικη παρτιδα παραγωγης?

#5   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:49

Ο διαφορετικος τυπος αλλα παιζει να ειναι και η διαφορετικη παρτιδα !!

#6   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:49

Και σε μένα πάντως κανένα θέμα με το σήμα (σύνδεση cosmote) έχω φουλ σήμα και μόλις το πιάνω από το επίμαχο σημείο απλά χάνω 2-3 μπάρες το πολύ, σε καμιά όμως περίπτωση δεν χάνω το σήμα (οτι γίνεται δλδ με οποιαδήποτε συσκευή όταν σκεπάσεις την κεραία)! Το όλο θέμα είναι κυρίως με την AT&T στην Αμερική και λιγότερο με την συσκευή. Αυτά από προσωπική εμπειρία μέχρι και σήμερα.-

#7   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:51

Και σε μένα πάντως κανένα θέμα με το σήμα (σύνδεση cosmote) έχω φουλ σήμα και μόλις το πιάνω από το επίμαχο σημείο απλά χάνω 2-3 μπάρες το πολύ, σε καμιά όμως περίπτωση δεν χάνω το σήμα (οτι γίνεται δλδ με οποιαδήποτε συσκευή όταν σκεπάσεις την κεραία)! Το όλο θέμα είναι κυρίως με την AT&T στην Αμερική και λιγότερο με την συσκευή. Αυτά από προσωπική εμπειρία μέχρι και σήμερα.-

ααα και παρτίδα παραγωγής 32η βδομάδα αν και δεν ξέρω κατά πόσο έχει σχέση αυτό.

#8   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:51

καλο ειναι να μας πουν και αλλοι που εχουν το 4 αν αντιμετωπισαν αυτο το προβλημα δηλαδη αν ειναι υπαρχτο και εδω στην ελλαδα αυτο το προβλημα

#9   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:51

Υπάρχει το θέμα με το σήμα..(ελληνικό κινητο) παει στην μια γραμμή αλλά ποτέ δεν την χάνει..επεισης τέσταρα κ αν χάνει κλήσεις όταν γίνεται κάτι τέτοιο...το αποτέλεσμα..δεν χάνει καμία..αλλά ούτε κ μνμτα... Κ λογικά με την θήκη δεν θα γίνεται αυτό...εν αναμονή της

P.S. Το κινητο έχει τρελή μπαταρία..το λιωνω στο 3G κ στο wifi κ εκεί αυτό..βγάζει 8 ώρες..(είχα 3GS κ μπορώ να συγκρινω..)

Τελευταία επεξεργασία από: peterboutsis, 29/08/2010 - 16:53


#10   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:54

Υπάρχει το θέμα με το σήμα..(ελληνικό κινητο) παει στην μια γραμμή αλλά ποτέ δεν την χάνει..επεισης τέσσερα κ αν χάνει κλήσεις όταν γίνεται κάτι τέτοιο...το αποτέλεσμα..δεν χάνει καμία..αλλά ούτε κ μνμτα... Κ λογικά με την θήκη δεν θα γίνεται αυτό...εν αναμονή της

P.S. Το κινητο έχει τρελή μπαταρία..το λιωνω στο 3G κ στο wifi κ εκεί αυτό..βγάζει 8 ώρες..(είχα 3GS κ μπορώ να συγκρινω..)


Οντως η μπαταρια ειναι θεϊκη αλλα και ο επεξεργαστης δεν παει πισω (στο λεει SBSettings οτι εχω 384 MB RAM) !!!

#11   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:54

Και σε μένα πάντως κανένα θέμα με το σήμα (σύνδεση cosmote) έχω φουλ σήμα και μόλις το πιάνω από το επίμαχο σημείο απλά χάνω 2-3 μπάρες το πολύ, σε καμιά όμως περίπτωση δεν χάνω το σήμα (οτι γίνεται δλδ με οποιαδήποτε συσκευή όταν σκεπάσεις την κεραία)! Το όλο θέμα είναι κυρίως με την AT&T στην Αμερική και λιγότερο με την συσκευή. Αυτά από προσωπική εμπειρία μέχρι και σήμερα.-

αν γεμιζει στις 5 μπαρες και χανεις τις 2-3 μαλλον σημαινει οτι το προβλημα υφισταται

#12   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:55

αν γεμιζει στις 5 μπαρες και χανεις τις 2-3 μαλλον σημαινει οτι το προβλημα υφισταται


Παντως το προβλημα με την κεραια δεν ειναι και πολυ συχνο σε χωρες εκτος των ΗΠΑ !!

#13   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:56

Υπάρχει το θέμα με το σήμα..(ελληνικό κινητο) παει στην μια γραμμή αλλά ποτέ δεν την χάνει..επεισης τέσταρα κ αν χάνει κλήσεις όταν γίνεται κάτι τέτοιο...το αποτέλεσμα..δεν χάνει καμία..αλλά ούτε κ μνμτα... Κ λογικά με την θήκη δεν θα γίνεται αυτό...εν αναμονή της

P.S. Το κινητο έχει τρελή μπαταρία..το λιωνω στο 3G κ στο wifi κ εκεί αυτό..βγάζει 8 ώρες..(είχα 3GS κ μπορώ να συγκρινω..)

ποια θηκη παρηγγειλες?

#14   1gen

1gen

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:57

Αύριο θα πάω να το ψάξω για να το αγοράσω(το iphone 4)...Έχω what's up(cosmote) την microsim μου την δίνουν δωρεάν μαζί με το iphone 4 άμα το αγοράσω oteshop,germano,cosmote ή θα πρέπει να πληρώσω?Επίσης άμα δεν το βρώ σε cosmote και το αγοράσω απο vodafone η cosmote θα μου δώσει δωρεάν την microsim?Τελευταία ερώτηση μετά την αγορά του iphone,αύτο είναι φωρτισμένο? και αν όχι πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω να φορτίζει??

#15   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 29/08/2010 - 16:58

αν γεμιζει στις 5 μπαρες και χανεις τις 2-3 μαλλον σημαινει οτι το προβλημα υφισταται

σόρρυ αλλά προσωπικά δεν το θεωρώ πρόβλημα. Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Εγώ προσπάθησα να καλύψω με το χέρι μου το σημείο της κεραίας σε ένα νοκια 5800 που είχα και έγινε ακριβώς το ίδιο (που είναι και το πιο λογικό). Αρα δεν θα έλεγα οτι αυτο είναι πρόβλημα αλλά μάλλον φυσιολογική αντίδραση όταν κρύβεις την κεραία.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες