Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 - Vodafone VS Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   costas2k10

costas2k10

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2010 - 07:07

Γεια σε ολους!! Εγω πήρα το 4αρι 16 γιγα 114 ευρω απο βοντα ανανεωνοντας το συμβολαιο μ για 18 μηνες στο προγραμμα 55 με σταθερα.. που σημαινει 62 ευρω παγιο+τελη και περιλαμβάνει 1500 λεπτα προς κινητα βοντα και σταθερα, 1500 μνμ προς βοντα και απεριοριστο ιντερνετ(3 γιγα). Το θέμα είναι οτί οταν τους πήρα τηλ η τιμη που μου είπαν ηταν 147 ευρω και υστερα απο παζαρια και με την απειλη οτι σκεφτομαι να κοψω τη συνδεση η καλυτερη τιμη που μου καναν ηταν στα 135 περιπου ευρω.. και είπαν οτι θα ενημερωσουν το συστημα για τη καλυτερη τιμη και απο κει και περα επρεπε να παω σε καποιο καταστημα με αποθεμα ωστε να κανω την ανανεωση συμβολαιου και να παρω την υπερεπιδοτηση οπως ειπε(που μόνο μέσω καταστήματος τη δίνουν και καλά!!) για τη νεα συσκευη.. αν δεν υπηρχε αποθεμα απ την αλλη επρεπε να κανω προκρατηση και να περιμενω... Τελικά αυτό που έκανα και σας το προτείνω ηταν να μπω στο λογαριασμο μου στο vodafone.gr να επιλεξω το προγραμμα και τη συσκευή που ηθελα μέσα σε λίγα λεπτα => τελική τιμή 114 ευρω πληρωμή μεσω ιντερνετ η με αντικαταβολή και η συσκευη ηταν σε λιγοτερο απο 5 εργασιμες σπίτι μ.. ετσι απλα!! Δε ξέρω αν τα παλικαρακια στο τηλεφωνικό κεντρο της βοντα παιρνουν ποσοστα απο τα συμβολαια που κανουν οι απλα δε ξερουν τι τους γινεται παντως σε καμμία περιπτωση δεν αξιζει να κανεις παζαρια μαζι τους... Αλλωστε στο σαιτ σου δινουν με το καλημερα μια επιπλεον εκπτωση απ 20-50 ευρω.. Το ηλεκτρονικο καταστημα της κοσμοτε για αναλογο προγραμμα μου βγαζε να πληρωσω τρελα λεφτα για τη συσκευη οπότε δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα.. Αν είναι να δώσω 180 ευρω παραπάνω για τη συσκευη προτιμω να τα δωσω για ενα καλυτερο πρόγραμμα σε διαστημα 18 μηνων...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 18/10/2010 - 23:55

Εγώ τελικά πέρασα απο voda σε cote.
Κύριως λόγος το γεγονός ότι επι το πλείστον μιλάω με συνδρομητές cosmote οπότε τα "απεριόριστα" συμβόλαια που έχει είναι μονόδρομος για μενα.

Από την άλλη, σε ότι μετρήσεις έχω κάνει το 3G της cosmote είναι πολύ πιο αργό από της vodafone (και με τρελό lag στην αρχή) και ελπίζω να μην το μετανοιώσω. Το καλό είναι ότι το 3G δεν το πολυχρησιμοποιώ αλλά όταν το χρειάζεται κανείς, θέλει να είναι και ικανοποιητικό...

#33   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 18/10/2010 - 23:55

Εγώ τελικά πέρασα απο voda σε cote.
Κύριως λόγος το γεγονός ότι επι το πλείστον μιλάω με συνδρομητές cosmote οπότε τα "απεριόριστα" συμβόλαια που έχει είναι μονόδρομος για μενα.

Από την άλλη, σε ότι μετρήσεις έχω κάνει το 3G της cosmote είναι πολύ πιο αργό από της vodafone (και με τρελό lag στην αρχή) και ελπίζω να μην το μετανοιώσω. Το καλό είναι ότι το 3G δεν το πολυχρησιμοποιώ αλλά όταν το χρειάζεται κανείς, θέλει να είναι και ικανοποιητικό...

#34   AgrinioTypeS

AgrinioTypeS

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2011 - 22:10

kalispera se olous sas..... eimai ena neo melos tou forum k entws ligwn imerwn k katoxos enos iphone 4.

diavazontas edw peri paroxwn m dimiourgithikan kapoia apories gt eimoun etoimos na parw to iphone me epidothsh se 18 mino simvolaio sta 359 euro sto programma unlimitied 35 + kati sms 150mb net....
mipws me simfairei na allaksw paroxo ? oso anafora to 3g sima mou...na sas pw den asxolithika pote me afto gt den eixa k analogh siskevh p tha emapina sti diadikasia na asxolithw....sixna pina omws to vlepw na emfanizete... protinete kati eseis prin kanw tin energia na to parw apo tin epidothsh ???? (sorry an eimai off topic )




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες