Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 πολυ φασαρια για το τιποτα.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
464 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:39

Και εγω παντως που ετρεχα σαν τρελλος να το βρω, και που "σκοτωσα" το 3gs μου, ομολογω οτι δεν επαθα και την πλακα μου , οπως πολλοι ελεγαν και οπως περιμενα.! Αν το ειχα πιασει απο πριν ζωντανα στα χερια μου πριν το αγορασω, μαλλον θα περιμενα κανα εξαμηνο να πεσουν οι τιμες και να το παρω, γιατι δεν υπαρχει ουσιαστικος λογος να πας απο το 3gs στο 4.
Εν μερη συμφωνο με την αποψη "πολυ κακο για το τιποτα"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:41

Φιλε μου πηγαινε παρε το galaxy και βγαλε το 4 εδω προς πωληση... ολο και καποιος "βλακας" θα το παρει..... και η οθονη του galaxy ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ σε συγκρηση με το 4....!
παντα φιλικα


Θα ξαναπαω σημερα να το δω, μπας και εχουν προβλημα τα ματια μου, και να το δω διπλα διπλα με το τεσσαρι, για να συγκρινω επι τοπου. Εαν εχω κανει τοσο λαθος θα το πω.!

2 ατομα να κανουμε λαθος δυσκολο. 2 μαζι τα πηραμε. Εγω και ο φιλος sale

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 31/08/2010 - 12:43


#33   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:44

Φιλε μου πηγαινε παρε το galaxy και βγαλε το 4 εδω προς πωληση... ολο και καποιος "βλακας" θα το παρει..... και η οθονη του galaxy ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ σε συγκρηση με το 4....!
παντα φιλικα

Δηλαδή κάποιοι εθελοτυφλούν υπερβολικά τόσο προκλητικά που σε βγάζουν έξω από τα ρούχα σου.

Ρε φίλε τώρα σοβαρολογείς;

Συγκρίνεις την Super Amoled του Galaxy S με αυτήν του iPhone 4. Το μόνο που έχει να καυχιέται η Apple για την οθόνη του iPhone είναι η υψηλή ανάλυση, για τίποτα άλλο.

Ενώ του Galaxy S, είναι και μεγαλύτερη και πολύ πιο φωτεινή.

Παρόλα αυτά να ξεκαθαρίσω, για να μην δεχθώ και εγώ παρόμοια επίθεση από τους fanboys του iPhone, ότι η όλη εμπειρία που προσφέρει το κινητό της Apple είναι μοναδική σε σύγκριση με τα Android κινητά.

Αν και έγω ένα HTC Desire, δεν είναι λίγες οι φορές που έπιασα τον ευατό μου να παίζει με το iPhone πρώτης γενιάς.

Τελός για να μην αδικοίσω το iPhone 4, πρέπει να ομολογήσω ότι κατασκευαστηκά είναι ότι καλύτερο έχει φτιαχτεί μέχρι σήμερα.

#34   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:44

Παιδιά σοβαρευτείτε, το παλικάρι είπε την γνώμη του και δεν επιτέθηκε σε κανένα .. οι περισσότερες απαντήσεις που βλέπω παραπάνω δείχνουν διάφορα κόμπλεξ και ανέμελα χρόνια δημοτικού !! Δηλαδή όποιος το πάρει το ρημάδι και για διάφορους λόγους προσωπικούς δεν του αρέσει πρέπει να παλουκωθεί με το ίδιο το κινητό σε μια πλατεία και μετά να εξοριστεί σε άλλη εταιρεία?.. Αναρτημένη εικόνα


Συμφωνώ με τον φίλο, το παιδί είπε την άποψή του...δηλαδή οι μισοί από εσας που νομίζετε ότι γνωρίζετε από ΄ποδόσφαιρο δεν ασκείτε καθημερινά κριτική στις ομάδες? Έλεος, ένα κινητό είναι που στην τελική δεν έφερε την επανάσταση, την επανάσταση την έφερε το iphone πριν 3 χρόνια. Το μόνο που κάνει είναι να συντηρείται, κ λογικό είναι αυτό, δεν μπορείς να είσαι κάθε φορά 4 χρόνια μπροστά κ οι ανταγωνιστές σου πίσω...Κ μένα η γνώμη μου είναι ότι δεν θα έπαιρνα σήμερα άλλο κινητό πλην του iphone, αλλά η ψαλίδα αρχίζει κ κλείνει...

#35   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:47

Συμφωνώ με τον φίλο, το παιδί είπε την άποψή του...δηλαδή οι μισοί από εσας που νομίζετε ότι γνωρίζετε από ΄ποδόσφαιρο δεν ασκείτε καθημερινά κριτική στις ομάδες? Έλεος, ένα κινητό είναι που στην τελική δεν έφερε την επανάσταση, την επανάσταση την έφερε το iphone πριν 3 χρόνια. Το μόνο που κάνει είναι να συντηρείται, κ λογικό είναι αυτό, δεν μπορείς να είσαι κάθε φορά 4 χρόνια μπροστά κ οι ανταγωνιστές σου πίσω...Κ μένα η γνώμη μου είναι ότι δεν θα έπαιρνα σήμερα άλλο κινητό πλην του iphone, αλλά η ψαλίδα αρχίζει κ κλείνει...

Η πιο σωστή γνώμη που έχω διαβάσει μέχρι τώρα!

#36   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:48

Συμφωνώ με τον φίλο, το παιδί είπε την άποψή του...δηλαδή οι μισοί από εσας που νομίζετε ότι γνωρίζετε από ΄ποδόσφαιρο δεν ασκείτε καθημερινά κριτική στις ομάδες? Έλεος, ένα κινητό είναι που στην τελική δεν έφερε την επανάσταση, την επανάσταση την έφερε το iphone πριν 3 χρόνια. Το μόνο που κάνει είναι να συντηρείται, κ λογικό είναι αυτό, δεν μπορείς να είσαι κάθε φορά 4 χρόνια μπροστά κ οι ανταγωνιστές σου πίσω...Κ μένα η γνώμη μου είναι ότι δεν θα έπαιρνα σήμερα άλλο κινητό πλην του iphone, αλλά η ψαλίδα αρχίζει κ κλείνει...



+100000

#37   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:51

μεχρι πριν αποκτησω το 3gs και το imac ακουγα και διαβαζα τις ιδιες μπουρδες οπως και τωρα και αφου ειπα να κανω το μεγαλο βημα να μπω στον κοσμο της Apple, ειδα οτι ειναι μακραν μπροστα και οι αλλοι απλα ακολουθουνε :lol: .

Το 4 ειναι και θα ειναι το καλυτερο και απο υλικο και απο λειτουργικο.

#38   gk002

gk002

    Newbie

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:51

Είπαμε ο καθένας έχει την γνώμη και είναι σεβαστή...!

Προτείνω ένα poll με 2 επιλογές...!

ΕΙΝΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ iPhone 4 ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΥ iPhone 3Gs? Ναι η Οχι?

Για να δούμε πόσοι είναι οι στραβοί εδώ μέσα και πόσοι οι Αpple fanatics! :lol:

Anyway...!!

Eιλικρινά το θεωρώ ανούσιο να συνεχίσω αυτή την κουβέντα...!
Είναι από τους κλασσικούς τσακωμούς PC users και Mac users!!

Tι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια...!! :lol: :lol:

#39   taxiarhisv

taxiarhisv

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 298 μηνύματα

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:52

Αυτα δεν ειναι αποψεις αλλα συκοφαντειες για το καλυτερο κινητο της αγορας... ποιο?

#40   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:53

Δηλαδή κάποιοι εθελοτυφλούν υπερβολικά τόσο προκλητικά που σε βγάζουν έξω από τα ρούχα σου.

Ρε φίλε τώρα σοβαρολογείς;

Συγκρίνεις την Super Amoled του Galaxy S με αυτήν του iPhone 4. Το μόνο που έχει να καυχιέται η Apple για την οθόνη του iPhone είναι η υψηλή ανάλυση, για τίποτα άλλο.

Ενώ του Galaxy S, είναι και μεγαλύτερη και πολύ πιο φωτεινή.

Παρόλα αυτά να ξεκαθαρίσω, για να μην δεχθώ και εγώ παρόμοια επίθεση από τους fanboys του iPhone, ότι η όλη εμπειρία που προσφέρει το κινητό της Apple είναι μοναδική σε σύγκριση με τα Android κινητά.

Αν και έγω ένα HTC Desire, δεν είναι λίγες οι φορές που έπιασα τον ευατό μου να παίζει με το iPhone πρώτης γενιάς.

Τελός για να μην αδικοίσω το iPhone 4, πρέπει να ομολογήσω ότι κατασκευαστηκά είναι ότι καλύτερο έχει φτιαχτεί μέχρι σήμερα.


Σε ευχαριστω φιλε, γιατι πραγματικα θα αρχιζα να ανησυχω για τα ματια μου. Γιατι αυτο που ειδα στην οθονη του galaxy επαθα πλακα. Αυτο ειδα αυτο ειπα. Για οθονη ουσιαστικα μιλησα που υποτιθετε ειναι το ποιο δυνατο σημειο του 4.

#41   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:56

Συμφωνώ με τον φίλο, το παιδί είπε την άποψή του...δηλαδή οι μισοί από εσας που νομίζετε ότι γνωρίζετε από ΄ποδόσφαιρο δεν ασκείτε καθημερινά κριτική στις ομάδες? Έλεος, ένα κινητό είναι που στην τελική δεν έφερε την επανάσταση, την επανάσταση την έφερε το iphone πριν 3 χρόνια. Το μόνο που κάνει είναι να συντηρείται, κ λογικό είναι αυτό, δεν μπορείς να είσαι κάθε φορά 4 χρόνια μπροστά κ οι ανταγωνιστές σου πίσω...Κ μένα η γνώμη μου είναι ότι δεν θα έπαιρνα σήμερα άλλο κινητό πλην του iphone, αλλά η ψαλίδα αρχίζει κ κλείνει...


Με καλυψες...!

#42   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:58

Τελικα μαλλον εχεται καποιοι παρρωπιδες.! Και ειστε aplle maniacs.! Εγω απλα ειπα αυτο που ειδα. Σε σχεση με το 3gs που ειχα εκτος απο το βιντεο, δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο.
Δηλαδη θα μας τρελανετε καποιοι; Θα μου πειτε οτι εχετε δει απο κοντα το galaxy και δεν εχει πολυ καλυτερη ευκρινεια οθονης απο το 4? μιλαμε για πολυ παρρωπιδες.!
Δεν ειπα οτι θα παρω το samsung. Ξαναλεω οτι βλεποντας πρωτη φορα το galaxy πραγματικα εντυπωσιαστηκα με την οθονη του.
Κατι που δεν εγινε με το 4 οταν το ειδα.


Δηλαδή εντυπωσιάστηκες με την οθόνη του Galaxy και όχι με του iPhone 4?..
Τι ακούω...

Επειδή εσύ έχεις πρεσβυωπια εμείς είμαστε Αpple maniacs..

Η διαφορά μπορεί να μήν είναι μεγάλη αλλα είναι υπαρκτή και φαίνεται ενω το παραδέχεται και η Samsung προβάλλοντας σάν επιχείρημα οτι με το retina display χάνεις σε απόδοση μπαταρίας και οτι η Super amoled έχει μεγαλύτερο viewing angle..

Εξάλου άν και χάνει περισσότερο battery lifetime απο το retina display το 4g παραμένει σε ισοπαλία στα επίπεδα battery life με το Galaxy S..

iPhone 4G vs Samsung Galaxy S vs Evo 4G

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 31/08/2010 - 12:59


#43   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:58

Είπαμε ο καθένας έχει την γνώμη και είναι σεβαστή...!

Προτείνω ένα poll με 2 επιλογές...!

ΕΙΝΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ iPhone 4 ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΥ iPhone 3Gs? Ναι η Οχι?

Για να δούμε πόσοι είναι οι στραβοί εδώ μέσα και πόσοι οι Αpple fanatics! :lol:

Eιλικρινά το θεωρώ ανούσιο να συνεχίσω αυτή την κουβέντα...!
Είναι από τους κλασσικούς τσακωμούς PC users και Mac users!!


ολοι εδω μεσα εχουν απο ενα iphone και δεν συζηταμε για mac kai pc (και καλυτερα να μην συζητησουμε γιατι εκει θα ακουσουμε οτι τα αξιζει τα λεφτα του το macbook pro 13.5'' 1300 ευρω...) :P
το θεμα ειναι το iphone και το βιολι της apple...
και ποια γνωμη ειναι σεβαστη ; εδω ειπε οτι γινεται πολυ λογος για το τιποτα και εσυ εγραψες οτι σου κανει επιθεση....δεν παμε καλα εδω μεσα...

Εξάλου άν και χάνει περισσότερο battery lifetime απο το retina display το 4g παραμένει σε ισοπαλία στα επίπεδα battery life με το Galaxy S..


δεν υπαρχει το 4g που γαφεις...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 31/08/2010 - 13:01


#44   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 12:59

Ας μην γελιόμαστε παιδιά αν ήταν στο χέρι της Apple θα υιοθετούσε τουλάχιστον την τεχνολογία Amoled ή μπορεί και Super Amoled για τις οθόνες του iPhone 4. Αλλά δυστυχώς για αυτήν η Samsung, η οποία κατασκευάζει τις οθόνες δεν είναι σε θέση να καλύψει την τεράστια ζήτηση. Ακόμη και είναι νέες παρτίδες HTC Desire δεν χρησιμοποιούν Amoled αλλά S-LCD.

#45   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/08/2010 - 13:03

Για λλους λογους δεν το πηρα φιλε μου. Π.χ. Πληθος εφαρμογων στο android. Να εισαι σιγουρος πως αν διαλεγα με κρητηριο οθονης και μονο το galaxy θα επερνα.!

Ισα ισα που ισχυει το αντιθετο αλλα δεν μας ειπες αν εχει καποιο ιδιαιτερο χαρακτηριστικο που σε τραβηξε στο 4,γιατι η αποψη οτι ¨παιρνω ενα κινητο μονο για τις εφαρμογες που εχει¨ εμενα δεν με πειθει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες