Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#226   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:01

μια απο τα ιδια με τον φιλο απο πανω. το εχω απο την τριτη, ουσιαστικο προβλημα δεν εχει, αλλα "χουφτωνοντας" το σημειο εκεινο μεσα στο σπιτι πεφτει σιγουρα 2 μπαρες καποιες φορες και 3. σε εξωτερικο χωρο μια μπαρα με το ζορι 2.
παροτι που μιλαω κρατωντας το με το αριστερο (δεξιοχειρας ειμαι αλλα μονο στο γραψιμο, σε ολα τα αλλα αριστεροχειρας-μπερδεμενα πραγματα :P )κανενα προβλημα, δεν εχω χασει καποια κληση η γενικα να αντιμετωπιζω καποιο προβλημα.
δεν με ενοχλει καθολου παντως προτιμω αυτη την κατασταση (που σιγουρα δεν ειναι κατι σοβαρο) με τα υλικα ομως που εχουν χρησιμοποιηθει στο 4αρι (κορυφαια ποιοτητα), παρα την πλαστικουρα του 3G κ ας μην ειχε ποτε του τετοιου ειδους προβλημα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:13

Nαι αλλα παιδια μιλατε για σημα οταν ειστε συνδεμενοι με 3g η κανονικα με το 2g?(gsm)

Γιατι και εμενα οταν ειμαι με 2g σημα (αυτο που φαινεται σαν ενα μικρο κυκλακι διπλα απο τον παρωχο πχ vodafone)αν το χουφτωσω κανονικα ολη την πλευρα γινετε το ιδιο με εσας.. Αντε να πεσει μια η δυο μπαρες..

Οταν ομως ειμαι με 3g με 3 μπαρες σημα παραδειγμα και το χουφτωσω παλι τοτε σε λιγοτερο απο 1 λεπτο εχει χασει ολο το σημα και γυριζει μονο του σε 2g σημα παλι...

Εσας το κανει αυτο?

Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 28/09/2010 - 01:13

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#228   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:14

ε σε μας που πέφτει και το σήμα και οι κλήσεις τι είμαστε δηλαδή..; Και searching και 4-5 μπάρες και όλα όταν είμαι με 3G. Αν ΕΣΕΝΑ δεν σου δημιουργεί πρόβλημα τότε πολύ απλά είσαι τυχερός που στις περιοχές που είσαι ή γυρνάς υπάρχει αρκετά ικανοποιητικό σήμα για να αντέξει το death grip. Αν ξεχαστώ με 3G ανοικτό ή κάνω browsing και με πάρει κάποιος τηλέφωνο καληνύκτα. call dropped.

#229   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:18

Oπως λεει και ο φιλος απο πανω :rolleyes: .. συμφωνω...

Αν ειμαι με 3g σημα συνδεμενος και βλεπω utube βιντεακια και κραταω το τηλεφωνο απο τις ακρες τοτε πρεπει να προσεχω που το πιανω γιατι αλλιως το 3g παπαλα :blush:

Και αφου εχω απεριοριστο ιμτερνετ θελω και το 3g παντα ανοικτο για μεγαλυτερες ταχυτητες, οταν κοιταω τα μειλ η γενικα στον σαφαρι..
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#230   pstrav

pstrav

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:19

ε σε μας που πέφτει και το σήμα και οι κλήσεις τι είμαστε δηλαδή..; Και searching και 4-5 μπάρες και όλα όταν είμαι με 3G. Αν ΕΣΕΝΑ δεν σου δημιουργεί πρόβλημα τότε πολύ απλά είσαι τυχερός που στις περιοχές που είσαι ή γυρνάς υπάρχει αρκετά ικανοποιητικό σήμα για να αντέξει το death grip. Αν ξεχαστώ με 3G ανοικτό ή κάνω browsing και με πάρει κάποιος τηλέφωνο καληνύκτα. call dropped.


Και με το 3gs μου αν σερφάριζα και με καλούσε κάποιος πολύ συχνά έχανα την κλήση.... Συνηθισμένο το θεωρώ...

#231   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:23

Εχει πολύ γέλιο αυτή η υπόθεση. Ημουν πρόσφατα με κάτι φίλους σε νησί των Κυκλάδων σε ένα δύσκολο από πλευράς σήματος μέρος. Οταν τους ρώτησα έχετε πρόβλημα με το σήμα μου λένε κανένα απολύτως. Τα είχαν μάλιστα και χωρίς θήκη. Λέω ρε γμτ είμαι γκαντέμης εγώ αφού τόσοι γράφουν εδώ μέσα ότι δεν έχουν και να και δικοί μου που επίσης δεν έχουν.

Οπότε τους λέω για δώστε μου ρε παιδιά τα τηλέφωνα σας να τα δω και εγώ από κοντά. Τα πιάνω με το αριστερό χέρι και όντως έπεφτε το σήμα δραματικά και σε αυτούς. Εμενε όμως 1 μπάρα. Οπότε τους λέω για να σε πάρω τώρα και ένα τηλέφωνο στο νούμερο σου να δούμε πιάνει πραγματικά?? Σιγά μην έπιανε.... Απλά έδειχνε μία μπάρα αλλά ουσιαστικά ήταν Noservice.

Τελικά το συμπέρασμα μου είναι όσων λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα είτε ότι δε κάνουν σωστά τα τεστ το κρατάνε ας πούμε για 5-10 sec και νομίζουν ότι πρέπει να πέσει αστραπιαία είτε ότι κάνουν τα τεστ σε περιοχές με πολύ δυνατό σήμα οπότε πέφτει 1-2 μπάρες αλλά και πάλι δεν υπάρχει θέμα.

Το πρόβλημα όμως είναι σε περιοχές με ασθενές σήμα εκεί φαίνεται το καλό τηλέφωνο και δεύτερον ότι σε τέτοιες περιοχές χάνεται αμέσως το 3G και αφετέρου σε ακόμα πιο δύσκολα χάνονται κλήσεις. Οπως έιχα γράψει και αλλού στο Mall που η κεραία είναι από πάνω μας και το σήμα απίστευτο και κεφαλοκλείδωμα να του κάνεις δε πέφτει ούτε μία γραμμή με η χωρίς θήκη.

Αυτά όχι τίποτα άλλο αλλά αισθανόμουν γκαντέμης με αυτό το μισό μισό (οι μισοί έχουν και οι άλλοι μισοί δεν έχουν πρόβλημα) :P :P

Τέλος πάντων το "τηλέφωνο" είναι απίστευτο κατά τα λοιπά και δεχόμαστε-καταπίνουμε τη μέγιστη Μ...κία που έγινε από πλευράς κατασκευής και μη λέμε για ζήλιες κλπ γιατί εκτιθέμεθα

#232   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:29

Και με το 3gs μου αν σερφάριζα και με καλούσε κάποιος πολύ συχνά έχανα την κλήση.... Συνηθισμένο το θεωρώ...


ε.. αυτό λέμε όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα. πήραμε τηλέφωνο με πρόσβαση στο internet. όχι μια συσκευή που να κάνει το ένα από τα δύο. έλεος δηλαδή να προσπαθούμε να βρούμε δίκαιο στην πατάτα της Apple. Τα κάναν θάλασσα οι σχεδιαστές και όπως λέει και ένας φίλος πιο πριν, ΘΑ ΦΟΡΟΥΣΕΣ ΠΟΤΕ ΧΡΥΣΟ ROLEX ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΛΟΥΡΑΚΙ????ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΘΗΚΗ ΣΤΟ IPHONE ΣΟΥ????

το χειρότερο είναι που δεν φτάνει που έχουν σπάσει τα νεύρα όλων με αυτό να βλέπουμε εσάς (sorry κιόλας) να προσπαθείτε να πείτε πως είναι φυσιολογικό και εντάξει και όλα μια χαρά...
ε όχι δεν είναι. σκ@τά τηλέφωνο είναι αμα το σήμα "είναι καμπάνα" σε κάτι nokia μπανάνα και samsung του 98'.

και παραθέτω.

-Έλα ρε φίλε sorry, έπεσε το σήμα πάλι..
-Χαχά!! Και έδωσες €600 για αυτό το iPhone.. Πάρε ρε ένα τηλέφωνο σαν το δικό μου να κάνεις τη δουλειά σου χαχαχα.

αν εσείς είστε συνηθισμένοι και δεν σας πειράζει, εγώ είμαι έξω φρενών.

α και πατήστε και κανένα + αν συμφωνεί κανένας μαζί μου γιατί κουράστικα να γράφω τα ίδια και τα ίδια! :)

#233   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:31

... Ειναι ενα υπερδυναμο τηλεφωνο που εκτος των αλλων σου αποφερει κι ενα status...


http://www.youtube.com/watch?v=1vfSk-6tIvo

#234   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:36

http://www.youtube.com/watch?v=1vfSk-6tIvo



τι υποτιθεται οτι ειναι αυτο; κοροιδια;

Και να συμπληρωσω προς μερικους εδω περα που ορμηξατε σαν τα κορακια να υπενθυμισω οτι στο post μου εγραψα οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΕΣ και οτι κανεις δεν λεει το αντιθετο. Αλλα δεν γινεται παιδες επειδη εσεις ειχατε θεμα να κραζετε τους παντες και να προσπαθειτε να επιβαλλετε την γνωμη σας ως ενα γενικο προβλημα. Εμενα η γνωμη μου ηταν αυτη ξεκαθαρα. Δεν ειμαι απλος χρηστης, του πινω το αιμα και το χρησιμοποιω και σαν επαγγελματικο τηλεφωνο χωρις να υπολειπεται σε χρηση για αλλα apps. Ειλικρινα δεν εχω τετοια θεματα. Στην τελικη αν δεν γουσταρετε το 4αρι καντε switch σε 3GS. Αν ειναι δυνατον δηλαδη..δεν παιζεστε μερικοι.

Τελευταία επεξεργασία από: danik_gr, 28/09/2010 - 01:44


#235   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:48

Συμφωνω με τον stocic εκατο τις εκατο..
Εγω μενω ολλανδια και πληρωνω για να εχω ιντερνετ στο ι4, οταν λοιπον ειμαι πχ στο τρενο και σερφαρω αντι να καθομαι αναπαυτικα και να διαβαζω τα νεα κτλ πρεπει να προσεχω μην ακουμπισω στο κολοσημειο και χασω το 3g.

Και 2 παιδια απο δω που τα ρωτησα αν εχουν προβλημα μου λενε οχι αυτα ειναι κακοβουλα σχολια απο τα media για να μην πουλησει το τηλεφωνο.
Λεω λοιπον στον ενα, δως μου λιγο το τηλεφωνο. Το γυρναω σε 3g και σε 10 δευτερα επεσε σε 2g..
E μου λεει αυτος ειδες δεν εχει προβλημα :lol: :lol:


Δε λεω ειναι σουπερ συσκευη αλλα οχι επειδη τα σκασαμε τα 600- 700 να κλεινουμε ματτια και αυτια σε μα@λακι3ς που εκανε ο uncle steve στη συσκευη..
Ισως βεβαια να υπαρχουν και μερικα χωρις το προβλημα δε λεω αλλα σιγουρα υπαρχουν και αυτα με το προβλημα..

Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 28/09/2010 - 01:50

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#236   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:50

ε.. αυτό λέμε όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα. πήραμε τηλέφωνο με πρόσβαση στο internet. όχι μια συσκευή που να κάνει το ένα από τα δύο. έλεος δηλαδή να προσπαθούμε να βρούμε δίκαιο στην πατάτα της Apple. Τα κάναν θάλασσα οι σχεδιαστές και όπως λέει και ένας φίλος πιο πριν, ΘΑ ΦΟΡΟΥΣΕΣ ΠΟΤΕ ΧΡΥΣΟ ROLEX ΜΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΛΟΥΡΑΚΙ????ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΘΗΚΗ ΣΤΟ IPHONE ΣΟΥ????

το χειρότερο είναι που δεν φτάνει που έχουν σπάσει τα νεύρα όλων με αυτό να βλέπουμε εσάς (sorry κιόλας) να προσπαθείτε να πείτε πως είναι φυσιολογικό και εντάξει και όλα μια χαρά...
ε όχι δεν είναι. σκ@τά τηλέφωνο είναι αμα το σήμα "είναι καμπάνα" σε κάτι nokia μπανάνα και samsung του 98'.

και παραθέτω.

-Έλα ρε φίλε sorry, έπεσε το σήμα πάλι..
-Χαχά!! Και έδωσες €600 για αυτό το iPhone.. Πάρε ρε ένα τηλέφωνο σαν το δικό μου να κάνεις τη δουλειά σου χαχαχα.

αν εσείς είστε συνηθισμένοι και δεν σας πειράζει, εγώ είμαι έξω φρενών.

α και πατήστε και κανένα + αν συμφωνεί κανένας μαζί μου γιατί κουράστικα να γράφω τα ίδια και τα ίδια! :)

εισαι εξω φρενων που οντως δεν εχεις σημα η που ο φιλος σου θα στην πει για την αγορα σου τελικα; ::)
κοιτα φιλε μου δεν με πληρωνει η apple ακομα για να την υποστηριζω τοσο πολυ, αλλα απο την στιγμη που δεν εχω ουσιαστικο προβλημα με το σημα τι να κανω να σου πω οτι εχω για να σου δινω κουραγιο;
καποιος μπορει οντως να εχει προβλημα, αλλα εγω μιλησα για το τι συμβαινει στην συσκευη μου και μονο.
αλλα και παλι αν καποιος νομιζει οτι εχει τοσο μεγαλο προβλημα ας το δωσει και με τα λεφτα παιρνει οποιαδηποτε αλλη συσκευη θελει. το θεμα ειναι ποιος εχει κουραγιο να γυρισει παλι σε κατι νοκια και κατι ερικσον. και δεν το λεω για το θεμα "status" που λεει και καποιος φιλος πιο πανω..

#237   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:56

εισαι εξω φρενων που οντως δεν εχεις σημα η που ο φιλος σου θα στην πει για την αγορα σου τελικα; ::)
κοιτα φιλε μου δεν με πληρωνει η apple ακομα για να την υποστηριζω τοσο πολυ, αλλα απο την στιγμη που δεν εχω ουσιαστικο προβλημα με το σημα τι να κανω να σου πω οτι εχω για να σου δινω κουραγιο;
καποιος μπορει οντως να εχει προβλημα, αλλα εγω μιλησα για το τι συμβαινει στην συσκευη μου και μονο.
αλλα και παλι αν καποιος νομιζει οτι εχει τοσο μεγαλο προβλημα ας το δωσει και με τα λεφτα παιρνει οποιαδηποτε αλλη συσκευη θελει. το θεμα ειναι ποιος εχει κουραγιο να γυρισει παλι σε κατι νοκια και κατι ερικσον. και δεν το λεω για το θεμα "status" που λεει και καποιος φιλος πιο πανω..


Σε ο,τι λες θα συμφωνησω, ο καθενας μιλαει για την δικη του συσκευη και ειναι οντως λυπηρο να υπαρχουν τετοια φαινομενα οπως του Stocis. Οσο για το θεμα status επειδη ολους σας χαλαει απο οτι φαινεται, το λεω απο την αποψη του οτι σου προσφερει κυρος ενα apple μηχανημα για πολλους και διαφορους λογους. Δεν ξερω πολλους που πουλανε κινητα τηλεφωνα αλλων εταιριων μεταχειρισμενα 1 ετους και παραπανω κοντα στα 200+ ευρω οπως μερικοι κατοχοι 3G (μεταξυ αυτων και εγω). Ετσι για να μην παρεξηγουμαι δλδ. :)

Τελευταία επεξεργασία από: danik_gr, 28/09/2010 - 01:58


#238   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 01:57

εισαι εξω φρενων που οντως δεν εχεις σημα η που ο φιλος σου θα στην πει για την αγορα σου τελικα; ::)
κοιτα φιλε μου δεν με πληρωνει η apple ακομα για να την υποστηριζω τοσο πολυ, αλλα απο την στιγμη που δεν εχω ουσιαστικο προβλημα με το σημα τι να κανω να σου πω οτι εχω για να σου δινω κουραγιο;
καποιος μπορει οντως να εχει προβλημα, αλλα εγω μιλησα για το τι συμβαινει στην συσκευη μου και μονο.
αλλα και παλι αν καποιος νομιζει οτι εχει τοσο μεγαλο προβλημα ας το δωσει και με τα λεφτα παιρνει οποιαδηποτε αλλη συσκευη θελει. το θεμα ειναι ποιος εχει κουραγιο να γυρισει παλι σε κατι νοκια και κατι ερικσον. και δεν το λεω για το θεμα "status" που λεει και καποιος φιλος πιο πανω..


ειλικρινα σε προκαλώ. βάλε 3G όταν πας έξω για καφέ (όχι κάτω από μια κεραία), κράτα το κινητό σου για 1 λεπτό στο σημείο της αντένας και όταν παρατηρήσεις τις γραμές να πέφτουν τα ξαναλέμε.
αλλά τί λέω αφού δεν σε πειράζει να σου πέφτει η κλήση όταν μιλάς! ε ρε γλέντια.

#239   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:08

ειλικρινα σε προκαλώ. βάλε 3G όταν πας έξω για καφέ (όχι κάτω από μια κεραία), κράτα το κινητό σου για 1 λεπτό στο σημείο της αντένας και όταν παρατηρήσεις τις γραμές να πέφτουν τα ξαναλέμε.
αλλά τί λέω αφού δεν σε πειράζει να σου πέφτει η κλήση όταν μιλάς! ε ρε γλέντια.

δηλαδη με το ζορι εχω προβλημα ετσι; 6 μερες εχω προβλημα και δεν το ξερω(!!!) και ερχεσαι εσυ να μου το πεις σαν καλος ανθρωπος να με βοηθησεις ετσι!? ε ρε γλεντια αληθεια.
6 μερες ειμαι ολη μερα με το κινητο στο χερι στο ιντερνετ μιλαω κτλ και δεν μου εχει παρουσιαστει το παραμικρο προβλημα και εσυ θες με το ζορι να καθομαι να το χουφτωνω για να δω αν θα πεσουν οι κεραιες?

#240   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:09

δηλαδη με το ζορι εχω προβλημα ετσι; 6 μερες εχω προβλημα και δεν το ξερω(!!!) και ερχεσαι εσυ να μου το πεις σαν καλος ανθρωπος να με βοηθησεις ετσι!? ε ρε γλεντια αληθεια.
6 μερες ειμαι ολη μερα με το κινητο στο χερι στο ιντερνετ μιλαω κτλ και δεν μου εχει παρουσιαστει το παραμικρο προβλημα και εσυ θες με το ζορι να καθομαι να το χουφτωνω για να δω αν θα πεσουν οι κεραιες?


καλή τύχη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες