Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#241   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:10

καλή τύχη

χριστος ανεστη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:13

τι υποτιθεται οτι ειναι αυτο; κοροιδια;


Χιούμορ είναι φίλε, σόρυ αν το πήρες στραβά!! Απλά αυτό με το status ακούγετε κάπως ασήκωτο.. :P
Στην τελική για να μην μαλώνουμε, ένα είναι το δεδομένο ~~ είναι ένα από τα καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν (μπορεί και το καλύτερο), αλλά έχει μερικά προβλήματα στο hardware που δύσκολα τα συγχωρείς στη τιμή που το αγοράζεις!! Αυτά..

#243   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:23

Χιούμορ είναι φίλε, σόρυ αν το πήρες στραβά!! Απλά αυτό με το status ακούγετε κάπως ασήκωτο.. :P
Στην τελική για να μην μαλώνουμε, ένα είναι το δεδομένο ~~ είναι ένα από τα καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν (μπορεί και το καλύτερο), αλλά έχει μερικά προβλήματα στο hardware που δύσκολα τα συγχωρείς στη τιμή που το αγοράζεις!! Αυτά..


Εγω δεν μαλωνω με κανεναν, εκφραζω απλως την προσωπικη μου αποψη!! Παντως, οπως ανεφερα και προηγουμενως με τον ορο "status" εννοω οτι εχει φοβερη μεταπωλητικη αξια (οπως συμβαινει με καθε apple συσκευη) και οτι η ποιοτητα κατασκευης ειναι πραγματικα απιστευτη! Και δεν υπαρχει κανεις να το αμφισβητησει αυτο. :D

#244   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 02:34

Εγω δεν μαλωνω με κανεναν, εκφραζω απλως την προσωπικη μου αποψη!! Παντως, οπως ανεφερα και προηγουμενως με τον ορο "status" εννοω οτι εχει φοβερη μεταπωλητικη αξια (οπως συμβαινει με καθε apple συσκευη) και οτι η ποιοτητα κατασκευης ειναι πραγματικα απιστευτη! Και δεν υπαρχει κανεις να το αμφισβητησει αυτο. :D

φανταζομαι τολμας και μιλας για μεταπωλητικη αξια, εννοοντας οτι θα το πουλησεις ως ipod touch πλεον ετσι; :P

#245   dimlag

dimlag

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 09:24

Μετά από μερικές μέρες χρήσης το μόνο πρόβλημα με το σήμα πλέον σε εμένα εστιάζετε σε σημεία που η κάλυψη του 3G είναι μικρή και το τηλέφωνο εναλλάσσει το σήμα από 3G σε EDGE και τούμπαλιν. Είναι τα μόνα σημεία που έχω dropped calls.

Επίσης μεγάλη ευαισθησία ο αισθητήρας που κλείνει την οθόνη όταν μιλάμε.

Τελευταία επεξεργασία από: dimlag, 28/09/2010 - 09:28


#246   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/09/2010 - 09:37

Το θεμα ειναι ομως οτι εχει πεσει τοση λασπη πανω σε αυτη τη συσκευη χωρις λογο. Δηλαδη οκ, κανανε μια πατεντα, βαλανε την κεραια σε εξωτερικο σημειο και εχει μια μικρη απωλεια σηματος αλλα εσενα ΔΕΝ σου ριχνει την ποιοτητα συνομιλιας, ΔΕΝ σου εμφανιζει το "searching" και ΔΕΝ σου ριχνει την συνομιλια..

Οποτε ποιος ο λογος αυτης της φανφαρας και της λασπολογιας; Γιατι τοση ιντριγκα και παραπληροφορηση του κοσμου; Ειναι ενα υπερδυναμο τηλεφωνο που εκτος των αλλων σου αποφερει κι ενα status.

Όταν και αν ποτέ βγάλεις τις παρωπίδες θα δεις καθαρά.

#247   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/09/2010 - 09:50

Υπάρχει ελπίδα τελικά...




http://www.iphonehel...ck-norris-fact/

#248   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/09/2010 - 10:01

Όταν και αν ποτέ βγάλεις τις παρωπίδες θα δεις καθαρά.

φυσικα και ΔΕΝ θα δει ποτε καθαρα ουτε το παλικαρι ουτε πολλοι απο εμας επειδη πολυ απλα δεν εχουμε καταναλωτικη συνειδηση.εχει προβλημα και εγω σημερα παιρνω το τριτο 4ρι επαναλαμβανω.και θα παρω οσα χρειαστει μεχρι να πετυχω ενα σαν τα δικα σας τα ''καλα''.με σεβασμο

#249   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/09/2010 - 10:17

φυσικα και ΔΕΝ θα δει ποτε καθαρα ουτε το παλικαρι ουτε πολλοι απο εμας επειδη πολυ απλα δεν εχουμε καταναλωτικη συνειδηση.εχει προβλημα και εγω σημερα παιρνω το τριτο 4ρι επαναλαμβανω.και θα παρω οσα χρειαστει μεχρι να πετυχω ενα σαν τα δικα σας τα ''καλα''.με σεβασμο

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν καλά και κακά iPhones στην περίπτωση του death grip. Το πρόβλημα είναι καθαρά σχεδιαστικό. Το αποτέλεσμα εξαρτάται από πολλές συγκυρίες όπως στάθμη & είδος σήματος δικτύου, κτλ. Άντε να βρεις ένα που αντί 27dbm να έχει 25dbm drop. Δεν σώνεσαι. Απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό.

#250   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/09/2010 - 10:24

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν καλά και κακά iPhones στην περίπτωση του death grip. Το πρόβλημα είναι καθαρά σχεδιαστικό. Το αποτέλεσμα εξαρτάται από πολλές συγκυρίες όπως στάθμη & είδος σήματος δικτύου, κτλ. Άντε να βρεις ένα που αντί 27dbm να έχει 25dbm drop. Δεν σώνεσαι. Απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό.

φιλε μου οσα μου λες τα ξερω το εχω ξεσκισει το θεμα.το υφος μου ειναι μια απαντηση στις φρασεις που διαβαζω του τυπου ''πολυς λογος για το τπτ'',''παρτο αφοβα'',''δεν εχει κανενα προβλημα'',''δεν χανω κλησεις ποτε'',''υπερβολικες κατηγοριες'',''δεν εχει κανενα προβλημα'' κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ

#251   phed

phed

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 10:52

Με ενημέρωσε εταιρία κινητής που περιμένω να μου φέρει iPhone4 ότι έχουν αποσυρθεί όλα τα μοντέλα που είχαν προς πώληση και θα έρθουν μετά τις αρχές του επομένου μήνα, το γιατί δεν το ήξεραν αλλά εμένα μου μυρίζει σε συνδυασμό με μια είδηση που είχα δει πριν κάνα μήνα πως μετά τις 30 Σεπτεμβρίου θα έρθουν διορθωμένα iphonia, ότι θα βγάλουν καινούργια παρτίδα διορθωμένη...

Τελευταία επεξεργασία από: phed, 28/09/2010 - 10:53


#252   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/09/2010 - 11:00

Οταν το πιανω απο το death grip 1-2 μπαρες vodafone

#253   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 11:05

ότι θα βγάλουν καινούργια παρτίδα διορθωμένη...

Ουτε καν...

#254   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/09/2010 - 11:07

φιλε μου οσα μου λες τα ξερω το εχω ξεσκισει το θεμα

Το μόνο σίγουρο, αφού έχεις αλλάξει ήδη 3 συσκευές... (χαρά στο κουράγιο σου)
Εγώ βέβαια μιλάω εκ του ασφαλούς. Δεν το πήρα ακόμη, παρ' όλο που με περιμένει επιδότηση 310€, γιατί πρώτον περιμένω το j/b στην 4.1 και δεύτερον, έχω μια ελπίδα ότι κάποια στιγμή θα αλλάξουν το κράμα από αυτό το κ@λομέταλλο της κεραίας...

το υφος μου ειναι μια απαντηση στις φρασεις που διαβαζω του τυπου ''πολυς λογος για το τπτ'',''παρτο αφοβα'',''δεν εχει κανενα προβλημα'',''δεν χανω κλησεις ποτε'',''υπερβολικες κατηγοριες'',''δεν εχει κανενα προβλημα'' κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ

+1

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 28/09/2010 - 11:08


#255   H38

H38

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 11:16

Εγω παιδια μενω σε ισογειο....και ειχα παντα προβλημα με τη ληψη σηματος στα κινητα !!!!
Το iPhone4 τo αγορασα πριν 2 βδομαδες και το προβλημα ειναι σχεδον το ιδιο, εκτος οταν βαζω σε λειτουργια το 3G,
εκει εχω προβλημα συγκριτικα με τα παλια κινητα (πχ στο να στειλω ενα mms).
Εκτος σπιτιου μεχρι στιγμης ολα OK.....!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες