Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#256   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 11:18

Εγω παντως δυο iphone συναδελφων μου που δοκιμασα,με τρεις μπαρες,
κρατωντας τα απο το επιμαχο σημειο μου εβγαλε 'no sercices'.
Οτι εχει προβλημα ειναι σιγουρο αλλα με μια θηκουλα λυνεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 13:26

Από ότι καταλαβαινω δηλαδή είναι ό,τι σου κάτσει.. Δεν μπορεί κάποιοι να παραπονιούνται ότι δεν έχουν σήμα καν σπίτι τους, όλες οι κλήσεις έρχονται με sms κτλ και κάποιοι άλλοι ότι είναι μια χαρά..

#258   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 13:42

το poll μιλαει απο μονο του. 216 ατομα δεν εχουν κανενα ουσιαστικο προβλημα με το σημα. 41 ατομα λενε οτι αντιμετωπιζουν προβλημα, δεν εχουμε λογο να μην τους πιστεψουμε οτι οντως εχουν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ προβλημα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να εχουμε ολοι.. ::)
οποτε μια λυση υπαρχει για να ημαστε ευχαριστημενοι ολοι. ακολουθουμε την συμβουλη της μαμας apple. θηκη. και μην ακουσω τα περι οτι σας υποχρεωνουν να βαλετε θηκη και τα λοιπα. 9 στους 10 θα βαζατε ετσι κ αλλιως θηκη, πως να το κανουμε το μηλοφωνο αξιζει μια μικρη περιουσια θα την προστατευαται ετσι κ αλλιως απο τυχον πεσιματα, γρατσουνιες κτλ.. βαζουμε λοιπον ολοι θηκη και εχουμε το κεφαλι μας ησυχο... και με το σημα καποιοι που εχουν προβλημα και ολοι με τυχον ατυχηματα του μηλοφωνου μας.

#259   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2010 - 13:49

Με ενημέρωσε εταιρία κινητής που περιμένω να μου φέρει iPhone4 ότι έχουν αποσυρθεί όλα τα μοντέλα που είχαν προς πώληση και θα έρθουν μετά τις αρχές του επομένου μήνα, το γιατί δεν το ήξεραν αλλά εμένα μου μυρίζει σε συνδυασμό με μια είδηση που είχα δει πριν κάνα μήνα πως μετά τις 30 Σεπτεμβρίου θα έρθουν διορθωμένα iphonia, ότι θα βγάλουν καινούργια παρτίδα διορθωμένη...


Πολύ σημαντική είδηση φίλε , αν ξαναπεράσεις από την εταιρεία που λες για ρώτα τίποτα λεπτομέρειες!!! Το ν' αποσυρθούν συσκευές που είχαν έτοιμες για πώληση νομίζω πως για λόγους αντικατάστασης μόνο γίνετε!! (εκτός αν κάποιος πωρωμένος τ' αγόρασε όλα!! :P )

#260   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 13:56

το poll μιλαει απο μονο του. 216 ατομα δεν εχουν κανενα ουσιαστικο προβλημα με το σημα. 41 ατομα λενε οτι αντιμετωπιζουν προβλημα, δεν εχουμε λογο να μην τους πιστεψουμε οτι οντως εχουν ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ προβλημα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να εχουμε ολοι.. ::)
οποτε μια λυση υπαρχει για να ημαστε ευχαριστημενοι ολοι. ακολουθουμε την συμβουλη της μαμας apple. θηκη. και μην ακουσω τα περι οτι σας υποχρεωνουν να βαλετε θηκη και τα λοιπα. 9 στους 10 θα βαζατε ετσι κ αλλιως θηκη, πως να το κανουμε το μηλοφωνο αξιζει μια μικρη περιουσια θα την προστατευαται ετσι κ αλλιως απο τυχον πεσιματα, γρατσουνιες κτλ.. βαζουμε λοιπον ολοι θηκη και εχουμε το κεφαλι μας ησυχο... και με το σημα καποιοι που εχουν προβλημα και ολοι με τυχον ατυχηματα του μηλοφωνου μας.


Αναρτημένη εικόνα

#261   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 28/09/2010 - 13:58

βαλτε μια θηκουλα και ειστε κομπλε σε ολα και σημα και προστασια. ;)

#262   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:03

Και να τα αποσύρουνε (που και αυτό αν θέλουμε το πιστεύουμε!) πάλι τα ίδια θα έρθουνε.

Μέχρι στιγμής επίσημα (και ανεπίσημα, ξένα φόρουμ κτλ.) ουδέποτε ανακοινώσανε ότι βρήκανε λύση για το πρόβλημα. Καταρχήν η Apple κατά την τελευταία ανακοίνωση της, ούτε που το πήρε σοβαρά το πρόβλημα!! (ναι ξέρω!!, και εγώ μαζί σας είμαι) οπότε χλωμό το βλέπω να αλλάζει κάτι στην κατασκευή.

Αν κάποτε γίνει κάτι, να είστε σίγουροι ότι θα κάνει μπαμ σαν είδηση! Οπότε το μόνο που μας μένει, είναι να ευελπιστούμε ότι σε κάποια φάση (κρυφή, άγνωστη) η Apple θα φιλοτιμηθεί να αλλάξει την κατασκευή στην κεραία, και κάποιο ωραίο πρωί το Gizmodo να μας ''αποκαλύψει'' μέσα από την σελίδα του, αυτό το υπέροχο νέο που παρατήρησε στης καινούργιες παρτίδες του 4??


Μέχρι τότε υπομονή, και για όσους δεν έχουν, μην ξεχνάτε ότι μπορείτε να ζητήσετε αντικατάσταση, η και να πάρετε τα λεφτά σας πίσω. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 28/09/2010 - 14:04

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#263   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:05

Με ενημέρωσε εταιρία κινητής που περιμένω να μου φέρει iPhone4 ότι έχουν αποσυρθεί όλα τα μοντέλα που είχαν προς πώληση και θα έρθουν μετά τις αρχές του επομένου μήνα, το γιατί δεν το ήξεραν αλλά εμένα μου μυρίζει σε συνδυασμό με μια είδηση που είχα δει πριν κάνα μήνα πως μετά τις 30 Σεπτεμβρίου θα έρθουν διορθωμένα iphonia, ότι θα βγάλουν καινούργια παρτίδα διορθωμένη...

Η εταιρία που αναφέρεσαι προφανώς είναι η cosmote. Γιατί ενώ μέχρι χθες το βράδυ είχε διαθέσιμα iPhone 4 + iPhone 3Gs. ξαφνικά σήμερα έγιναν όλα μη διαθέσιμα.
Η vodafone όμως γιατί συνεχίζει και τα πουλάει στο www.vodafone.gr ?

#264   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:06

Η εταιρία που αναφέρεσαι προφανώς είναι η cosmote. Γιατί ενώ μέχρι χθες το βράδυ είχε διαθέσιμα iPhone 4 + iPhone 3Gs. ξαφνικά σήμερα έγιναν όλα μη διαθέσιμα.
Η vodafone όμως γιατί συνεχίζει και τα πουλάει στο www.vodafone.gr ?


H cosmote έχει μέσω του γερμανού..

#265   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:06

Και να τα αποσύρουνε (που και αυτό αν θέλουμε το πιστεύουμε!) πάλι τα ίδια θα έρθουνε.

Μέχρι στιγμής επίσημα (και ανεπίσημα, ξένα φόρουμ κτλ.) ουδέποτε ανακοινώσανε ότι βρήκανε λύση για το πρόβλημα. Καταρχήν η Apple κατά την τελευταία ανακοίνωση της, ούτε που το πήρε σοβαρά το πρόβλημα!! (ναι ξέρω!!, και εγώ μαζί σας είμαι) οπότε χλωμό το βλέπω να αλλάζει κάτι στην κατασκευή.

Αν κάποτε γίνει κάτι, να είστε σίγουροι ότι θα κάνει μπαμ σαν είδηση! Οπότε το μόνο που μας μένει, είναι να ευελπιστούμε ότι σε κάποια φάση (κρυφή, άγνωστη) η Apple θα φιλοτιμηθεί να αλλάξει την κατασκευή στην κεραία, και κάποιο ωραίο πρωί το Gizmodo να μας ''αποκαλύψει'' μέσα από την σελίδα του, αυτό το υπέροχο νέο που παρατήρησε στης καινούργιες παρτίδες του 4??


Μέχρι τότε υπομονή, και για όσους δεν έχουν, μην ξεχνάτε ότι μπορείτε να ζητήσετε αντικατάσταση, η και να πάρετε τα λεφτά σας πίσω. ;)


Τα λεφτά μου μπορώ να τα ζητήσω πίσω και μετά τις 30/9?

#266   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:08

H cosmote έχει μέσω του γερμανού..


Στο www.e-cosmote.gr πάντως ενώ είχε διαθέσιμα χθες τώρα όλα έγιναν μη διαθέσιμα.

#267   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:08

.... Οπότε το μόνο που μας μένει, είναι να ευελπιστούμε ότι σε κάποια φάση (κρυφή, άγνωστη) η Apple θα φιλοτιμηθεί να αλλάξει την κατασκευή στην κεραία, και κάποιο ωραίο πρωί το Gizmodo να μας ''αποκαλύψει'' μέσα από την σελίδα του, αυτό το υπέροχο νέο που παρατήρησε στης καινούργιες παρτίδες του 4?? ....


Μακάρι φίλε , μακάρι ... :) (+1)

#268   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:09

Τα λεφτά μου μπορώ να τα ζητήσω πίσω και μετά τις 30/9?


Πιστεύω ναι επειδή αποτελεί Νέα πολιτική της Apple αλλα μπορεί και να οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο πρόβλημα με το σήμα επομένως άν δέν το έχεις γυρίσει εώς τις 30/9 θεωρείται οτι είσαι ευχαριστημένος με αυτό..

Γενικότερα μετα τις 30/9 οι αγοραστές θεωρείται οτι ξέρουν το πρόβλημα με το σήμα και την πιθανή ανάγκη να αγοράσουν θήκη..

#269   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:11

Φίλε μου δεν γνωρίζω ημερομηνία αγοράς, άλλα στην ελλ. σελίδα της Apple αναφέρεται καθαρά, ότι μπορείτε (σε κάποια συγκεκριμένα χρονικά περιθώρια) να τα επιστρέψετε στους παρόχους σας η από εκεί που τα πήρατε, και να πάρετε τα λεφτά σας πίσω, ενώ το επιθυμητέ. (κατόπιν κάποιου προβλήματος εννοείτε)

Για περισσότερες λεπτομερείς, δες στο φορουμ, έχει αναφερθεί κάπου πάλι το θέμα.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#270   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/09/2010 - 14:11

Πιστεύω ναι επειδή αποτελεί Νέα πολιτική της Apple αλλα μπορεί και να οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο πρόβλημα με το σήμα επομένως άν δέν το έχεις γυρίσει εώς τις 30/9 θεωρείται οτι είσαι ευχαριστημένος με αυτό..

Γενικότερα μετα τις 30/9 οι αγοραστές θεωρείται οτι ξέρουν το πρόβλημα με το σήμα και την πιθανή ανάγκη να αγοράσουν θήκη..

Eννοώ αν αγοράσω ένα iPhone 4 1/10. Όχι να το έχω από πριν και να ζητήσω τα λεφτά μου μετά τις 30/9.
Πάντως πιστεύω ότι είναι δύσκολο να γίνεται αυτό με τη vodafone και την cosmote που είναι υπεύθυνες. Αν βάλετε μέσα και τις επιδοτήσεις κτλ είναι πραγματικά δύσκολο να γίνει κατι τέτοιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες