Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/08/2010 - 18:44

Χμμμμμ

Ενδιαφέρον link

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 31/08/2010 - 18:56

εμενα με vodafone πιάνει 3 γραμμές και 3G δεν έχει πέσει πιο κάτω από 3 γραμμές. :)

#18   Ibeintaris

Ibeintaris

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2010 - 19:11

Οσο και να το πιανω δεν πεφτει καθολου... ακομη πρωτη μερα ειναι , θα κανω και αλλες δοκιμες

Παρομοίως, Vodafone

#19   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 02:30

Με πολυ χουφτωμα μεχρι στιγμης χανω σταθερα 1 γραμμη....ετσι δεν κραταω ποτε το τηλεφωνο παντως.Τωρα σε μερος του σπιτιου μου που εχω max 1 γραμμουλα σημα και γενικα δεν με ακουνε καλα με το 4 εχω 2 γραμμες οι οποιες γινονται μια μετα το χουφτωμα αλλα παντα με ακουνε.Κληση δεν εχω χασει ακομα.Vodafon και ηδη το ξεχασα το θεμα.

#20   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 01/09/2010 - 07:07

Χμμμμμ

Ενδιαφέρον link

I was at the press event, there was NEVER a mention of a new iPhone coming on September 30. Μαμακίες δηλαδη :)

#21   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2010 - 07:58

I was at the press event, there was NEVER a mention of a new iPhone coming on September 30. Μαμακίες δηλαδη :)

Κοντός ψαλμός Αλληλούια...
Θα δείξει σήμερα.

http://appadvice.com...antenna-design/

#22   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:12

Οπως είπανε και παραπάνω "Με πολυ χουφτωμα μεχρι στιγμης χανω σταθερα 1 γραμμη....ετσι δεν κραταω ποτε το τηλεφωνο παντως.Τωρα σε μερος του σπιτιου μου που εχω max 1 γραμμουλα σημα και γενικα δεν με ακουνε καλα με το 4 εχω 2 γραμμες οι οποιες γινονται μια μετα το χουφτωμα αλλα παντα με ακουνε.Κληση δεν εχω χασει ακομα.Vodafon και ηδη το ξεχασα το θεμα."
Ετσι και εγώ , αν κάνω υπεραξονικό χουφτωμα που ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ οπως και να χει γιατι δεν βολευει, δηλαδη αν προσπαθήσω απλά να αγκαλιάσω ΟΛΟ το iphone με το χέρι μου σαν τεράστιο χέρι πιθήκου τότε μετά από λιγη ωρα και όχι παντα χάνει μια γραμμη (μιλάμε για φουλ σκέπασμα και επαφη με το επιμαχο σημειο). Γενικως κανένα απολύτως θέμα και έχω καταλήξει όπως είναι πολύ απλό με την λογική ότι έχουν γίνει τα εξής:

Υπάρχει ελατωματικός σχεδιασμός/παραγωγής στην κεραία και στο σύστημα γείωσης, πιθανών να οφείλεται και σε ρύθμιση περισσότερο των ρομποτικοποιημένων μηχανηματων/διαδικασιών στο εργοστάσιο. Αυτό εξηγεί γιατί οι μισοί έχουν το πρόβλημα και οι άλλοι μισοί όχι(βέβαια από αυτούς που έχουν το πρόβλημα, στους περισσότερους δεν ειναι "πρακτικό" το πρόβλημα αφου δεν χανουν κλήσεις αλλα ειναι τραγικό για εταιρεία τέτοιου επιπέδου και για τέτοια τιμή να υφίσταται τέτοιο θέμα) .
Τώρα το τρικ του update για σωστή ένδειξη μπαρών και άλλα δεν το σχολιάζω, δεν είναι του τοπικ, το μόνο σίγουρο είναι ότι το πρόβλημα είναι σε γραμμή παραγωγής και δεν υφίσταται πλέον στις καινουριες σειρές, κάτι που έχει ειπωθεί ανεπίσημα ήδη από την apple, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι software.
Ανοικω σε αυτους που δεν εχουν καθόλου το πρόβλημα στην συσκευή τους, ουτε σε χαμηλό ποσοστό, δεν ξέρω πως θα ένιωθα αν το ειχα έντονα και ειδικότερα αν επηρέαζε τις κλήσεις μου. Μάλλον θα απαιτούσα ως ιδιώτης αντικατάσταση από την apple εφόσον δεν κάνει το αυτονόητο (απόσυρση και αντικατάσταση με επιδιορθωμένο μοντέλο για όσους δηλώσουν πρόβλημα και οντως υπαρχει).

#23   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:15

Το ενδιαφέρον θα είναι σε περιοχή που πιάνεις με 1 σήμα (οριακά) να δεις αν θα βγεί no service. Το να χάσει 1-2 μπάρες οταν είσαι full σήμα δε λέει κάτι. Απλά αν είναι πολύ ευαίσθητος ο αισθητήρας σήματος μπορεί να πέφτει χωρίς επιπτώσεις. Οι επιπτώσεις μας ενδιαφέρουν και όχι πόσο δυνατό σήμα έχει...
Οταν κάνω τεστ σε τέτοιες περιοχές θα σας πώ!

#24   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:19

Thx.. Και αλλοι??...

1-3 μπάρες ανάλογα. Voda! (και πάντα με το death grip).

Αλλά καμία ακύρωση κλήσεων.

#25   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:24

πιθανών να οφείλεται και σε ρύθμιση περισσότερο των ρομποτικοποιημένων μηχανηματων/διαδικασιών στο εργοστάσιο.

Αυτό δεν παίζει, νασαι σίγουρος...

#26   kgardas

kgardas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:33

Κέντρο Αθήνας με full 3g σήμα Cosmote εχω dropped calls με το deathgrip. Με απενεργοποιημένο το 3g ολα είναι μια χαρά. Πεφτει το σημα αλλα δεν κόβονται οι κλήσεις.

#27   domal

domal

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:43

ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ,,, ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ----ΑΡΑ NOPROBLEMMMM

#28   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 01/09/2010 - 08:49

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς όλους τους κατόχους iphone 4: όλοι όσοι παίρνεται μέρος στο poll χρησιμοποιείται θήκη?

Φιλικά. B)

#29   igouharry

igouharry

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 11:13

Μια γραμμούλα όταν το περικυκλώνεις ... άρα κανένα πρόβλημα!

#30   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 01/09/2010 - 12:37

ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ,,, ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ----ΑΡΑ NOPROBLEMMMM


Χμμ.. Υπάρχουν μερικοί με dropped calls..
Οπότε δέν νομίζω οτι πρέπει να κλείσει..

Επίσης εννοείται πως πάντα πρέπει να είναι γυμνή η συσκευή για να δείτε άν υπάρχει πρόβλημα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες