Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#286   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 18:47

"you are holding it right"
lol

αφού δεν γδέρνετε ΤΑΧΑ
αφού το γιαλλί είναι 10 φορές πιο δυνατό ΤΑΧΑ
αφού η αντέννα είναι καλύτερη από ποτέ ΤΑΧΑ

9/10 είναι και οι fan boys που ότι τους πουλάνε το παίρνουν.
9/10 που έχουν iPhone μισούν τις θήκες.

αλλα τι λέω άμα 1 στους 10 ξέρει να χρησιμοποιεί το τηλέφωνο στην τελική! ουπς. τηλέφωνο ενοούσα iPod.

τέλοσπαντον κουράστικα. μακάρι το δικό σου να είναι το μοναδικό στον κόσμο που να μην χάνει σήμα (αν και το αμφιβάλλω).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 19:11

"you are holding it right"
lol

αφού δεν γδέρνετε ΤΑΧΑ
αφού το γιαλλί είναι 10 φορές πιο δυνατό ΤΑΧΑ
αφού η αντέννα είναι καλύτερη από ποτέ ΤΑΧΑ

9/10 είναι και οι fan boys που ότι τους πουλάνε το παίρνουν.
9/10 που έχουν iPhone μισούν τις θήκες.

αλλα τι λέω άμα 1 στους 10 ξέρει να χρησιμοποιεί το τηλέφωνο στην τελική! ουπς. τηλέφωνο ενοούσα iPod.

τέλοσπαντον κουράστικα. μακάρι το δικό σου να είναι το μοναδικό στον κόσμο που να μην χάνει σήμα (αν και το αμφιβάλλω).

κοιταξε σχετικα με εσενα δυο πραγματα συμβαινουν. ειτε εισαι και εσυ φαν μποι οπως αναφερεις, καθως ετρεξες και εσυ να παρεις το 4αρι, η δεν εχεις καν iphone, δεν γουσταρεις και την apple γενικα και μπηκες εδω μεσα για να την πεις και καλα σε καποιους, προφανως επειδη δεν ειχες τι αλλο να κανεις.
για το αλλο με τις θηκες, δεν νομιζω φιλε μου 9 στους 10 κατοχους iphone να μισουν τις θηκες οπως λες, απο την στιγμη που αν κανεις μια ερευνα αγορας θηκης στο ιντερνετ θα δεις οτι εκει κ αν υπαρχουν απειρες επιλογες σε οτι τιμη, σχεδιο, χρωμα, υλικο, σχημα θελεις. αυτοι γιατι τις φτιαχνουν και γιατι πουλανε τοσο πολυ; δεν ισχυει αυτο ισα ισα οι περισσοτεροι θελουν να προστατευσουν κατι το οποιο τους κοστισε τοσο ακριβα.
πραγματικα ομως μαθε να ακους γιατι δεν καταλαβαινεις τι σου λεω απο χτες το βραδυ. σου το ειπα και το επισημανα οτι ουσιαστικο προβλημα δεν εχω. αυτο δεν σημαινει οτι αν χουφτωσω ολο το συγκεκριμενο σημειο δεν θα πεσει το σημα, αλλα σου λεω οτι απο την στιγμη που χρησιμοποιω ιντερνετ και κανω κλησεις κανονικοτατα για ποιον λογο να με πειραζει τοσο πολυ; δεν καθομαι και ολη μερα απο πανω να το χουφτωνω να δω αν θα πεσουν οι μπαρες η οχι και να κλαιω την μοιρα μου.
ποιοτικα δεν μπορεις να το κατηγορησεις παντως γιατι ειναι κλασεις ανωτερο απο το 3G(S) και απο τα περισσοτερα αλλα τηλεφωνα. αν οντως το εχεις πιστευω θα το διαπιστωσες με την πρωτη ματια.

#288   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 28/09/2010 - 19:26

Eίχα όλη την σειρά iPhone από το 2G μέχρι το 4 και είμαι και φίλος (όχι στο facebook) με 2 παιδιά από την παλιά dev-team. Σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι σαν συσκευή είναι gtp, ίσα ίσα εμείς (το community του installer.app, geohot, ultrasn0w, redsn0w, cydia, random developers κλπ) έκαναν το iPhone πρώτο και όχι η apple. Φαντάζομαι αυτά τα ξέρεις μην ξεφεύγουμε από το θέμα. Σαν τηλέφωνο είναι όμως gtp.
H apple έκανε κάτι τραγικό στο 4. να βάλει τα fanboys της να προστατέψουν αυτό της το σφάλμα.

ή να πει you're holding it wrong.
ή να πει σιγά μωρέ όλα τα κινητά το κάνουν
ή να πει βάρτε θήκη.. αφού γδέρνεται που γδέρνεται. (ενώ είναι 10 φορές πιο ανθεκτικό όπως λέγανε). Άντε πάρτε μια δωρεάν γιατί μας αγαπάει η μαμά.

αυτό είναι το εκνευριστικό με μας που έχουμε πρόβλημα. αυτό είναι που μας σπάζει τα νεύρα. να έρχονται οι cellmates και να μας λένε αυτά τα χαζά ως λύση.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ.

A και υ.γ. στα 4 χρόνια τώρα που έχω iPhone, δεν είδα μία θήκη της προκοπής. Μόνο pouches. Αν έχεις μια της προκοπής που να μην χρειάζομαι ΑΛΛΑ docks ή να πρέπει να την αφαιρέσω για να το φορτίσω στο αυτοκίνητο ή στο γραφείο και να μην γίνετε το τηλέφωνο παντόφλα, be my guest.

Τελευταία επεξεργασία από: stocis, 28/09/2010 - 19:30


#289   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/09/2010 - 19:42

Eίχα όλη την σειρά iPhone από το 2G μέχρι το 4 και είμαι και φίλος (όχι στο facebook) με 2 παιδιά από την παλιά dev-team. Σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι σαν συσκευή είναι gtp, ίσα ίσα εμείς (το community του installer.app, geohot, ultrasn0w, redsn0w, cydia, random developers κλπ) έκαναν το iPhone πρώτο και όχι η apple. Φαντάζομαι αυτά τα ξέρεις μην ξεφεύγουμε από το θέμα. Σαν τηλέφωνο είναι όμως gtp.
H apple έκανε κάτι τραγικό στο 4. να βάλει τα fanboys της να προστατέψουν αυτό της το σφάλμα.

ή να πει you're holding it wrong.
ή να πει σιγά μωρέ όλα τα κινητά το κάνουν
ή να πει βάρτε θήκη.. αφού γδέρνεται που γδέρνεται. (ενώ είναι 10 φορές πιο ανθεκτικό όπως λέγανε). Άντε πάρτε μια δωρεάν γιατί μας αγαπάει η μαμά.

αυτό είναι το εκνευριστικό με μας που έχουμε πρόβλημα. αυτό είναι που μας σπάζει τα νεύρα. να έρχονται οι cellmates και να μας λένε αυτά τα χαζά ως λύση.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ.

A και υ.γ. στα 4 χρόνια τώρα που έχω iPhone, δεν είδα μία θήκη της προκοπής. Μόνο pouches. Αν έχεις μια της προκοπής που να μην χρειάζομαι ΑΛΛΑ docks ή να πρέπει να την αφαιρέσω για να το φορτίσω στο αυτοκίνητο ή στο γραφείο και να μην γίνετε το τηλέφωνο παντόφλα, be my guest.

ενταξει φιλε μου παντως δεν πιστευω να νομιζεις οτι ειμαι και φανμποι οπως τα αποκαλεις και με εχει βαλει η apple να υποστηριζω το iphone! :P
τελοσπαντων ας τελειωσουμε την συζητηση εδω, δεν βγαζει πουθενα ετσι κ αλλιως κουραστηκα. εγω μενω με το iphone το οποιο δεν μου δημιουργει προβλημα και μπορω και το χρησιμοποιω και ως τηλεφωνο, εσυ γυρισε στο 3GS η καποιο αλλο αν εχεις μεγαλο προβλημα τι να σου πω..

#290   protsimer

protsimer

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2010 - 21:29

Σε 3G mode χανει 3-4 μπάρες και σπανίως χάνω κλήσεις.
Σε 2G mode χάνει μία ή καμμία μπάρα, χωρίς επίπτωση στην ποιότητα συνομιλίας.
Πάροχος = Wind.

#291   costas2k10

costas2k10

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/09/2010 - 02:09

Μετά από μερικές μέρες χρήσης το μόνο πρόβλημα με το σήμα πλέον σε εμένα εστιάζετε σε σημεία που η κάλυψη του 3G είναι μικρή και το τηλέφωνο εναλλάσσει το σήμα από 3G σε EDGE και τούμπαλιν. Είναι τα μόνα σημεία που έχω dropped calls.

Επίσης μεγάλη ευαισθησία ο αισθητήρας που κλείνει την οθόνη όταν μιλάμε.



Ακριβώς έτσι είναι...... περισσοτερο με εχει ενοχλησει το πρόβλημα με το proximity sensor..

#292   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 30/09/2010 - 21:06

Σε 3G mode χανει 3-4 μπάρες και σπανίως χάνω κλήσεις.
Σε 2G mode χάνει μία ή καμμία μπάρα, χωρίς επίπτωση στην ποιότητα συνομιλίας.
Πάροχος = Wind.



Aκριβως το ιδιο και το δικο μου , εκτος οτι ο παρωχος μου ειναι tmobile :P
Οπως πιστευω οτι ολα τα 4αρια ειναι ετσι απλα οι περισσοτεροι δεν ξερουν τη διαφορα 3g με 2g γι αυτο λενε δεν νεχω προβλημα στο σημα .... ;)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#293   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/10/2010 - 02:13

Διάβασα ένα topic στο apple forum σχετικά με επιδιόρθωση του κενού στην κεραία με σιλικόνη. Αλήθεια ή όχι? δεν ξέρουμε ακόμα.
http://discussions.a...tart=0&tstart=0

#294   bluescorpion

bluescorpion

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 15:57

αυτο που δε καταλαβαινουν πολλοι ειναι οτι το προβλημα δεν υπαρχει μονο οταν ´αγκαλιαζεις´ το κινητο με την παλαμη αλλα και οταν ακουμπας στο γνωστο σημειο εστω και με το μικρο σου δακτυλακι.το εχω δοκιμασει σε αρκετα 4αρια μεχρι τωρα.και ειδικα οταν ειμαι συνδεδεμενος μεσω cosmote και ανοιγω μια σελιδα,με το που ακουμπαω το σημειο αυτοματα η σελιδα δε φορτωνει ποτε.
anyway για το συγκεκριμενο προβλημα καταδικαζω το σφαλμα της apple
να κανει τετοιο λαθος,δε το περιμενα,απο την αλλη δε με ενδιαφερει καν και ουτε που το σκεφτομαι γιατι ουτως η αλλως εβαλα θηκη και θα εβαζα σιγουρα σε τετοιας ποιοτητας κινητο.με οποιαδηποτε θηκη και να δοκιμασα το προβλημα ειναι σαν να μην υπαρχει.

Τελευταία επεξεργασία από: bluescorpion, 01/10/2010 - 15:59


#295   zeledaki69

zeledaki69

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 05:55

Η αλήθεια είναι πως έχω το iphone 4 από τις πρώτες μέρες που βγήκε και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλμα... Μήπως τελικά είναι μεμονωμένες περιπτώσεις;;;

#296   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2010 - 06:34

Εγώ πάλι απο 27/8 που το έχω ουδέποτε είχα κάποιο πρόβλημα με σήμα με 3G με κλήσεις τίποτα όπως και να το κράτησω

#297   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:34

τελικά έχει πρόβλημα σε έμενα όταν το κρατάω πέφτει δυο γραμμές.Προχτές που πήγα στο apps store στην κηφισιας μου είπαν ότι παίζει
ρόλο η περιοχή και ποιότητα του σήματος της περιοχής γιατί εκεί το αγκαλιαζαμε με όλη τι σημασία και το σήμα καμπάνα τι να πω!!
θα ήθελα να επισημάνω ότι έχω κόψει την κάρτα γιατί έχω 2 σε 1 και το τσιπακι είναι ακριβώς γύρω γύρω και μήπως κάνει επαφή με
το σασί και κάνει παρεμβολή του σήματος.Αυτό αν ξέρει κάποιος ας μου απαντηση.

#298   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 08:42

τελικά έχει πρόβλημα σε έμενα όταν το κρατάω πέφτει δυο γραμμές.Προχτές που πήγα στο apps store στην κηφισιας μου είπαν ότι παίζει
ρόλο η περιοχή και ποιότητα του σήματος της περιοχής γιατί εκεί το αγκαλιαζαμε με όλη τι σημασία και το σήμα καμπάνα τι να πω!!
θα ήθελα να επισημάνω ότι έχω κόψει την κάρτα γιατί έχω 2 σε 1 και το τσιπακι είναι ακριβώς γύρω γύρω και μήπως κάνει επαφή με
το σασί και κάνει παρεμβολή του σήματος.Αυτό αν ξέρει κάποιος ας μου απαντηση.

Οχι φίλε μου και εγω κομμένη την εχω και πολυυυυυ οριακά γιατί είναι η παλιά με το μεγάλο τσιπακι. κανένα πρόβλημα.και το λίγο περιθώριο που μένει είναι από επάνω οπότε αποκλείεται να ακουμπάει σασί. ;)

#299   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/10/2010 - 09:17

Οχι φίλε μου και εγω κομμένη την εχω και πολυυυυυ οριακά γιατί είναι η παλιά με το μεγάλο τσιπακι. κανένα πρόβλημα.και το λίγο περιθώριο που μένει είναι από επάνω οπότε αποκλείεται να ακουμπάει σασί. ;)

θα δοκιμάσω από ένα φίλο που έχει τι μικρή να δω τελικά αν φταίει αυτό γιατί έμενα δεξιά αριστερά είναι ακριβώς στο τσιπακι και μημπως ακουμπάει και δημιουργεί
απώλεια

#300   valantis46

valantis46

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2010 - 09:30

Λοιπόν παρέλαβα πριν 2 μέρες εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα ιδιαίτερο πρόβλημα χωρίς θήκη και σχεδόν κρύβοντας μέσα στις παλάμες μου όλο το iphone έχασα μονο μια γραμμή βάζοντας μια θήκη σιλικόνης δεν χάνω καθόλου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες