Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#151   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 22:01

Όσον αφορά το θέμα με την κεραία να πω το εξής. Όντως υπάρχει πτώση των γραμμών αν το πιάνεις εκεί αριστερά. Ως τώρα δεν είχα dropped call ούτε έχασα το σήμα.

Να πούμε όμως ότι αν δεν το ακουμπάς από εκεί το κινητό εχει σήμα καμπανα. Μιλάμε σε σημεια που το HTC μου και το ΝΟΚΙΑ 6233 γράφουν με την ίδια εταιρεία No signal με το 4αρι μιλάω κανονικά! Το σημα είναι απίστευτο!

Υπάρχουν 2 απλές λύσεις για όσους τους ενοχλεί!

1ον) βάζεται μια απλή θήκη πυ να το καλύπτει . Απο bumper μέχρι flap case. Αν καλύπτετε το σημείο δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα. Μάλιστα γίνεται το κινητό με την ίσως καλύτερη ληψη.
2ον) αν θέλτετε κινητό χώρις θήκη βάλτε καμιά μεβράνη στο επίμαχο σημείο ή ακόμη πιο απλά ένα προσεκτικα κομμένο κομμάτι σελοτειπ που δεν φαίνεται. Το πρόβλημα μηδενίζεται.

Αλλά το να ακούω ότι άτομα θα πάρουν το 3gs αντι του 4 , για αυτό το λόγο το θεωρώ αστείο.

συμφωνω με τον φιλο.εμενα πεφτουν οι μπαρες αλλα ρε παιδια εμενα πεφτει το πολυ μια μπαρα.πιστευω πως και σε αλλα κινητα η smartphone γινεται αυτο.μην τα τραγικοποιουμε τα πραγματα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 14/09/2010 - 01:45

Δηλαδη παιδια αν παραδειγμα αγορασω το i-glow h kati paromoio poy το κολαω γυρω απο το τηλεφωνο το προβλημα με το σημα καλυτερευει?
Επειδη εχω παραγγειλει ηδη θηκη και απο βδομαδα θα παρω και το τεσαρι μου :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 14/09/2010 - 01:48

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#153   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 04:13

Ακόμα αυτο συζητάμε ? Αφου μόλις φύγουμε απο αυτο το τοπικ παμε στο αλλο με την διαθεσιμότητα να δουμε που υπάρχει,η παμε στις ανταλλαγές μήπως και κατι κάνουμε έστω σε 3Gs

#154   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 04:19

Πριν 2 μηνες, ειχα το 3gs και ημουν στις πρωτες βοηθειες δεν επιανε σημα καθολου μα καθολου. Με το τεσσαρακι, στο ιδιο κρεβατι του πονου, ειχα και 3 γραμμες, τωρα πριν απο λιγο. Σκεφτηκα να το αναφερω για τα δικα σας συμπερασματα.Μια χαρα ειναι το 4. Και γραμμες να χανει κρατωντας το με καποιο τροπο, ειναι καλυτερο το σημα του. Και ειναι κριμα να μην του βαλουμε μια καλη θηκη, να το προστατευουμε κιολας.

#155   kymilou

kymilou

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 04:20

Πριν 2 μηνες, ειχα το 3gs και ημουν στις πρωτες βοηθειες δεν επιανε σημα καθολου μα καθολου. Με το τεσσαρακι, στο ιδιο κρεβατι του πονου, ειχα και 3 γραμμες, τωρα πριν απο λιγο. Σκεφτηκα να το αναφερω για τα δικα σας συμπερασματα.Μια χαρα ειναι το 4. Και γραμμες να χανει κρατωντας το με καποιο τροπο, ειναι καλυτερο το σημα του. Και ειναι κριμα να μην του βαλουμε μια καλη θηκη, να το προστατευουμε κιολας.

#156   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 04:23

Το θέμα είναι οτι είναι τηλέφωνο. Πρέπει μόνο να μας λύνει προβλήματα οχι να μας δημιουργεί.Αν τωρα έχουμε κ όρεξη να γίνουμε πρόωρα μπαμπάδες, καλό είναι να υιοθετήσουμε ενα αδέσποτο και οχι ενα τηλέφωνο.

#157   akis12

akis12

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 07:16

Εμένα πέφτει κανά 2 μπάρες , wind έχω.
Αυτό που ενοχλεί όμως αν το πιάσω εκτός ότι πέφτουν 2 μπάρες μου ρίχνει το 3G και δεν μπορώ να σερφαρω :(.

Εσάς με το 3G τι γίνεται ;;;

#158   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2010 - 08:12

Και εγώ στην Vodafone με το death gripm στην 1 μπάρα το χαμηλότερο… Όσο για το επανασχεδιασμένο iPhone, έχω αμφιβολίες, διότι εξαιρώντας το πρόβλημα με την κεραία το iPhone 4 είναι σίγουρα ένα καταπληκτικό προϊόν και το πιο επιτυχημένο σε πωλήσεις iPhone της Apple… Εξάλλου από τα test που έκανε η Apple, έδειξε ότι και ένα μεγάλο πλήθος άλλων Smartphones αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα, χωρίς φυσικά να γίνει φασαρία σαν αυτή του μεγέθους του iPhone 4. Η γνώμη μου, όχι , η Apple δεν θα παρουσιάσει νέο iPhone με επανασχεδιασμένο desing μέχρι του χρόνου… Αν και φυσικά ακόμα περιμένουμε το White iPhone 4

Αναρτημένη εικόνα


φιλε μου δοκιμασες να κανεις κληση στο κινητο σου ενω εχεις μονο μια μπαρα σηματος και ενω το εχεις ''αγκαλιασμενο'' με το χερι σου?επειδη εγω σε αντιστοιχη περιπτωση ποτε δν εμεινα απο σημα αλλα στις 5 κλησεις που μου εκανα οι 2-3 ελεγαν πως ο συνδρομητης ειναι απενεργοποιημενος ενω εδειχνε μια μπαρα σημα.

#159   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2010 - 08:13

Το θέμα είναι οτι είναι τηλέφωνο. Πρέπει μόνο να μας λύνει προβλήματα οχι να μας δημιουργεί.Αν τωρα έχουμε κ όρεξη να γίνουμε πρόωρα μπαμπάδες, καλό είναι να υιοθετήσουμε ενα αδέσποτο και οχι ενα τηλέφωνο.

+1

#160   Isi

Isi

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 12:56

Λεωφόρο Αλεξάνδρας, σήμα 5/5 με ότι κινητό έχω χρησιμοποιήσει...εδώ και μια εβδομάδα με iphone 4 χωρίς θήκη και με θήκη 3/5 και χάνω συχνά το 3G...Όσο για το death-grip με ένα απλό άγγιγμα πάει στην μια μπάρα...Μάλλον κάτι τρέχει και εδώ...Επειδή έχω ζήσει Αμερική και τα δίκτυα σε σήμα είναι αρκετά πίσω σε σχέση με της Ευρώπης θεώρησα ότι δεν θα έχει πρόβλημα αλλά έκανα λάθος.

#161   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/09/2010 - 13:03

Consumer Reports takes the iPhone 4 off of their recommend list again…

#162   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 15/09/2010 - 11:48

Με vodafone δν εχω χασει ποτε κληση(αν και οι μπαρες πεφτουν..)Σε λιγες μερες που θα αλλαξω σε cosmote θα δουμε....

#163   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/09/2010 - 12:19

Εγω χτες εξασφαλισα το DOA και περιμενω να ερθει το καινουριο για να δωσω το παλιο 4ρι πισω.
Επισης χτες που γιορταζα εχασα περιπου 6-7 κλησεις στο 4ρι και συχνα πυκνα εδειχνε μια μπαρα σηματος ενω το 3g διπλα με ιδιο παροχο εδειχνε καμπανα,και σε ιδια σημεια το 4ρι εδειχνε ποτε μια γραμμη σηματος και ποτε πεντε.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ακομα και αν εκεινη την στιγμη δν εχασα κληση.Να αναφερω επισης με επιφυλαξη ομως πως το πρωι μου ειπαν πως με καλεσαν και δν ειχα σημα αλλα αντιστοιχο μηνυμα δν μου ηρθε ποτε,αλλα μπορει και ειναι σοτο απο την κοπελα που μου το ειπε.
Σε μενα υπαρχει 100% το προβλημα σε μεγαλυτερη εκταση απο την γνωστη που αναφερεται και παλι καλα που εξασφαλισα το DOA.
Τελος να σας πω πως κανονισα με τον παροχο πως αν και το καινουριο παρουσιασει αντιστοιχο θεμα θα ξαναγινει αμμεση αντικατασταση εντος 3 ημερων παντα.
Ψηφισα πως υπαρχει death grip αλλα δν εχω προβλημα μαλλον βιαστικα,σε μενα επαναλαμβανω πως το προβλημα ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ 1000% και το παρατηρω καθε μερα και περισσοτερο.Να συμβουλευσω οσους παρατηρουν εστω και λιγο μεγαλυτερο προβλημα απο το γνωστο να κινησουν τις διαδικασιες αλλαγης,μην ξεχνατε πως στο μελλον ειναι πιθανο να σας εμφανιστει το προβλημα σε ακομα μεγαλυτερη εκταση.Για να αποφυγουμε τα γνωστα με το σημα της COSMOTE εχω voda.Δεκτη καθε αλλη αποψη αλλα πρεπει να παραθεσω την εμπειρια μου.

Τελευταία επεξεργασία από: steved, 15/09/2010 - 12:20


#164   adplaw

adplaw

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 12:38

μηπως παιζει ρολο και η δυναμη του σηματος που εχει το καθε μοντελο ;
μηπως για να λυσουν το θεμα ανεβασανε το sar ;
ξερουμε κατι για αυτό ;

#165   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2010 - 12:50

Γεια σας παιδια..Για να ειμαι ειλικρινης..Εχω προβλημα με το σημα και εχω ψιλοξενερωσει και εχω χασει και κλησεις..Βεβαια στο σπιτι μου παντα ειχα χαμηλο σημα και με το 3G μου αλλα με το 4 νομιζω οτι εχω προβλημα..Χμμ του εχω βαλει και την zagg full unibody που υποτιθεται οτι κατι μπορει να εκανε αλλα μπα...
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες