Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#166   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/09/2010 - 12:58

μηπως παιζει ρολο και η δυναμη του σηματος που εχει το καθε μοντελο ;
μηπως για να λυσουν το θεμα ανεβασανε το sar ;
ξερουμε κατι για αυτό ;

Φιλε μου εχει ξεφυγει το sar κανε μια εξηγηση αν μπορεις.
Σιγουρα υπαρχουν διαφοροποιησεις στο σημα των μοντελων αλλα οχι τοσο μεγαλες,και ειδικα οταν προκειται για την ιδια εταιρεια και μαλιστα σε εξελιγμενο μοντελο.Επισης να σημειωσω πως το 4ρι πεφτει στην μια μπαρα σε σημεια που πραγματικα ειναι παραλογο πχ στο μπαλκονι οπου ολα τα υπολοιπα κινητα εχουν τουλαχιστον 3-4 γραμμες,ενω το ιδιο εχω παρατηρησει να συμβαινει και ενω οδηγαω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/09/2010 - 13:01

Γεια σας παιδια..Για να ειμαι ειλικρινης..Εχω προβλημα με το σημα και εχω ψιλοξενερωσει και εχω χασει και κλησεις..Βεβαια στο σπιτι μου παντα ειχα χαμηλο σημα και με το 3G μου αλλα με το 4 νομιζω οτι εχω προβλημα..Χμμ του εχω βαλει και την zagg full unibody που υποτιθεται οτι κατι μπορει να εκανε αλλα μπα...

jimmakos εχεις κανει καμια δοκιμη να κανεις κληση απο αλλο κινητο οταν βλεπεις την πτωση του σηματος η οταν το πιανεις απο το συγκεκριμενο σημειο ωστε να δεις εαν χανεις κλησεις ετσι?

Τελευταία επεξεργασία από: steved, 15/09/2010 - 13:03


#168   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 15/09/2010 - 14:24

Τσεκαρετε οταν κανετε κλήσεις με κάποιο πρόγραμα που μετράει db της κεραίας (signal, strength -> cydia) , και δείτε με 2g ή 3g την ώρα που μιλάτε (π.χ. με handsfree) αν και κατα πόσο πέφτει το σήμα οταν πιάνετε το επιμαχο σημειο

#169   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 14:39

Οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου υπάρχει θεμα με το χασιμο του 3g οταν κρατιεται στο επιμαχο σημειο.Σε 2g δεν χανει σχεδον καθολου.Επιπροσθετως θελω να αναφερω πως εν γενει το σημα ειναι καλυτερο απο 3gs αφου σε μερος διαπιστωμενα οπου το 3gs εδειχνε no service στο 4 ειχα μια μπάρα και η κληση απαντηθηκε κανονικα!

#170   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/09/2010 - 14:50

Οπως ανεφερα και σε προηγουμενο ποστ μου υπάρχει θεμα με το χασιμο του 3g οταν κρατιεται στο επιμαχο σημειο.Σε 2g δεν χανει σχεδον καθολου.Επιπροσθετως θελω να αναφερω πως εν γενει το σημα ειναι καλυτερο απο 3gs αφου σε μερος διαπιστωμενα οπου το 3gs εδειχνε no service στο 4 ειχα μια μπάρα και η κληση απαντηθηκε κανονικα!

''χασιμο του 3g'',''Σε 2g δεν χανει σχεδον καθολου''.και πως το αποδεχεσαι αυτο,δλδ συνεπειες σε καθημερινη χρηση εχεις??υπαρχει σε ολα μα ολα τα iphone 4 τελικα?αν εχεις πληρωσει internet στον παροχο πως την παλευεις χωρις 3g?το δικο μου που χανει σημα και μονο του και μολις δοκιμαζω κληση καποιες φορες μου ερχεται με μηνυμα ειναι πιο ελλατωματικο απο το δικο σου?και για κλεισιμο,ειναι οριστικοτατο υπαρχει προβλημα.παντα φιλικα,ακουω και αλλες γνωμες αρκει να τεκμυριωνονται

#171   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 17:51

''χασιμο του 3g'',''Σε 2g δεν χανει σχεδον καθολου''.και πως το αποδεχεσαι αυτο,δλδ συνεπειες σε καθημερινη χρηση εχεις??υπαρχει σε ολα μα ολα τα iphone 4 τελικα?αν εχεις πληρωσει internet στον παροχο πως την παλευεις χωρις 3g?το δικο μου που χανει σημα και μονο του και μολις δοκιμαζω κληση καποιες φορες μου ερχεται με μηνυμα ειναι πιο ελλατωματικο απο το δικο σου?και για κλεισιμο,ειναι οριστικοτατο υπαρχει προβλημα.παντα φιλικα,ακουω και αλλες γνωμες αρκει να τεκμυριωνονται

το 3g σημα το χανει αμα το πιασω με deathgrip στο επιμαχο σημειο,οποτε προσεχω που το κραταω για να μην χαθει το σημα.αμα το κραταω για να περιηγηθω στο ιντερνετ φυσικο ειναι να μην χανει 3g σημα αφου ετσι κι αλλιωσ το κραταω με το δεξι και δεν πιανω στο επιμαχο (ειμαι αριστεροχειρας). Γενικα αμα προσεχεις πως το πιανεις δεν εχεις κανενα προβλημα.
κ οπως προειπα εν γενει το σημα του ειναι καλυτερο απο το 3gs.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 15/09/2010 - 17:54


#172   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:21

Tο έχω 20 μέρες το 4άρι. 'Εχω πάει από Αθήνα μέχρι Θεσσαλονίκη (λόγω δουλείας). Το είχα αρχικά χωρίς θήκη, τώρα με θήκη. ΠΟΤΕ δεν έμεινα χωρίς σήμα (απλά κάποιες φορές έχασα το 3g σήμα), ΠΟΤΕ δεν έχασα κλήση. ΠΟΤΕ ενώ μιλούσα δεν έπεσε κλήση. Που θέλω να καταλήξω? Τελικά καμιά συσκευή δεν είναι ίδια με την άλλη, δεν εξηγείται διαφορετικά. Σέβομαι το γεγονός ότι σε κάποιους το πρόβλημα με το death grip είναι μεγάλο, αλλά σε μένα προσωπικά δεν το έχει παρουσιάσει! Τι να πώ...?

#173   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 897 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/09/2010 - 18:33

Εγώ πάντως και κλήσεις έχω χάσει και το γνωστό πρόβλημα με τον proximity sensor αντιμετωπίζω.
Δεν ξέρω, αλλά αρχίζω να σκέφτομαι να το επιστρέψω πίσω στην apple. Δυστυχώς πρόκειται για μεγάλη πατάτα το 4.
Μπορεί να σκίζει η οθόνη του και οι δυνατότητές του, αλλά σοβαρό τηλέφωνο δεν είναι.

#174   PiTs3

PiTs3

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:27

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με το πρόβλημα στο 4αρι σε σχέση με το 3GS που είχα και τώρα έχει η γυναίκα μου , στο σπτι έχει σχεδόν πάντα σημα έστω και λίγο αλλά αρκετά ώστε να βγάλει συνενοηση ενώ το 4..... Χάλια.
Θα πάρω από την voda εκείνο το μηχανάκι για το σήμα μπάς και γίνει τίποτα έστω στο σπιτι.

#175   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:41

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με το πρόβλημα στο 4αρι σε σχέση με το 3GS που είχα και τώρα έχει η γυναίκα μου , στο σπτι έχει σχεδόν πάντα σημα έστω και λίγο αλλά αρκετά ώστε να βγάλει συνενοηση ενώ το 4..... Χάλια.
Θα πάρω από την voda εκείνο το μηχανάκι για το σήμα μπάς και γίνει τίποτα έστω στο σπιτι.


Πλάκα κάνεις φαντάζομαι!!! ??? Αντί για να το γυρίσεις πίσω και να τους το τρίψεις στα μούτρα, θα πας και θα χρεωθείς παραπάνω για έξτρα βοηθητικές συσκευές σήματος?? Σιγά μην βάλεις και μια κεραία κινητής τηλεφωνίας στο μπαλκόνι σου!!!
Εκεί μας κατάντησε η Apple, να παίρνουμε προβληματικές συσκευές της και να τους λέμε και συγνώμη από πάνω..

#176   Luciferia

Luciferia

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:54

παραθετω και την δικια μου εμπειρια..μια εβδομαδα το εχω..αλλα ουτε το σημα πεφτει,ουτε κληση εχω χασει..ουτε τιποτα!!αντιθετα στο σπιτι που με το 3Gs ειχα 2 μπαρες,τωρα ειναι full (μενω ανατολικη αττικη και δεν φημιζομαστε για το 3G)και στο μετρο ακομα επιανε..
μαλλον καταντησε λαχειο το θεμα ???

#177   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:21

Προσωπικά το τέσταρα σε συγγενικό σπίτι όπου εκεί γενικώς δεν εχει καλό σήμα σε όλες τις εταιρίες. Στο 3GS με το ζόρι 1-2 γραμμές. Με το 4 έχω σταθερά 3 γραμμές και μια χαρά επικοινωνία.

Τι να πω... Ανάλογα; Ανάλογα με τι όμως δεν καταλαβαίνω. Πάντως πρόβλημα με το σήμα δεν έχω, τουλάχιστον όχι λειτουργικό ώστε να χάσω κλήσεις.

#178   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:37

Προσωπικά το τέσταρα σε συγγενικό σπίτι όπου εκεί γενικώς δεν εχει καλό σήμα σε όλες τις εταιρίες. Στο 3GS με το ζόρι 1-2 γραμμές. Με το 4 έχω σταθερά 3 γραμμές και μια χαρά επικοινωνία.

Τι να πω... Ανάλογα; Ανάλογα με τι όμως δεν καταλαβαίνω. Πάντως πρόβλημα με το σήμα δεν έχω, τουλάχιστον όχι λειτουργικό ώστε να χάσω κλήσεις.


Τελικά κατέληξα στο οτι αξίζει να το πάρεις και το καλύτερο είναι να το τσεκάρεις επιτόπου στο μαγαζί (δέν ξέρω κατα πόσο γίνεται) αλλα και να το τσεκάρεις σπίτι ok είναι και αν δείς το οποιοδήποτε πρόβλημα να το επιστρέψεις και να πάρεις άλλη συσκευή στο κουτί τής..

#179   sinvag

sinvag

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:55

Καλησπερα, εγω παιδια ειχα το 3g και μεσα στο σπιτι δεν ειχα παντου σημα,με το 4 δεν εχω κανενα προβλημα πολυ πιο δυνατο σημα και μενω λιγο εξω απο αλεξανδρουπολη

#180   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 22:23

Εγώ πιστέυω οτι μεγάλο ρόλο παίζει η εταιρία που είναι ο καθένας (η συχνότητα εκπομπής και λήψης δηλαδή)

Στο σπίτι μου με Cosmote και αποστέλοντας ένα απλό μήνυμα το κινητό μπορεί να βγάλει και No service..

Στο ίδιο σημείο με το ίδιο πιάσιμο και Wind το σήμα δεν πέφτει καθόλου. Τι να πει κανείς.

BTW το death grip το δοκίμασα με και στο 3GS και πάλι το ίδιο γίνεται (πέφτει δηλαδή)

Γι' αυτό παιδάκια θηκούλα και άγιος ο θεός (ούτως ή αλλιώς θα έβαζα :Ρ )
Γενικά πάντως δεν έχω πολύ μεγάλο θέμα παρα μόνο στο σπίτι μου (που πάντα είχα με Cosmote)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες