Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τελικά υπάρχει πρόβλημα ή όχι στο σήμα του 4?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
402 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τελικά υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στο 4? (415 μέλη έχουν ψηφίσει)

Σαν ιδιοκτήτες iPhone 4 αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το σήμα?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 01/09/2010 - 14:58

μόλις το πάρεις πάρε με τηλ να δούμε πως δουλεύει το facetime γτ δεν έχω κανέναν με iPhone 4

οκ εγινε θα το κανω θα εψαχνα και εγω καποιον να το δοκιμασω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/09/2010 - 14:59

Ειρήνη παιδιά! Το θέμα είναι ότι όσοι το έχουν, άσχετα το αν έχουν με πρόβλημα λήψης το γουστάρουν. Αυτό λέει πολλά.
Στο κάτω κάτω τίποτε δεν είναι τέλειο σε αυτή την ζωή. Αν δεν υπήρχε το antenna gate θα ασχολιόταν περισσότερο με το proximity sensor πρόβλημα.
Ναι, το πρόβλημα είναι υπαρκτό, αλλά το ξέρατε όλοι όσοι το πήρατε. Και αυτό επίσης λέει πολλά.
Προσωπικά περιμένω να δω την ανακοίνωση ενός redesigned 4 σήμερα το βράδυ.
Δεν έχω ψηφίσει γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία, αφού δεν το έχω αγοράσει ακόμη. Θα περιμένω j/b στην 4.1

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 01/09/2010 - 15:02


#63   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:00

Πάντως φίλε μου κι εγώ έτσι το έπιανα για να το testάρω, με τα δυο χέρια και καλυμένο ολόκληρο, αλλά έχανε max 2 μπάρες...!

Εσένα είναι πολύ και αν έχασες και κλήση τότε κλάφτα...! :(


γτ μου .... τη μέρα σήμερα το πείρα :) πλακά κάνω ! κοίτα εγώ είχα λεφτά κ τα έδωσα δεν είμαι καθόλου πλούσιος απλά μου έκατσε σε άλλη περίπτωση μετά από αυτό το βιδεακι θα το σκεφτόμουν πολύ αν δεν είχα λεφτά

#64   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:00

Δεν ξέρω τι είναι το deathgrip, αλλά το σήμα στις περιοχές Βόρειας Ελλάδας είναι τέλειο όπως με τα προηγούμενα κινητά μου.


Deathgrip είναι το κράτημα της επίμαχης περιοχής της κεραίας..

#65   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:14

Το ενδιαφέρον θα είναι σε περιοχή που πιάνεις με 1 σήμα (οριακά) να δεις αν θα βγεί no service. Το να χάσει 1-2 μπάρες οταν είσαι full σήμα δε λέει κάτι. Απλά αν είναι πολύ ευαίσθητος ο αισθητήρας σήματος μπορεί να πέφτει χωρίς επιπτώσεις. Οι επιπτώσεις μας ενδιαφέρουν και όχι πόσο δυνατό σήμα έχει...
Οταν κάνω τεστ σε τέτοιες περιοχές θα σας πώ!


Αυτό ακριβώς παιδιά, σε τέτοια περίπτωση να κάνετε δοκιμές στις κλήσεις!
Το να βγεις στο μπαλκόνι ή στο βουνό και να ρίξεις μια γραμμή δεν λέει τίποτα.., εννοείτε δεν θα έχει αντίκτυπο στην κλήση!! Δοκιμάστε το στην πολυκατοικία μέσα, ή στο ασανσέρ, ή στη καφετέρια μέσα, ή στο δωμάτιο σας, ή στο club, στο σινεμά και γενικά σε μέρη που μπορεί να έχει χαμηλό σήμα!!

Edit .. και το W.C. είναι ένα καλό μέρος για δοκιμές! :P

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 01/09/2010 - 15:18


#66   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:18

Αυτό ακριβώς παιδιά, σε τέτοια περίπτωση να κάνετε δοκιμές στις κλήσεις!
Το να βγεις στο μπαλκόνι ή στο βουνό και να ρίξεις μια γραμμή δεν λέει τίποτα.., εννοείτε δεν θα έχει αντίκτυπο στην κλήση!! Δοκιμάστε το στην πολυκατοικία μέσα, ή στο ασανσέρ, ή στη καφετέρια μέσα, ή στο δωμάτιο σας, ή στο club, στο σινεμά και γενικά σε μέρη που μπορεί να έχει χαμηλό σήμα!!



παιδιά δεν έχει πρόβλημα σε αυτές της περίπτωσης μέχρι τώρα. εγώ το έχω διπλά στο 3GS δεν βλέπω διαφορά στο σήμα

#67   Athan

Athan

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:32

Το ίδιο και εδώ, κανένα πρόβλημα εκτός της φυσιολογικής πτώσης του σήματος με μπόλικο "χούφτωμα". :lol:
Μάλιστα μέσα σε δωμάτιο του σπιτιού μου όπου το σήμα της Vodafone είναι από τρομερά ασθενές έως ανύπαρκτο το iPhone 4 ήταν σε θέση να κλειδώνει στο δίκτυο και να καλεί έστω και με μηδέν μπάρες. Την ίδια στιγμή το 3GS μου αλλά και ένα Nokia 6303 που έχω ήταν διαρκώς εκτός δικτύου.

#68   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:36

Σύμφωνα με την μεγαλύτερη εφημερίδα της Νορβηγίας, Verdens Gang, το πρόβλημα σήματος για το οποίο κατηγορείται η Apple για το iPhone 4, είναι κάτι που παρουσιάζεται και σε αρκετά (αν όχι όλα) smartphones άλλων εταιριών. Αναρτημένη εικόνα
Η Verdens Gang διενήργησε συγκριτικές δοκιμές ανάμεσα στο iPhone 4 και σε άλλες συσκευές όπως το iPhone 3GS, το HTC Wildfire και το Nokia E71 σε απομακρυσμένες περιοχές της Νορβηγίας (υπό τον πάροχο Telenor) και τα αποτελέσματα έδειξαν ότι όλες οι συσκευές παρουσιάζουν τις ίδιες διακυμάνσεις στο σήμα.

#69   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:43

Λοιπόν για το death grip επειδή ο καθένας λει το μακρύ κ το κοντό του υπάρχει θέμα ΑΛΛΆ..
Όταν η κεραία που συνδεεσαι είναι σε μακρινή απόσταση κ έχει Tx=100 db τότε το σήμα πέφτει στη μια μπάρα οπότε.. Τώρα αν η κεραία είναι δίπλα σου κ συνδεεσαι με 75db πχ όσο κ να το αγκαλιασεις το πολύ να πέσει μια με 2 μπάρες! Μένω δυτικά προάστια με 3G on μόλις το πιάνω πέφτει μια μπάρα! Σήμερα που ήμουνα cosmote στα κεντρικά που η κεραία είναι από πάνω σου τι το έβαλα στη μασχαλη αγκαλιά το πήρα μια μπάρα έπεφτε.
Ta eipa :)

#70   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 01/09/2010 - 15:50

Λοιπόν για το death grip επειδή ο καθένας λει το μακρύ κ το κοντό του υπάρχει θέμα ΑΛΛΆ..
Όταν η κεραία που συνδεεσαι είναι σε μακρινή απόσταση κ έχει Tx=100 db τότε το σήμα πέφτει στη μια μπάρα οπότε.. Τώρα αν η κεραία είναι δίπλα σου κ συνδεεσαι με 75db πχ όσο κ να το αγκαλιασεις το πολύ να πέσει μια με 2 μπάρες! Μένω δυτικά προάστια με 3G on μόλις το πιάνω πέφτει μια μπάρα! Σήμερα που ήμουνα cosmote στα κεντρικά που η κεραία είναι από πάνω σου τι το έβαλα στη μασχαλη αγκαλιά το πήρα μια μπάρα έπεφτε.
Ta eipa :)



OK

#71   dtselios

dtselios

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 17:49

Το σήμα πέφτει 2 με 3 μπάρες Αλλά δεν εχω προβλημα (no service).Πάροχος Cosmote.

#72   Ryuky

Ryuky

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2010 - 18:05

Εγώ λοιπόν, δεν έχω θέμα με το deathgrib, το πρόβλημα μου είναι ότι σπίτι μου πχ, 4 και 3G δίπλα-δίπλα (και τα δύο cosmote) το 3G έχει τρες μπαρες, και το 4 μια. Οσο και αν προσπάθησα με το death grib δεν το έριξα σε no-service, παρολα αυτά πρόβλημα με την κεραία εγώ βλέπω.

EDIT: πάντως πρόβλημα με τις κλήσεις μου δεν είχα, και βέβαια είμαι ευχαριστημένος με το μηλοτηλέφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: Ryuky, 01/09/2010 - 18:08


#73   zartius

zartius

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2010 - 02:44

Εγω το εχω 3 ημερες και το δοκιμασα στην δουλεια στο ασανσερ που παντα το 3gs μου εβγαινε εκτος δυκτιου.Το 4g ειχε σημα μια μπαρα.
Το δοκιμασα σπιτι διπλα διπλα με το 3gs και ειχαν το ιδιο σημα και σε επιμαχα σημεια που ειχα προβλημα.
Παντως δεν μου εχει ριξει καμια κληση και ειλικρινα αν δεν ειχε αναφερθει τιποτα και δεν ειχε γινει τοσος ντορος μα το θεο δεν θα το ειχα καταλαβει γιατι πολυ απλα
λειτουργει κανονικα οπως και το 3gs μου στα ιδια μερη που κινουμαι.
ΤΟ ρεζουμε ειναι οτι μαλλον πεσαμε θυματα διαφημησης, γιατι και η δυσφιμηση ειναι διαφημηση πως να το κανουμε και μας δημιουργησε ενα ψυχολογικο οπου παμε να το αγκαλιαζουμε το κινητο να δουμε ποσες μπαρες θα πεσει :))))
Καλοριζικο σε ολους μας και οσοι σκεφτεστε να το αγορασετε αν σας ανησυχει μονο το θεμα με το σημα απλα αγνοειστε το και αγοραστε το θα μεινετε ευχαριστημενοι οπως ολοι οσοι το εχουμε στα χερια μας.

#74   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/09/2010 - 07:49

Υπάρχει τρομερό πρόβλημα οντος και με το αμερικανικό αλλά και με τα 3 ευρωπαϊκά μοντέλα που έχω με πάροχο wind. Και drop calls και death grip

#75   GREGORY1975

GREGORY1975

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2010 - 08:11

Εχω και το 4αρι και το 3αρι σπιτι. Εχω κοσμοτε και στο σπιτι ειχα προβλημα με το σημα με ολα τα κινητα. Εκτος απο το 3αρι gs που μιλουσα σε ολο το σπιτι ανετα. Τωρα με το 4αρι αρχισανε οι ψιλοδιακοπες στην ομιλια κα τα την κληση

Χθες μιλησα με facetime μιλησα χθες με φιλο μου λειτουργει αψογα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες