Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iStorm...ξεναγηση.!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2010 - 21:48

Super φίλε.Το μαγαζί αναμενόμενα άψογο,το iPhone επίσης για την δουλεία κ την διάθεση να τα μοιραστείς μιλάω. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/09/2010 - 22:42

Λοιπόν παιδιά .. πήγα και γω πριν κάνα 3ωρο και θα σας πω εντυπώσεις!! Πρώτα απ' όλα έβαλαν στην πλατεία ένα άγαλμα/βράχο iStorm που προσωπικά το θεωρό μεγάλη ξεφτίλα! Σε λίγο θα φτιάξουν και προτομή του Steve, έλεος δηλαδή! Υπάρχουν χιλιάδες ιστορικές καταστάσεις και πρόσωπα εδώ στην Ελλάδα που αξίζουν μια θέση σε δρόμους, σοκάκια, πλατείες κτλ, αλλά μάλλον προτεραιότητα έχουν τα λεφτά και τα high tech φετίχ ...
(ελπίζω να είναι για προσωρινά εκεί και να το ξηλώσουν σύντομα)

Ας πάμε τα ενδότερα, το μαγαζί βρίσκετε εκεί που ήταν τα Goody's (προφανώς βάρεσε κανόνι το τελευταίο λόγο κρίσης) και ομολογώ είναι σχετικά μικρό! Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και χλιδάτο, όπως αρμόζει στην αυτοκρατορία της Apple! :P Σε ένα λεπτό έχεις κάνει την γύρα μέσα και έχεις δει τα πάντα! Εντάξει, θες καμιά ώρα για να' απολαύσεις το iPhone 4 (2 έχει) που είναι φάτσα κάρτα στην είσοδο! Τελικά τα χάλια οικονομικά και εδώ στην Ελλάδα βοήθησαν να είναι γεμάτη η βιτρίνα με κούτες του 4 και απορώ ρε παιδιά που βλέπω καθημερινά πολλούς εδώ στο φόρουμ (από Αθήνα) να το ψάχνουν , κάντε μια βόλτα εκεί και πάρτε το!!
Οι υπάλληλοι ήταν ευγενικοί και ενημερωμένοι αλλά μαύρα μεσάνυχτα σε λεπτομέρειες που ξέρουμε εδώ στο site (:D) , όπως για παράδειγμα έκαναν γαργάρα το θέμα με την κεραία, γαργάρα το θέμα για τις θήκες, γαργάρα την δυνατότητα αντικατάστασης του 4 με χρήματα και γενικά είχαν μια τάση να τα φορτώνουν στους παροχους! Οπότε όσοι ονειρεύεστε ότι θα το πάρετε από εκεί και θα έχετε υποστήριξη.. ξεχάστε το!! (έχει και ένα service μέσα που δεν πήγα να δω και για να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είναι εξουσιοδοτημένο για να τα επισκευάζει, ή απλά τα στέλνει έξω ..)
Έχει και μερικά αξεσουάρ (θήκες και τέτοια) που είναι φωτιά και λάβρα για να τ' αγοράσεις!

Γενικά πάντως το κατάστημα δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις , περίμενα να δω κάτι πιο εντυπωσιακό! Το μόνο που μου έμεινε είναι το μπιμπελό το iPhone 4 που ότι μικροπροβληματάκια και αν έχει , είναι τρελός έρωτας αν το πιάσεις στα χέρια σου!! ;)

Υ.γ. Δεν είδα πουθενά iPad!!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 03/09/2010 - 22:44


#33   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/09/2010 - 22:55

...έχει και ένα service μέσα που δεν πήγα να δω και για να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είναι εξουσιοδοτημένο για να τα επισκευάζει, ή απλά τα στέλνει έξω ..


Εξουσιοδοτημένοι είναι μόνο οι πάροχο, (Cosmote, Vodafone), από εκεί τα προμηθεύονται και αυτοί,( iStorm) και για άνοιγμα τηλεφώνου και επισκευή επί τόπου, μην περιμένετε.

Είναι κάτι που ούτε η ίδια η Apple δεν τους επιτρέπει.


ps: Όσο για το 'φόρτωμα' στους παρόχους, είναι κάτι το κατανοητό, καθότι είναι οι μοναδικοί υπεύθυνοι (πάροχοι) μεταξύ της συσκευή σας, και της Apple.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 04/09/2010 - 01:41

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#34   CptPrice

CptPrice

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2010 - 02:48

Χρήση επιδότησης από βονταφον-κοσμοτε προσφέρει το κατάστημα?

#35   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 04/09/2010 - 10:30

Φυσικα και οχι εφοσον δεν μπορεις να αγορασεις με συνδεση απο το iStrom.
Επισης εγω δεν θα εδινα οχι τηλεφωνο,ουτε το Magic Mouse του iMac για να μου αλλαξουν μπαταριες(λεμε τωρα) στα λαμογια(ναι συνεχιζω να τους λεω ετσι) της info Quest.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/09/2010 - 19:35


#36   Raider

Raider

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2010 - 10:48

iLuxus φοβερη δουλεια εκανεσ και παλι μπραβο σου !! Αψογος!! ;)

#37   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 04/09/2010 - 14:58

iLuxus φοβερη δουλεια εκανεσ και παλι μπραβο σου !! Αψογος!! ;)

Ευχαριστώ φίλε μου..;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#38   NIonio

NIonio

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@grnionio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/09/2010 - 15:16

Παράδεισος… Ωραίος ρε iLuxus. Για αυτό το iPhoneHellas και iPhoneHellas Forum είναι τόσο μπροστά, γιατί αποτελούνται από καταπληκτικά άτομα…




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες