Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[iPhone 3G] iOS 4.0 vs iOS 4.1 Speed test


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 09/09/2010 - 23:11

Καλά κάνουμε και κρατάμε SHSH λοιπόν για να μπορούμε να γυρίζουμε σε παλιά firmwares, ακόμα και όταν δεν το θέλει η Apple.


το 3g δεν χρειαζεται shsh και οντως το iphone 3g δεν χρησιμοποιηται πλεον ετσι αργο που εγινε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2010 - 23:50

ειναι 1 ωρα που εχω βαλει την 4.1 και πλην της μπαταριας που θα χρειαστω μερικες μερες για να εχω σαφη εικονα εχω δει τρομερη διαφορα στη ταχυτητα .

#48   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2010 - 00:01

αλλα παρεπιπτοντως δε βρισκω τη ρυθμιση για το ποσοστο της μπαταριας

#49   kostasss

kostasss

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 10/09/2010 - 00:33

Αξιζει να παρεις 3g η οχι πλεον???

#50   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2010 - 00:38

κοιτα αν θελεις να ασχοληθεις ετσι και να βλεπεις τα μαιλ σου και 5 βλακιουλες ναι
αλλα αν θες να μπεις στο τρυπακι να βαζεις καλες εφαρμογες κτλπ κτλπ δε νομιζω
εγω αν δε βρω το 4ρι σε καλη τιμη θα το παρω σιγουρα τα χριστουγεννα και θα το δωσω στο βαπτηστηρι μου να ασχοληθει ετσι λιγο μιας και οποτε με βλεπει μου τελειωνει τη μπαταρια σε χρονο τε τε :blush: :blush:

#51   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 10/09/2010 - 01:13

Μην είστε υπερβολικοί, το 3G δε πέθανε. Απλώς ορισμένες εφαρμογές ακολουθώντας - ορθός - τη πρόοδο, γίνονται πολύ απαιτητικές για το hardware του 3G. Η 4.1 σαφώς διόρθωσε τα πράγματα προς το καλύτερο. Αναμονή μονάχα για το jailbrake ώστε να έχουμε ακόμη περισσότερες δυνατότητες.

#52   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2010 - 01:18

φιλε μου το ιδιο πραμα λεμε απλα ειπα οτι ειναι καθαρα θεμα χρησης
αν θες να βλεπεις μαιλ να ακους τραγουδια και να χρησιμοιεις τις χαζοεφαρμογες με κλανιες κτλπ ειναι καλο
αν θελεις κατι καινουριο και σοβαρο αν δε στο εχει ξεκωψει η εταιρια με προσχημα οτι ειναι θεμα hardware
και μπορεις να το δουλεψεις πολυ απλα θα σερνετε το τηλεφωνο σου

#53   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 10/09/2010 - 01:23

Δυο βαριές εφαρμογές που μπορώ να σκεφτώ πρόχειρα είναι οι Guitar Hero & Navigon. Σαφώς και υπάρχει αργή εκκίνηση της εφαρμογής αλλά όταν φορτώσει τρέχει ικανοποιητικά. Όχι γρήγορα αλλά δε σέρνεται σε καμία περίπτωση.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως το 3G θα φάει τα ψωμιά του μόλις το αποφασίσει η Apple, κάτι το οποίο προβλέπω να συμβαίνει του χρόνου.

#54   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2010 - 16:40

Δυο βαριές εφαρμογές που μπορώ να σκεφτώ πρόχειρα είναι οι Guitar Hero & Navigon. Σαφώς και υπάρχει αργή εκκίνηση της εφαρμογής αλλά όταν φορτώσει τρέχει ικανοποιητικά. Όχι γρήγορα αλλά δε σέρνεται σε καμία περίπτωση.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως το 3G θα φάει τα ψωμιά του μόλις το αποφασίσει η Apple, κάτι το οποίο προβλέπω να συμβαίνει του χρόνου.

και μαλλον θα αρχισει να δαγκωνει και λιγο ψωμακι το(2011) 3gs μεχρι την επομενη χρονια(2012) που θα το φαει ολο με το που ερθει η μεθεπομενη γενια!

#55   siotis

siotis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/10/2010 - 23:13

και μαλλον θα αρχισει να δαγκωνει και λιγο ψωμακι το(2011) 3gs μεχρι την επομενη χρονια(2012) που θα το φαει ολο με το που ερθει η μεθεπομενη γενια!



καπως έτσι.
Εγω παντως για την πληροφορια ειχα 3.1.2 ακομη κι επηρεασμενος απ τα ποστ εβαλα 4.1,εχασα το το jb,και το ψιλομετανοιωσα αφου εγινε και λιγο πιο αργο αν δεν ειναι τουλαχιστον ιδιο :(




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες