Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κρυφή κάμερα.. Όταν το παράνομο βαφτιζεται νόμιμο..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 10/09/2010 - 15:34

Το θέμα είναι ότι τα παιδιά έχουν πονηρέψει πολύ και όσο πιο πολλά σου προσφέρει ένα κινητό, τόσο πιο πολλούς τρόπους βρίσκουν να τα χρησιμοποιήσουν για άλλους σκοπούς


Τα παιδιά δέν πονήρεψαν καθόλου.. Όλα είναι ανάλογα με την αγωγή που θα σου δώσουν οι γονείς σου..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/09/2010 - 13:59

Τα παιδιά δέν πονήρεψαν καθόλου.. Όλα είναι ανάλογα με την αγωγή που θα σου δώσουν οι γονείς σου..


Δεν συμφωνώ 100%

Ισχύει αυτό που λες αλλά τα παιδιά παρασύρουν το ένα το άλλο και στην προσπάθειά τους να αποδείξουν ότι είναι cool θα κάνουν πράγματα που δεν είναι πρέποντα, όσο και αν προσπαθούν οι γονείς να τα αποτρέψουν

#108   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 11/09/2010 - 14:29

Δεν συμφωνώ 100%

Ισχύει αυτό που λες αλλά τα παιδιά παρασύρουν το ένα το άλλο και στην προσπάθειά τους να αποδείξουν ότι είναι cool θα κάνουν πράγματα που δεν είναι πρέποντα, όσο και αν προσπαθούν οι γονείς να τα αποτρέψουν


Εγώ θα επιμείνω οτι όλα είναι στην αγωγή και οι γονείς δέν φταίνει μόνο αν κάποιος/κάποιοι αναγκάσουν τα παιδιά τους..

Πχ. Το τσιγάρο είναι μαγκιά στους έφηβους και οι γονείς προσπαθούν τα παιδιά τους να μήν καπνίσουν περιορίζοντας τα (πχ λεφτά ακριβώς για έναν γύρο ή αναψυκτικό) και λένε οτι το τσιγάρο δέν είναι μαγκιά κτλπ..

Εμένα προσωπικά με άφηνουν ελεύθερο και εγώ αναγνωρίζω οτι τώρα στην ηλικία μας θεωρείται cool να καπνίζεις αλλα δέν έχω σκοπό να καπνίσω και έχω άν θέλω λεφτά για να πάρω 10 κουτιά.

Υ.Γ. Είμαι 16..

#109   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 11/09/2010 - 14:33

ακριβως το ιδιο πιστευω και εγω marian... και ειμαι μονο 14!

#110   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 14:56

Χαιρομαι που νεα παιδιά έχουν τέτοιες Απόψεις .. Όσο πιο πολύ θωρακισουν οι γονείς τα παιδιά τους με σωστά επιχειρήματα και παραδειγματισμο ( το πιο βασικό ) .. Το παιδί αναπτυσει κριτική σκέψη και δεν παρασυρεται .. Σε οποίεςδηποτε σειρήνες ..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 11/09/2010 - 14:57


#111   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 11/09/2010 - 15:14

Dinfun ας παρουμε ως παραδειγμα το καπνισμα! Δεν χρειαζεται και πολυ σκεψη για να πω οτι δεν θα καπνισω...! βλεπω τον πατερα μου που ενω ξερει οτι του κανει κακο δεν μπορει να το κοψει! Ετσι ακομα και ενας φιλος ή γνωστος κανει κατι για να εντυπωσιασει πρεπει πρωτα να σκεφτουμαι καλα τις ΑΡΧΕΣ και τα ΙΔΑΝΙΚΑ της οικογενειας μας, αντι να βιαστουμαι και να προβαλουμαι τον εαυτο μας με αυτον τον (λαθος) τροπο!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες