Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   Bender

Bender

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 21:26

σπασμενο?αν ναι αυτο φταιει κατα πασα πιθανοτητα...


Αν εννοεις αν εχει γινει Jailbreak οχι δεν εχω πειραξει κατι γιατι ακομα εξοικειωνομαι με Iphone και Mac.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 21:27

Αν εννοεις αν εχει γινει Jailbreak οχι δεν εχω πειραξει κατι γιατι ακομα εξοικειωνομαι με Iphone και Mac.

restore οταν δοκιμασες,δοκιμασες να πατησεις set up as new?

#408   Bender

Bender

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 21:31

restore οταν δοκιμασες,δοκιμασες να πατησεις set up as new?


Οχι δεν το δοκιμασα.

Απο οτι καταλαβα πιστευεις οτι ειναι προβλημα λογισμικου και οχι hardware?

#409   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 21:34

στο κανει σε ολες τις εφαρμογες?θελω να πιστευω οτι ειναι software δες για ενα καθαρο restore

#410   Bender

Bender

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 21:40

στο κανει σε ολες τις εφαρμογες?θελω να πιστευω οτι ειναι software δες για ενα καθαρο restore


Ναι σε ολες μαυριζει πλεον η οθονη για 20-23 δευτερα και μετα μπαινει στην εφαρμογη - σε αντιθεση με πριν- και κανει το ιδιο πραγμα το slow motion.

Μπορω να επαναφερω τουλαχιστον τις επαφες μου μετα απο καθαρο restore;

Για να δουμε αν θα βρουμε ακρη!

#411   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2011 - 21:41

Ναι σε ολες μαυριζει πλεον η οθονη για 20-23 δευτερα και μετα μπαινει στην εφαρμογη - σε αντιθεση με πριν- και κανει το ιδιο πραγμα το slow motion.

Μπορω να επαναφερω τουλαχιστον τις επαφες μου μετα απο καθαρο restore;

Για να δουμε αν θα βρουμε ακρη!

o Dinfun εχει εναν οδηγο για τις επαφες να τις συγχρονισεις με το outlook

#412   jonny7889

jonny7889

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2011 - 02:19

Kαλησπέρα παιδιά.....
στις 20 δεκεβρίου του 10 αγόρασα και εγώ το αγαπημένο σε όλους iPhone 4 από τη Voda αλλά δυστυχως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος . Λοιπών έχω το μαύρο 16αρι δεν το έχω πειράξει. τα προβλήματα που έχω είναι τα έξεις :1) όταν κάνω κλίση εγώ τους ακούω μια χαρά αλλά οι άλλοι εμένα όχι και αυτό γίνετε πολύ συχνά με σήμα καμπάνα. 2)είμαι κέντρο και δεν έχω 3g δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω ίντερνετ από τον παροχώ μου . 3) μπενω σε εφαρμογή και με πετάει έξω δεν ξέρω γιατί. 4) μου κάνουν κλίση και δεν της δέχομαι ποτέ εννοώ έξω σήμα έστω και μια γραμμούλα θα έπρεπε να χτυπήσει(δεν το κανει συχνα) . αυτά ....δεν αντέχω άλλο μου τη δίνει που δεν μπορώ να κάνω το ποιο απλό πράγμα .....να συνεννοηθώ μεσο του iPhone 4.
δεν ξέρω τη να κάνω λέω να κάνω κίνηση μπας και μου το αντικαταστήσουν αλλά δεν το βλέπω με αυτά που διαβάσω και στεναχωριέμαι.

παιδιά τη να κάνω.....?
ευχαριτώ εκ των προτέρων

#413   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2011 - 23:07

Kαλησπέρα παιδιά.....
στις 20 δεκεβρίου του 10 αγόρασα και εγώ το αγαπημένο σε όλους iPhone 4 από τη Voda αλλά δυστυχως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος . Λοιπών έχω το μαύρο 16αρι δεν το έχω πειράξει. τα προβλήματα που έχω είναι τα έξεις :1) όταν κάνω κλίση εγώ τους ακούω μια χαρά αλλά οι άλλοι εμένα όχι και αυτό γίνετε πολύ συχνά με σήμα καμπάνα. 2)είμαι κέντρο και δεν έχω 3g δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω ίντερνετ από τον παροχώ μου . 3) μπενω σε εφαρμογή και με πετάει έξω δεν ξέρω γιατί. 4) μου κάνουν κλίση και δεν της δέχομαι ποτέ εννοώ έξω σήμα έστω και μια γραμμούλα θα έπρεπε να χτυπήσει(δεν το κανει συχνα) . αυτά ....δεν αντέχω άλλο μου τη δίνει που δεν μπορώ να κάνω το ποιο απλό πράγμα .....να συνεννοηθώ μεσο του iPhone 4.
δεν ξέρω τη να κάνω λέω να κάνω κίνηση μπας και μου το αντικαταστήσουν αλλά δεν το βλέπω με αυτά που διαβάσω και στεναχωριέμαι.

παιδιά τη να κάνω.....?
ευχαριτώ εκ των προτέρων

Φιλε μου να το πας αμεσως για αντικατασταση, αυτα που γραφεις δεν ειναι φυσιολογικα ουτε για ενα απλο τηλεφωνο των 50 ευρω,ποσο μαλλον για συσκευη 600 ευρω.Παντο για αντικατασταση και πες τους να γραψουν στο χαρτι για το σερβις αυτα που ειπες.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 22/01/2011 - 23:07


#414   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2011 - 17:34

Kαλησπερα,εχω ενα προβλημα στο κεντρικο κουμπι(home)και τα κουμπια της εντασης κανουν εναν περιεργο θορυβο.Ειναι μεσα στην εγγυηση,αγορασμενο απο κοτσοβολο(iphone 4).Μπορω να το παω στον κοτσοβολο να το κοιταξουν η" να το στειλω στην istorm(οπως διαβασα σε πιο πισω σελιδες).

#415   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/04/2011 - 20:36

Kαλησπερα,εχω ενα προβλημα στο κεντρικο κουμπι(home)και τα κουμπια της εντασης κανουν εναν περιεργο θορυβο.Ειναι μεσα στην εγγυηση,αγορασμενο απο κοτσοβολο(iphone 4).Μπορω να το παω στον κοτσοβολο να το κοιταξουν η" να το στειλω στην istorm(οπως διαβασα σε πιο πισω σελιδες).


KΑΝΕΙΣ :(

#416   Ravager

Ravager

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/05/2011 - 15:06

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου. Έμενα είχε πρόβλημα το home button. Μια δούλευε μια όχι. Iphone 4 Αγορασμένο από Vodafone κατάστημα. Εντός Εγγυήσεως. Περνώ τηλεφωνώ στην vodafone Τετάρτη 4/5 και τους αναφέρω το πρόβλημα. Ήταν μια ευγενέστατη γυναικά. Η απάντηση της ήταν ότι αύριο το πρωί θα έρθει courier σπίτι μου να το παραλαβή και θα μου φέρει δανική συσκευή μέχρι να επισκευαστεί το δικό μου. Και έτσι έγινε. Πέμπτη 5/5 ήρθε ένας courier και μου έφερε ένα κουτί και παράλαβε το δικό μου. Ξέχασα να σας πω είμαι από Ρόδο. Στο κουτί μέσα υπήρχε ένα Iphone 3G με ανταπτορα για την micro sim. Χθες με παίρνει άλλη μια ευγενέστατη κυρία τηλέφωνο από την εταιρία arvato που έχει το service, για να με ενημερώσει ότι στο κινητό μου έγινε αντικατάσταση και αύριο το πρωί δηλαδή σήμερα Τρίτη 10/05 θα το παραλάβω με την ίδια διαδικασία πάλι. Και όντος έτσι έγινε. Το μόνο που εχω να πω είναι μπράβο τους και πάντα τέτοια.

#417   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2011 - 10:36

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου. Έμενα είχε πρόβλημα το home button. Μια δούλευε μια όχι. Iphone 4 Αγορασμένο από Vodafone κατάστημα. Εντός Εγγυήσεως. Περνώ τηλεφωνώ στην vodafone Τετάρτη 4/5 και τους αναφέρω το πρόβλημα. Ήταν μια ευγενέστατη γυναικά. Η απάντηση της ήταν ότι αύριο το πρωί θα έρθει courier σπίτι μου να το παραλαβή και θα μου φέρει δανική συσκευή μέχρι να επισκευαστεί το δικό μου. Και έτσι έγινε. Πέμπτη 5/5 ήρθε ένας courier και μου έφερε ένα κουτί και παράλαβε το δικό μου. Ξέχασα να σας πω είμαι από Ρόδο. Στο κουτί μέσα υπήρχε ένα Iphone 3G με ανταπτορα για την micro sim. Χθες με παίρνει άλλη μια ευγενέστατη κυρία τηλέφωνο από την εταιρία arvato που έχει το service, για να με ενημερώσει ότι στο κινητό μου έγινε αντικατάσταση και αύριο το πρωί δηλαδή σήμερα Τρίτη 10/05 θα το παραλάβω με την ίδια διαδικασία πάλι. Και όντος έτσι έγινε. Το μόνο που εχω να πω είναι μπράβο τους και πάντα τέτοια.

Φίλε μου καλήμερα. Επειδή θέλω κι εγώ να κάνω αντικατάσταση, μπορέις να μας πείς σε παρακαλώ αν σου έστειλάν καινο΄'υρια συσκευή ή ανακατασκευασμένο iphone γιατί εμένα με διαβεβάιωσαν οτι θα είναι καινουριο απο τηλέφωνα που τους έχει στείλει h apple..

#418   amark

amark

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2011 - 01:04

Με το home button εχω ενα θεμα καποιες φορες σαν να μην ανταποκρινεται το ιδιο προβλημα εχουν και 2φιλοι,το αγορασα πρωτη μερα και μεχρι πριν δυο μηνες δεν το εκανε καθολου λετε να το δωσω για αντικατασταση θα δεχτουν το προβλημα δεδομενου οτι δεν το κανει συνεχεια;

#419   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 31/05/2011 - 01:36

Με το home button εχω ενα θεμα καποιες φορες σαν να μην ανταποκρινεται το ιδιο προβλημα εχουν και 2φιλοι,το αγορασα πρωτη μερα και μεχρι πριν δυο μηνες δεν το εκανε καθολου λετε να το δωσω για αντικατασταση θα δεχτουν το προβλημα δεδομενου οτι δεν το κανει συνεχεια;

Είναι γενικό το κακό στα 4ρια, οπότε θες στειλτω για αντικατάσταση πριν λήξει η εγγύηση.


iPhone 4 Tapatalk

#420   moisnikos

moisnikos

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2011 - 21:12

Αφιέρωσα 10 λεπτά από τη ζωή μου για να διαβάσω του καθενός την εμπειρία και στην αντιμετώπιση των σάπιων εταιριών που μας πουλάνε συσκευές κινητών και το κάνουν λες και πάει το πράμα με το κιλό! Στο δια ταύτα λοιπον, εμένα μου έτυχε το εξής περιστατικό και προτίμησα να μην ασχοληθώ γιατί το μόνο που θα καταφέρω είναι να χάσω χρόνο απ'τον πολύτιμο χρόνο μου.. Προσφάτως έκανα μια μ@λακία και χρειάστηκε να το ανοίξω (ξεβιδώσω). Μόλις έβγαλα μπαταρία κλπ, συνειδητοποίησα οτι η κεντρική βιδούλα που κρατάει την logicboard έχει παραβιασμένη την ταινία ασφαλείας (πανω στη βιδουλα ενα λευκο αυτοκολλητακι) και συνεχιζοντας το σκαλισμα του κινητου συνειδητοποίησα επίσης οτι έλειπαν 2 βιδάκια επιπλέον. Θέλω να επισημάνω οτι το κινητό το παρέλαβα ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ και το άνοιξα εγώ ο ίδιος! Το θέμα είναι πως όσο και να προσπαθήσω να βρώ το δίκιο μου δεν πρόκειται ποτέ να γίνει κάτι τέτοιο πόσο μάλλον στην Ελλαδάρα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες