Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αντικατασταση Iphone 4 λογω προβληματων


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
419 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   sedi35

sedi35

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2010 - 23:12

Δε ξερω,η επιδοτηση μου τελειωνει 30/10/10,λεω να το παρω προς το τελος γιατι ακουγεται οτι οι επομενες παρτιδες θα ειναι βελτιωμενες και ισως αυτη τη στιγμη που μιλαμε επανασχεδιαζεται η κεραια,ποιος ξερει????????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 02:09

Να περιμένεις και να πάρεις το 4άρι μετά τις 15/10. Ίσως έχουν έρθει οι παρτίδες με την revised κεραία στην Ελλάδα (θυμηθείτε οτι 30/9 σταματά η Apple να δίνει δωρεάν θήκες (γιατι αραγε)) και να μην έχεις πρόβλημα. Φυσικά όπως λέει και ο moviemaker όταν το πάρεις, το τσεκάρεις επι τόπου.

#108   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2010 - 13:20

Παιδιά την πάτησα. Παίρνω το iphone4 και περιμένω μία βδομάδα τους #$@%@#$% για την microsim.
Μέχρι τότε όλα καλά .. Με το που βάζω την microsim ανακαλύπτω πως δεν με ακούει ο άλλος στην κλήση (δεν λειτουργεί ούτε το headset ούτε και το κανονικό mic).
Τούς παίρνω τηλ κτλ μου λένε την γνωστή διαδικασία κτλ.... Το έδωσα πίσω στο κατάστημα και μου είπε θα το στείλει στο service κτλ.
Πρέζα η κατάσταση.
Γενικώς για όποιον θέλει να αγοράσει iphone4 να γνωρίζει τα εξής:

1. Ένα τεράστιο νούμερο συσκευών είναι ελαττωματικές. Το γιατί δεν το γνωρίζω. Λογικά λόγω της μεγάλης ζήτησης.
Για κάθε πρόβλημα κάντε ένα search να δείτε πόσοι χρηστες έχουν προβλήματα. Και αυτοί μόνο γράφουν γιατί είναι τσαντισμένοι. Αν είσαι κομπλε δεν το γράφεις.

Γι αυτό στο κατάστημα μπροστά στον τύπο τσεκάρεις οθόνη, mic,camera κτλ.

2. Η vodafone είναι μεγάλη απάτη! Βγάζει το iphone4 της 27 και στα καπάκια δημοσιέυει την διαδικασία αντικατάστασης του ελατωματικού.

Αυτό είναι γελοίο. Δηλαδή σαν να σου λέει ότι:
"- αν δεν δουλεύει θα περιμένετε άλλες 2 βδομάδες γιατί σας γράφουμε στα @#$% μας και έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας."
Ααα και ξέχασα να σας πώ τον λόγο που γίνεται αυτό.
Μήπως γιατί η vodafone το δίνει μόνο με συμβόλαια και όχι σαν συσκευή.
Βάλε σε αυτό και τις ουρές αναμονής? Σαν κύκλος είναι. Λέει ότι δεν έχει συσκευές ενώ η cosmote έχει? πως γίνεται?

Οι τύποι λένε ότι πρέπει να κοιτάξουν την συκευή κτλ. Δηλαδή αν ανοιγες το κουτι και έβλεπες ένα στραπατσαριζμένο iphone4 (σε φρίκη) τότε πάλι θα έπρεπε να το στείλεις στο service?
Τόσο χαζούς μας έχουν περάσει. Αφού ρε γίδια στο iphone δεν μπορείς να του κάνεις service. Holland είναι το service στην apple. Αυτά τα λέω γατί μίλησα και με την apple. Συγκεκριμένα μου είπαν να τους πιέσω να μου δώσουν άλλη συσκευή.

Ζώα είμαστε ρε εδώ στην Ελλάδα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Ελλαδαστάν.



Παρακαλώ αν θέλετε να μιλήσουμε εδώ για το τί μπορούμε να κάνουμε σαν παθητικοί καταναλωτές που είμαστε θα το εκτιμούσα.
Δηλαδή ρε φίλε τι μπορούμε να κάνουμε στην @#%@ vodafone ή cosmote που μας δουλεύουν ψιλό γαζί?

Υ.Γ. Κάποιος να σβήσει το παραπάνω μου πόστ. Σορρυ

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy Kane, 14/09/2010 - 13:23


#109   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 13:34

Παιδιά την πάτησα. Παίρνω το iphone4 και περιμένω μία βδομάδα τους #$@%@#$% για την microsim.
Μέχρι τότε όλα καλά .. Με το που βάζω την microsim ανακαλύπτω πως δεν με ακούει ο άλλος στην κλήση (δεν λειτουργεί ούτε το headset ούτε και το κανονικό mic).
Τούς παίρνω τηλ κτλ μου λένε την γνωστή διαδικασία κτλ.... Το έδωσα πίσω στο κατάστημα και μου είπε θα το στείλει στο service κτλ.
Πρέζα η κατάσταση.
Γενικώς για όποιον θέλει να αγοράσει iphone4 να γνωρίζει τα εξής:

1. Ένα τεράστιο νούμερο συσκευών είναι ελαττωματικές. Το γιατί δεν το γνωρίζω. Λογικά λόγω της μεγάλης ζήτησης.
Για κάθε πρόβλημα κάντε ένα search να δείτε πόσοι χρηστες έχουν προβλήματα. Και αυτοί μόνο γράφουν γιατί είναι τσαντισμένοι. Αν είσαι κομπλε δεν το γράφεις.

Γι αυτό στο κατάστημα μπροστά στον τύπο τσεκάρεις οθόνη, mic,camera κτλ.

2. Η vodafone είναι μεγάλη απάτη! Βγάζει το iphone4 της 27 και στα καπάκια δημοσιέυει την διαδικασία αντικατάστασης του ελατωματικού.

Αυτό είναι γελοίο. Δηλαδή σαν να σου λέει ότι:
"- αν δεν δουλεύει θα περιμένετε άλλες 2 βδομάδες γιατί σας γράφουμε στα @#$% μας και έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας."
Ααα και ξέχασα να σας πώ τον λόγο που γίνεται αυτό.
Μήπως γιατί η vodafone το δίνει μόνο με συμβόλαια και όχι σαν συσκευή.
Βάλε σε αυτό και τις ουρές αναμονής? Σαν κύκλος είναι. Λέει ότι δεν έχει συσκευές ενώ η cosmote έχει? πως γίνεται?

Οι τύποι λένε ότι πρέπει να κοιτάξουν την συκευή κτλ. Δηλαδή αν ανοιγες το κουτι και έβλεπες ένα στραπατσαριζμένο iphone4 (σε φρίκη) τότε πάλι θα έπρεπε να το στείλεις στο service?
Τόσο χαζούς μας έχουν περάσει. Αφού ρε γίδια στο iphone δεν μπορείς να του κάνεις service. Holland είναι το service στην apple. Αυτά τα λέω γατί μίλησα και με την apple. Συγκεκριμένα μου είπαν να τους πιέσω να μου δώσουν άλλη συσκευή.

Ζώα είμαστε ρε εδώ στην Ελλάδα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Ελλαδαστάν.



Παρακαλώ αν θέλετε να μιλήσουμε εδώ για το τί μπορούμε να κάνουμε σαν παθητικοί καταναλωτές που είμαστε θα το εκτιμούσα.
Δηλαδή ρε φίλε τι μπορούμε να κάνουμε στην @#%@ vodafone ή cosmote που μας δουλεύουν ψιλό γαζί?

Υ.Γ. Κάποιος να σβήσει το παραπάνω μου πόστ. Σορρυ


φιλε μου εχεις δικιο.δεν θελω να εξετασω το θεμα ποσες συσκευες ειναι προβληματικες γιατι ειναι και θεμα τυχης αναλογα με πια παρτιδα εχει ερθει κτλ.αλλα να σου λεει η vodafone οπως ειπε και σε μενα δηλαδη οταν εκανα την ανανεωση και ρωτησα αν τυχον εχει προβλημα τι κανω και να μου λει οτι θα παει στο service αυτο ειναι τελειως αντιεπαγγελματικο απο την στιγμη που η ιδια η apple σου λεει οτι μπορεις να το γυρισεις πισω.να το καταλαβω να παει στο service αν το εχω ενα διμηνο και παρουσιασει κατι.αλλα αν εγω το ανοιξω και εχει προβλημα εκει παει doa το κινητο και αυτο παραδεχομαι στην cosmote χωρις να θελω να κανω διαφημηση

#110   tz_aris

tz_aris

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 13:57

Παιδιά τοσο καιρό η Apple μας δουλεύει κανονικότατα και όλοι μας τρέχουμε σαν τα σκυλάκια από πίσω της και της ακουμπάμε μια περιουσία. Εμένα ξαδερφός μου που δουλέυει στο Πλαίσιο στα κινητά, μου είπε οτι δεν έχει να κάνει με την Vodafone ή την Cosmote το θέμα της αντικατάστασης συσκευής. Η Apple απλά δεν δίνει τα προϊόντα της με DOA εγγύηση. Ειλικρινά με το 3G μου λέω να πάρω κανά Android και να μην αφήσω την αντιεπαγγελματία Apple που δεν σέβεται τους πελάτες της να με κοροϊδεύει μες στα μούτρα!

#111   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 14:01

Παιδιά τοσο καιρό η Apple μας δουλεύει κανονικότατα και όλοι μας τρέχουμε σαν τα σκυλάκια από πίσω της και της ακουμπάμε μια περιουσία. Εμένα ξαδερφός μου που δουλέυει στο Πλαίσιο στα κινητά, μου είπε οτι δεν έχει να κάνει με την Vodafone ή την Cosmote το θέμα της αντικατάστασης συσκευής. Η Apple απλά δεν δίνει τα προϊόντα της με DOA εγγύηση. Ειλικρινά με το 3G μου λέω να πάρω κανά Android και να μην αφήσω την αντιεπαγγελματία Apple που δεν σέβεται τους πελάτες της να με κοροϊδεύει μες στα μούτρα!


δεν ξερω φιλε μου αλλα στο γερμανο μου ειπε γνωστος οτι εστειλε doa ενα iphone 4.δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.σου λεω τι μου ειπε

#112   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2010 - 14:03

εγω απο cosmote παιδια σημερα εξασφαλισα το doa περιμενω φυσικα να ερθει η καινουρια συσκευη για να παραδωσω την παλια (iphone 4) και φυσικα εχω συνεννοηθει πως αν ξαναπαρουσιασει προβλημα αμεσως θα ξαναγινει αντικατασταση.

#113   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 17:11

steved εσυ τι προβλημα ειχες?

#114   pik

pik

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2010 - 17:46

Εγώ πάντως μόλις πήρα νέο iPhone και στιγμιαία από DOA iPhone με 1 καμένο pixel.

nice...!

καλα ρε θηριο που το ειδες το καμμενο pixel σε αυτην την οθονη!!!!! :)
καλα εκανες ομως!!!!!

#115   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:50

Εμένα τελικά η Vodafone μετά από λίγη πίεση μου έδωσε ολοκαίνουρια συσκευή σφραγισμένη.

#116   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2010 - 18:52

Εμένα τελικά η Vodafone μετά από λίγη πίεση μου έδωσε ολοκαίνουρια συσκευή σφραγισμένη.

Τι πίεση ? τι τους είπες? στην αντικατέστησαν άμεσα?

#117   Melg

Melg

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/09/2010 - 19:02

Άν διαβάσεις λίγο πίσω τα ποστς θα δείς είχα αναφέρει το πρόβλημα. Έστειλα το κινητό πίσω για αντικατάσταση και μίλησα με την Vodafone και τους είπα απλά οτι άν μου στείλουν συσκευή ανακατασκευασμένη χωρίς κουτιά κλπ. και άν δεν είναι σφραγισμένη δέν την θέλω και θέλω τα χρήματα μου πίσω όπως αναγράφεται καθαρότατα στο site της Apple. Τους είπα επίσεις οτι θα κλείσω όλους τους αριθμούς vodafone που έχω και θα τους γυρίσω σε cosmote. Έχω 3 συνδέσεις στην οικογένεια και όντςσ άν μου έκαναν κόλπα θα τα γύρναγα στη cosmote. Οι άνθρωποι το δέχτηκαν και μέσα σε 5 μέρες μου ήρθε μία σφραγισμένη συσκευή. Αυτό είναι που φωνάζω. Έχουμε δικαιώματα σαν καταναλωτές και δέν είμαστε ζώα να μας δουλεύει ο καθένας. Ξυπνήστε και απαιτείστε οτι δικαιούστε. ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΗ. ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.

#118   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 15:38

Και γιά όσους θέλουν διαβάζουν και αυτό.
Να πάει να #$%#@$% ή vodafone. Ακυρώνω συμβόλαιο και πάω σε cosmote.
http://www.dolceta.e....php?rubrique84

#119   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 15/09/2010 - 15:41

Και γιά όσους θέλουν διαβάζουν και αυτό.
Να πάει να #$%#@$% ή vodafone. Ακυρώνω συμβόλαιο και πάω σε cosmote.
http://www.dolceta.e....php?rubrique84

ενδιαφέρων site αυτό που έδωσες φίλε μου!

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgeTF1, 15/09/2010 - 15:50


#120   Jimmy Kane

Jimmy Kane

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 15:52

Συγκεκριμένα αν αύριο δεν μου πούν αυτό που θέλω να ακούσω (γιατί ο καθένας έκει μέσα μου λεει ότι να νε ) αύριο και πριν τις 14 μέρες σύναψης του συμβολαίου πάω να το κόψω και πάω cosmote που λεχει και δωρεάν tethering.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες