Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Nike+ GPS & miCoach της Adidas


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/09/2010 - 14:16

To Nike+ GPS είναι η νέα εφαρμογή της Nike που θα λατρέψουν όλοι αυτοί που απολαμβάνουν το υπαίθριο τρέξιμο.

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη μέσω του App Store [link] στην τιμή των 1.59€ και είναι συμβατή με τα iPhone 4, iPhone 3GS και τα iPod touch 2ης, 3ης και 4ης γενιάς που τρέχουν την iOS 4.0

Αναρτημένη εικόνα

H εφαρμογή κάνει χρήση του ενσωματωμένου GPS και accelerometer της συσκευής και συγχρονίζει τα αποτελέσματα με το online site της Nike. Η εφαρμογή διαφέρει από την ενσωματωμένη εφαρμογή Nike+ iPod που έχουν τα τελευταία iPhone και iPod αφού δεν απαιτεί την ύπαρξη ειδικών αισθητήρων για να λειτουργήσει.

Μια πολύ καλή και δωρεάν εναλλακτική πρόταση είναι και αυτή της Adidas με τίτλο miCoach [link] που λειτουργεί ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως και της Nike, χρησιμοποιώντας δηλαδή το ενσωματωμένο GPS της συσκευής και συγχρονίζοντας με το site της Adidas.

Αναρτημένη εικόνα

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 07/09/2010 - 14:20

ΠΩ ΠΩ φίλε μόλις μα μόλις μου έσωσες ένα 20ευρω του αντάπτορα!! πάρα πολύ καλά νέα!!

#3   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 14:22

παντως το Nike + ειναι φοβερο, αν και εχει κατι Bugs με την τωρινη εκδοοση του ios ας ελπισουμε οτι με την 4.1 θα διορθωθουν...
ειναι φοβερα ακριβες στην αποσταση (το εχω μετρησει σε στιβο...) και ολα τα features που σου παρεχει ειναι ενα και ενα...εγω χρησιμοποιω αυτο με το sensor στο παπουτσι αλλα και αυτο απ οτι βλεπω εχει παρομοιο interface και πιστευω οτι ειναι αρκετα ακριβες, ισως λιγο λιγοτερο λογω του gps του Iphone...
το adidas ουτε που το ηξερα αν και θα κανω μια δοκιμη αν και προτιμω το nike + ipod....

ΠΩ ΠΩ φίλε μόλις μα μόλις μου έσωσες ένα 20ευρω του αντάπτορα!! πάρα πολύ καλά νέα!!

αν τρεχεις σε στοιβο , οπως εγω πιστευω δεν θα ειναι αρκετα ακριβες...μου φεντεαι δισκολο να μετρησει τοσο μικρες μετατοπισεις....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 07/09/2010 - 14:24


#4   Leonidas25

Leonidas25

    iPH Contributor

  • 1.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 14:34

Θελει να εχεις στο κινητο Data Plan ?

#5   antonio

antonio

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 15:20

Η nike αντί να φτιάξει τα άπειρα bugs του nike+ me το ιος4, φέρνει ένα καινούργιο πρόγραμμα το όποιο θα έπρεπε να είναι ένα απλό addon στο υπάρχον. Δηλαδή κορόιδα όσοι αγόρασαν το pacer >:( >:( >:( . Εγώ προσωπικά έχω εκνευριστεί πολύ από αυτή την κίνηση και εάν το 4.1 δεν φτιάχνει το nike+ tha πάω στο adidas

παρεμπιπτόντως αν μπείτε στα φορα της νike τα μπινελικια έχουν αρχίσει και εκεί.

#6   vactirio

vactirio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 15:24

Θα προτεινα να δείτε το RunKeeper. Εδω και 2 χρόνια περίπου ειναι ο "Βασιλιάς" στην κατηγορία.

V.

#7   nikosg21

nikosg21

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 15:25

Θελει να εχεις στο κινητο Data Plan ?

οχι μπορεις να μεταφερεις τα στοιχεια της προπονησης σου απο το IPhone στο Itunes και απο κει στο site της Nike+ οπου κρατας στην ουσια το αρχειο σου....

Η nike αντί να φτιάξει τα άπειρα bugs του nike+ me το ιος4, φέρνει ένα καινούργιο πρόγραμμα το όποιο θα έπρεπε να είναι ένα απλό addon στο υπάρχον. Δηλαδή κορόιδα όσοι αγόρασαν το pacer >:( >:( >:( . Εγώ προσωπικά έχω εκνευριστεί πολύ από αυτή την κίνηση και εάν το 4.1 δεν φτιάχνει το nike+ tha πάω στο adidas

παρεμπιπτόντως αν μπείτε στα φορα της νike τα μπινελικια έχουν αρχίσει και εκεί.


το pacer εννοεις το sensor ετσι;
ισχυει οντως θα επρεπε να ειναι add-on και επιτελους να διορθωσουν τα bugs που υπαρχουν...εσυ τι προβληματα αντιμετοπιζεις; εγω εχω κυριως προβληματα με την σθνδεσιμοτητα του πομπου στο iphone....

Τελευταία επεξεργασία από: nikosg21, 07/09/2010 - 15:27


#8   GeorgeTF1

GeorgeTF1

    iPH Addict

  • 618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GeorgeTF

Δημοσίευση 07/09/2010 - 15:31

Θα προτεινα να δείτε το RunKeeper. Εδω και 2 χρόνια περίπου ειναι ο "Βασιλιάς" στην κατηγορία.

V.

όντως πολύ καλό

#9   antonio

antonio

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 15:33

οχι μπορεις να μεταφερεις τα στοιχεια της προπονησης σου απο το IPhone στο Itunes και απο κει στο site της Nike+ οπου κρατας στην ουσια το αρχειο σου....



το pacer εννοεις το sensor ετσι;
ισχυει οντως θα επρεπε να ειναι add-on και επιτελους να διορθωσουν τα bugs που υπαρχουν...εσυ τι προβληματα αντιμετοπιζεις; εγω εχω κυριως προβληματα με την σθνδεσιμοτητα του πομπου στο iphone....


Ευτυχώς όχι η σύνδεση… αλλά, σβήνει προπονήσεις, μετά από pause δεν κάνει resume, δεν έχει voice feedback sta custom workouts κα.

Δες στα φορά του νικε.

nike

#10   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 07/09/2010 - 19:13

Και με το 3G είναι συμβατό!

#11   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 07/09/2010 - 19:19

Απο ποτε το iPod εχει GPS?

#12   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 07/09/2010 - 21:14

Μόλις έβγαλαν και update 1.0.1: Update to ensure device is running iOS4 or later.

Τελευταία επεξεργασία από: virtu, 07/09/2010 - 21:15


#13   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:12

και γιατι παρακαλω οχι συμβατο στο 3g?
το σκετο ΝΙΚΕ+ ελεγαν οτι ειναι θεμα hardaware και λοιπες μα...ιες

εδω γιατι κυριοι αφου το 3g εχει και accelometer και gps

#14   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:25

Για να δουλέωει το nike +ipod πρέπει να έχουμε/αγοράσουμε κάτι extra;

#15   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:37

αν εννοεις το τελευταιο προγραμμα οχι δε χρηαζεσε τιποτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες