Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 στην Κύπρο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Louk123

Louk123

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:49

Καλησπέρα σε όλους!

Ανυπομονώ κι εγώ να αγοράσω το iPhone 4 16gb, όπως πολλοί άλλοι φίλοι εδώ μέχρι πρόσφατα.

Δυστυχώς στην Κύπρο πουλιέται αυτή τη στιγμή γύρω στα 895Ε, κάνοντας τη τιμή απαγορευτική. Μάλιστα, μέχρι πριν καμιά βδομάδα το πουλούσαν 1.175Ε!!

Η ερώτηση μου:
Μπορείτε να μου εισηγηθείτε e-καταστήματα στην Ελλάδα (ή και στο εξωτερικό), που να έχουν σε απόθεμα άμεσα το iPhone 4 16gb (σε λογικές τιμές πάντα) και να το στέλλουν στη Κύπρο;;

Επίσης, νομίζετε καλύτερα να περιμένω μετά τις 30 Σεπτεμβρίου να αγοράσω το iPhone 4, ή δέν θα υπάρξουν σημαντικές αλλαγές μετά απο αυτή την ημερομηνία. Ο Steve Jobs είχε δεσμευτεί να διορθώσει το θέμα της εξωτερικής αντένας μέχρι τότε...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας!

Λουκάς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giannos9

giannos9

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 22:52

φιλε ειμαι απο κύπρο . η τιμή των 895 ειναι στο stephani που λες :lol: ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ::) !!

#3   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/09/2010 - 23:05

Ρε παιδιά , μου φαίνεται εξωφρενική η τιμή! Να ρωτήσω πόσο μισθό παίρνετε εκεί? (μέσο όρο)
Φαντάζομαι για να το πουλάτε 1000 ευρώ το iPhone θα παίρνετε κάνα 1500-2000 το μήνα!! :P

#4   Louk123

Louk123

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2010 - 23:20

Ρε παιδιά , μου φαίνεται εξωφρενική η τιμή! Να ρωτήσω πόσο μισθό παίρνετε εκεί? (μέσο όρο)
Φαντάζομαι για να το πουλάτε 1000 ευρώ το iPhone θα παίρνετε κάνα 1500-2000 το μήνα!! :P


Φίλε, ο μέσος μισθός πρέπει να είναι γύρω στα 1500Ε. Είναι όμως ανεξάρτητος. Απλά δέν υπάρχει ο απαραίτητος ανταγωνισμός, και κάνουν ότι θέλουν....

Το iPad 16gb το πουλάνε 650Ε, παρόλο που μπορείς να το πάρεις 500Ε απο Αγγλία.

Γενικά, σε συγκεκριμένα προ.ι.οντα οι τιμές είναι χάλια. Αλλάζουν όμως τα πράγματα, ο κόσμος έχει ξυπνήσει και το ψάχνει στο εξωτερικό πλέον, πρίν αγοράσει.

Στο θέμα μας όμως; Έχετε κάποιες εισηγήσεις;

#5   avac

avac

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/09/2010 - 09:18

http://www.skroutz.gr/ μπες εδω και δες για τιμες τωρα για διαθεσιμοτητα δεν γνωριζω.. παρε τηλεφωνο η στειλε μαιλ να μαθεις..

#6   GadgetMaciac

GadgetMaciac

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2010 - 09:18

Ο Steve Jobs είχε δεσμευτεί να διορθώσει το θέμα της εξωτερικής αντένας μέχρι τότε...

Φυσικα και δεν εχει εγγυηθει κατι τετοιο. Μη λεμε οτι θελουμε. Το death grip υπηρχε, υπαρχει και θα υπαρχει σε αρκετα κινητα.

#7   Louk123

Louk123

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 22:26

http://www.skroutz.gr/ μπες εδω και δες για τιμες τωρα για διαθεσιμοτητα δεν γνωριζω.. παρε τηλεφωνο η στειλε μαιλ να μαθεις..

Καλησπέρα παιδιά,

Χρησιμοποίησα τη σελίδα και έστειλα email στις 2-3 πιο φτηνές εταιρειες. 1 μου απάντησε και μου είπε ότι δέν το στέλλουν εκτός Ελλάδας, οι άλλες ακόμα περιμένω.

Ένας φίλος χρησιμοποίησε το play247.gr για να αγοράσει το Samsung Galaxy S του, και ειναι ευχαριστημένος. Δυστυχώς το iPhone 4 κοστίζει κοντά στα 700€ εκει, σύν 20€ παράδοση...

Άν ξέρετε, υπάρχει σε στοκ στο Γερμανό/Κοσμοτέ κτλ; Μια φίλη θα είναι Θεσσαλονίκη μέχρι τη Πέμπτη. Μπορεί απλά να πάει σε ενα κατάστημα και να το πάρει, ή παραγγέλεις και περιμένεις να σου το φέρουν;

Ευχαριστώ..

#8   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2010 - 22:39

στην Θεσσαλονικη θα πρεπει να ψαξει door to door για να μπορεσει να βρει ετοιμοπαραδοτη συσκευη.. ας κοιταξει σε oteshops.. εκει θα ειναι πιο τυχερη.. :)

#9   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/09/2010 - 02:32

Δεν θα έπρεπε να παραπονιέστε εκεί στην Κύπρο μου φαίνεται

Εδώ ο μέσος μισθός είναι 1000 και κάτι ευρώ και το τηλέφωνο κάνει 670-780 και εκεί είναι 1800 και η τιμή του τηλεφώνου 895€.

Δηλαδή παίρνετε περίπου 500-600€ πάνω μηνιαίως και το τηλέφωνο σας κοστίζει περίπου 150€ πάνω ανάλογα το μοντέλο. Άρα είστε σε καλύτερη μοίρα από εμάς. B) :lol:

Νομίζω πάντως ότι η καλύτερη λύση είναι να ζητήσετε από κάποιον γνωστό σας που μένει Ελλάδα να σας το στείλει. Τόσα παιδιά από την Κύπρο σπουδάζουν εδώ όλο και κάποιον γνωστό θα έχετε που θα σπουδάζει ή θα μένει μόνιμα Ελλάδα

#10   Giwrgoss

Giwrgoss

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2010 - 23:40

κι εγώ από Κύπρο. Προς απογοήτευσή μου είδα και το eshop το οποιο είναι η όαση στην έρημο της Κύπρου (σε ότι αφορά την τεχνολογία, αφού η κατάσταση με τις τιμές είναι τραγική) να το πουλά στα 900 Ε.
Αν έχεις φίλο σε Αγγλία ή στη μητέρα Ελλάδα, πες του να σου το αγοράσει και να σου το στείλει (unlocked εννοείται). Αλλιώς, κόψε εισιτήριο για Αθήνα και πήγαινε να οτ πάρεις. Ακόμα και αυτό συμφέρει!!!!

#11   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 15/09/2010 - 02:03

Άσχετα σχόλια διαγράφηκαν.


Επί του θέματος τώρα..

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#12   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 11:28

Η τιμή του iphone 4 16GB απο το play247.gr μαζί με την αποστολή στην Κύπρο σου βγαίνει κάτι παραπάνω απο 700 ευρό. Δηλαδή 45 ευρό πάνω απο όσο πωλείται στην Ελλάδα. Εφόσον ψάχνεις για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, σημαίνει ότι ξέρεις τις τιμές που παίζουν οπόταν 45 ευρό πάνω δεν νομίζω να είναι απαγορευτικό ποσο. Επίσεις το λογικό είναι ότι πρόκειται και για factory unlocked συσκευές.

#13   Louk123

Louk123

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2010 - 22:22

Καλησπέρα και πάλι.

Δοκίμασε Αθήνα και Ηράκλειο το Σαβ/κο άλλος φίλος, στο Γερμανό δέν υπάρχει ούτε για δείγμα.

Η άλλη επιλογή είναι να μου το φέρει ένας συνάδελφος που θα ταξιδέψει Αμερική αρχές του επόμενου μήνα. Κόστος 475€. Φυσικά θα είναι locked στην AT&T, αλλά θα του περάσω την 4.1 και θα το κάνω jailbreak.

Εκτός κι αν δέν αντέξω και το παραγγείλω απο play247.gr. Ήδη τους έχω στείλει email, να βεβαιωθώ ότι υπάρχει σε απόθεμα! :rolleyes:

Κρίμα που χρειάζεται να μπούμε σε όλες αυτές τις διαδικασίες, για ένα κινητό....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες