Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 & bluetooth handsfree


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   newoldbei52

newoldbei52

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:none

Δημοσίευση 12/09/2010 - 21:07

Εχω το iphone 4 32 εδω και 2 εβδομεδες και ματαια προσπαθώ να το ζευγοποιήσω με το nokia BH215 handsfree, το οποίο λειτουργούσε αψογα με το προηγούμενο iphone 3gs 32 που είχα. Ελπιζα οτι με την 4.1 εκδοση το προβλημα θα λυνονταν αλλα ματαια.. Ξερει κανείς αν υπάρχει συμβατο bluetooth handsfree για iphone 4;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/09/2010 - 21:35

Μηπως δεν εχεις βαλει το bluetooth σε pairing mode? Εγω εχω ενα plantronics 975 και δεν εχω κανενα προβλημα.Δοκιμασε να κανεις τα παρακατω (αν δεν τα εχεις κανει)

Εχε ανοιχτο το τηλ κ κλειστο το μπλε δοντι
πατησε το power key για 5 δλ μεχρι το πρασσινο λαμπακι να αναβοσβησει γρηγορα
ανοιξε το blurtooth στο κινητο.

#3   newoldbei52

newoldbei52

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:none

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:56

Το εχω κανει επανειλημενα, αλλα τιποτε. Το πρασινο λαμπάκι του NOKIA ΒΗ215 αναβοσβύνει γρηγορα (pairing mode) αλλα μεχρι καποιο χρόνο 4-5 min και μετα σβύνει. Στο χρονο αυτό το μηνυμα στο iphone ειναι "Το Νοκια ΒΗ215 δεν εχει ζευγοποιηθεί". Δεν ξερω τι αλλο να κάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: newoldbei52, 15/09/2010 - 20:57


#4   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:05

εμενα παλι ενα που εχω και δουλευε αψογα με το 3g τωρα ενω μια χαρα συμφωνει με το 4 οταν μιλαω με ακουνε απο το πιγαδι...τι να πω...

#5   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:10

φιλε μου καποιο λαθος πρεπει να κανεις στην διαδικασια ζευγοποιησης μαλλον σε καποια λεπτομερεια που πιθανον να σου ξεφευγει

ανοιξε το hands free σου να κανει αναζητηση
πηγαινε μετα στο τηλεφωνο ρυθμισεις - bluetooth - ανοιξε το
και οταν σου δειξη την συσκευη πατα το μπλε βελακι η απανω στο ονομα της συσκευης σου
ενα απο τα δυο θα σου ανοιξη το διαλογο για να βαλεις τον κωδικο ζευγοποιησης της συσκευης σου

αν δεν φταιει η διαδικασια κοιτα μηπως εχεις ενωση την συσκευη με ολες τις συσκευες που μπορει να ενωθει ( συνηθως εχουν καποιο νουμερο συσκευων που δεχονται ταυτοχρονα) και πρεπει να διαγραψεις καποια απο την μνημη του hands free για να μπορει να ενωθει με το iphone σου

#6   newoldbei52

newoldbei52

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:none

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:10

Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ !! ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Μου ήρθε απλα η ιδεα να πατησω στη οθόνη πανω εκει που εγραφε το μηνυμα " το ΝΟΚΙΑ ΒΗ215 δεν έχει ζευγοποιηθεί " και ω του θαυματος ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ. Ευχαριστώ τους φιλους για την ενθάρρυνσή τους.

#7   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:14

εμενα παλι ενα που εχω και δουλευε αψογα με το 3g τωρα ενω μια χαρα συμφωνει με το 4 οταν μιλαω με ακουνε απο το πιγαδι...τι να πω...

δοκιμασε με ενωμενο το hands free και κατα την διαρκεια μιας κλησης να πατησεις το κουμπι που ανεβαζει τον ηχο θα σου δειξη στην οθονη το επιπεδο εντασης του bluetooth ανεβασε το μεχρι το τελος οπως θα ανεβαζες την ενταση της φωνης και κοιτα αν εφτιαξε και ανεβηκε στην επιφανεια του πηγαδιου

#8   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:16

δοκιμασε με ενωμενο το hands free και κατα την διαρκεια μιας κλησης να πατησεις το κουμπι που ανεβαζει τον ηχο θα σου δειξη στην οθονη το επιπεδο εντασης του bluetooth ανεβασε το μεχρι το τελος οπως θα ανεβαζες την ενταση της φωνης και κοιτα αν εφτιαξε και ανεβηκε στην επιφανεια του πηγαδιου

oxi ρε συ δεν μιλας με ασχετο ...ειπαμε το ειχα 1 χρονο με το 3g τα ξερω αυτα που λες..οχι δεν ειναι αυτο...εγω τους ακουω τελεια εντομεταξυ εκεινοι οχι..τι να πω τωρα πρεπει να παρω αλλο να το δοκιμασω....ή αμα βγει το jaibrake της 4.1 να την βαλω και να δω και με εκεινη. τωρα το εχω με την μαμα 4.0.2

#9   ggian

ggian

    iPH Enthousiast

  • 532 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:ggiann

Δημοσίευση 15/09/2010 - 21:20

καλα ρε χαρη μην βαρας δεν σε ειπε κανενας ασχετο αλλα καμμια φορα καποια λεπτομερεια μας ξεφευγει :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες