Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τις φωτογραφίες


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:26

πω ρε γαμωτο δε το πιστευω...

Προχτες πηρα το iphone και πριν λιγο το ανακαλυψα...δεν εχω καμμια φωτο μεσα...Πριν κανα 3ωρο το ανακαλυψα οταν πηγα να βγαλω την πρωτη φωτο..Μου περναει κανονικα φωτο απ το pc και τις αποθηκευει..Αλλα δεν αποθηκευει τιποτα απο την καμερα ουτε στο camera roll..ακομα και οταν τραβαω φωτο μου την εμφανιζει ως κενη στο μενου της καμερας..Και μολις βγω απ την camera εξαφανιζεται..

Please παιδια πειτε καμμια ιδεα γιατι θα φλιπαρω. Εχω κανει jailbreak και εχω την εκδοση 2.2.1 με περασμενο το mipatch...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:31

2πλο post.. νομίζω ότι δεν επιτρέπεται.. έχεις ανοίξει θέμα για αυτό το πρόβλημα..

http://www.iphonehel...1.html#msg36571

#3   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:35

Λαθος φιλε..Το αλλο ειναι αλλο θεμα..Στη πορεια το ανακαλυψα και το εκανα καινουργιο θεμα για να μπορεσω να παρω απαντησεις για το προβλημα μου..Αν διαβασεις τους τιτλους θα καταλαβεις...Αλλα θα προτιμουσα να ελεγες τη γνωμη σου για το θεμα και οχι να μου κανεις παρατηρηση..

#4   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:37

Βασικά δεν σου έκανα παρατήριση για όπως το πέρνεις, φιλικά αδερφέ.. μην τσιμπιέσαι..

Απλά επειδή στο παρελθόν μου την είχαν πει για κάτι περίπου παρόμοιο και πέρασα από το thread σου στο είπα.. relax.. i don't bite, so you don't bite

:D

#5   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:41

δε τσιμπιεμαι απλα εχω τρελαθει και περιμενω να ακουσω γνωμες..ισως ειναι λαθος μου που το ξανααναφερω αλλα εσκασα 500 ευρω και απ οτι βλεπω η καμερα δε την παλευει..μαλλον θα παω για restore και αν δε δουλευει παλι θα χρησιμοποιησω εγγυηση..Αλλα περιμενω να ακουσω καμμια γνωμη για το τι να κανω συμφωνα με τους παλιους και μηπως το εχει περασει αυτο καποιος..

#6   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:44

Βασικά νομίζω ότι κάπου κολλάς στην χρήση και παιδεύεσαι, πάντως σιγά σιγά αδερφέ θα μπεις στην νοοτροπία του, μην το πέρνεις με κακό μάτι με την μία.. σε βλέπω στραβομένο με π.χ. τα λεφτά κλπ..

Θέλει λίγο υπομονή, δεν μαθαίνουμε κολύμπι με την πρώτη βουτιά..!! Μετά θα δεις κάτι μακροβούτια στον μαγικό κόσμο του iPhone! :D :P :)

#7   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:47

οχι οχι μη το βλεπεις ετσι ξερω γιατι πηρα το iphone και εμαθα αρκετα εδω μεσα αλλα δεν εχω ξαναακουσει αυτο το προβλημα και σιγουρα δε το περιμενεις να μην αποθηκευονται οι φωτο της καμερας σε καινουργιο τηλεφωνο..Απλα αντιμετωπιζω προβλημα σε ενα απλο σχετικα θεμα απ οτι καταλαβαινω..

#8   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 24/05/2009 - 20:55

Quote

πω  ρε γαμωτο δε το πιστευω...Προχτες πηρα το iphone και πριν λιγο το ανακαλυψα...δεν εχω καμμια φωτο μεσα...Πριν κανα 3ωρο το ανακαλυψα οταν πηγα να βγαλω την πρωτη φωτο..Μου περναει κανονικα φωτο απ το pc και τις αποθηκευει..Αλλα δεν αποθηκευει τιποτα απο την καμερα ουτε στο camera roll..ακομα και οταν τραβαω φωτο μου την εμφανιζει ως κενη στο μενου της καμερας..Και μολις βγω απ την camera εξαφανιζεται..Please παιδια πειτε καμμια ιδεα γιατι θα φλιπαρω με τη μαλακια..Εχω κανει jailbreak και εχω την εκδοση 2.2.1 με περασμενο το mipatch...
αφου πηγες να βγαλεις την πρωτη σου φωτο πως περιμενες να εχεις φωτο μεσα??

#9   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 21:00

Πηγα να βγαλω τη πρωτη φωτο μου με την καμερα αλλα δε την εμφανιζε και γενικα τις φωτο της καμερας μου τις δειχνει κενες και δε μου τις εμφανιζει στο αλμπουμ καθολου..περασα καποιες φωτο απ το pc μεσω itunes και τις εμφανιζε κανονικα..
Οι φωτο της καμερας ειναι το προβλημα...
Βλακεια εγραψα εγω στη πρωτη σειρα σορρυ...

#10   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 24/05/2009 - 21:05

κανε αυτο.κατεβασε μια αλλη camera απο το appstore να βγαλεις φωτο ,τοσες υπαρχουν.κ κοιτα αν αποθηκευει

#11   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/05/2009 - 21:16

Δοκίμασε fix user dir permissions μέσω του προγράμματος SBsettings ή BossPrefs.

Επίσης, με κάποιον browser μπες στον φάκελο της κάμερας να δεις αν είναι εκεί οι φωτογραφίες

#12   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 21:48

Και με ενα απλο Fix User Dir Permissions θα στρωσε φιλε sepsisι.Αν γινοταν και ενα Search δε θα εβλαπτε...Ετσι Kakadi;;

#13   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 22:13

ναι μονο που εκανα search και καπου το ειδα αυτο που λεει ο sepsis αλλα ηταν για αλλο λογο..μην εχοντας wifi ομως σπιτι θα το δοκιμασω αυριο και αν γινει οκ θα το γραψω εδω μεσα για να κλεισει..

#14   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 22:43

Δεν χρειαζεται WiFi το Fix User Dir Permissions... εκτος και αν θελεις να κατεβασεις το SBSettings.

#15   Kakadi

Kakadi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/05/2009 - 23:00

ναι το SBsettings θελω να κατεβασω απο cydia..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες