Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhoneHellas MEGA Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:10

το ένα 4σαράκι το έχω κλείσει εγώ οποτε μένει άλλο ένα για να δούμε ποιος θα το πάρει :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:15

ε καλα τωρα και συ... κανεις οτι δεν καταλαβαιενις.

Μαλλον το παλικαρι ειναι απο ανταγωνιστικη εταιρεια της focus η ανταγωνιστικο site του iphonehellas και θα μας σπασει τα ουμπαλα με τις θεωριες συνμωσιας για οσο καιρο κρατησει ο διαγωνσιμος. Παμε στοιχημα?


Ψυχραιμία παιδιάααα! Έχει και τα δίκια τουυυυ!!!! Δεν είμαστε εναντίον της προσπάθειας βελτίωσης του iPhoneHellas, κανείς εδώ μέσα! Να γίνει καλύτερο, ναι!

Αλλά, τελικά δεν ήταν διαγωνισμός... Δεν διαγωνιστίκαμε σε κάτι, οι ερωτήσεις δεν ήταν γνώσεων σωστού/λάθους... Όμως, από τις ερωτήσεις-απαντήσεις θα βγει ένα καλύτερο iPhoneHellas! (κέρδος για το site, αλλά και για εμάς, κατά το αμερικάνικο πρότυπο win-win situation).

Το eGalaxy κερδίζει διαφήμιση, και αντί να καταβάλει ένα ποσό για την προβολή, το μετατρέπει σε είδος που προσφέρεται για τους συμμετέχοντες στη δημοσκόπιση ως αντάλλαγμα (έτσι, το iphonehellas προκαλεί περισσότερους από εμάς να συμμετάσχουμε, πάλι κατά το αμερικάνικο πρότυπο win-win).

Η διαφιμιστική, όμως, τι ρόλο παίζει; Έστησε ένα σύστημα για την αξιολόγηση του iPhoneHellas, και πληρώθηκε γι' αυτό, αλλά, εδώ είναι το μυστικό το οποίο προβληματίζει όλους μας, τα στοιχεία μας πώς θα τα αξιοποιήσει; Γιατί οικειοθελώς τα δώσαμε για να συμμετέχουμε σε διαγωνισμό, όμως, πώς θα ζητήσουμε εξαίρεση των στοιχείων μας από τυχόν μελλοντικές διαφιμιστικές καμπάνιες; Και αν ζητηθεί η εξαίρεση, αυτό συνεπάγεται διαγραφή από τον διαγωνισμό της συμμετοχής μας; Γιατί; Αν τα διαγράψουν, πώς εξασφαλίζεται ότι ο "Χ" υπάλληλος μπορεί καταλάθος να συμπεριλάβει τα στοιχεία μας σε μια άλλη προωθητική ενέργεια;

Τέλος πάντων, καλή τη πίστη δεν θα υπάρχει πρόβλημα! Μην ανησυχείτε!

Τώρα, αν ανησυχείτε, πολύ καλή δουλειά από τον φίλο Researcher, που αν και φοιτητής έχει τα μάτια του 14! Εδώ για διαγραφή από τα contact/mailing lists της εταιρείας...

#138   viperlesgr

viperlesgr

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:viperlesgr

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:17

Δεν πιστευω τα 4αράκια να είναι locked ;;;;; :P . Πλάκα κάνω of course . Ωραία κίνηση απο τους διοργανωτές . Μπράβο σας . Άντε καλή επιτυχία σε όλους μας . !!! ::) ::)

#139   avpap

avpap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aλάνες πριν πολλά χρόνια.

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:19

Και 'γω που νόμιζα πως το "Ερχεται... σε λίγες ώρες!!!" είχε να κάνει με το jailbrake και με πήρε ο ύπνος μπροστά στην οθόνη του PC!
Πάντως καλή η προσπάθεια και αξιέπαινη. Πάντα τέτοια.

#140   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:26

Διάβασε κανένας στο τέλος πριν συμφωνήσει ή απλά πατήσατε το κουμπί έτσι?
Ότι να ναι λέει.

#141   zachaoulis

zachaoulis

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:zachaoulis

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:26

συγχαρητηρια για τον διαγωνισμο , πολυ καλη ιδεα.καλη μας επιτυχια!

#142   kwnstas

kwnstas

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Twitter:@kwnstas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad+3G
  • GameCenter:kwnstas

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:27

Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σας
Καλή τύχη σε όλους!

#143   GeroStef

GeroStef

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:31

Κάτι OFF TOPIC...

Παιδιά να ζητήσω κάτι τελείως άσχετο; Θα ήθελα τη λίστα με τα τεχνολογικά sites/blogs που είχε μέσα και η έρευνα. Πολλά δεν τα ήξερα και θα ήθελα να τους ρίξω μια ματιά. Έκανα ένα print screen αλλά έκανα κάτι άλλο μετά και το έχασα.!!! :rolleyes:

#144   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:42

καλη Επιτυχια σε ολους

Τελευταία επεξεργασία από: spl, 20/09/2010 - 16:43


#145   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:44

Ψυχραιμία παιδιάααα! Έχει και τα δίκια τουυυυ!!!! Δεν είμαστε εναντίον της προσπάθειας βελτίωσης του iPhoneHellas, κανείς εδώ μέσα! Να γίνει καλύτερο, ναι!

Αλλά, τελικά δεν ήταν διαγωνισμός... Δεν διαγωνιστίκαμε σε κάτι, οι ερωτήσεις δεν ήταν γνώσεων σωστού/λάθους... Όμως, από τις ερωτήσεις-απαντήσεις θα βγει ένα καλύτερο iPhoneHellas! (κέρδος για το site, αλλά και για εμάς, κατά το αμερικάνικο πρότυπο win-win situation).

Το eGalaxy κερδίζει διαφήμιση, και αντί να καταβάλει ένα ποσό για την προβολή, το μετατρέπει σε είδος που προσφέρεται για τους συμμετέχοντες στη δημοσκόπιση ως αντάλλαγμα (έτσι, το iphonehellas προκαλεί περισσότερους από εμάς να συμμετάσχουμε, πάλι κατά το αμερικάνικο πρότυπο win-win).

Η διαφιμιστική, όμως, τι ρόλο παίζει; Έστησε ένα σύστημα για την αξιολόγηση του iPhoneHellas, και πληρώθηκε γι' αυτό, αλλά, εδώ είναι το μυστικό το οποίο προβληματίζει όλους μας, τα στοιχεία μας πώς θα τα αξιοποιήσει; Γιατί οικειοθελώς τα δώσαμε για να συμμετέχουμε σε διαγωνισμό, όμως, πώς θα ζητήσουμε εξαίρεση των στοιχείων μας από τυχόν μελλοντικές διαφιμιστικές καμπάνιες; Και αν ζητηθεί η εξαίρεση, αυτό συνεπάγεται διαγραφή από τον διαγωνισμό της συμμετοχής μας; Γιατί; Αν τα διαγράψουν, πώς εξασφαλίζεται ότι ο "Χ" υπάλληλος μπορεί καταλάθος να συμπεριλάβει τα στοιχεία μας σε μια άλλη προωθητική ενέργεια;

Τέλος πάντων, καλή τη πίστη δεν θα υπάρχει πρόβλημα! Μην ανησυχείτε!

Τώρα, αν ανησυχείτε, πολύ καλή δουλειά από τον φίλο Researcher, που αν και φοιτητής έχει τα μάτια του 14! Εδώ για διαγραφή από τα contact/mailing lists της εταιρείας...


Φίλε μου, δε θα ζητήσω ευχαριστώ για την "πολύ καλή δουλειά" που μου προσάπτεις, αλλά για το γεγονός πως επεκτάθηκες περισσότερο σε αυτά ακριβώς που σκέφτομαι και εγώ για τον διαγωνισμό. Καλό είναι να μη βλέπουμε τα πράγματα μονόπλευρα. Δυστυχώς, ηθελημένα ή αθέλητα πολλά σημαντικά επισκιάστηκαν. Ήδη σε μερικά φόρα (από τους ιστότοπους που υπάρχουν και μέσα στο ερωτηματολόγιο) το χαρακτηρίζουν ως δυσφήμιση (με το δίκιο στα μέλη) της εταιρείας.

Εμένα με νοιάζει να βγούμε κερδισμένοι πραγματικά εμείς και όχι κάποιοι άλλοι!

Η απάντηση από το iPhoneHellas.gr του αιτήματός μου ήταν άμεση!:

Το αίτημα σας για διαγραφή των στοιχείων σας έχει προωθηθεί στην διοργανώτρια εταιρεία.

Σας ευχαριστούμε
-> βέβαια η βλακεία είναι πως αν τύχει και γίνει μελλοντικά ενόχληση (δεδομένου πως ακόμη η εταιρεία δε μου έχει απαντήσει για το τι έχει πράξει τελικά) θα την πληρώσει και ο μεσάζων iPhoneHellas.gr/

Τέλος, όλες οι παράμετροι που αναφέρεις είναι πολύ σωστές και δεν έχουν διελευκανθεί ούτε στους όρους συμμετοχής, πράγμα που δείχνει το "τσαπατσούλικο" ας μου επιτραπεί η έκφραση της διοργανώτριας εταιρείας.

Το ευτυχές είναι πως πλέον δεν τρώμε κουτόχορτο όπως παλαιότερα και κυρίως δε μας εκμεταλλεύονται εν αγνοία μας!

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 20/09/2010 - 16:46


#146   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 16:57

Εγω παιδες τα στοιχεια μου ετσι φορα παρτιδα δεν τα δινω.Απαντησα στο ερωτηματολογιο αλλα μεχρι εκει.

#147   taicom

taicom

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:taicom

Δημοσίευση 20/09/2010 - 17:11

Παιδια μην χολοσκατε ας βαζατε ενα τηλ κουκουρουκου και το σωστο σας e-mail και δεν θα σας ενοχλησει ποτε κανενας στο τηλ. :lol:
Στην τελικη αρκετοι απο εμας εχουμε καποιο νουμερο 'σαβουρα' που τρωει ολα τα spam. ::)

#148   kominis

kominis

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2010 - 17:26

iphonehellas και ξερο ψωμι............
συγχαρητηρια στην ομαδα αυτη...
καλη τυχη σε ολους...

#149   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/09/2010 - 17:48

Το έκανα κι εγώ.
Ελπίζω να κερδίσω κάτι.
Καλή επιτυχία!

#150   c0stantin0s

c0stantin0s

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Twitter:@c0stantin0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:c0stantin0s

Δημοσίευση 20/09/2010 - 17:54

Ante kai kali mas epityxia 8)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες