Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhoneHellas MEGA Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 09:23

Εγώ πάλι προσωπικά πιστεύω ότι το έχεις παρακάνει. Εξήγησες μας τι ακριβώς "γίνεται" γιατί αδυνατώ να καταλάβω τη συνωμοσία...

Περίμεναν δηλαδή όλοι το διαγωνισμό του iPhoneHellas για να φακελωθούν?


Δεν είπα πως κάτι έγινε, είπα πως κάποια ΔΕΝ έγιναν και αυτό είναι μία ενημέρωση, όπως οφείλατε, για τη καταγραφή των στοιχείων από τη διαφημιστική που συμμετέχει, εφόσον το iphonehellas έχει δηλώσει πολλάκις, πως σέβεται τους αναγνώστες του.

Που είναι ο σεβασμός και η προστασία για αυτούς που δεν είναι τόσο έμπειροι όπως κάποιοι μεγαλύτεροι από εμάς και δε διαβάζουν τους όρους συμμετοχής ποτέ και το μόνο που πρόσεξαν ήταμ το τεράστιο logo του mega διαγωνισμού.

Όποιος δε με καταλαβαίνει σημαίνει πως παίρνει αψήφιστα την προστασία που ήθελα να έχει υπάρξει για συγκεκριμένη ομάδα εδώ μέσα. Ας μη κρυβόμαστε πίσσω από το δάχτυλό μας: ενώ έγινε αναφορά για τη συμμετοχή αυτού του καταστήματος που πουλά boat navigators ως χορηγού των δώρων, δεν έγινε το ίδιο για την εμπλοκή της ANDSTAT. Τυχαίο; Ο νοών...

Υγ: να ξαναγράψω πως εγώ και συμμετείχα στο διαγωνισμό και ευχαρίστησα αφού όμως γνώριζα από πριν πως μπορώ μετά τη συμπλήρωση να σβήσω τα στοιχεία μου από την εταιρεία. Έγραψα 2 ποστ παραπάνω εξηγώντας τον τρόπο για να γίνει αυτό γιατί υπήρξε γενικευμευμένη δυσαρέστηση.

Και τώρα μπορούν παπαγαλάκια-βαλμένα ή γλυφτράκια να πουν ακόμη μία φορά: ας διάβαζαν τους όρους, τόσο φακέλωμα έχουν πάθει στη ζωή τους, ας πρόσεχαν κλπ, κλπ.....

Από τέτοια αντιμετώπιση των μελών μιας κοινωνίας (ακόμη και ηλεκτρονικής) φαίνεται ο σεβασμός μας και ο πολιτισμός μας. Για 1 τηλέφωνο...

Καλή συνέχεια, όπως στρώσεις θα κοιμηθείς!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/09/2010 - 09:29

mikexs, καλά κάνεις και επεμβένεις, αλλά θα ήταν σωστό και φρόνιμο με όλο αυτό τον σαματά να κάνει μια πιο επίσημη ανακοίνωση το iPhoneHellas για να καθησυχάσει τα πλήθη. Νομίζω ότι έχουν καταλάβει οι υπεύθυνοι του site ότι στην προσπάθειά τους να γίνουν καλύτεροι, παρέλειψαν ένα σημαντικό κομμάτι, αυτό των προσωπικών δεδομένων, και είμαι σίγουρος ότι ήδη το συζητούν με τη διοργανώτρια διαφημιστική εταιρεία για να αλλάξει. Δύσκολο, εύκολο, θα δούμε...

Δεν υπάρχει συνωμοσία, ένα κενό ασφαλείας όσον αφορά τη διαχείριση στα προσωπικά δεδομένα υπάρχει, το οποίο θα λυθεί!


Δεν ηταν ανακοινωση το δικο μου σχολιο, αλλα προσωπικη εκτιμηση της καταστασης. Δυστυχως οσο και αν αποφευγω να δινω τα στοιχεια μου, δεχομαι συχνα πυκνα τηλεφωνηματα απο τον οποιονδηποτε μπορεις να φανταστεις για ερευνες, προωθηση προιοντων κτλ. Δυστυχως δεν μπορεις να το αποφυγεις. Εχουμε φακελωθει. Το αν θα δωσεις και μια φορα επιπλεον τα στοιχεια σου, δεν νομιζω να αλλαξει κατι... Σε γνωριζουν ηδη... Οσο για τα "απροστατευτα" παιδακια νομιζω γινεστε υπερβολικοι.

Επισης δεν υπαρχει κανενα κενο ασφαλειας. Αλλο κενο ασφαλειας και αλλο επιλεγω να δωσω τα στοιχεια μου.

Το αν θα κανουν κατι οι διαχειριστες του φορουμ για το συγκεκριμενο θεμα, ειναι δικο τους θεμα.

#213   UsualSuspect

UsualSuspect

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:billavg

Δημοσίευση 21/09/2010 - 09:31

Και τώρα μπορούν παπαγαλάκια-βαλμένα ή γλυφτράκια να πουν ακόμη μία φορά: ας διάβαζαν τους όρους, τόσο φακέλωμα έχουν πάθει στη ζωή τους, ας πρόσεχαν κλπ, κλπ.....


χαχαχαχα δε ξέρω γιατί έχεις τέτοιο υφάκι στα ποστ σου αλλα δεν θα το ψάξω περισσότερο.μοιάζεις σα να έχεις μια μίγα και να μυγιάζεσαι μονος σου. δε θέλω να κουράσω κι εγώ με την σειρά μου απλά ήθελα να εκφράσω την αντίθετη άποψη μου. καλημέρα

#214   alfaromeo156

alfaromeo156

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 10:13

ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε καθε topic που θα ανοιγεται πρεπει να υπαρχει οπωσδηποτε απο μια αντιπαραθεση και απο μια λογομαχια.σιγουρο ειναι αφου ειμαστε μελοι σε μια κοινοτητα να υπαρχουν διαφορετικες αποψεις οι οποιες ομως ολες ειναι σεβαστες.δεν υπαρχει λογος ομως να εκφραζομαστε ασχημα και με τροπο που να προσβαλουμε τον αλλον.το να μην δωσω τα στοιχεια μου ειναι σεβαστο οπως σεβαστο ειναι και να θελω να τα δωσω.αλλα δεν υπαρχει λογος να υπαρχει ολοκληρη σελιδα με αντιπαραθεσεις.αν κανω λαθος διορθωστε με

#215   blu

blu

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 10:13

εγω εδψσα τα στοιχεια μου δε με πειραξε αυτο ... αμα ειναι να κερδισω iphone 4 ουτως η αλλως παιρνει ενα καρο κοσμος απο εταιρειες



επρεπε να δωσω ομως το κινητο ?

εδωσα το σταθερο
ας μου πει καποιος mod αν ειναι εγκυρη η συμμετοχη ...

#216   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 21/09/2010 - 10:33

Βρε τι καταστροφή έπαθε ο κόσμος και η κοινωνία......

(Εγώ παρόλο το φακέλωμα, γιατί δεν δέχομαι κανένα τηλεφώνημα και κανένα sms παρά μόνο από την τράπεζά μου και μια εταιρία που έχω επιλέξει εγώ κ έχει σχέση με την δουλειά μου??)

#217   11888tuxaio

11888tuxaio

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 13:34

Θέλω να σας πω κάτι που ανακάλυψα.
Τα πρώτα 5 λεπτά που βγήκε η ανακοίνωση συμμετείχαν 11 μέλοι. Άμα προσθέσεις τα γράμματα iphonehellas βγενει 888. το email μου είναι 11888tuxaio@gmail.com τυχαίο !????????? δεν νομίζω χαχαχαχαζαζαχαχαζαχαχαζαχαχαχα

#218   billmavra

billmavra

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 14:07

Συμφωνώ σχεδόν με όλους .... Τρομερός και ίσως και μοναδικός Διαγωνισμος .... Μπράβο παιδιά ....... Δίνεται σε όλους μας μια μεγάλη ευκαιρία ...!!!!

#219   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/09/2010 - 14:37

τα παιδακι καλο θα ηταν να ενημερωνουν τους γονεις τους οταν θελουν να λαβουν μερος σε τετοιου ειδους διαγωνισμους....δεν ευθύνεται κανενας αν το παιδακι κανει οτι του κατεβει....εδω παιρνουν τις βιζες του μπαμπα και κανουν αγορες παιζουν στοιχημα ποκερ και μπενουν
και στα τσοντοσαιτ να ξεχαρμανιασουν....δεν φταίνε τα σαιτ φταίνε οι γονεις που τα αφηνουν να κανουν οτι γουσταρουν....

#220   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 14:52

τα παιδακι καλο θα ηταν να ενημερωνουν τους γονεις τους οταν θελουν να λαβουν μερος σε τετοιου ειδους διαγωνισμους....δεν ευθύνεται κανενας αν το παιδακι κανει οτι του κατεβει....εδω παιρνουν τις βιζες του μπαμπα και κανουν αγορες παιζουν στοιχημα ποκερ και μπενουν
και στα τσοντοσαιτ να ξεχαρμανιασουν....δεν φταίνε τα σαιτ φταίνε οι γονεις που τα αφηνουν να κανουν οτι γουσταρουν....



ετσι... "για ολα φταινε οι γονεις", φαινεται οτι δεν εχεις παιδια... και αυτο που λες για την βιζα (κλπ)ειναι μια μπουρδα (!!!) και ενας "μυθος" ή μια πραγματικοτητα τελοσπαντων που δεν ανταποκρινεται στο συντριπτηκο ποσοστο των οικογενειων. Ποσοι ειναι οι μ@λ@κες που δινουν την καρτα τους και τα pin τους στα 12-14χρονα παιδια τους. Ο Βαρδης ή ο Γλου;
Ενας γονιος δεν μπορει να ειναι ολη την ωρα πανω απο το κεφαλι του παιδιου να προσεχει τι κανει. Εκτος και αν εισαι αραχτος και εισαι ολη μερα σπιτι. Εγω σαν γονιος αναγκαζομαι να βλεπω τα παιδια μου για μια ωρα την ημερα (και δεν ειναι επιλογη μου, πρεπει να δουλεψω)
Ενα παιδι (14-15) δεν ελεγχεται ετσι ευκολα, οπως δεν μπορουσαν να σε ελενξουν και σενα οταν ησουν 15. Το παιδι αν ειναι να κανει κατι θα βρει το τροπο να το κανει και δε πα να χτυπιεσαι εσυ. Ειναι στον χαρακτηρα του και στην ιδιοσυγκρασια του το πως θα πραξει.

Οφειλε το iphonehellas να απαγορευσει (η τουλαχιστον να ενημερωσει για) την συμμετοχη παιδιων κατω των 14 εφοσον η συμμετοχη απαιτουσε αποστολη προσωπικων στοιχειων (κινητο τηλεφωνο)

Αυτα, ολα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες...

#221   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/09/2010 - 14:52

τα παιδακι καλο θα ηταν να ενημερωνουν τους γονεις τους οταν θελουν να λαβουν μερος σε τετοιου ειδους διαγωνισμους....δεν ευθύνεται κανενας αν το παιδακι κανει οτι του κατεβει....εδω παιρνουν τις βιζες του μπαμπα και κανουν αγορες παιζουν στοιχημα ποκερ και μπενουν
και στα τσοντοσαιτ να ξεχαρμανιασουν....δεν φταίνε τα σαιτ φταίνε οι γονεις που τα αφηνουν να κανουν οτι γουσταρουν....


Θα διαφωνήσω.. Πιστεύω οτι οι γονείς δέν πρέπει να στερούν την ελευθερία του παιδιού τους..

Δηλαδή εσύ νομίζεις πως για να μήν καπνίσει το παιδί πρέπει να του δίνεις ακριβώς τα χρήματα (πχ. 5 ευρώ ακριβώς για έναν γύρο και μια coca cola) και να παρακολουθείς τις παρέες του?..

Αυτό που χρειάζεται για να μήν καπνίσει είναι σωστή ανατροφή με σωστά πρότυπα (Ακόμα και αν αυτά τα πρότυπα καπνίζουν) ..

#222   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:02

δεν χρειαζετε να ειστε οι γονεις πανω απο τα παιδια σας....αλλα μπορειτε να τους μιλήσετε για κατι τετοια ωστε να ξερουν που βαδιζουν...
οσo για τις βιζες που ειναι μυθος...μπες στην bwin να δεις ποσα πιτσιρικια ειναι μεσα και κανουν bet....
τεσπα δεν ειμαι αρμοδιος για να σας πω τι θα πειτε στα παιδια σας αλλα νομιζω πως αν κανετε ενα διαλογο για τετοιου ειδους θεματα
τοτε πριν το παιδι παρι μερος στο διαγωνισμο πρωτα θα ζητουσε την γνωμη σας....

#223   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:03

δεν χρειαζετε να ειστε οι γονεις πανω απο τα παιδια σας....αλλα μπορειτε να τους μιλήσετε για κατι τετοια ωστε να ξερουν που βαδιζουν...
οσo για τις βιζες που ειναι μυθος...μπες στην bwin να δεις ποσα πιτσιρικια ειναι μεσα και κανουν bet....
τεσπα δεν ειμαι αρμοδιος για να σας πω τι θα πειτε στα παιδια σας αλλα νομιζω πως αν κανετε ενα διαλογο για τετοιου ειδους θεματα
τοτε πριν το παιδι παρι μερος στο διαγωνισμο πρωτα θα ζητουσε την γνωμη σας....


Χμμ.. Έχεις δίκιο.. Απλά σκέψου οτι αυτό είναι που χρειάζεται, ο διάλογος , η εκπαίδευση του παιδιού ωστε να καταλαβαίνει τους κινδύνους..

#224   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:11

δεν χρειαζετε να ειστε οι γονεις πανω απο τα παιδια σας....αλλα μπορειτε να τους μιλήσετε για κατι τετοια ωστε να ξερουν που βαδιζουν...
οσo για τις βιζες που ειναι μυθος...μπες στην bwin να δεις ποσα πιτσιρικια ειναι μεσα και κανουν bet....
τεσπα δεν ειμαι αρμοδιος για να σας πω τι θα πειτε στα παιδια σας αλλα νομιζω πως αν κανετε ενα διαλογο για τετοιου ειδους θεματα
τοτε πριν το παιδι παρι μερος στο διαγωνισμο πρωτα θα ζητουσε την γνωμη σας....



ναι εγω θα μιλησω για τουσ κινδυνους του internet γιατι ειμαι 36 και ειμαι μεσα στην τεχνολογια, οι υπολοιποι που δεν εχουν ιδεα με το τι εστι computer, internet και τα ρεστα τι θα τους πουν. Και αν ειναι να τους πουν θα ειναι της μορφης: "τερμα το computer δεν το ξαναβλεπεις", απαγορευση δηλαδη. Υπαρχει τρομερο χασμα μεταξυ των περισσοτερων γονεων και των παιδιων σε θεματα internet. Οι πρωτοι δεν γνωριζουν τιποτα, και τα παιδια τα "ξερουν ολα".
Στο παιδι δεν απαγορευεις, προσπαθεις να εισαι οδηγος ομως. Πραγμα πολυ δυσκολο ομως γιατι παντου υπαρχουν παγιδες, δελεαρ, και ελειψη χρονου απο την μερια των γονεων.

Ερωτηση παιδιου: "μπαμπα το iph κανει διαγωνισμο με δωρο 100 ιφονε4, να παρω μερος?"
Απαντηση γονεα: "οχι αμα σου ζητησουν προσωπικα στοιχεια"
Παιδι: "Τι ειναι προσωπικα στοιχεια;"
Μπαμπας: "εεε δεν βαριεσαι, λαβε μερος"

#225   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:14

ναι εγω θα μιλησω για τουσ κινδυνους του internet γιατι ειμαι 36 και ειμαι μεσα στην τεχνολογια, οι υπολοιποι που δεν εχουν ιδεα με το τι εστι computer, internet και τα ρεστα τι θα τους πουν. Και αν ειναι να τους πουν θα ειναι της μορφης: "τερμα το computer δεν το ξαναβλεπεις", απαγορευση δηλαδη. Υπαρχει τρομερο χασμα μεταξυ των περισσοτερων γονεων και των παιδιων σε θεματα internet. Οι πρωτοι δεν γνωριζουν τιποτα, και τα παιδια τα "ξερουν ολα".
Στο παιδι δεν απαγορευεις, προσπαθεις να εισαι οδηγος ομως. Πραγμα πολυ δυσκολο ομως γιατι παντου υπαρχουν παγιδες, δελεαρ, και ελειψη χρονου απο την μερια των γονεων.

Ερωτηση παιδιου: "μπαμπα το iph κανει διαγωνισμο με δωρο 100 ιφονε4, να παρω μερος?"
Απαντηση γονεα: "οχι αμα σου ζητησουν προσωπικα στοιχεια"
Παιδι: "Τι ειναι προσωπικα στοιχεια;"
Μπαμπας: "εεε δεν βαριεσαι, λαβε μερος"

Μήπως το πάμε ΠΑΡΑ πολύ στα άκρα ; Ένα ΠΑΙΔΙ το οποιο δεν γνωρίζει τι είναι προσωπικό - προσωπικά στοιχεια δεν νομίζω πως γνωρίζει για τα iPhone ή για τα sites ή για διαγωνισμούς νομίζω και το πιο μικρό ΠΑΙΔΙ εδώ μέσα έχει στοιχειώδεις γνώσεις από αυτά, μέχρι και στο δημοτικό διδάσκεται, μην λέμε ότι θέλουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες