Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhoneHellas MEGA Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:18

Ερωτηση παιδιου: "μπαμπα το iph κανει διαγωνισμο με δωρο 100 ιφονε4, να παρω μερος?"
Απαντηση γονεα: "οχι αμα σου ζητησουν προσωπικα στοιχεια"
Μπαμπας: "εεε δεν βαριεσαι, λαβε μερος"


Συνήθως είναι έτσι , χωρίς το ε δεν βαριέσαι απλά καλό είναι να μεταφέρουμε τις αξίες και τους βασικούς κινδύνους στο παιδί και πιστεύω άν γίνει σωστή διαπαιδαγώγηση τότε το παιδί θα ξέρει να πάρει την απάντηση στην ερώτηση μόνος του..

Εγώ προσωπικά δέν πιστεύω οτι το να δώσεις τα δεδομένα σου εδώ στο iphone hellas είναι και τίποτα και επίσης μπορείς να τα διαγράψεις (αν δεν κάνω λάθος) μέσω email στους αρμόδιους..

Σκέψου όμως οτι και εσύ ίσως και όσοι έχουν facebook κτλπ δίνεις διάφορες πληροφορίες για τον εαυτό σου , πρακτικά φακελώνεσαι μόνος σου..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 21/09/2010 - 15:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:22

Μήπως το πάμε ΠΑΡΑ πολύ στα άκρα ; Ένα ΠΑΙΔΙ το οποιο δεν γνωρίζει τι είναι προσωπικό - προσωπικά στοιχεια δεν νομίζω πως γνωρίζει για τα iPhone ή για τα sites ή για διαγωνισμούς νομίζω και το πιο μικρό ΠΑΙΔΙ εδώ μέσα έχει στοιχειώδεις γνώσεις από αυτά, μέχρι και στο δημοτικό διδάσκεται, μην λέμε ότι θέλουμε.


μην εισαι και τοσο σιγουρος...

#228   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:25

Πωω, πωωω γλέντια!

Παιδιά, απόψεις πολλές και διάφορες, αλλά μην καταδικάζουμε μια ενέργεια που πήγε να κάνει καλό, και τελικά τώρα την έχουμε βάλει στον τοίχο και την πυροβολούμε!

Έχετε δώσει τελείως διαφορετική διάσταση στο θέμα...

Θεωρώ ότι σύντομα το site θα απαντήσει σε όλα αυτά τα θέματα που έχουμε θέσει. Άλλωστε, μην ξεχνάμε ότι ο αρχικός σκοπός του συγκεκριμένου ιστοχώρου δεν ήταν να μαζέψει δημογραφικά στοιχεία, αλλά να ενημερώνει για τις εξελίξεις γύρω από το gadgetάκι μας... Το συγκεκριμένο πρόβλημα δημιουργήθηκε στην προσπάθεια να γίνει καλύτερος ο ιστοχώρος, με το γνωστό ερωτηματολόγιο, αν και πιστεύω ότι η focus (της οποίας είδα και bannerάκι να προβάλεται προ ολίγου) άφησε λίγο "εκτεθειμένο" το iPhoneHellas (ηθελημένα, ή αθέλητα δεν το εξετάζουμε).

#229   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:28

βλεπω οτι το θεμα σιγα σιγα παει αλλου....εγω προτεινω στο iph απο εδω και περα οποιος θελει να κανει εγγραφη να στελνει πρωτα με mail
μια φωτοτυπια της ταυτοτητας και να μην επιτρεπει στους ανηλικους να κανουν εγγραφη... :P :rolleyes:

#230   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:34

βλεπω οτι το θεμα σιγα σιγα παει αλλου....εγω προτεινω στο iph απο εδω και περα οποιος θελει να κανει εγγραφη να στελνει πρωτα με mail
μια φωτοτυπια της ταυτοτητας και να μην επιτρεπει στους ανηλικους να κανουν εγγραφη... :P :rolleyes:


δεν ζητησε κανεις "αντιδραστικος" κατι τετοιο, το θέμα ειναι η ελλειπης ενημερωση απο το iph προς τους μικρους μας φιλους (και ειναι παρα πολλοι εδω μεσα).
Το θεμα ειναι οτι με δελεαρ να αποκτησεις υστερα απο κληρωση, τa πιο hot gadgets της αγορας, η focus εχει βρεθει με μερικες εκατονταδες τηλεφωνα και λοιπα στοιχεια στην κατοχη της, απο ανθρωπους που ευχαριστως τα εδωσαν, απο αλλους που τελικα ισως δεν ηθελαν να τα δωσουν, και απο παιδια που δεν ρωτησαν τον μπαμπα αν πρεπει να τα δωσουν ή οχι.

#231   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 15:36

βλεπω οτι το θεμα σιγα σιγα παει αλλου....εγω προτεινω στο iph απο εδω και περα οποιος θελει να κανει εγγραφη να στελνει πρωτα με mail
μια φωτοτυπια της ταυτοτητας και να μην επιτρεπει στους ανηλικους να κανουν εγγραφη... :P :rolleyes:


Σε αύτές τις περιπτώσεις, και επειδή πρόκειται για "κλειστή" κοινότητα, θα έπρεπε (πάντα κατά την προσωπική μου άποψη) να γίνουν τα εξής:

  • Στην πρώτη σελίδα να σου λέει ότι για να συμμετάσχεις στο διαγωνισμό, θα πρέπει να δηλωθείς ως μέλος του site. Δεν έχει νόημα να βελτιωθεί ένα site από "εξωσχολικούς" που μπαίνουν μια φορά το χρόνο εδώ μέσα.
  • Έτσι, το site αμέσως θα είχε τα στοιχεία των συμμετεχόντων, και όλοι θα μπορούσαν να διεκδικήσουν τα δώρα.
  • Το site θα εμπλούτιζε τις βάσεις του με περισσότερους χρήστες (νέους).
  • To site Θα είχε τη διαχείριση της βάσης δεδομένων του.
Και τώρα εμείς θα συζητούσαμε για άλλα θέματα, όπως, π.χ. για το επερχόμενο Jailbreak, καμία νέα συσκευή από την Apple, για το πρόβλημα στο λευκό "κόσμημα"-μηλαράκι, κλπ...

Προς γνώση και συμμόρφωση για μελλοντική χρήση όλων μας! Όσο ζω μαθαίνω...

#232   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/09/2010 - 16:00

Συγχαρητήρια!!!!!!

@CaLi@


#233   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/09/2010 - 16:17

Θα διαφωνήσω.. Πιστεύω οτι οι γονείς δέν πρέπει να στερούν την ελευθερία του παιδιού τους..

Δηλαδή εσύ νομίζεις πως για να μήν καπνίσει το παιδί πρέπει να του δίνεις ακριβώς τα χρήματα (πχ. 5 ευρώ ακριβώς για έναν γύρο και μια coca cola) και να παρακολουθείς τις παρέες του?..

Αυτό που χρειάζεται για να μήν καπνίσει είναι σωστή ανατροφή με σωστά πρότυπα (Ακόμα και αν αυτά τα πρότυπα καπνίζουν) ..


Αν και το θεμα εχει βγει πολυ off-topic πρεπει να εκφρασω και εγω την γνωμη μου..

Συμφωνο απολυτα με αυτο που λες, ειμαι 14 χρονων (παω 3η γυμν) και οι γονεις μου μου εχουν απολυτη εμπιστοσυνη για οτι κανω και δεν χρειαζεται να με παρακολουθουν η κατι τετοιο :)

#234   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 21/09/2010 - 16:22

Αν και το θεμα εχει βγει πολυ off-topic πρεπει να εκφρασω και εγω την γνωμη μου..

Συμφωνο απολυτα με αυτο που λες, ειμαι 14 χρονων (παω 3η γυμν) και οι γονεις μου μου εχουν απολυτη εμπιστοσυνη για οτι κανω και δεν χρειαζεται να με παρακολουθουν η κατι τετοιο :)


πηρες μερος στο διαγωνισμο?εγω ειμαι 15 και πηρα ειχε οριο?σου ηρθε καπιο e-mail?εμενα οχι

#235   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2010 - 18:16

Όπα, όπα δηλαδή θα μας έρχονται e-mails με διαφημίσεις; Ούτε εμένα έχει έρθει mail! :( Τι απ' έξω εμείς;

Τελευταία επεξεργασία από: god21, 21/09/2010 - 18:16


#236   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/09/2010 - 18:20

Δεν μου εχει ερθει κανενα email ;)

#237   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 21/09/2010 - 19:06

Εμένα ούτε SMS μου έχει έρθει ούτε τίποτα.
Όσο για το άλλο....
Μα καλά είναι δυνατόν?Να ρωτήσω?
Τι να ρωτήσω?
Αν μου επιτρέπει να κερδίσω ένα δώρο σε μια κλήρωση?
Για αυτό και εγώ έδωσα το SPAM EMAIL μου...που έχει 14.000+ msgs μέσα και ας στείλουν άλλα τόσα....

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 21/09/2010 - 19:07


#238   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 21/09/2010 - 19:43

Μπραβο για την πρωτοβουλια ενος τετοιου διαγωνισμου.

Καλη επιτυχια σε ολους.

#239   Aggelik1

Aggelik1

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/09/2010 - 19:48

Μπραβο... Πολυ ωραιος διαγωνισμος! :)

#240   dennisdiokonst

dennisdiokonst

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/09/2010 - 22:01

Συγχαρητηρια παιδιααααα... πολυ καλος διαγωνισμος και απιστευτα δωρα.. το ερωτηματολογιο πολυ καλο και ελπιζω να σας βοηθησει.. παντα τετοια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες