Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhoneHellas MEGA Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 23/09/2010 - 18:15

(Για όλους όσους έχουν κάποιες ενστάσεις, σχετικά με "φακελλώματα", ενοχλήσεις από διαφημιστικές εταιρείες, σφυγμομέτρησης, κλπ...)
Τα γκάλλοπ μας φέρνουν πιο κοντά! Γνωρίζεις και κόσμο! Τις περισσότερες φορές (για να μην πω σχεδόν όλες) έχουν γυναίκες τηλεφωνήτριες! Εάν, για τον οποιοδήποτε λόγο, δε θέλετε να πάρετε μέρος στην έρευνα ή δε θέλετε να σς ζαλίζει με το προϊόν που διαφημίζει...
...απλά, πετάχτε της ένα "τί φοράς, τώρα, μανάρι μου;" και να δείτε για πότε σας κλείνει το τηλέφωνο!!! ;)


Όντως :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2010 - 20:23

Καλός ο διαγωνισμός παιδιά!Καλή τύχη σε όλους,αλλά το iphone 4 16gb παρακαλώ σε μένα :P

#258   darkside

darkside

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/09/2010 - 22:16

super!!!!!!!!!!! :rolleyes:

#259   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 22:19

Ώστε αν τελικά ζητήσεις διαγραφή των προσωπικών σου στοιχείων από την εταιρεία αποκλείεσαι από τον διαγωνισμό;

Αυτό πιστεύω τα λέει ΟΛΑ! Οπότε είναι ανταλλαγή, όχι δώρα και διαγωνισμός!

#260   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 22:42

Θέλω να διαγραφώ. Από ποιον το ζητάω και πως;

#261   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 22:51

Ο researcher που εχει αναλαβει την εκστρατεια ενημερωσης στο εχει ετοιμο εδω

Ακολουθησε το και δεν θα χασεις.

Ετσι και αλλιως πουθενα δεν αναφερετε κατι για μη συμμετοχη στη κληρωση.

Ο researcher απλα δημιουργει εντυπωσεις. Το μονο καλο που εχει κανει μεχρι τωρα ειναι οτι εχει ετοιμασει το προτυπο εμαιλ. Απο εκει και περα πεταγετε καθε 1-2 μερες με σκοπο να μας σωσει απο τον Μπαμπουλα.

Οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας δεν εχουν τα στοιχεια μας. Δεν συνεργαζονται με διαφημιστικες. Τα κομματα δεν εχουν τα τηλεφωνα μας. Ποτε δεν μας εχουν στειλει sms. Κανενας δεν εχει κανενα στοιχειο για κανεναν. Μονο το iphonehellas εχει βλει σκοπο να μαζεψει τα στοιχεια ολων μας γιατι υπαρχι μυστικη συνεργασια με το facebook και θελουν να κατακτησουν το κοσμο!

Αντισταση τωρα!

#262   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2010 - 23:56

Ο researcher που εχει αναλαβει την εκστρατεια ενημερωσης στο εχει ετοιμο εδω

Ακολουθησε το και δεν θα χασεις.

Ετσι και αλλιως πουθενα δεν αναφερετε κατι για μη συμμετοχη στη κληρωση.

Ο researcher απλα δημιουργει εντυπωσεις. Το μονο καλο που εχει κανει μεχρι τωρα ειναι οτι εχει ετοιμασει το προτυπο εμαιλ. Απο εκει και περα πεταγετε καθε 1-2 μερες με σκοπο να μας σωσει απο τον Μπαμπουλα.

Οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας δεν εχουν τα στοιχεια μας. Δεν συνεργαζονται με διαφημιστικες. Τα κομματα δεν εχουν τα τηλεφωνα μας. Ποτε δεν μας εχουν στειλει sms. Κανενας δεν εχει κανενα στοιχειο για κανεναν. Μονο το iphonehellas εχει βλει σκοπο να μαζεψει τα στοιχεια ολων μας γιατι υπαρχι μυστικη συνεργασια με το facebook και θελουν να κατακτησουν το κοσμο!

Αντισταση τωρα!

Καταρχην ευχαριστώ για το λινκ που οδηγει στο ποστ του researcher.

Όσο για τα άλλα, δεν ξέρω αν είναι ειρωνικά/σαρκαστικά ή τα λες σοβαρά, αλλα θα απαντήσω:

1.Οι εταιρειες κινητης τηλεφωνιας δεν εχουν τα στοιχεια μας:
---Ορίστε;
2.Δεν συνεργαζονται με διαφημιστικες:
---Μην το αποκλείεις εύκολα
3.Τα κομματα δεν εχουν τα τηλεφωνα μας. Ποτε δεν μας εχουν στειλει sms:
---Μου έχουν στείλει πολλές φορές υποψήφιοι δημαρχοι και δημοτικοι σύμβουλοι. Οι δημοτικές εκλογές πλησιάζουν, εδώ είμαστε και θα ανεβάσω screenshots με τα μηνύματα που θα μου έρθουν.

#263   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 09:30

Ειρωνικά το λέει αλλά εγω αδιαφορό για το πολύ απλό γεγονός πως εφόσον έχουμε κάνει μία φορά το λάθος δε χρειάζεται νατο επαναλάβουμε. Δηλαδή, είναι λογική αυτή?

Δε με νοιάζει τι θα πει ο οποιοσδήποτε που έχει ελαφρούς ηθικούς φραγμούς και αφήνει στην τύχη τη ζωή του, έχοντας ως κινητήριο δύναμή του, τον ωχαδερφισμο!

Όσοι θέλουν να παραμένουν πρόβατα στη ζωή τους, μπορούν να το διατηρήσουν. Μετά όμως να μην κλαίγονται αν τους μεταχειρίζονται αναλόγως.

Βασικά, οι όροι συμμετοχής δεν ανέφεραν πουθενά, σε περίπτωση διαγραφής, ότι αποκλείεσαι από το διαγωνισμό. Είτε θα μας επιτρέπεις να έχουμε τα στοιχεία σου, είτε παίρνεις πόδι από το διαγωνισμό. Πολύ επαγγελματικό και από την πλευρά της διαφημιστικής και από τους λοιπούς.

Επιπλέον, δε με ενδιαφέρει κάθε 22χρονος τι θα πει και πως θα με κρίνει. Ένας σοβαρός άνθρωπος δρα και αντιδρά σε κάτι τέτοιες αρπαχτές.

Όσο φίλε μου για αυτά που λες από πάνω, όποτε σε πάρει διαφημιστική ζήτα να μάθεις από που βρήκαν τα στοιχεία σου και μετά έχεις την ευκαιρία να κερδίσεις πολλά ώφονα μέσω μηνύσεων! Είναι υποχρεωμένοι να σου δίνουν την πηγή τους. Έχω κάνει 2 εώς τώρα!

Συγκεντρωτικά:

Κάποια άτομα εδω μέσα ανησυχήσαμε για την εμπλοκή και το φακέλωμα ορισμενης μερίδας χρηστών εδώ μέσα, καθώς και για "λεπτομέρειες" σημαντικές που τεχνιέντως παραλήφθηκαν να αναφερθούν όπως όφειλε. Δε βρίσαμε, δε δείξαμε. Αρχικά, αναφέραμε πως κάποια πράγματα όφειλαν να είναι πιο ξεκάθαρα, αν θέλει ο παρών ιστότοπος να δείξει πως σέβεται και μεριμνά για όλα τα μέλη του.

Η άλλη κατηγορία χρηστών είχε ως αντράνταχτο επιχείρημμα το "έλα μωρέ, μας έχουν φακελωμένους ήδη, το διαγωνισμό περιμέναμε, σιγά το πράγμα!" η ελαφρότις, της ελαφρότητος, ω ελαφρότις...βούρκε βούρκε είσαι εδω;

Η διαφημιστική παρόλο που δεν το ανέφερε στους όρους, όπως αναφέρει μέλος παραπάνω, σου αφαιρεί το δικαίωμα συμμετοχής στη περίπτωση που δε δεχτείς να φακελωθείς. Άραγε ποιος πραγματικά το οργάνωσε όλο;

Ο Άγιος Βασίλης δεν υπάρχει παιδιά!....

Υ.γ.; Δεν έχω άλλο site. Οι admin βλέπουν από ποια sites έρχομαι, σε ποια πηγαίνω και πόσο έχω συμβάλλει εδώ πέρα. Όμωσστα άσχημα δε συμμετέχω!

#264   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2010 - 09:50

Ελαβα μερος και μαλλον εγω κερδισα!!!!!!

#265   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:09

Συγχαρητήρια για το post φίλε Researcher, έγραψες με τον καλύτερο τρόπο τις σκέψεις μου. +1 απο μένα.

#266   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:17

Παιδια που βλεπουμε τα αποτελεσματα?

#267   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:34

Ελαβα μερος και μαλλον εγω κερδισα!!!!!!


ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Παιδια που βλεπουμε τα αποτελεσματα?


Δεν τα βλέπεις γιατί δεν έχουν βγει ακόμη. Τέλος Οκτώβρη!

Κάτι ακόμη για την θεϊκή συζήτηση περί διαγραφής προσωπικών δεδομένων κλπ. Παιδιά, από τη στιγμή που δώσαμε τα στοιχεία μας, και ζητάταμε τώρα τη διαγραφή τους, θα είμαστε εκεί να το κάνουμε εμείς; Γιατί δεν νομίζω να τα σβήσει κανείς από τη βάση του, απλά θα τα φλαγκάρει και κάποια στιγμή με τα πολλά, σε καμία παράνομη λίστα που θα πουληθεί θα είναι μέσα... Οπότε, τζάμπα κόπος! :lol:

#268   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:37

Για να σταματήσει αυτή η ακατάπαυστη φλυαρολογία και λασπολογία προς το forum θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μπορείτε να ζητήσετε διαγραφή των στοιχείων σας και ταυτόχρονα διατηρείτε το δικαίωμα συμμετοχής στην κλήρωση.

Ουδέποτε αναφέραμε ότι ζητώντας την διαγραφή των στοιχείων σας διαγράφεστε από την κλήρωση.
Behind the Scenes...

#269   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:39

Κάτι ακόμη για την θεϊκή συζήτηση περί διαγραφής προσωπικών δεδομένων κλπ. Παιδιά, από τη στιγμή που δώσαμε τα στοιχεία μας, και ζητάταμε τώρα τη διαγραφή τους, θα είμαστε εκεί να το κάνουμε εμείς; Γιατί δεν νομίζω να τα σβήσει κανείς από τη βάση του, απλά θα τα φλαγκάρει και κάποια στιγμή με τα πολλά, σε καμία παράνομη λίστα που θα πουληθεί θα είναι μέσα... Οπότε, τζάμπα κόπος! :lol:


Υπάρχει Νομικό πλαίσιο το οποίο υποχρεώνει την εταιρεία για την διαγραφή των προσωπικών στοιχείων. Δεν θα ρισκάρει καμία εταιρεία την λειτουργία της για να κρατήσει τα στοιχεία των ατόμων που θα ζητήσουν την διαγραφή τους είτε σε αυτό είτε σε οποιοδήποτε διαγωνισμό. Ο νόμος περί προσωπικών δεδομένων είναι πολύ αυστηρός και ίσως από τους λίγους που τηρούνται κατά γράμμα στην χώρα μας.
Behind the Scenes...

#270   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 14:40

Θέλω να διαγραφώ. Από ποιον το ζητάω και πως;


Μπορείς να το ζητήσεις από αυτόν

Πλάκα κάνω! Απλά το έχω ρίξει λίγο στο χαβαλέ για να γελάσουμε και να αλλάξει λίγο η διάθεση του topic!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες