Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iTopography


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
99 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Costas100

Costas100

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2010 - 10:39

@ sotzyg,

Όταν έκανα την εφαρμογή update από το appstore, το σύστημα κόλησε, και η εφαρμογή δεν άνοιγε. Με επανεκκίνηση του iPhone όλα ήταν μια χαρά
Υπάρχει κάποιος άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με τον sotzyg?

@Costas100,

Η εφαρμογή είναι ήδη διαθέσιμη στο appstore. Γνωρίζω την ανάγκη για το video, και θα γίνει. Απλά, προσπαθώ να βάλω το φόρτο εργασίας σε μια σειρά (πράγμα, σχεδόν αδύνατον)


Καλημερα.Μην αγχωνεσαι :) εμεις λεμε το τι θελουμε.Οντως πρεπει να εχει σειρα το πραγμα αλλοιως τιποτα δεν θα τελειώσει.

Τελευταία επεξεργασία από: Costas100, 10/11/2010 - 10:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jojo

jojo

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@jojoGPS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/11/2010 - 22:39

η δουλεια δεν τελειωνει ποτε,
οπως λεν και οι παλιοι

#48   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/11/2010 - 10:51

Από σήμερα, η έκδοση 1.6 είναι διαθέσιμη. Αν μπορούσα να δώσω ένα όνομα σε κάθε έκδοση, αυτήν θα την ονόμαζα η "bug free" έκδοση.
Θέλω να πιστεύω ότι έχουν διορθωθεί όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζανε οι χρήστες του OS4. Επίσης, βρήκα το bug στο πρόβλημα που περιέγραψε ο @sotzyg.

Επιπλέον χαρακτηριστικά αυτής της έκδοσης είναι:
Δυνατότητα προσθήκης σημείων δίνοντας longitude/latitude
Δυνατότητα χρήσης σφαιρικής τριγονομετρίας για τον υπολογισμό των αποστάσεων και γωνιών
Δυνατότητα περιστροφής του χάρτη.

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 30/11/2010 - 10:52


#49   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/01/2011 - 11:10

Καλημέρα σας,

Η έκδοση 1.8 είναι διαθέσιμη. Κύριο χαρακτηριστικό της έκδοσης είναι ο υπολογισμός του εμβαδού μιας οποιαδήποτε υπο-περιοχής (sub-region) του αρχικού χάρτη. Παράλληλα, διορθώθηκε το πρόβλημα με το κουμπί της υποδιαστολής, και διορθώθηκε το πρόβλημα στον υπολογισμό των αποστάσεων/γωνιών όταν ο χρήστης έχει επιλέξει "Spherical Coord."-->OFF, "GPS"-->OFF και "Longitude/Latitude"--->OFF.

#50   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 25/01/2011 - 11:33

Ότι και να πω είναι λίγο φίλε μου! Μπράβο που κρατάς την εφαρμογή ζωντανή και δουλεύεις ώστε να διορθώνονται τα όποια bugs! Δυστυχώς δε την έχω ξαναχρησιμοποιήσει στο ύπαιθρο αλλά θα το κάνω και θα δώσω feedback! Μπράβο σου και πάλι!

#51   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2011 - 11:37

Απο 0,79 εκτοξεύτηκε στα 1,59 ?

ezgif_com_crop_2.gif


#52   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2011 - 14:23

Πολύ καλή δουλειά. Συγχαρητήρια για την εφαρμογή σου φίλε μου. Μόλις την αγόρασα, και το μόνο test που εχω κάνει ειναι μέσα από το γραφείο μου βάζοντας χειροκίνητα τα σημεία. Επιφυλάσσομαι mini review οταν την χρησιμοποιήσω στην ύπαιθρο.

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 25/01/2011 - 14:24


#53   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/01/2011 - 14:26

Απο 0,79 εκτοξεύτηκε στα 1,59 ?


Δυστυχώς δεν μπορώ να αλλάξω την τιμή στο forum. Μήπως μπορεί ο υπεύθυνος του forum να κάνει την αλλαγή?

@ChristosIP4, @ironsienna,
σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Περιμένω τις παρατηρήσεις σας.

Τελευταία επεξεργασία από: MasterX, 25/01/2011 - 14:29


#54   amggeo

amggeo

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2011 - 12:56

Τελικά η εφαρμογή υποστηρίζει σήμερα την εμφάνιση των συντεταγμένων σε ΕΓΣΑ 87 ?

Ευχαριστώ.

#55   amggeo

amggeo

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2011 - 15:31

Καλησπέρα σας,

Η έκδοση 1.4 στάλθηκε στην Apple για έγκριση.
Ανάμεσα στα πολλά νέα χαρακτηριστικά αυτής της έκδοσης, ξεχωρίζουν δύο:

1) Αποστολή των δεδομένων με email
2) Δημιουργία και αποστολή των συνταταγμένων σε μορφή DXF αρχείου


Καλησπέρα,

Παρακαλώ για διευκρίνιση αν υποστηρίζει την εμφάνιση ή και την μετατροπή του ΕΓΣΑ 87 σε iphone4.

Ευχαριστώ.

#56   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/10/2011 - 15:47

Τελικά η εφαρμογή υποστηρίζει σήμερα την εμφάνιση των συντεταγμένων σε ΕΓΣΑ 87 ?

Ευχαριστώ.


Η έκδοση 1.8 δεν υποστηρίζει ΕΓΣΑ 87, υποστηρίζει την εισαγωγή δεδομένων στη μορφή (γεωγραφικό μήκος, γεωγραφικό πλάτος).

Η έκδοση 2.0 είναι σχεδόν έτοιμη. Έχω προσθέσει τη δυνατότητα για πολλαπλά project, και έχω διορθώσει μερικά bugs, καθώς και δυνατότητα ανοίγματος dxf aρχείων. Αν δεν είναι πολλή δουλειά ο κώδικας για την υποστήριξη ΕΣΓΑ 87, θα το ενσωματώσω στην 2.0.

#57   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/12/2011 - 16:38

Η έκδοση 2.0 είναι διαθέσιμη εδώ και μερικές ημέρες. Δυστυχώς, η έκδοση 2.0 δεν υποστηρίζει ΕΓΣΑ 87 ... η μετατροπή συντεταγμένων αποδείχτηκε πιο πολύπλοκη από ότι περίμενα. Σκέφτομαι, να ετοιμάσω μια νέα έκδοση, η οποία να παρέχει τη δυνατότητα μετατροπής σε διάφορα συστήματα συντεταγμένων, και όχι μόνο σε ΕΓΣΑ.

Καλά Χριστούγεννα, Καλή Πρωτοχρονιά!

#58   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/01/2012 - 13:36

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει που στην αρχη ηταν free μετα πηγε 0,79 και τωρα 1,59.. Μεχρι ποσο σκοπευεις να τη φτάσεις; Καλη χρονιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#59   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/02/2012 - 00:59

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει που στην αρχη ηταν free μετα πηγε 0,79 και τωρα 1,59.. Μεχρι ποσο σκοπευεις να τη φτάσεις; Καλη χρονιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Πιστεύω ότι είναι αδικία μια εφαρμογή με τόσες πολλές λειτουργίες να είναι δωρεάν! Σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει η έκδοση 2.1 όπου θα τρέχει σε iPad και θα έχει υποστήριξει για Google map. Λϊγες ημέρες μετά την κυκλοφορία της έκδοση 2.1, η τιμή θα ανέβει στα 2.99$.

Στο AppStore υπάρχουν εφαρμογές που "προσπαθούν" να αντιγράψουν το iTopography... η τιμή τους ξεκινάει από τα 7.99$ και δεν προσφέρουν ούτε τις μισές λειτουργίες από αυτές που δίνει το iTopography. Σε λίγο καιρό θα αρχίσω να δουλεύω στα διάφορα συστήματα συντεταγμένων. Το πιο πιθανό είναι να ξαναεναβάσω την τιμή όταν κυκλοφορήσει η νέα έκδοση. Αν αναρωτιέσαι γιατί δεν το κάνω από τώρα είναι γιατί πιστεύω ότι η εφαρμογή χρειάζεται κάποιες βελτιώσεις που θα δικαιολογήσουν την αυξημένη τιμή της. Θα μπορούσα να βάλω in-app purchase, αλλά νομίζω ότι δεν δίκαιο για κάποιον που έχει ήδη αγοράσει την εφαρμογή να πληρώνει για μια καινούργια λειτουργία.

Καλή σου χρονιά, και συγνώμη που καθυστέρησα ένα μήνα για την απάντησή μου ... δεν θα ξαναγίνει.

#60   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 28/02/2012 - 01:46

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει που στην αρχη ηταν free μετα πηγε 0,79 και τωρα 1,59.. Μεχρι ποσο σκοπευεις να τη φτάσεις; Καλη χρονιά.



Πιστεύω ότι είναι αδικία μια εφαρμογή με τόσες πολλές λειτουργίες να είναι δωρεάν! Σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει η έκδοση 2.1 όπου θα τρέχει σε iPad και θα έχει υποστήριξει για Google map. Λϊγες ημέρες μετά την κυκλοφορία της έκδοση 2.1, η τιμή θα ανέβει στα 2.99$.

Στο AppStore υπάρχουν εφαρμογές που "προσπαθούν" να αντιγράψουν το iTopography... η τιμή τους ξεκινάει από τα 7.99$ και δεν προσφέρουν ούτε τις μισές λειτουργίες από αυτές που δίνει το iTopography. Σε λίγο καιρό θα αρχίσω να δουλεύω στα διάφορα συστήματα συντεταγμένων. Το πιο πιθανό είναι να ξαναεναβάσω την τιμή όταν κυκλοφορήσει η νέα έκδοση. Αν αναρωτιέσαι γιατί δεν το κάνω από τώρα είναι γιατί πιστεύω ότι η εφαρμογή χρειάζεται κάποιες βελτιώσεις που θα δικαιολογήσουν την αυξημένη τιμή της. Θα μπορούσα να βάλω in-app purchase, αλλά νομίζω ότι δεν δίκαιο για κάποιον που έχει ήδη αγοράσει την εφαρμογή να πληρώνει για μια καινούργια λειτουργία.


Η δουλειά και ο κόπος πρέπει να ανταμοίβονται. Kανείς δεν θέλει να δουλεύει τσάμπα, και δεν είναι δίκαιο άλλωστε. Το σκεπτικό ότι αυξάνει την τιμή (μέχρις ενός ορίου, κατ' εμέ) ανάλογα με αυτά που προσφέρει είναι ειλικρινές και απόλυτα θεμιτό. Επίσης το σχόλιο

Θα μπορούσα να βάλω in-app purchase, αλλά νομίζω ότι δεν δίκαιο για κάποιον που έχει ήδη αγοράσει την εφαρμογή να πληρώνει για μια καινούργια λειτουργία.

είναι προς τιμήν του developer.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες