Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 και στρατός...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iphone 4 και στρατός... (90 μέλη έχουν ψηφίσει)

Αν μπαίνατε στρατό θα το πουλάγατε το iphone 4? (και γιατί)

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:35

Παίδες μπαίνω τον Νοέμβρη και δεν ξέρω αν είναι να το πουλήσω το 4άρι ή όχι..λένε για πολύ κλέψιμο μέσα..είναι όντως έτσι?

Οι απόψεις σας είναι σημαντικές!!

Τελευταία επεξεργασία από: peterboutsis, 21/09/2010 - 00:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:37

στο κεντρο μην το παρεις...θα σ συνιστουσα της vodafone το 9.99Ε...
παρτο στην μοναδα οταν κατσεις και λιγο καιρο και δεις τι παιζει...με ενα data plan 200mb θα εισαι και μπομπα στις σκοπιες

#3   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:39

Φίλε μπαίνω και εγώ Νοέμβρη!!! τι έχεις δηλώσει? και ΌΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ,
απλός πάρε μια συσκευή τον 30-40 ευρώ ΧΩΡΙΣ καμερα και είσαι έτοιμος,

Εγώ προσωπικά θα πάρω μια τέτοια συσκευή + άλλον αριθμό γιατί όντως παίζει παραπολυ πολύ κλέψιμο, παραπολυ όμως

στο κέντρο εκπαίδευσης νεοσύλλεκτων (ΚΕΝ) την πρώτη μέρα που θα μπεις θα σου κάνουν έλεγχο από πάνω μέχρι κάτω γιαυτό να μην έχεις μαζί σου κινητό με κάμερα

Τελευταία επεξεργασία από: Noshiz, 21/09/2010 - 00:40


#4   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:41

Φίλε μπαίνω και εγώ Νοέμβρη!!! τι έχεις δηλώσει? και ΌΧΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ,
απλός πάρε μια συσκευή τον 30-40 ευρώ ΧΩΡΙΣ καμερα και είσαι έτοιμος,

Εγώ προσωπικά θα πάρω μια τέτοια συσκευή + άλλον αριθμό γιατί όντως παίζει παραπολυ πολύ κλέψιμο, παραπολυ όμως

πεζικό, και δεν ξέρω τπτ άλλο :P ούτε που με νοιάζει χαχα
αλλα ποιος ο λόγος να το κρατάω αν είναι να φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω μπας κ του γυαλίσει κανενός?? :mellow:

#5   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:42

Παίδες μπαίνω τον Νοέμβρη και δεν ξέρω αν είναι να το πουλήσω το 4άρι ή όχι..λένε για πολύ κλέψιμο μέσα..είναι όντως έτσι?

Οι απόψεις σας είναι σημαντικές!!

φιλε μου δεν είναι πολύ καιρός που απολύθηκα (309 λελε :P ) λοιπόν πέρασα από αυλώνα γύθειο σπάρτη την πρώτη φορα πήγα με ένα απλό τηλ μέχρι την πρώτη άδεια που πέρασα το htc magic μαζί μου.. λοιπόν τώρα αυλώνα φεύγαμε για βολή και τα κιν τα παρατούσαμε μέσα στο θάλαμο να φορτίσουν και δεν τα πείραζε κανένας τα ίδια και στο γύθειο αλλα μόλις πήγα σπάρτη άστα φιλε μου πολύ δραμα κινητά psp φορτιστές ότι θες κλέβανε εγώ θα σου πρότεινα να μπεις με ένα απλό που να μην έχει καν κάμερα πάνω ( έτσι και αλιος αν στο βρούν θα στο πάρουν με κάμερα γιατί απαγορεύεται) και μετά βλέποντας και κάνοντας η δικη μου άποψη είναι όχι εκτος και αν έχεις τα ματια σου 14!!!

#6   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:43

πεζικό, και δεν ξέρω τπτ άλλο :P ούτε που με νοιάζει χαχα
αλλα ποιος ο λόγος να το κρατάω αν είναι να φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω μπας κ του γυαλίσει κανενός?? :mellow:

μέσα στον στρατόπεδο δεν θα το πάρεις. Τουλάχιστον όχι τους πρωτους μήνες μέχρι να παλιώσεις και να ξέρεις τα πράγματα εκεί μέσα

και να είσαι 100% σίγουρος ότι θα γυαλίσει σε πολλούς εκεί μέσα

Τελευταία επεξεργασία από: Noshiz, 21/09/2010 - 00:46


#7   alexgr2006

alexgr2006

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:54

παιδια το ιδιο ισχυει για ολες τα σωματα του ελληνικου στρατου την πρωτη μερα ειδικα στο κεντρο παρτε ενα απλο με 10-20 ευρο.....μετα απο ενα μηνα στο κεντρο θα δειτε αναλογος το κεντρο θα μπορητε να τα παρετε στης μοναδεσ δεν προκειτε να σας ψαξει κανεις....αλλα να ξερετε μην τα εχετε συνεχεια στο χερι....γενικα υπαρχει νομος οτι σε ολα τα στρατοπεδα απαγορευονται....

#8   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 21/09/2010 - 00:59

ξεκινησα θητεια με ενα εφρικσον w950 που δν ειχε καμερα.
Μολις εφυγα απο το κεντρο και πηγα στη μοναδα, στη πρωτη αδεια το ξαναεβαλα στο συρταρι και πηρα και τα δυο μου κινητα μαζι.

Οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω, στην αρχη ΜΗΝ εχεις καμερα μαζι σου.Εχε ενα φτηνο και απλο.Επεισης απεφυγε το συμβολαιο.Ασε τους αλλους να σε περνουν.Για 20 μερες δε χαθηκε και ο κοσμος.

Μετα οταν κρινεις οτι σε περνει, το περνεις μαζι.

#9   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:02

οπότε έως τώρα λέτε να το κρατήσω στο στρατίπαιδο..δεν με αφορούν οι πρώτες μέρες στην αρχή αλλά το θέμα κλέψιμο πιο πολύ

#10   pagia

pagia

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:08

Δεν ειναι κλεφτες ολοι οι φανταροι φιλε μου, και δεν θα εχεις προβλημα να παρεις μαζι το κινητο σου, εχοντας βεβαιως παντα τη στοιχειωδη προσοχη.
Ολοι λενε οτι κλεβουν τα παντα στο κεντρο ακομα και τα αρβυλα, αλλα δεν αληθευουν και πολυ. Εξαρταται παντα απο τους φανταρους και αυτοι που ειναι κλεφτες και λαμογια κανουν μπαμ απο νωρις.
Εγω παρουσιαστηκα Ρεθυμνο πριν λιγα χρονια και δεν θυμαμαι να ακουστηκε τιποτα σοβαρο για κλοπη, παρα μονο κατι μεθυσια :lol: :lol: συνηθησμενα για Κρητη :P
Για τις πρωτες 20 μερες παρε μια μπακατελα με καλη μπαταρια γιατι συνηθως δεν εχει πολλες πριζες διαθεσιμες να φορτιζεις καθημερινα και μολις ορκιστεις τσιμπας το iphone 4 χωρις κανενα προβλημα και εισαι αρχοντας στις πολλες ωρες που δεν εχεις τι να κανεις.

Πολλες ιστοριες που ακους μην τις πιστευεις, ο στρατος εδω και πολλα χρονια ειναι κατασκηνωση και κοιτα να το ευχαριστηθεις, ειναι ισως η περιοδος με το λιγοτερο αγχος.

Τελευταία επεξεργασία από: pagia, 21/09/2010 - 01:08


#11   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:18

οντος, ολοι δεν ειναι αλλα οπως και να το κανουμε υπαρχουν και τετοιοι.Ουτε εγω αντιμετωπισα το παραμικρο αλλα ουτε και ακουσα κατι το ιδιαιτερο.

Καλο ειναι ομως να προσεξει ο φιλος λιγο περισσοτερο.Οπως ειπα και πριν δε χαθηκε και ο κοσμος για 20 μερες.

Πιο πολυ θα σου λειψει το μπανιο φιλε μου, παρα το κινητο :D

#12   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:24

Θα συμφωνήσω με τον απο πάνω μου. :P

Το '98 που παρουσιάστηκα δεν πήρα το κινητό μαζί, αλλά μετά την ορκομοσία είχα τότε το φοβερό και τρομερό Ericsson 788i!!!!
Και γενικά στους 18 μήνες θητείας δεν αντιμετωπίσαμε κρούσματα κλοπών.
Στο κέντρο 1-2 κρούσματα που είχαμε με κινητά, έγινε τέτοιος χαμός που το βράδυ οι συσκευές ήταν στην θέση τους! Γενικότερα πάντως καλό είναι να δίνεις λίγο προσοχή στα πραγματά σου. Αυτό χρειάζεται μόνο. Τίποτα άλλο.

Καλή θητεία και κοίτα να το διασκεδάσεις. ;)

#13   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:24

Δεν ειναι κλεφτες ολοι οι φανταροι φιλε μου, και δεν θα εχεις προβλημα να παρεις μαζι το κινητο σου, εχοντας βεβαιως παντα τη στοιχειωδη προσοχη.
Ολοι λενε οτι κλεβουν τα παντα στο κεντρο ακομα και τα αρβυλα, αλλα δεν αληθευουν και πολυ. Εξαρταται παντα απο τους φανταρους και αυτοι που ειναι κλεφτες και λαμογια κανουν μπαμ απο νωρις.
Εγω παρουσιαστηκα Ρεθυμνο πριν λιγα χρονια και δεν θυμαμαι να ακουστηκε τιποτα σοβαρο για κλοπη, παρα μονο κατι μεθυσια :lol: :lol: συνηθησμενα για Κρητη :P
Για τις πρωτες 20 μερες παρε μια μπακατελα με καλη μπαταρια γιατι συνηθως δεν εχει πολλες πριζες διαθεσιμες να φορτιζεις καθημερινα και μολις ορκιστεις τσιμπας το iphone 4 χωρις κανενα προβλημα και εισαι αρχοντας στις πολλες ωρες που δεν εχεις τι να κανεις.

Πολλες ιστοριες που ακους μην τις πιστευεις, ο στρατος εδω και πολλα χρονια ειναι κατασκηνωση και κοιτα να το ευχαριστηθεις, ειναι ισως η περιοδος με το λιγοτερο αγχος.

νομίζεις φιλε m βασικά είναι τι θα σου κάτσει στο θάλαμο σου στην αυλώνα που παρουσιάστηκα εγώ δεν ακούστηκε τπτ για κλοπή αλλα όταν πήγα σπάρτη για εκπαίδευση που είναι και κέντρο άστα να πάνε μέχρι και εποπ βουτούσαν από ότι μου είχαν πει παιδιά εκεί..

#14   Sandbird

Sandbird

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:24

Εξαρταται το στρατοπεδο, και το ποσο συμβατος εισαι με τους γυρω σου. Στην μοναδα που ημουνα να φανταστεις ειχα φερει λαπτοπ και βλεπαμε ταινιες. Κανενα παιδι δεν ηταν παλιοχαρακτηρας και στον Ευρο που πηγα αν και χαμος απο ατομα δεν υπηρχε προβλημα να αφηνουμε το κινητο να φωρτιζει και να παμε σκοπια. Το κολπο για το κεντρο ειναι να πας νωρις το πρωι να παρουσιαστεις για να μπεις απο τους πρωτους στο θαλαμο μετα τις εξετασεις και να καβαντζωσεις το κρεβατι διπλα σε πριζα :)

Παντως σου λεω, εξαρταται τη μοναδα θα σου κατσει. Τωρα που βγηκε το iphone θα εχουν και αλλοι κολλημα σαν εσενα. Βρες τους και βγαλτε κανα σχεδιο μαζι.
Αν θες στο κραταω και γω ενα χρονο lol

#15   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/09/2010 - 01:36

εγω στο στρατο ειχα μαζι μου ενα qtek 9100 και psp και δεν ειχα το παραμικρο προβλημα....απλα ειχα τα ματια μου 14...
αποψη μου ειναι στο κεντρο παρε ενα φθηνο και μετα οταν πας στην μοναδα παρε και λαπτοπ αν θες.... :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες