Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 και στρατός...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iphone 4 και στρατός... (90 μέλη έχουν ψηφίσει)

Αν μπαίνατε στρατό θα το πουλάγατε το iphone 4? (και γιατί)

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 00:51

Πωωω, ρε τί ακούω! Κινητά στο στρατό;;;
Όταν παρουσιάστηκα εγώ (Αεροπορία, ΕΣΣΟ Γ'90, δηλ. σειρά 206) ούτε που υπήρχαν τα κινητά!!!
Η μόνη μου συντροφιά ήταν ο Κώστας Μυλωνάς στο ραδιάκι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   kostasvas

kostasvas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 07:00

Πωωω, ρε τί ακούω! Κινητά στο στρατό;;;
Όταν παρουσιάστηκα εγώ (Αεροπορία, ΕΣΣΟ Γ'90, δηλ. σειρά 206) ούτε που υπήρχαν τα κινητά!!!
Η μόνη μου συντροφιά ήταν ο Κώστας Μυλωνάς στο ραδιάκι...

σωστοςςςςςςςςςς ο κοντοσειριανος, 209 μ.πευκο και μετα ΕΜΚ,και μαλιστα τετραγωνο ραδιακι για να στεκετε καλα η φυσιγγιοθηκη και στην αλλη μιλκο

#48   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/09/2010 - 08:01

στο κεντρο μην το παρεις...θα σ συνιστουσα της vodafone το 9.99Ε...
παρτο στην μοναδα οταν κατσεις και λιγο καιρο και δεις τι παιζει...με ενα data plan 200mb θα εισαι και μπομπα στις σκοπιες


Με καλυψες...πριν 5 χρονια, κεντρο Θηβα, κλεβανε μεχρι και καλτσες! Οποτε φτηνο, απλο, αδιαφορο κινητο μεχρι να πας στην μοναδα σου και αφου γνωρισεις τον κοσμο γυρω σου και εισαι σιγουρος για τι παιζει ακριβως. Ειναι πακετο, το ξερω, αλλα τουλαχιστον θα κοιμασαι ησυχος και το μωρο ασφαλες στο σπιτι! ;)

(ή, προσωπικη γνωμη, δωστο τωρα που πιανει καλα λεφτα, και παρε ενα 3GS για την θητεια. Αψογο ειναι αλλωστε το 3GS. Και οταν βγεις με το καλο, περνεις το λευκο που λεει ο λογος, ή το 5! ;) )

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 22/09/2010 - 08:04


#49   singular

singular

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 08:55

290 εδώ ψάρια :)

Λοιπόν φίλε μου εγώ που είχα παρουσιαστεί Κόρινθο δεν έτρεχε μια. Όλα τα κινητά φάτσα φόρα τίποτα δεν μας λέγανε. Όσο για αυτό που λένε ότι κλέβουν δεν ισχύει συνήθως. Το θέμα είναι εσύ να το προσέχεις. Αν το άφηνες και τώρα σε οποιονδήποτε δημόσιο χώρο και έφευγες, πάλι δεν θα υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να στο κλέψουν;; Οπότε να το έχεις πάντα μαζί σου.

Θα σε συμβούλευα όμως να μην το πάρεις εξαρχής στο κέντρο, πάρε κανένα παλιό. Όχι τίποτα άλλο, για να είσαι εσύ πιο ήσυχος.
Όταν επιστρέψεις από άδεια ορκομωσίας πάρε το 4άρι.
Δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα αν το προσέχεις και το έχεις πάντα πάνω σου.
Πιο πολύ πιστεύω θα σε πρήξουν οι συνάδελφοί σου για να παίζουν παρά οτιδήποτε άλλο.

Τέλος για τον ύπνο ένα κόλπο είναι να το βάζεις στην μαξιλαροθήκη σου, κλειστό εννοείται γιατί θα είναι δίπλα στο κεφάλι σου.

Καλή θητεία!!!

#50   Sisman

Sisman

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2010 - 09:50

Μη μπερδευεστε... Στο στρατο κλεβουν και μαλιστα πολυ. Τωρα αν εισαι σε μοναδα που ξερεις τον κοσμο και ειστε εσεις και εσεις που λενε αλλαζει το πραμα. Για το κεντρο νεοσυλεκτων η εκπαιδευσης κλπ δε το συζηταμε καθολου, ο κλεψας του κλεψαντος!

#51   nivam17

nivam17

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2010 - 10:03

Πωωω, ρε τί ακούω! Κινητά στο στρατό;;;
Όταν παρουσιάστηκα εγώ (Αεροπορία, ΕΣΣΟ Γ'90, δηλ. σειρά 206) ούτε που υπήρχαν τα κινητά!!!
Η μόνη μου συντροφιά ήταν ο Κώστας Μυλωνάς στο ραδιάκι...



εσσο 250: Νοεμβριο 1997, κινητα καποιοι ειχαν (ειχα και εγω μια παντοφλα 43 νουμερο της μοτορολα, θεοβαρο, ποτέ δεν εβγαινε απο τον σακο)
αλλα ειχαμε Μυλωνα!!!

#52   ThodorisAlpha

ThodorisAlpha

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/09/2010 - 10:05

σωστοςςςςςςςςςς ο κοντοσειριανος, 209 μ.πευκο και μετα ΕΜΚ,και μαλιστα τετραγωνο ραδιακι για να στεκετε καλα η φυσιγγιοθηκη και στην αλλη μιλκο


Φαντάζομαι καψόνι που τρώγατε αμά σας έπιανε η έφοδος με μη-προβλεπόμενα πράγματα πάνω σας... :P

#53   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 10:56

Φιλε αποψη μου ειναι οτι οπως και εξω ετσι και μεσα. Στο κεντρο κλεβουν σε ποσοστο οσοι κλεβουν και εξω, στη μοναδα το ιδιο. Το πακετο ειναι το νερο και τα χτυπηματα. οπως και να εχει θα το εχεις σε καποια απο τις τσεπες της παραλλαγης, και πιστεψε με οταν βρεχει δεν σταματαει τιποτα εκει μεσα, θα εχεις που θα εχεις την κουραση και τα νευρα μην εχεις και την εννοια του κινητου. Απο την αλλη στην σκοπια το ιντερνετ ειναι σαν το χρυσαφι,

Πρακτικα τωρα. αν παρεις μαζι σου το 4 σηγουρα οταν βγεις θα το πουλησεις 30-40% κατω απο την τιμη που θα πουλιεται τοτε μεταχειρισμενο, λογω γρατζουνιων που δεν παιζει να τις αποφηγεις αν επιζησει.
Αν το πουλησεις και παρεις 3gs ετσι και αλλιως στην κατασταση που θα βρησκεται οταν βγεις θα ειναι και ολα τα αλλα που θα πουλιουνται οταν βγεις οποτε συμφερει.
Τα κουλα περι ψαξηματος οταν μπεις κτλ, δεν παιζουν σε καμια περιπτωση. Πρεπει να εισαι χαζος για να σου παρει καποιος την περιουσια σου.

Αυτα και καλος πολιτης φιλε. Το γελιο που θα ριξεις εκει μεσα ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ!!!

281 L.E. L.E.
μεσσολογγι
σπαρτη
ριζια
ξανθη
κεβοπ

ΥΓ. αν ειχαμε net στην σκοπια τοτε, θα μας λεγανε και εμας μοδιστρες

#54   akissss

akissss

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2010 - 11:04

Φιλε αποψη μου ειναι οτι οπως και εξω ετσι και μεσα. Στο κεντρο κλεβουν σε ποσοστο οσοι κλεβουν και εξω, στη μοναδα το ιδιο. Το πακετο ειναι το νερο και τα χτυπηματα. οπως και να εχει θα το εχεις σε καποια απο τις τσεπες της παραλλαγης, και πιστεψε με οταν βρεχει δεν σταματαει τιποτα εκει μεσα, θα εχεις που θα εχεις την κουραση και τα νευρα μην εχεις και την εννοια του κινητου. Απο την αλλη στην σκοπια το ιντερνετ ειναι σαν το χρυσαφι,

Πρακτικα τωρα. αν παρεις μαζι σου το 4 σηγουρα οταν βγεις θα το πουλησεις 30-40% κατω απο την τιμη που θα πουλιεται τοτε μεταχειρισμενο, λογω γρατζουνιων που δεν παιζει να τις αποφηγεις αν επιζησει.
Αν το πουλησεις και παρεις 3gs ετσι και αλλιως στην κατασταση που θα βρησκεται οταν βγεις θα ειναι και ολα τα αλλα που θα πουλιουνται οταν βγεις οποτε συμφερει.
Τα κουλα περι ψαξηματος οταν μπεις κτλ, δεν παιζουν σε καμια περιπτωση. Πρεπει να εισαι χαζος για να σου παρει καποιος την περιουσια σου.

Αυτα και καλος πολιτης φιλε. Το γελιο που θα ριξεις εκει μεσα ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ!!!

281 L.E. L.E.
μεσσολογγι
σπαρτη
ριζια
ξανθη
κεβοπ

ΥΓ. αν ειχαμε net στην σκοπια τοτε, θα μας λεγανε και εμας μοδιστρες




Να τον ακούτε τον ΠΑΛΙΟ....

Τελευταία επεξεργασία από: akissss, 22/09/2010 - 11:05


#55   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/09/2010 - 11:21

Παρτο αλλα θα θελει προσοχη ιδιως στο κεντρο μετα θα εισαι μια χαρα.Θα παλευεις ανετα σκοπιες και λοιπα χαζα με το ιντερνετ.Αντε και καλος πολιτης ! 8)

#56   kokoyroy

kokoyroy

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2010 - 16:46

308 λελε μαγκες...
ΚΕΥΠ
129 ΑΚ ΜΜΠ στο Λαγο(λιγο πιο πανο απο το διδιμοτοιχο) για το υπολοιπο 8μηνο της θητειας μου.
το ιφον ειναι εργαλειο μεσα στο στρατο. ειναι απαραιτητο. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.
μονο στο κεντρο μην το παρεις(μεχρι την ορκομοσια). μετα παρτο.

και οτι κ να ακους για το στρατο ειναι μαλακιες. πρωσοπικα ημουν σε "δυσκολη" μοναδα με πολλα σκηνακια στον εβρο, με 12 ημερα στον εβρο και πολλες πορειες κτλ κτλ κτλ αλλα τα πραμματα ειναι ωραια. δεν ειναι τοσο φριχτα οσο ακουγονται.
αν κανεις καλες παρεες μπορεις να βγαλεις τρελα γουστα εκει μεσα. προσοπικα εχει 9 μηνες περιπου που απολυθηκε κ υπαρχουν στιγμες που μου λειπει...
ακομα και στο 12ημερο στον εβρο(μηνα νοεμβριο παρακαλω) εβγαλα παρα πολυ γελιο και περασα πολυ γαματα. υπηρχαν κ οι στιγμες απεριοριστης ταλαιποριας αλλα γενικα το σκηνικο τωρα που το θυμαμαι ηταν τελειο.
και γαμω την εμπειρια ειναι η θητεια. παρε το ιφον για να βγαλεις φοτογραφιες κ να εχεις ωραιες αναμνησεις




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες