Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Percentage of Jailbroken vs Non-Jailbroken iPhones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Σε τι κατάσταση είναι το iPhone σας;

Σε τι κατάσταση είναι το iPhone σας;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 30/05/2009 - 15:09

Προσωπικά πιστεύω ότι οι περισσότεροι έλληνες το έχουν Jailbroken...
Και επειδή λατρεύω τα στατιστικά:
αν υπολογίσουμε ότι τα 6257 μέλη του φόρουμ έχουν jailbroken device και αυτοί αντιπροσοπεύουν το 5% τότε:
156.425 άτομα σε όλη την ελλάδα έχουν iPhone, αυτό σημαίνει περίπου 1 στους 76 έλληνες πολίτες έχει iPhone, κάτι που εννοείται πως δεν ισχύει, άρα το 5% απλά δεν υφίσταται :-\
εγώ θα υποστήριζα ένα τουλάχιστον 70%....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 30/05/2009 - 16:50

+1
Μπορεί απλά να μην το γνωρίζουν επείσης, δεν ξέρουν ότι για να έχεις Ελληνικά κομπλέ είναι Jailbroken, και μερικοί που τα σετάρουν κρύβουν με . (τελεία) πριν το app, ή spoof/bossprefs..



#33   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 31/05/2009 - 10:30

Καλά, εγώ πιστεύω ότι το 5% δεν είναι jailbroken!!!!

Αλλά aC3 η επαγωγή σου είναι άτοπη!

Δεν ισχύει ότι 156.425 άτομα σε όλη την ελλάδα έχουν iPhone!!!

Δεν μπορούμε να βγάλουμε στατιστικά από τα μέλη μόνο (=μικρό δείγμα)! Πολλοί περνάνε τα ελληνικά από τις οδηγίες και μόνο (χωρίς να γραφτούν μέλη), άλλοι τα πηγαίνουν σε μαγαζιά ή τα παίρνουν έτοιμα, κι άλλοι χρησιμοποιούν άλλα fora!

Συνεπώς, σύμφωνα με το νόμο των μεγάλων αριθμών, είτε θα πρέπει να πάρουμε ως δείγμα πάνω από το 30% του ελληνικού πληθυσμού, είτε πολύ πιό απλά να κάνουμε απογραφή ρωτώντας Vodafone και Cosmote!!! ;)



#34   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2009 - 11:14

Στην παρουσα φαση δεν παιζει να το κανω JB απλα γιατι θα παει περιπατο ο λογος που το πηρα. Θα γινει λιγο πιο δυσκολο το κινητο και δεν θελω. Με ολα αυτα τα επιπλεον κουμπια cydia κλπ. Θα γινει πιο αργο (απο οτι λενε μερικα μελη) και θα εχω συνεχεια το νου μου μην κρασαρει γιατι κατι δεν εγινε σωστα ή δεν ξερω και εγω τι...

Γενικα ειμαι σε μια φαση μη σπασιματος σε συσκευες. Ισως φταιει οτι βαρεθηκα τοσα χρονια με σπασιματα και λοιπα (pc, playstation, psp, xbox360, wii, ναι ειμαι κονσολακιας) και απλα μπουχτισα.

Αυτη τη στιγμη εχω ενα κινητο που δουλευει μια χαρα. Να βαλω επιπλεον προβληματα στο κεφαλι μου δεν παιζει. Ισως κανω και λαθος, αλλα με τιποτα δεν θελω να μπλεχτω με αναβαθμισοσπασιματοασυμβατοτητες. Κουραστηκα.

Non jailbroken λοιπον για μενα και φυσικα ψηφισα.


#35   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2009 - 14:15

Quote

Με ολα αυτα τα επιπλεον κουμπια cydia κλπ.

Χαχαχαχα καλό!!!!:D

Quote

Γενικα ειμαι σε μια φαση μη σπασιματος σε συσκευες. Ισως φταιει οτι βαρεθηκα τοσα χρονια με σπασιματα και λοιπα (pc, playstation, psp, xbox360, wii, ναι ειμαι κονσολακιας) και απλα μπουχτισα.

ps3addict πραγματικά είναι πολύ πιο εύκολο να "hackarεις" το iPhone,το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να τρέ3εις στο pc ένα προγραμματάκι,και πίστεψε με α3ίζει μιας και 8α προστε8ούν πολλές νέες δυνατότητες στο κινητό(βλ. iBluetooth,SwirlyMMS κτλ)!!!

ΥΓ: To ps3 το hackarαν?

#36   Somnius

Somnius

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Twitter:@SomniusX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:SomniusX

Δημοσίευση 31/05/2009 - 14:33

Quote

...iBluetooth,SwirlyMMS κτλ)!!!...


+συμphono! :D

#37   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2009 - 15:25

Quote

Αυτη τη στιγμη εχω ενα κινητο που δουλευει μια χαρα.


Μπορεί να λειτουργεί μια χαρά. Αλλά δε "δουλεύει" μια χαρά.
Για την ακρίβεια χωρίς ελληνικά δε δουλεύει καθόλου...

#38   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 31/05/2009 - 16:17

epaminos μήπως δεν κατάλαβες καλά το ποστ μου? ???
και πάλι, και vodafone και cosmote να ρώταγες , θα σου λέγανε και τις αντικαταστάσεις και εκτός αυτού ένα μεγάλο ποσοστό τα έχει φέρει από έξω...

#39   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 31/05/2009 - 17:47

Λέω ότι η εις άτοπο απαγωγή σου δεν ισχύει και τόσο για πάρα πολλούς λόγους (που και οι δύο παραθέτουμε)!!!

Αναφέρεις χαρακτηριστικά: "αν υπολογίσουμε ότι τα 6257 μέλη του φόρουμ έχουν jailbroken device και αυτοί αντιπροσωπεύουν το 5%..."

αλλά ήδη κι από αυτό το poll βλέπεις ότι όλα τα μέλη μας δεν έχουν jailbroken κινητό!

Συν τοις άλλοις όλοι γνωρίζουμε ότι το 5% δεν ισχύει, αλλά ο τρόπος που το αποκλείεις είναι εσφαλμένος! ;)



#40   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 07:00

Ο Saurik ισχυρίζεται πως τον Cydia τον έχουν πάνω από 2.000.000 iPhone,αλλά δεν 3έρω πως ακριβώς το μετράει,
π.χ.
εγώ τον Cydia τον έχω βάλει πάνω από 20 φορές....

#41   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/06/2009 - 12:19

Βασικά πιστεύω πως το <10% ποσοστό της δημοσκόπησης στο πρώτο ποστ δεν είναι και τόσο μα τόσο παράδοξο. Αν σκεφτούμε ότι η μεγαλύτερη αγορά είναι η Αμερική και ότι εκεί υπάρχει unlimited data plan και χρησιμοποιούν τα κινητά τους για ίντερνετ και mail (χαρακτηριστικά που διαθέτει το iPhone) γιατί να κάνουν jailbreak? Στην Ελλάδα και σε άλλες χώρες υπάρχει μια διαφορετική νοοτροπία ακόμα όπου το jailbreak είναι μάλλον πολύ πιο απαραίτητο

#42   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 13:38

Δεν γνωριζω καλα και μπορει να εγραψα και βλακεια για παραπανω κουμπια με cydia και λοιπα αλλα ελπιζω ολοι καταλαβατε τι θελω να πω. Ξερω, δεν γραφω καλα, αλλα αν εγραφα θα ημουν συγγραφεας.  ;D

Προσωπικα δηλαδη το βλεπω σαν εναν επιπλεον πονοκεφαλο. Τα mms και τα bluetooth θα ερθουν με το 3.0 οπως διαβασα στο φορουμ μας. Οποτε για μενα ολα καλα. Αν δεν τα εβγαζε τοτε ισως το σκεφτομουν...

Υ.Γ. Οχι δεν εσπασε ακομα το ps3. Και ευχομαι να μην σπασει ποτε. Πραγματικα.  :)

#43   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 01/06/2009 - 14:31

ps3addict,πιστευω εισαι απο τους ελαχιστους που υποστηριζουν αυτη τη γνωμη!και μπραβο!!!πιστευω οτι αλλοι που δεν κανουν jailbreak,ειναι επειδη φοβουνται καπως την ολη διαδικασια,και οχι επειδη το κινητο τους καλυπτει ετσι."κινητο"??ειπα "κινητο"??? Μαστιγωστε με!!!!!
Anyway!
Το iPhone παντως εχει αποδειχθει οτι αντεχει την κακομεταχειρηση!!και σε επίπεδο Software και σε επιπεδο Hardware( και Hard-βαράτε!!!!)


#44   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 01/06/2009 - 14:52

Η 3.0 δεν εχει bluetooth...

#45   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2009 - 15:19

Δεν φοβαμαι, απλα με καλυπτει ναι, + ολα τα αλλα που ειπα.

Δεν θα μπορουμε δηλαδη να στελνουμε αρχεια μεσω μπλε δοντιου. μμμ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες