Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

τέλος η Voda


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:25

καλησπερα βλεπω γινονται μαχες για τις "κλεψιες" των εταιριων,λοιπον ας πω και εγω την γνωμη μου...
εχω wind και πληρωνω 52 ευρω το μηνα (με ολα μεσα φπα και οτι αλλη βλακεια υπαρχει)και μου παρεχουν:1500 λεπτα προς wind,q και σταθερα,1500 sms προς wind,q και σταθερα,250 προς ολους τους αλλους(μηνυματα και λεπτα ομιλιας),250 Mms,250 βιντεοκλησεις και εχω και 250 Mb.θελησα να αλλαξω εταιρια για να παρω το Iphone 4 και ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ απο τις υπολοιπες δυο εταιριες δεν μου εδινε αυτα τα πραγματα στα 52 ευρω.....τα συμπερασματα δικα σας....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:31

καλησπερα βλεπω γινονται μαχες για τις "κλεψιες" των εταιριων,λοιπον ας πω και εγω την γνωμη μου...
εχω wind και πληρωνω 52 ευρω το μηνα (με ολα μεσα φπα και οτι αλλη βλακεια υπαρχει)και μου παρεχουν:1500 λεπτα προς wind,q και σταθερα,1500 sms προς wind,q και σταθερα,250 προς ολους τους αλλους(μηνυματα και λεπτα ομιλιας),250 Mms,250 βιντεοκλησεις και εχω και 250 Mb.θελησα να αλλαξω εταιρια για να παρω το Iphone 4 και ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ απο τις υπολοιπες δυο εταιριες δεν μου εδινε αυτα τα πραγματα στα 52 ευρω.....τα συμπερασματα δικα σας....


Οι αλλες 2 εταιριες θα σου επερναν πανω απο 100 ευρω τον μηνα για ολα αυτα. Συμφωνο και εγω οτι η WIND ειναι απο τις καλυτερες ;)

Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 24/09/2010 - 20:32


#33   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:39

Οι αλλες 2 εταιριες θα σου επερναν πανω απο 100 ευρω τον μηνα για ολα αυτα. Συμφωνο και εγω οτι η WIND ειναι απο τις καλυτερες ;)

στο περιπου μου ειπαν 75 ευρω το μηνα αλλα χωρις να τα εχω ολα αυτα,απλα ειχα παραπανω ιντερνετ που δεν το χρειαζομαι...τα 250 μου ειναι αρκετα

#34   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:40

H Wind αν δεν έχεις απαιτήσεις internet/smartphone είναι πολύ οικονομικότερη των άλλων 2 εταιριών. Αν είχε και καλύτερη κάλυψη όπως και 3G θα ήταν η καλύτερη επιλογή. Με αν όμως δουλειά δεν γίνεται οπότε...

#35   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2010 - 20:44

H Wind αν δεν έχεις απαιτήσεις internet/smartphone είναι πολύ οικονομικότερη των άλλων 2 εταιριών. Αν είχε και καλύτερη κάλυψη όπως και 3G θα ήταν η καλύτερη επιλογή. Με αν όμως δουλειά δεν γίνεται οπότε...

εγω ειμαι υπερευχαριστημενος δεν μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα ειτε με το ιντερνετ ειτε με τα τηλεφωνα

#36   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 21:20

οτι"κλεβει"ο ενας το ιδιο με αλλους τροπους κανει ο αλλος...αφου ειμαστε ελληναρες και τα ξερουμε ολα καλα να παθουμε..προπερσι που εφυγα απο κοσμο το εκανα γιατι χρεωθηκα 15Ε για να μιλαω με τον καθε δασκαλεμενο του τηλεφωνικου της κεντρου που σε κραταγε 5-10 λεπτα μονο αναμονη αναμεσα στην κληση στο τμημα ακυρωσεων...οποιος εχει αμφιβολιες περι κακοβουλων ενεργειων απο μερος μου,υπαρχει ο λογαριασμος και ειμαι προθυμος να σας τον δειξω..απο τα βοdια ειχα σε 12 μηνες ενα λογαριασμο κατα 70% πανω..δεν ασχοληθηκα με αμφισβητηση λογαριασμου γιατι δεν ειχα ορεξη για τραβηγματα εκεινο τον καιρο...τωρα πηρα το τεσσαρι με 126 αν δεν κανω λαθος αλλα σε περιπτωση που ξαναγινει λαθος θα σας φερω για κοινο στην τζαβελλα 1-3 να δειτε το show...(απλα θα εχω και εισιτηριο γιατι ζουμε σε δυσκολους καιρους... ::) )οσο για το σημα καμπανα μην σχολιασω... B)


και τωρα που το θυμηθηκα η βοdια ανεβασε το μηνυμα απο 10 σε 12 λεπτα και μιλαω για μεγαλυτερο πακετο απο αυτο που ειχα...(ειχα οικονομικο 45 και εβαλα unlimited 55 με νετ+σταθερα)

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 24/09/2010 - 21:26


#37   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 24/09/2010 - 23:04

H Wind αν δεν έχεις απαιτήσεις internet/smartphone είναι πολύ οικονομικότερη των άλλων 2 εταιριών. Αν είχε και καλύτερη κάλυψη όπως και 3G θα ήταν η καλύτερη επιλογή. Με αν όμως δουλειά δεν γίνεται οπότε...



Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι κανείς τόσο κατηγορηματικός σχετικά με την καλύτερη κάλυψη. Και πως μπορεί να κατέχει την απόλυτη αλήθεια ότι η μια ή η άλλη εταιρία έχει καλύτερο σήμα.
Με τι στοιχεία ? Μπορείς να τα αναφέρεις? Πιστεύω πως είναι κάτι σχεδόν υποκειμενικό.
Οι περισσότεροι μεταφέρουν ότι άκουσαν από κάποιους άλλους.
Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι η Wind έχει πολύ καλύτερο σήμα (έως και 50%) από την Vodafone.
Στο σπίτι μου π.χ. σε ορισμένα σημεία η Vodafone δεν είχε ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα. Η Wind έχει 3 με 4 μπάρες!
Αλλά αυτό ισχύει για μένα και στους χώρους που εγώ συνήθως κινούμαι!
Όσο για τις απαιτήσεις internet/smartphone που λες ότι δεν πρέπει να έχουν οι συνδρομητές της Wind ε λοιπόν εγώ έχω και σε πληροφορώ ότι δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και είμαι ο τελευταίος που θα ήμουν ''οπαδός'' ''fanboy'' κ.λ.π. οποιασδήποτε εταιρείας!
Καλο είναι να μεταφέρουμε τις εμπειρίες μας και να κάνουμε τις κρίσεις μας αλλά
ας μην ήμαστε απόλυτοι σε αυτά τα θέματα.

#38   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 23:12

Το πως έγινε το παράπονο μου πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ φίλων ΚΑΙ οπαδών των 2 εταιριών ΔΕΝ το κατάλαβα...
Είναι όμως γεγονος ότι ο μόνος λόγος που έμεινα το καλοκαίρι και ανανέωσα με βοντα ήταν η πολύ καλή επιδότηση που μου έδωσαν...Τσίμπησα και τελικώς την πλήρωσα και από πάνω!!
Από την wind έφυγα θυμάμαι, λόγω iphone και μέχρι τότε είχα πάρα πολύ καλές εντυπώσεις..
Cosmo ήμουν επί... χμ.... 1998 και μέχρι 2004, νομίζω.... Και πάλι, στις καλές τότε εποχές της τηλεφωνίας όπου απλά σε έπαιραν τηλέφωνο και έπαιρνες πίσω εσύ, όλα ήταν μια χαρά..
Τώρα πως έφτασα να τους ακουμπάω 100αρια τον μήνα και να συμπεριφέρονται λες και οι εταιρικοί πελάτες τους είναι ζώα, δεν το κατάλαβα.... Αντί να προσφέρουν το απλό και διάφανο πρόγραμμα, έχουν απαίτηση ένας επαγγελματίας να διαβάζει όλη μέρα την σελίδα τους και να ενημερώνεται για τις χρεώσεις του λες και δεν έχει τι άλλο να κάνει.... Και αν δεν το κάνουμε αυτό, που κατά μια σχεδόν διεστραμμένη, ως προς την λογική, άποψη ενός συμφορουμίτη είναι "υποχρέωση" του καταναλωτή, ξαφνικά .... φταίμε εμείς...
Βρίσκουν και κάνουν..
Κάτσε να χάσουν αύριο το πρωι 5 νούμερα (εταιρικά και ένα ατομικό), να δεις τι καλά..... Δυστυχώς γι αυτούς αγαπάμε και οι δυο μας τα λεφτά μου. Εγώ λίγο περισσότερο από αυτούς.

#39   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 23:42

Τώρα που λέμε και σύγκριση Cosmote και Vodafone , ήμουν πελάτης 11 χρονια στην Cosmote με συμβόλαιο και όταν είχα θελήσει να πάρω το iphone 3G πήρα τηλέφωνο να τους ρωτήσω σε τι τιμή θα μου το δίναν και μου πετάν ένα 420 € για το 3g 8 GB στο πρόγραμμα που είχα (!!!!!) . Τα πήρα στο κρανίο , και κατευθείαν περνάω από την Vodafone , και μου κάνουν συμφωνία για ενα χρόνο συμβόλαιο να μου αφήσουν το 16αρι 250 € και τα εννοειτε έκλεισα συμβόλαιο κατευθείαν. Μετά από 3 μέρες μου πήραν τηλεφωνο από κόσμοτε και μου κάνανε ανάλογη προσφορα , αλλά αυτό με εξαγρίωσε ακόμα πιο πολύ. Αγανακτησα γιατί αντί να επιβραβεύσουν εναν πιστό πελάτη , του φέρονται σαν Μ.....α και το μόνο που τους νοίαζει είναι να βρουν νέους πελάτες. Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα.Δεν μου έκατσε άσχημα βέβαία , γιατί βρέθηκα και με μια Mercedes δώρο από την Vodaφονε , οπότε τέλος καλό όλα καλά


τυχερε κτηνίατρε!!

#40   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 24/09/2010 - 23:46

Δεν θέλω να δικαιολογήσω την vodafone όυτε και κάποια άλλη εταιρία, ούτε δουλέυω, είμαι μέτοχος ή μου ανήκουν κάποια από αυτές, αλλά ούτε πιστεύω πως οι χρεώσεις είναι ελκυστικές.


Ρε παιδιά .. Σε λίγο θα βάζουμε και την επαγγελματική μας κάρτα και ταυτότητα για να postaroume.. :lol:

Υ.Γ. Καταλαβαίνω γιατι το έγραψες απλά θέλω να σατυρίσω λίγο :P

#41   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 24/09/2010 - 23:54

Σωστό αυτό που λες αλλά όχι και 1 ΜΒ = 1 ευρώ... Ήμαρτον!!!!


Αυτοί που έχουν κάποιο πρόγραμμα data στη γραμμή τους (σε περίπτωση που ξεπεράσουν τον όγκο που καλύπτει το πάγιο) η χρέωση είναι 10 λεπτά το mb. (με εξαίρεση το mobile intiernet small που είναι 90 λεπτά)

Γι αυτούς που δεν έχουν κανένα πρόγραμμα data είναι 7 ευρώ το 1mb !! (σε όλες τις εταιρίες)

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η τόση φασαρία. Σε όλες τις εταιρίες είναι ακριβώς οι ίδιες χρεώσεις. Όσοι έχουν το μοκρότερο πακέτο data, όταν ξεπεράσουν τον όγκο που τους καλύπτετεαι η χρέωση είναι 90 λεπτά, ενώ σε όλα τα άλλα είναι 10 λεπτά όπως είπα.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 24/09/2010 - 23:56


#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:05

Δες το και στο site.
http://www.vodafone....ion?pageId=5661

απο κατω λέει ''Χρέωση μετά το τέλος του προσφερόμενου όγκου δεδομένων 0,0009 € / KB " (στο λέει στο πινακάκι κι όλας)

Κι εγώ από την πρώτη στιγμή αυτό το πρόγραμμα έχω για ίντερνετ και εννοείται ότι το ήκερα από την αρχή αυτό. Δεν στο κρύβει.. Ενώ στα άλλα προγράμματα γράφει κανονικά
Χρέωση μετά το τέλος του προσφερόμενου όγκου δεδομένων 0,0001 € / KB


ΥΓ.: Ξέχασα να αναφέρω ότι το small και το medium έχουν αυτή την χρέωση. Ενώ η χρέωση των 10 λεπτών ισχύει στα large και unlimited (το ίδιο ισχύει και στην cosmote)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 25/09/2010 - 00:06


#43   dandil

dandil

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:06

Φίλε zvrikos μόλις βρήκα αυτο το sms απο voda στις 20/7/10:

H VODAFONE ΣAΣ ENHMEPΩNEI OTI AΠO 01/07,BAΣEI EYPΩΠAIKOY KANONIΣMOY KAI ΓIA KAΛYTEPO EΛEΓXO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣAΣ, ENEPΓOΠOIHΣE ANΩTATO OPIO XPHΣHΣ INTERNET ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH. ETΣI, YΣTEPA AΠO ENHMEPΩΣH ΣAΣ, H MHNIAIA XPHΣH INTERNET ANAΣTEΛΛETAI OTAN ΦΘAΣETE TA 61,5 E H EXETE KATANAΛΩΣEI TA ΠPOAΓOPAΣMENA ΣAΣ MB. EAN EΠIΘYMEITE KATAPΓHΣH TOY OPIOY ΣTEIΛTE "DRC OFF" ΣTO 1230 ΔΩPEAN. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΣTO 13830

Use it ;)

(sorry για τα caps, ειναι copy paste!)

Τελευταία επεξεργασία από: dandil, 25/09/2010 - 00:06


#44   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:07

Φίλε zvrikos μόλις βρήκα αυτο το sms απο voda στις 20/7/10:

H VODAFONE ΣAΣ ENHMEPΩNEI OTI AΠO 01/07,BAΣEI EYPΩΠAIKOY KANONIΣMOY KAI ΓIA KAΛYTEPO EΛEΓXO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣAΣ, ENEPΓOΠOIHΣE ANΩTATO OPIO XPHΣHΣ INTERNET ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH. ETΣI, YΣTEPA AΠO ENHMEPΩΣH ΣAΣ, H MHNIAIA XPHΣH INTERNET ANAΣTEΛΛETAI OTAN ΦΘAΣETE TA 61,5 E H EXETE KATANAΛΩΣEI TA ΠPOAΓOPAΣMENA ΣAΣ MB. EAN EΠIΘYMEITE KATAPΓHΣH TOY OPIOY ΣTEIΛTE "DRC OFF" ΣTO 1230 ΔΩPEAN. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΣTO 13830

Use it ;)

(sorry για τα caps, ειναι copy paste!)


Αυτό ισχύει για roaming σε χώρες της ΕΕ του εξωτερικού αν δεν κάνω λάθος.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 25/09/2010 - 00:08


#45   dandil

dandil

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:09

Αυτό ισχύει για roaming σε χώρες της ΕΕ του εξωτερικού αν δεν κάνω λάθος.


Η αλήθεια είναι πως δεν ειναι πολύ ξεκάθαρο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες