Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

τέλος η Voda


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikkosnet

nikkosnet

    iPH User

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Nikkos K

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:13

Θα συμφωνήσω με μερικούς ότι όλες οι εταιρίες χρεώνουν πάνω κάτω τα ίδια. Μόλις βγει μια προσφορά από την μία εταιρία ακολουθούν και οι άλλες. Δυστηχώς η πολιτική χρεώσεων στην Ελλάδα είναι απαράδεκτη και από τις 4 εταιρίες και ακόμα πιο δυστηχώς δεν χωράνε πλέον όλες στην αγορά.

Οι "προσφορές" με τα unlimited και τα καρτοκινητά τις ξετίναξε και τώρα έχουμε άλλο σήριαλ: Θα κοπούν οι επιδοτήσεις. Και επειδή όπως είπα δεν υπάρχει πλέον χώρος για όλες, η Wind ήταν στα πρόθυρα του λουκέτου αλλά τελικά μάλλον θα εξαγοραστεί.

Εγώ ήμουν 10 χρόνια στην Vodafone και έκανα το λάθος και έκανα αίτηση φορητότητας στην Cosmote. Στους 4 μήνες το είχα μετανοιώσει και από άποψη κάλυψης σήματος (πριν ενάμιση χρόνο) και από τις χρεώσεις. Χαρακτήριστική δε η περίπτωση του ότι βρέθηκα να είμαι και €80 ΣΥΝ στους λογαρισμούς μου, επειδή το billing είχε κάποιο πρόβλημα και δεν ενημέρωνε τις πληρωμές μου. Όταν δε έφυγα και ξαναγύρισα στην Vodafone, μου .....χρωστούσαν και €9!

Η Vodafone μπορεί να είναι πιο ακριβή (σχετικό είναι αυτό) αλλα τουλάχιστον δουλεύει σωστά. Και γνωρίζω πολύ καλά τις χρεώσεις της.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:19

Στμφωνώ κι εγώ.. Η vodafone απο άποψη ποιότητας είναι σίγουρα καλύτερη.. Και από άποχη ταχύτητας download (σε έρευνα του PC Magazine) βγήκε το δίκτυο της vodafone ως το ταχύτερο. Κι εγώ 5 χρόνια περίπου είμαι στη vodafone(4 CU και τον τελευτάιο χρόνο συμβόλαιο). Δεν μου έχει γίνει ποτέ κάποιο λάθος. Όλα δουλεύουν καλά, έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών με πολλά τμήματα και ξεχωριστό τμήμα αποκλειστικά για το iPhone). Τώρα βέβαια όντως σχετικό είναι αυτό.. Όπως τον βολεύει τον καθέναν.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 25/09/2010 - 00:19


#48   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:55

Στμφωνώ κι εγώ.. Η vodafone απο άποψη ποιότητας είναι σίγουρα καλύτερη.. Και από άποχη ταχύτητας download (σε έρευνα του PC Magazine) βγήκε το δίκτυο της vodafone ως το ταχύτερο. Κι εγώ 5 χρόνια περίπου είμαι στη vodafone(4 CU και τον τελευτάιο χρόνο συμβόλαιο). Δεν μου έχει γίνει ποτέ κάποιο λάθος. Όλα δουλεύουν καλά, έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών με πολλά τμήματα και ξεχωριστό τμήμα αποκλειστικά για το iPhone). Τώρα βέβαια όντως σχετικό είναι αυτό.. Όπως τον βολεύει τον καθέναν.

στο σημειο που λες οτι εχει την καλυτερη εξυπηρετηση πελατων πραγματικα και χωρις παρεξηγηση γελασα πολυ..το μονο παραδειγμα που θα σου δωσω ηταν οτι 27 του μηνα που βγηκε το 4αρι τους(για τους κοινους θνητους χωρις βυσμα)εκανα εγω το ξυπνητηρι μηπως δουν τα mail που τους στελνουν απο τα κεντρικα...συγκεκριμενα μιλησα με τουλαχιστον 5 ατομα για να "καταφερω"να αποδειξω σε διαφορους ασχετους με την τεχνολογια και το αντικειμενο της δουλειας τους πως το δελτιο τυπου δημοσιευμενο στο capital.gr ειναι δικο τους και οχι καποιου ακυρου...και οσο γι αυτο με την μαγνητοφωνηση να ξερετε απλα πως ειναι για να κοβει τη φορα σε μερικους που δεν εχουν τι να κανουν το χρονο τους και αναλωνονται σε φαρσες σε τηλεφωνικα κεντρα..εαν σας μαγνητοφωνησουν ακουγεται μολις ξεκιναει η διαδικασια πως γινεται καταγραφη της κλησης απο το σημειο και μετα..καλο ξημερωμα! <_<

#49   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/09/2010 - 00:58

στο σημειο που λες οτι εχει την καλυτερη εξυπηρετηση πελατων πραγματικα και χωρις παρεξηγηση γελασα πολυ..το μονο παραδειγμα που θα σου δωσω ηταν οτι 27 του μηνα που βγηκε το 4αρι τους(για τους κοινους θνητους χωρις βυσμα)εκανα εγω το ξυπνητηρι μηπως δουν τα mail που τους στελνουν απο τα κεντρικα...συγκεκριμενα μιλησα με τουλαχιστον 5 ατομα για να "καταφερω"να αποδειξω σε διαφορους ασχετους με την τεχνολογια και το αντικειμενο της δουλειας τους πως το δελτιο τυπου δημοσιευμενο στο capital.gr ειναι δικο τους και οχι καποιου ακυρου...και οσο γι αυτο με την μαγνητοφωνηση να ξερετε απλα πως ειναι για να κοβει τη φορα σε μερικους που δεν εχουν τι να κανουν το χρονο τους και αναλωνονται σε φαρσες σε τηλεφωνικα κεντρα..εαν σας μαγνητοφωνησουν ακουγεται μολις ξεκιναει η διαδικασια πως γινεται καταγραφη της κλησης απο το σημειο και μετα..καλο ξημερωμα! <_<


Σε γενικές γραμμές μιλάω.. Και σίγουρα ισχύει. Έχω διαβάσει και σε άλλα forums δημοσκοπήσεις και απόψεις ( το έχω ακούσει να το λένε και από όλες τις εταιρίες συνδρομητές). Για τη wind ούτε καν δεν μιλάω. Στην cosmote δεν είναι καθόλου εξειδικευμένοι.. Σου βγαίνουν κάτι κοπελίτσες που δεν ξέρουν την τύφλα τους. Ενώ στη vodafone συνήθως είναι ενημερωμένοι για όλα, υπάρχουν πολλά τμήματα κτλ και εξειδικευμένα τμήματα για συσκευές mobile interet, iphone κτλ.

#50   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/09/2010 - 01:15

Φίλε zvrikos μόλις βρήκα αυτο το sms απο voda στις 20/7/10:

H VODAFONE ΣAΣ ENHMEPΩNEI OTI AΠO 01/07,BAΣEI EYPΩΠAIKOY KANONIΣMOY KAI ΓIA KAΛYTEPO EΛEΓXO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣAΣ, ENEPΓOΠOIHΣE ANΩTATO OPIO XPHΣHΣ INTERNET ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH. ETΣI, YΣTEPA AΠO ENHMEPΩΣH ΣAΣ, H MHNIAIA XPHΣH INTERNET ANAΣTEΛΛETAI OTAN ΦΘAΣETE TA 61,5 E H EXETE KATANAΛΩΣEI TA ΠPOAΓOPAΣMENA ΣAΣ MB. EAN EΠIΘYMEITE KATAPΓHΣH TOY OPIOY ΣTEIΛTE "DRC OFF" ΣTO 1230 ΔΩPEAN. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΣTO 13830

Use it ;)

(sorry για τα caps, ειναι copy paste!)



Εξαιρετικά χρήσιμο...
Για να δούμε....
ευχαριστώ πολύ!

#51   pyro

pyro

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2010 - 13:33

Πρόσφατα έκανα αμφισβήτηση χρεώσεων για το data plan. 38 ευρώ για 64 παραπανίσια ΜΒ χρήσης. Στη Voda είναι 0,10ε το ΜΒ μη σας πιάνουν κότσους πάρτε τηλέφωνο και κάντε αμφισβήτηση μπας και ξυπνήσουν. Αυτό που ξέρω είναι πως σε καμιά βδομάδα πάω cosmote για φορητότητα και χάρισμα τους τα 125 αστεία ευρώ επιδότηση με μέσο λογαριασμό 80-90 ευρώ.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες