Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

τέλος η Voda


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:22

Μετά από χρόνια ταϊσματος της Voda, όπου για παράδειγμα είχα ενεργοποιημενο πακέτο με 300 ΜΒ αλλά έκανα κατανάλωση μετα βίας των 70 από αυτά, αλλά πλήρωνα όλο το ποσό, αποφάσισα να το μειώσω στα 100 πληρώνοντας το ποσ΄οτων 5 ευρώ. Ευχαριστημένος με αυτό το μηνιαίο κέρδος που κατά τα φαινόμενα θα αποκόμιζα, έκανα και μια ανανέωση της ετήσιας σύμβασης μου. Προχθές έλαβα την λυπητερή. Λόγω φόρτου εργασία κτλ χρειάστηκε να γίνει χρήση 200 ΜΒ περίπου από το δίκτυο της VODA. Το αποτέλεσμα? Για τα 100 αυτά ΜΒ, μου χρέωσαν 100 + ευρώ. Οϋτε λίγο ούτε πολύ 1 ΜΒ = 1 ευρώ...
Στο δε site τους λένε... 100 = 5 ευρώ... (Μάλιστα)... και από εκεί και πέρα 1ΚΒ = 0,000047 ή κάτι τέτοιο..... ε, εντάξει λες, σιγα τα ωα.... Αμ δε.... Ξέρουν αυτοί γιατί δεν ενημερώνουν σωστά και ολοκληρωμένα τον πελάτη...

Κύριοι, να έχετε την καλημέρα μου. Προβαίνω άμεσα σε καταγγελία της σύμβασης...
Τον καταναλωτή σας με τέτοιες ενέργειες τον χάνετε.. Και μάλιστα έναν με 400 ευρώ μηνιαίως λογαριασμό...
Αίντε και καλές συνακροάσεις....
Ξέρετε εσείς....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:25

Τωρα δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβολου..Αλλα πιστευω πως και εσυ απο την πλευρα σου σαν καταναλωτης θα επρεπε να ειχες προβει στις απαραιτητες ερωτησεις για το ποσο χρεωνει παραπανω εαν ξεπερασεις το οριο σου..Ελπιζω να βγαλεις ακρη..Φιλικα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#3   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:31

Μακράν η πιο απαράδεκτη εταιρεία!
Κανε άμεσα φορητότητα. Και να ξέρεις ότι είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις ότι επιδότηση έχεις λάβει από την αρχή του συμβολαίου σου έως σήμερα και όχι τους υπολοίπους μήνες μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιό σου όπως πολλοί λανθασμένα πιστεύουν.
Εγώ έφυγα λόγω της συνδυαστικής προσφοράς με την hol.
Η απαράδεκτη αυτή εταιρεία δεν αναγνωρίζει ως πάγιο των 30€ κι άνω π.χ. το ''Unlimited
με Internet 30 '' (με πάγιο 31,01 € !!!) γιατί λέει ότι είναι πάγιο 20 € φωνής και 10 € data! Θαρρείς και το αναφέρει αυτό πουθενά στο site τους!
Από τότε είμαι στην Wind και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

#4   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:36

Τωρα δεν θελω να κανω τον δικηγορο του διαβολου..Αλλα πιστευω πως και εσυ απο την πλευρα σου σαν καταναλωτης θα επρεπε να ειχες προβει στις απαραιτητες ερωτησεις για το ποσο χρεωνει παραπανω εαν ξεπερασεις το οριο σου..Ελπιζω να βγαλεις ακρη..Φιλικα.



Σωστό αυτό που λες αλλά όχι και 1 ΜΒ = 1 ευρώ... Ήμαρτον!!!!

#5   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:37

Σωστό αυτό που λες αλλά όχι και 1 ΜΒ = 1 ευρώ... Ήμαρτον!!!!


Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο οτι η τιμη ειναι απαραδεκτη αλλα δυστηχως απο κατι τετοιες "κομπινες" κοιτανε να ξεζουμισουν τον κοσμακη..Για αυτο λεω οτι θα πρεπει και εμεις απο την πλευρα μας σαν καταναλωτες να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι.
Once You Go Mac You Never Go Back

#6   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:38

Επί των επισημάνσεων σας. Είχα επιδότηση 1600 ευρώ... Τους την χαρίζω γιατί δεν την πήρα κιόλας... Εδώ και 2 μήνες δεν πήρα κάτι από αυτους... Χάρισμα τους.
Σας καταναλωτής, ΝΑΙ πρέπει να ψάχνεσαι..
Οταν όμως πληρώνεις 5 ευρώ για 100 ευρώ, έχεις ευλόγως αναμονή με βάση τη νλογική ότι τα άλλα 100 ΜΒ δεν θα κοστίσουν πχ 5 ευρώ αλλά 10, 20, 30 , 40 ΟΧΙ 100 συν ΦΠΑ..
Είναι τυχαίο ότι δεν γράφουν πόσο κάνει το ΜΒ? Τότε όλοι θα το ήξεραν. Και σκέψου οτι δεν είμαι ο μέσος καταναλωτής... Ξέρω τι σημαίενι ΜΒ και τι ΚΒ.... και γι αυτό εξοργίζομαι με το 1 ΜΒ= 1Ε....
Άρα η λογική υπαναχωρεί μπροστά στο "ας γνώριζες" ? Οκ, τότε, αλλά εταιρίες ΔΕΝ στέκονται με τέτοιες αρχές απέναντι στον καταναλωτή...
Τέλος, λοιπόν και το μισό του μηνιάτικου ενός από τους υπαλληλους τους κάνει φτερα... Τόσο απλά...

#7   SunOfABeach

SunOfABeach

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:43

Δυστυχώς, οι ίδιες χρεώσεις ισχύουν (πάνω-κάτω) σε όλους τους παρόχους. Γι αυτό και υπάρχουν τα "πακέτα"...
Πες, για παράδειγμα, ότι έχεις Cosmote πρόγραμμα, με μηδενικό πάγιο. Όχι internet να μπεις και κλήσεις να κάνεις, αλλά και SMS που θα στέλνεις, θα το σκέφτεσαι!

#8   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:46

Όταν όμως έχεις πάγιο 60 ευρώ,όπως εγώ στα τηλέφωνα μου, το ιντερνετ στην cosmote είναι free...
Πλάκα κάνουμε τώρα.... Χρεωνουν το ιντερνετ λες και το στέλνουν και εγώ δεν ξέρω με τι.... $%^&*() αιντε...

#9   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2010 - 16:51

Στο site της Vodafone μιλάει για 0,0009€ ανα kb μετά το πέρας του όγκου που έχεις προπληρωσει,δηλαδή 0,90€ το 1 mb στα στα πακέτα mobile Internet
Δηλαδή κοντά στο 1€ όσο σε έχουν χρεώσει
http://www.vodafone....ion?pageId=5661

Αν ανεβεις προγραμμα τότε πέφτει η χρέωση

#10   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 17:03

Αυτό είδα...
Το πρόγραμμα για κλήσεις δεν σχετίζεται με το ιντερνετ..
ΝΑ τι χρεώνει η VODA

Tιμοκατάλογος - Mobile Internet (Medium)
Μηνιαίο Πάγιο
10,34 €
ΜΒ
300 MB
Χρέωση μετά το τέλος του προσφερόμενου όγκου δεδομένων
0,00093 € / KB
Περισσότερο από 1 ΜΒ / ευρώ.... γιατί έχει συν τέλη κινητής τηλεφωνίας ΚΑΙ ΦΠΑ
MEDIUM, ΟΧΙ SMALL.....

Η κοσμο..
Χρέωση πέρα των δωρεάν MB για πλοήγηση στο διαδίκτυο (€/ΜΒ) 0,1034€/MB

ε, είναι στο 1/10 και πλέον.......
Με τέτοιες χρεώσεις ΠΟΥ πάει η vodafone, απορω

#11   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2010 - 17:13

ρε παιδεια τοσο ειναι και η κοσμοτε...1μβ=1εθρο γιαυτο αν το χρειαζεσαι η απο την αρχη πληρωνεις 1γβ το μηνα ή δεν μπαινεις.

#12   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2010 - 17:13

Anyway η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα (όπως και όλα τ'αλλα ) είναι μπουρδέλο
Αν δεις παροχές που δίνουν στους χρήστες στο εξωτερικό θα παθεις την πλάκα σου

#13   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2010 - 17:15

H cosmote είναι 1 ΜΒ = 0,10 ΜΗΝ μπερδεύσαι...
Η ξεκάθαρη και απλή πολιτική τιμών είναι δείγμα σοβαρής εταιρίας... Ετσι απλα...
ΟΛΑ τα άλλα είναι εκ του πονηρού

Τελευταία επεξεργασία από: zvrikos, 24/09/2010 - 17:15


#14   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2010 - 17:31

H cosmote είναι 1 ΜΒ = 0,10 ΜΗΝ μπερδεύσαι...
Η ξεκάθαρη και απλή πολιτική τιμών είναι δείγμα σοβαρής εταιρίας... Ετσι απλα...
ΟΛΑ τα άλλα είναι εκ του πονηρού

Εχεις απολυτο δικιο!Εχουν χασει λιγο το τοπι εκει στη voda τον τελευταιο χρονο ιδιως.Κατι παιζεται,τι ειναι το θεμα.Εκτος και αν εχει θολωσει το μυαλο καποιων 'φωστηρων' εκει μεσα με την "κριση" των τελευταιων μηνων και εχει χαθει καθε ιχνος σοβαροτητας.Αν και συνδρομητης τους απο καταβολης κινητων στην ελλαδιτσα ενα εχω να πω:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

#15   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/09/2010 - 17:33

Εγώ είχα μια SIMτου Cosmote Internet On The Go Unlimited (10gb limit) , και έβαλα την SIM στο κινητό και έκανα χρήση περίπου 40mb, ερχετε λοιπόν ο λογαριασμός 431 ευρώ. Και τι μου είπαν ; "Χρησιμοποιηθικε απο κινητο και το 1mb = 1gb" :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες