Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Tutorial] Install Snow Leopard On Asus Netbook


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 08:42

Να'σαι καλά ρε φίλε!!! Μου έχουν κάνει δώρο ένα 1101ha και το έχω παρατημένο! Που να'ξερε τι το περιμένει... :lol:


Εσένα να δεις τι... σε περιμένει !! χαχαχαχαχ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 01/10/2010 - 08:51

Εμένα μάλλον τίποτα...! Mac User από το 96 και pc προ αμνημονεύτων...! Μη με φοβάσαι! ;)

#33   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 08:52

Εμένα μάλλον τίποτα...! Mac User από το 96 και pc προ αμνημονεύτων...! Μη με φοβάσαι! ;)

Οκ μαν :) εδώ θα είμαι αν χρειαστείς τίποτα πάντως..

#34   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:01

Thnx mate! Ελπίζω αυτό τουλάχιστον να πάει καλά στο 1101 γιατί το βλέπω να σενεχίζει να το τρώει η σκόνη. Με τη GMA500 που έχει, έχουμε φοβερό πρόβλημα. Δεν υποστηρίζεται από την intel και μόνο με xp δουλεύει το ρημάδι...

#35   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:04

Thnx mate! Ελπίζω αυτό τουλάχιστον να πάει καλά στο 1101 γιατί το βλέπω να σενεχίζει να το τρώει η σκόνη. Με τη GMA500 που έχει, έχουμε φοβερό πρόβλημα. Δεν υποστηρίζεται από την intel και μόνο με xp δουλεύει το ρημάδι...


Και με Windows 7 παιζει πολύ καλα. Θελεις συγκεκριμενους beta drivers και εισαι οκ.

#36   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:07

Thnx mate! Ελπίζω αυτό τουλάχιστον να πάει καλά στο 1101 γιατί το βλέπω να σενεχίζει να το τρώει η σκόνη. Με τη GMA500 που έχει, έχουμε φοβερό πρόβλημα. Δεν υποστηρίζεται από την intel και μόνο με xp δουλεύει το ρημάδι...

Να αυτά μου λες και με κάνεις να μην σ'εμπιστευομαι. Εγω του ειχα βάλει 3 λειτουργικά,xp,7,snow. Το Snow Έχει προβλήματα απλά εγω δεν μπορούσα να τα καταλάβω τότε..Το βιος θελει κολπο για να δεχτει τα 7 ;)

Τελευταία επεξεργασία από: moviemaker, 01/10/2010 - 09:09


#37   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:18

Και με Windows 7 παιζει πολύ καλα. Θελεις συγκεκριμενους beta drivers και εισαι οκ.

Εσυ εχεις το βιος απο μαμα.. ;)

#38   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:25

Με τα 7 δούλεψε κανονικά αλλά δε δούλευε καλά ο driver της κάρτας. Μου την έδινε απίστευτα το οτι έπρεπε να το ρυθμίσω κάθε φορά που το άνοιγα, οπότε το παράτησα.

#39   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 01/10/2010 - 09:40

Να αυτά μου λες και με κάνεις να μην σ'εμπιστευομαι. Εγω του ειχα βάλει 3 λειτουργικά,xp,7,snow. Το Snow Έχει προβλήματα απλά εγω δεν μπορούσα να τα καταλάβω τότε..Το βιος θελει κολπο για να δεχτει τα 7 ;)


Δεν ξέρω τι κόλπο μπορεί να θέλει το bios, πάντως εμένα μόνο με xp δούλεψε καλά. Τα 7 είχαν πρόβλημα με τον beta driver, και το macos οταν το δοκίμασα, δεν είχε driver. Αν με το 10.6.3 δουλέψει καλά (όπως λέει και ο οδηγός) τότε έτσι θα μείνει.

#40   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/10/2010 - 11:23

Δεν ξέρω τι κόλπο μπορεί να θέλει το bios, πάντως εμένα μόνο με xp δούλεψε καλά. Τα 7 είχαν πρόβλημα με τον beta driver, και το macos οταν το δοκίμασα, δεν είχε driver. Αν με το 10.6.3 δουλέψει καλά (όπως λέει και ο οδηγός) τότε έτσι θα μείνει.


Έχω το ίδιο netbook από το σχολείο που το διέθετε δωρεάν το υπουργείο. (το πήρε η μάνα μου ως καθηγήτρια ) Το πρόβλημά μ είναι ότι ΣΕΡ ΝΕ ΤΑΙ !!!!!

Σε σημείο που θέλεις να το πετάξεις και να το σπάσεις.. Με Xp είναι μέσα .. Τι λέτε να κάνω ? Format??? και να το αφήσω καθαρό από αυτά που έβαλαν από το υπουργείο ? Sorry για το offtopic

#41   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 11:35

Έχω το ίδιο netbook από το σχολείο που το διέθετε δωρεάν το υπουργείο. (το πήρε η μάνα μου ως καθηγήτρια ) Το πρόβλημά μ είναι ότι ΣΕΡ ΝΕ ΤΑΙ !!!!!

Σε σημείο που θέλεις να το πετάξεις και να το σπάσεις.. Με Xp είναι μέσα .. Τι λέτε να κάνω ? Format??? και να το αφήσω καθαρό από αυτά που έβαλαν από το υπουργείο ? Sorry για το offtopic


Λοιπόν να τα πάρουμε απο την αρχή για να καταλαβαίνουμε όλοι τι λέμε..

Υπάρχουν δυο μοντέλα το ενα είναι (ΗΑ) κ το άλλο είναι (HAGG) οι αλλαγές είναι στο Bios k στο λειτουργικό.

Αν έχεις το HAGG θέλει 3 πράγματα για να πηγαίνει πολύ καλά με τα Win. xp h 7

1) Να ξεγελάσεις το βιος και να κάνεις το Update του HA (γίνεται) !
2) Να αλλάξεις τσιπακι μνήμης και να βάλεις ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ σε 2GB για να μην χάσεις το Over που έχει από την μαμά του.
3) να βάλεις το overclocking full (μην ανησυχείς)

Αν έχεις το ΗΑ τότε θέλεις μόνο το Step 2+3

Τα Bios είναι διαθέσιμα στην σελίδα της Asus.. Όπως και τι τύπο Ram να βάλετε στο Forum της Asus.

#42   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/10/2010 - 11:38

Το ελέγχω και σε ενημερώνω περαιτέρω ! Ευχαριστώ

#43   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 01/10/2010 - 12:13

Λίγο άκυρο με το όλο τοπικ.
Πάντως μην κάνετε τίποτα από ότι λέει ο οδηγός.
Ετοίμασα νεο πακέτο με kexts , boot files , chameleon.
Δεν επαιζε καλα η ανάλυση 1024 χ 768) και εφτιαξα αλλο Packet και παίζει η ανάλυση.
Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν έχω καταφέρει να κάνω Update -.-
Παντως γενικα δεν εχει σχεση με Mac Computer...μονο για εναν Chrome και κανα Tweetie ειναι...τίποτα παραπάνω.

#44   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2010 - 12:25

Λίγο άκυρο με το όλο τοπικ.
Πάντως μην κάνετε τίποτα από ότι λέει ο οδηγός.
Ετοίμασα νεο πακέτο με kexts , boot files , chameleon.
Δεν επαιζε καλα η ανάλυση 1024 χ 768) και εφτιαξα αλλο Packet και παίζει η ανάλυση.
Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν έχω καταφέρει να κάνω Update -.-
Παντως γενικα δεν εχει σχεση με Mac Computer...μονο για εναν Chrome και κανα Tweetie ειναι...τίποτα παραπάνω.

Όλο αυτό συμβαίνει γιατί δεν αναγνωρίζει το γ..ωτσιπακι της Intel to Sata. Οπότε κ Solid να του βάλεις πάλι .. τζίφος.
Οτι δουλεύει δουλεύει, υπομονή να έχεις.Ολα αυτά στα SnoW που του είχα βάλει εγώ. Αντιθέτως στα 7 το αναγνωρίζει. είναι θέμα ACHI

#45   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 01/10/2010 - 12:27

Όλο αυτό συμβαίνει γιατί δεν αναγνωρίζει το γ..ωτσιπακι της Intel to Sata. Οπότε κ Solid να του βάλεις πάλι .. τζίφος.
Οτι δουλεύει δουλεύει, υπομονή να έχεις.Ολα αυτά στα SnoW που του είχα βάλει εγώ. Αντιθέτως στα 7 το αναγνωρίζει. είναι θέμα ACHI

Οπότε πάνω από 10.6 δεν ε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες