Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

2 νέα iPhones και μία μυστηριώδης συσκευή εμφανίζονται μέσα στο AppleTV firmware!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   hombregr

hombregr

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 18:53

συφμωνώ απολύτως με όλα όσα είπες. Είχα την δυνατότητα να πάρω 3g και επέλεξα Windows Mobile. Έν χρόνο μετά, πηρα 3gs και μετάνιωσα για την επιλογή μου, τότε να μην άρω το 3g. Τώρα, έχω το 4 και ξέρω πως αξίζει τα λεφτά του (ίσως κανα 100-150 ευρώ λιγότερα θα έπρεπε να έιναι)! Παρόλα αυτα, βλέπω άτομα που έχουν iPhone κσι δεν έχουν μέσα τίποτα στην κυριολεξία παρα μόνο μουσική. ΑΥΤΟΙ ανήκουν στην η ομάδα, που το παίρνουν μόνο για να πούνε ότι έχουν ένα κιντό αξίας 800ίων ευρώ και όχι γιατί αυτήν την στιγμή είναι το καλύτερο smartphone στην αγορά...Όλοι αυτοι οι τύποι δεν έρουν να τουσ χρησιμποιύνε αλλά το αγοράζουνε, αυτόι είναι τα πρόβατα! Τέλος θα συμπηκνώσω τα λεγόμενα μου σε μια πρόταση: Το iPhone αξίζει, μόνο αμα ξέρεις να εκεμετταλεύεσε όλες τις δυνατότητες του...
Όλοι όσοι αγοράζουν iPhone για να λένε ότι έχουν iPhone είναι κενοί, διοτί μπορεί κάποιος ν ασυμπεράνει πολύ εύκολα ότι έχουν την ίδια αντιμετώπιση και σε άλλους τομείς τις ζωής τους, πχ στην ένσυση τους...Αν η τιμή του iPhone ήταν ένα 100 λιγότερο...θα ήταν πραγματικά το ΑΠΟΛΥΤΟ κινητό, όχι πως δεν είναι. ;)

χαιρομαι που ακουω και απο αλλον την ιδια αποψη...για τωρα σας χαιρετω και παιδια μπραβο για τα ποστ και το φορουμ...αληθεια ενημερωνεσαι για το αντικειμενο χρησιμα και διασκεδαστικα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 20:51

Αν ας πούμε το iPhone 4 (nano) με 3inch , 800Mhz Cpu , 4Gb κόστιζε 399$ θα ήταν σίγουρα πιο προσιτό.
Άλλωστε η εταιρία ξέρει πως χάνει χρήμα εάν δεν προσεγγίσει και τις φθηνότερες κατηγορίες.
Η Apple έδειξε και στο παρελθόν ότι μπορεί να μας κάνει... την χάρη , το είδαμε στην τιμή του iPad.

Επίσης +1 στην κατηγορία (nano) , ήμαρτον με αυτές τις παντόφλες που κυκλοφορούν.

Τελευταία επεξεργασία από: biller, 07/10/2010 - 20:55


#93   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 07/10/2010 - 21:12

Αν ας πούμε το iPhone 4 (nano) με 3inch , 800Mhz Cpu , 4Gb κόστιζε 399$ θα ήταν σίγουρα πιο προσιτό.
Άλλωστε η εταιρία ξέρει πως χάνει χρήμα εάν δεν προσεγγίσει και τις φθηνότερες κατηγορίες.
Η Apple έδειξε και στο παρελθόν ότι μπορεί να μας κάνει... την χάρη , το είδαμε στην τιμή του iPad.

Επίσης +1 στην κατηγορία (nano) , ήμαρτον με αυτές τις παντόφλες που κυκλοφορούν.


Το θεωρώ απόλυτα λογικό να γινει κάτι τέτοιο.. Βέβαια δεν πιστεύω να θέλει να πιάσει όλες τις οικονομικές τάξεις αλλα medium-higher only οπότε να βγάλει απλά ένα πιό προσιτό κινητό για lower medium class για να διατηρήσει το status του iphone γενικότερα αλλα να δημιουργούσε το iPhone nano πχ που να πιάνει και lower class..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 07/10/2010 - 21:13


#94   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 07/10/2010 - 21:19

το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να δω από την apple αυτή τη στιγμή είναι ένα iphone nano.. δεν χρειάζεται να αποκτήσει iphone και η κουτσή μαρία :mellow:

#95   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2010 - 21:46

Μιλάμε για iPhone mini και nano με, προφανώς, μικρότερες οθόνες.

Με όλους τους developers που φτιάχνουν apps για iPhone και iPad τι θα γίνει; Θα τους πουν να στήσουν τις εφαρμογές τους και σε μικρότερο resolution για τα 2 νέα κινητά; με τι real estate; θα αρχίσουν τα μικρά κουμπιά και τις γραφίδες; δε νομίζω. Μήπως θα προχωρήσουν σε πλήρη αφαίρεση του appstore σε αυτές τις εκδόσεις; Χωρίς appstore τι να το κάνεις το iPhone όπως είπαμε και παραπάνω;

;;;;;;;;;;;;;;;;;; (έβαλα μερικά extra ερωτηματικά γιατί αισθανόμουν ότι δεν υπάρχουν αρκετά στο post :))

#96   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 07/10/2010 - 21:51

το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να δω από την apple αυτή τη στιγμή είναι ένα iphone nano.. δεν χρειάζεται να αποκτήσει iphone και η κουτσή μαρία :mellow:

Γιατί?Το θες μοναδικό?

#97   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/10/2010 - 22:09

οσο για το πρωτο που ειπες εχω παθει σοκ ειλικρινα φιλε μου...μα ειναι δυνατον να "πετας" 650 ευρω για να παρεις ενα smartphone και να μην ξερεις ουτε το 10% απο τις δυνατοτητες του?εχω αρκετους τετοιους φιλους και δυστηχως ειναι κριμα να ακουω ατακες: σοβαρα αλλαζει ringtone χωρις jailbreak?ε ειναι να μην πω μετα πεταμενα λεφτα?


Same here, είναι απίστευτα εκνευριστικό, τις προάλλες μια γνωστή μου πήρε το Touch και δεν ήξερε ότι το μπλε εικονίδιο ήταν κατάστημα

#98   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 07/10/2010 - 22:15

Γιατί?Το θες μοναδικό?


Σεβαστές οι απόψεις και των δυο σας.. Σίγουρα υπάρχει η άποψη οτι το iPhone 4 είναι ένδειξη της οικονομικής σου τάξης αλλα υπάρχει και η άποψη οτι εύκολα χρεώνεσαι για να πάρεις κάτι ακριβό και πολλοί το έκαναν, (Τώρα πρόσφατα δεν ήταν ένας που ήθελε να πάρει δάνειο για να το αγοράσει? :huh:)

Πρακτικά επικρατούν και οι δύο απόψεις εφόσον το Iphone αποτελεί μια ένδειξη της οικονομικής σου τάξης αλλα βέβαια πέρασαν οι εποχές που ακριβό κινητό - αμάξι σήμαινε οτι ανήκεις στην γνωστή High Class λόγω φυσικά της δεύτερης άποψης οπότε δέν χρειάζονται λογομαχίες εφόσον ισχύουν καί τα δύο και φυσικά και υπάρχει κόσμος που αγοράζει προιόντα με σκοπό να εντυπωσιάσει (Βλέπε Veblen goods)..

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 07/10/2010 - 22:17


#99   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 11:05

το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να δω από την apple αυτή τη στιγμή είναι ένα iphone nano.. δεν χρειάζεται να αποκτήσει iphone και η κουτσή μαρία :mellow:

Θα νιώθεις πως έχεις κινητό του πεταματού και όχι πια "κάποιος";

#100   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/10/2010 - 12:01

Οι φήμες για κυκλοφορία νέων μοντέλων iPhone συνεχίζονται αδιάλειπτα: iPhone στην Verizon από το 2011, νέα iPhone 4 με καλύτερη λήψη σήματος, μικρότερα iPhone 4 (Nano), μεγαλύτερα iPhone 4 (!?)

Αναρτημένη εικόνα


Σύμφωνα με τον Shaw Wu, αναλυτή της Kaufman Bros:



Πριν από μερικές ημέρες είχαμε δει ότι στο πρόσφατο AppleTV iOS, εμφανίζονται αναφορές σε 2 νέα iPhones... Τυχαίο;

Πιστεύετε ότι θα δούμε νέα μοντέλα iPhone μέσα στο 2011 και πριν την καθιερωμένη ανακοίνωση του νέου iPhone από την Apple το καλοκαίρι;

[via appleinsider]


Ημαρτον με αυτες τις κινεζικες φωτο! Δειτε απλα το κουμπι στο υποτειθεμενο iphone nano, το πανω-πανω, πώς προεξεχει!! χα,χα,χα,χα....οπως ακριβως στα κινεζικα iPad!...χα,χα,χα...πολυ αστειο γενικο το ολο θεμα. Σιγουρα (99% δηλ,γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο σε αυτη τη ζωη!), τον Ιουνιο θα βγει καινουριο. Ε, τοτε ας μην παρουμε καθολου το 4. Να περιμενουμε κατευθειαν το 5. Ή ισως του παραχρονου το 6 nano... Γι'αυτο η apple πουλαει σαν τρελλη! Συνεχεια εχει τον κοσμο να ασχολητε με φημες, ιστοριες, φωτο που διαρρεουν στο internet. Τελικα ειναι πολυ μπροστα αυτη η εταιρεια! ;)

#101   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 08/10/2010 - 12:21

Ημαρτον με αυτες τις κινεζικες φωτο! Δειτε απλα το κουμπι στο υποτειθεμενο iphone nano, το πανω-πανω, πώς προεξεχει!! χα,χα,χα,χα....οπως ακριβως στα κινεζικα iPad!...χα,χα,χα...πολυ αστειο γενικο το ολο θεμα. Σιγουρα (99% δηλ,γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο σε αυτη τη ζωη!), τον Ιουνιο θα βγει καινουριο. Ε, τοτε ας μην παρουμε καθολου το 4. Να περιμενουμε κατευθειαν το 5. Ή ισως του παραχρονου το 6 nano... Γι'αυτο η apple πουλαει σαν τρελλη! Συνεχεια εχει τον κοσμο να ασχολητε με φημες, ιστοριες, φωτο που διαρρεουν στο internet. Τελικα ειναι πολυ μπροστα αυτη η εταιρεια! ;)

Σου είπε φίλε μου κανένας ότι είναι κανονικό iPhone αυτό που βλέπεις?Όχι.....φήμες είναι όχι παρουσίαση ;)
Η σιγουριά σου μου αρέσει πάντως(99%).

#102   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/10/2010 - 12:39

Καλα, μην κανεις, ετσι! Την γνωμη μου ειπα ;) . Δεν δουλευω και στην apple! :lol:

Κουβεντα κανουμε, γνωμες λεμε...ξερεις τωρα, να περναει η ωρα μας ευχαριστα! :D

((99% δηλ,γιατι τιποτα δεν ειναι σιγουρο σε αυτη τη ζωη!...εεεε? πιστευω σε καλυψα, γιατι μπορει να μην το προσεξες. ;) )

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 08/10/2010 - 12:43


#103   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2010 - 13:35

Ρε παιδιά δε καταλαβαίνω. Δηλαδή αν κάποιος πάρει ένα iPhone το οποίο είναι πιο οικονομικό η με λιγότερες δυνατότητες ποιο είναι το πρόβλημα; Σε τι επηρεάζει τον καθένα αν κάποιος το πάρει για τη μούρη η για οπουδήποτε άλλο λόγο;; Θα αλλάξει σε κανέναν την αξία του iphone? αυτά είναι κομπλεξικα. Απο τη μια κάποιοι λένε ότι κάποιοι το παίρνουν μόνο για τη μούρη και απο την άλλη οι ίδιο το παίζουν μούρη ότι μόνο αυτοί ξέρουν την πραγματική αξία του iPhone άρα μόνο αυτοί είναι άξιοι να το εχουν! Εμενα το ίδιο κομπλεξικο μου φαίνεται κ το δεύτερο.

Δε θέλω να μπω σε διαμάχη με κανέναν απλά εκφράζω την άποψη μου ότι ένα τηλέφωνο, όσο καλό και αν είναι, είναι ένα αντικείμενο κ Τίποτα παραπάνω. Για να μη παραξηγηθω ωσ applehatetr έχω το 3G, 3GS, και περιμένω το 4.

Τελευταία επεξεργασία από: iAgis, 08/10/2010 - 13:37





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες