Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Dock station


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2018 - 17:21

Χωρίς να θέλω να φανώ κάπως, απλώς εγώ είμαι επιφυλακτικός με τη χρήση γνήσιων ή μη αξεσουάρ όπως ακόμη προτιμώ τις περισσότερες φορές αν έχω δυνατότητα μα φορτιζω μέσω πολυπριζων με προστασία τάσης (όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι ιδιαίτερα), αλλά αυτά που φαίνονται στο link είναι μη γνήσια σωστά; Και το φορτίζεις μέσω θύρας υπολογιστή; Σου έχει δημιουργήσει προβλήματα με τη μπαταρία ή γενικότερα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 16/03/2018 - 21:21

Χωρίς να θέλω να φανώ κάπως, απλώς εγώ είμαι επιφυλακτικός με τη χρήση γνήσιων ή μη αξεσουάρ όπως ακόμη προτιμώ τις περισσότερες φορές αν έχω δυνατότητα μα φορτιζω μέσω πολυπριζων με προστασία τάσης (όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι ιδιαίτερα), αλλά αυτά που φαίνονται στο link είναι μη γνήσια σωστά; Και το φορτίζεις μέσω θύρας υπολογιστή; Σου έχει δημιουργήσει προβλήματα με τη μπαταρία ή γενικότερα;


Εγώ έχω της Apple συνδεδεμένο στο MAC και φορτίσω -συγχρονιζω το iPhone. Δεν έχω κανένα πρόβλημα , αλλά και στην πρίζα να το έχεις, δε θα έχεις κάποιο θέμα. Σκέψου σαν να έχεις έναν φορτιστή στην πρόζα, όταν δεν είναι συνδεδεμένο, η καταναλωση είναι ελάχιστη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2018 - 23:58

Μάλλον έχεις σταθερό Mac για να το έχεις συνέχεια εκεί. Εγώ έχω φορητό οπότε μάλλον δεν βολεύει έτσι εκτός κι αν το dock για να είναι συνδεδεμένο πρέπει να έχει και τη πρίζα (το φορτιστή δηλαδή) του iPhone;

#19   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 17/03/2018 - 02:44

Μάλλον έχεις σταθερό Mac για να το έχεις συνέχεια εκεί. Εγώ έχω φορητό οπότε μάλλον δεν βολεύει έτσι εκτός κι αν το dock για να είναι συνδεδεμένο πρέπει να έχει και τη πρίζα (το φορτιστή δηλαδή) του iPhone;


Ναι έχω MAC Mini, αλλά με το φορτιστή μπορείς να το έχεις μόνιμα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#20   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2018 - 11:16

Τότε μήπως θα ήταν καλύτερο κάποιο ρολόι-ξυπνητήρι αλλά που να είναι και dock station για αναπαραγωγή μουσικής και φόρτιση iPhone; Όμως δεν ξέρω αν μπορείς να απαντήσεις σε κλήσεις όταν είναι συνδεδεμένο έστω κι αν παίρνει handsfree 3.5mm




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες