Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά φωτο στο iPhone - Πώς γίνεται;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 18:37

Καλησπερα.θελω να βαλω φωτο απο τον υπολογιστη στο Iphone τι κανω???εννοω οτι εχω βρει το Path αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως οπως τα λετε μεσα εδω,δηλαδη αυτο ειναι το Path /var/root/Media/DCIM/100Apple αλλα δεν εχει τα δυο τελευταια....τι κανω??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 18:41

Quote

Καλησπερα.θελω να βαλω φωτο απο τον υπολογιστη στο Iphone τι κανω???εννοω οτι εχω βρει το Path αλλα δεν ειναι ετσι ακριβως οπως τα λετε μεσα εδω,δηλαδη αυτο ειναι το Path /var/root/Media/DCIM/100Apple αλλα δεν εχει τα δυο τελευταια....τι κανω??


Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τις περνάς μέσο itunes και θες να κάνεις την ζωή σου δύσκολη.

#3   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 18:44

απλως θελω να δοκιμασω και αυτον τον τροπο....ξερει κανεις να μου πει???  :)το Path ειναι αυτο που εγραψα???

#4   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 19:00

το κανω και με itunes αλλα δεν μου τις περναει...κανονικα δεν πρεπει να τις βγαζει στις φωτογραφιες μου???το itunes μου βγαζει οτι μπορω να περασω μονο φακελο,ξεχωριστα φωτο δεν μπορω???καποιος να βοηθησει???

#5   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 19:27

παιδια οκ περασα φωτο απο ssh...αλλα στις φωτογραφιες στο Iphone δεν μου την βγαζει σαν προεπισκοπηση (δηλαδη σε μικρη φωτο) οπως τις αλλες...μηπως επειδη ειναι σε μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη του κινητου????

#6   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 31/05/2009 - 19:29

Quote

παιδια οκ περασα φωτο απο ssh...αλλα στις φωτογραφιες στο Iphone δεν μου την βγαζει σαν προεπισκοπηση (δηλαδη σε μικρη φωτο) οπως τις αλλες...μηπως επειδη ειναι σε μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη του κινητου????


Δεν σου τις δείχνει γιατί δεν έχεις φτιάξει thumbnails από τις photos που έβαλες...

#7   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 19:37

Quote

Quote

παιδια οκ περασα φωτο απο ssh...αλλα στις φωτογραφιες στο Iphone δεν μου την βγαζει σαν προεπισκοπηση (δηλαδη σε μικρη φωτο) οπως τις αλλες...μηπως επειδη ειναι σε μεγαλυτερη αναλυση απο αυτη του κινητου????




Δεν σου τις δείχνει γιατί δεν έχεις φτιάξει thumbnails από τις photos που έβαλες...

χμ...και πως το φτιαχνεις???

#8   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 31/05/2009 - 19:55

Έστω ότι την φωτογραφία την έχεις ονομάσει "photo1".Φτιάχνεις ένα αντίγραφο και το ονομάζεις "photo1.thumbnail", κάνεις resize με διαστάσει 75x75 και το βάζεις στον ίδιο φάκελο που έβαλες την "photo1".Δηλαδή μέσα στον φάκελό σου θα έχεις την ίδια photo με δύο ονόματα,  "photo1",  "photo1.thumbnail".

-Μη ξεχάσεις ότι οι photos πρέπει να είναι σε μορφή .png
-To thumbnail να έχει διαστάσεις 75x75

#9   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 19:58

Quote

Έστω ότι την φωτογραφία την έχεις ονομάσει "photo1".Φτιάχνεις ένα αντίγραφο και το ονομάζεις "photo1.thumbnail", κάνεις resize με διαστάσει 75x75 και το βάζεις στον ίδιο φάκελο που έβαλες την "photo1".Δηλαδή μέσα στον φάκελό σου θα έχεις την ίδια photo με δύο ονόματα,  "photo1",  "photo1.thumbnail".



-Μη ξεχάσεις ότι οι photos πρέπει να είναι σε μορφή .png

-To thumbnail να έχει διαστάσεις 75x75

μισο λιγο...οι φωτο στο φακελο αυτο ειναι ολες .jpg και ολες εχουν thunbnail.................... ??? ??? ??? ??? ??? ??? >:( >:( >:( >:(

#10   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 31/05/2009 - 20:02

Δοκίμασε να τις κάνεις .png...Μπλέκεσαι και εσύ ρε μεγάλε...Βάλε το iFile και μπορείς να βάλεις photos μέσω ssh και με το iFile να τις βλέπεις...

#11   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 20:06

Quote

Δοκίμασε να τις κάνεις .png...Μπλέκεσαι και εσύ ρε μεγάλε...Βάλε το iFile και μπορείς να βάλεις photos μέσω ssh και με το iFile να τις βλέπεις...

σορρυ ρε μεγαλε...απλως αν δεν γουσταρεις μην απαντας....ρωταω οσο πιο ευγενικα μπορω και μετα απο search οκ???δεν εισαι αναγκασμενος να απαντησεις.....

#12   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 31/05/2009 - 20:09

Δεν είπα κάτι κακό...Σου είπα να μερικές λύσεις που πιθανόν να σε βοηθήσουν...Αν θέλεις δοκιμάζεις..Αν δεν ήθελα να βοηθήσω δεν θα έμπαινα στον κόπο να απαντήσω..

Δε χρειάζεται να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη..Αφού υπάρχουν τρόποι να καταφέρεις αυτό που θέλεις εύκολα..

#13   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2009 - 20:11

Quote

Quote

Έστω ότι την φωτογραφία την έχεις ονομάσει "photo1".Φτιάχνεις ένα αντίγραφο και το ονομάζεις "photo1.thumbnail", κάνεις resize με διαστάσει 75x75 και το βάζεις στον ίδιο φάκελο που έβαλες την "photo1".Δηλαδή μέσα στον φάκελό σου θα έχεις την ίδια photo με δύο ονόματα,  "photo1",  "photo1.thumbnail".



-Μη ξεχάσεις ότι οι photos πρέπει να είναι σε μορφή .png

-To thumbnail να έχει διαστάσεις 75x75


μισο λιγο...οι φωτο στο φακελο αυτο ειναι ολες .jpg και ολες εχουν thunbnail.................... ??? ??? ??? ??? ??? ??? >:( >:( >:( >:(


Πρέπει να κάνεις καινούρια thumbnails για να στα δείχνει το iPhone.

#14   cookies82

cookies82

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2009 - 20:12

Quote

Δεν είπα κάτι κακό...Σου είπα να μερικές λύσεις που πιθανόν να σε βοηθήσουν...Αν θέλεις δοκιμάζεις..Αν δεν ήθελα να βοηθήσω δεν θα έμπαινα στον κόπο να απαντήσω..



Δε χρειάζεται να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη..Αφού υπάρχπυν τρόποι να καταφέρεις αυτό που θέλεις εύκολα..

οκ σορρυ...απλως παιδευομαι πολυ ωραια με αυτο και δεν εχω καταφερει κατι.....σορρυ....αυτο το προγραμματακι που ειπες τι ειναι??

#15   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1,098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 31/05/2009 - 20:12

Quote

Πρέπει να κάνεις καινούρια thumbnails για να στα δείχνει το iPhone.


Αυτό λέω..Και να είναι .png, οπως και οι photos..Και μη τσατίζεσαι(cookies82)..Να βοηθήσω θέλω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες